رپورتاژ

مدوسا، صافکاری PDR خودروهای لوکس در تهران

رپورتاژ: یکی از مهمترین دلایل افت قیمت خودرو، صدماتی است که در تصادفات ایجاد می‌شود. در مورد خودرو‌های لوکس، حتی صدمات جزئی نیز می‌تواند افت قیمت‌های چند میلیون تومانی به همراه داشته باشد. با این حال روش‌های صافکاری و نقاشی وجود دارد که به صورت کاملاً حرفه‌ای و مهارتی انجام گرفته و مانع از افت قیمت خودرو‌های لوکس بعد از تصادف می‌شود.

صافکاری خودرو لوکس بعد از تصادف

بهترین روش صافکاری خودرو‌های لوکس بعد از تصادف

امروزه روش‌های سنتی نقاشی خودرو یا صافکاری، جای خود را به روش‌های علمی و تخصصی داده‌اند که می‌تواند بسیاری از صدمات ناشی از تصادفات را بدون این که باعث کاهش قیمت خودرو شود، به راحتی برطرف سازد. در زمان تصادف، اتومبیل دچار فرورفتگی‌هایی در بدنه می‌شود. گاهی این فرو رفتگی‌ها خیلی عمیق نیست و در صورت استفاده از روش‌هایی چون صافکاری PDR می‌توان آن را بدون نیاز به رنگ اصلاح کرد.

صافکاری روش‌های بسیار زیادی دارد، انتخاب روش‌های مختلف صافکاری بستگی به نوع فرورفتگی بدنه خواهد داشت. در اغلب تصادفات درون شهری خودرو دچار صدمات سطحی می‌شود و نیازی به تعویض یا رنگ قسمت تصادفی ندارد. در چنین مواقعی به کمک صافکاری Pdr یا صافکاری بدون رنگ، می توان صدمات وارد شده به بدنه اتومبیل را به حالت اولیه بازگرداند. این کار اصلاً ساده نیست و نیاز به ساعت‌ها زمان، تبحر و تجربه کافی صافکار و البته ابزار و تجهیزات لازم در این زمینه دارد.

چه زمانی ازصافکاری Pdr استفاده کنیم؟

صافکاری Pdr یا صافکاری بدون رنگ، مقرون به صرفه‌ترین و سریع‌ترین روش صافکاری است. این نوع صافکاری می‌تواند با حداقل میزان آسیب به بدنه اتومبیل، قسمت فرورفته را بدون نیاز به رنگ به حالت اولیه بازگرداند. در واقع برای ترمیم‌های جزئی ناشی از فشار یا تصادفات به بدنه خودرو انجام صافکاری Pdr توصیه می‌شود.

در بهترین صافکاری خودرو Pdr در تهران، انجام این نوع صافکاری فرآیند تخصصی دارد که به این شرح است:

  • ابتدا منطقه آسیب دیده از نظر شدت و میزان آسیب و دسترسی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.
  • سپس برای دسترسی به پشت منطقه فرو رفته روی سطح بدنه، آن قسمت برداشته می‌شود و یا دسترسی برای رسیدن به آن قسمت ایجاد می‌شود.
  • فشار مداوم به دو طرف ناحیه آسیب دیده با میله‌ها و ابزار مخصوص Pdr

صافکاری Pdr بهترین راه برای بازگرداندن شکل اولیه بدنه خودرو با کمترین هزینه و در سریعترین زمان است. به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از افت قیمت خودرو، هزینه‌های تعمیر و صافکاری نیز ۶۰ درصد کاهش می‌یابد. در صافکاری Pdr نیازی به سنباده زنی بدنه خودرو و رنگ‌آمیزی مجدد وجود ندارد و به همین دلیل نیز در صورتی که این فرایند به شکل حرفه‌ای و با مهارت بالا انجام گیرد، مانع از افت قیمت خودرو به دلیل تصادف و صدمات ناشی از آن می‌شود.

یک نکته را باید در نظر داشت و آن این که نمی‌توان برای همه تصادفات از این خدمات استفاده کرد، معمولاً در زمان بررسی خودرو به منظور انجام صافکاری Pdr به این نکات دقت می‌شود:

کیفیت و میزان کشسانی رنگ

رنگ خودرو‌ها، محدودیت کشسانی دارد که این مسأله عامل تعیین‌کننده در استفاده از خدمات Pdr است. اگر رنگ دچار ترک خوردگی شده باشد، نمی‌توان از خدمات Pdr استفاده کرد و عموماً باید روش‌های سنتی صافکاری و رنگ‌آمیزی استفاده شود. میزان کشسانی رنگ در کارخانه‌های مختلف تولید اتومبیل متفاوت است و اتومبیل‌هایی که دارای قدرت کشسانی بالا در رنگ بدنه هستند می‌توانند حتی در برخی موارد فرورفتگی‌های عمقی از خدمات Pdr استفاده کنند.

عمق فرورفتگی‌ها

میزان عمق فرورفتگی در صدمه ناشی از فشار یا تصادف بسیار مهم است. فرو رفتگی‌های سطحی‌تر را راحت می‌توان به روش Pdr و بدون نیاز به رنگ تعمیر کرد، اما در فرورفتگی‌های عمیق قسمت بیشتری از بدنه خودرو تحت تأثیر قرار می‌گیرد و کار سخت‌تر می‌شود، ضمن این که در فرورفتگی‌های خیلی عمیق امکان بازگشت بدنه خودرو به شکل اولیه وجود ندارد. تخصص و مهارت بالای تکنسین صافکاری می‌تواند تضمینی برای انجام یک صافکاری بدون رنگ حرفه‌ای باشد.

چین خوردگی بدنه خودرو

گاهی ضربه یا شدت تصادف به اندازه‌ای است که بدنه خودرو را دچار چین خوردگی می‌سازد. در این صورت استفاده از صافکاری Pdr نیازمند تجربه و تخصص بالایی است، چرا که چین خوردگی بدنه خودرو سخت‌ترین نوع آسیب دیدگی بدنه است که ترمیم آن بسیار سخت و نیازمند مهارت بالا است. بنابراین اگر آسیب دیدگی اتومبیل شما از این نوع است باید به دنبال بهترین صافکاری خودرو Pdr در تهران باشید.

صافکاری pdr خودرو

مدوسا؛ ارائه‌کننده تخصصی‌ترین خدمات صافکاری Pdr در تهران

حساسیت تعمیرات بدنه از جمله نقاشی خودرو یا صافکاری در خودرو‌های لوکس بسیار بالا است. کوچکترین آسیب قابل مشاهده‌ای در این خودرو‌ها، افت قیمت بسیار زیادی را به همراه دارد. بنابراین دریافت خدمات صافکاری و نقاشی توسط این خودرو‌ها یک چالش محسوب می‌شود.

مدوسا (https://medusagroup.ir/) یک مرکز جامع تخصصی در زمینه خدمات مرتبط با خودرو‌های لوکس از جمله کارواش تاچلس، کاور بدنه، سرامیک بدنه، پولیش و نانو بدنه خودرو، خدمات دیتیلینگ و… است که این خدمات را در سریعترین زمان ممکن و توسط تکنسین‌های کاربلد، حرفه‌ای و با تجربه با قیمت‌های رقابتی به دارندگان خودرو‌های لوکس ارائه می‌دهد.

تجهیزات وامکانات مدرن و به روز، تکنسین‌های متخصص و با تجربه، ارائه جدیدترین خدمات مرتبط با خودرو‌های لوکس در ایران از جمله امتیازات مدوسا است که این مجموعه را از سایر رقبا متمایز می‌سازد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا