مسابقات

دستمزد دنیل ریکاردو برای مسابقه ندادن در فرمول یک ۲۰۲۳؛ ۲۴ میلیون دلار!

دنیل ریکاردو یکی از مشهورترین رانندگان فرمول یک در سال‌های اخیر است که در تیم‌های ردبول و  مک لارن حضور داشت. او به دلیل فسخ قرارداد توسط مکلارن، درآمد نجومی برای سال ۲۰۲۳ کسب خواهد کرد.

این راننده استرالیایی در فصل آینده مسابقات فرمول یک بیشترین دستمزد خودش را دریافت خواهد کرد. دریافتی ترکیبی ریکاردو از دو تیم فرمول یک یاد شده برای فصل ۲۰۲۳ مسابقات ۲۴.۳ میلیون دلار خواهد بود که البته بخش اعظم آن یعنی ۲۲.۲ میلیون دلار را تیم مک لارن پرداخت خواهد کرد. دلیل این پرداختی نیز فسخ قرارداد یک سال زودتر ریکاردو بوده است. باقی دستمزد این راننده مشهور یعنی ۲.۱ میلیون دلار نیز توسط ردبول پرداخت خواهد شد چراکه او به سومین راننده تیم و سفیر ردبول تبدیل می‌شود. با توجه به پرداختی‌های سال آینده به ریکاردو می‌توان گفت او از زمان اولین حضور در فرمول یک تاکنون بیش از ۱۲۱.۴ میلیون دلار دریافتی داشته است. اولین حضور ریکاردو در فرمول یک نیز به سال ۲۰۱۱ و مسابقه با تیم هیسپانیا مربوط می‌شود.

ریکاردو از نظر دستمزد دریافتی در سال ۲۰۲۲ رده ششمی مشترک با سباستین فتل دارنده چهار عنوان قهرمانی فرمول یک را کسب کرد. دریافتی تخمینی این رانندگان حدود ۱۷ میلیون دلار بوده است. مکس ورشتاپن که دو بار قهرمان فرمول یک شده بیشترین دریافتی را طبق گزارش فوربس داشته و در فصل ۲۰۲۲ مسابقات ۶۰ میلیون دلار به جیب زده است. قرارداد فصل ۲۰۲۲ ورشتاپن با ردبول که شامل پاداش‌های اضافی برای پیروزی در مسابقات و سایر موارد بوده باعث شده‌اند او به اولین راننده از سال ۲۰۲۳ تبدیل شود که دستمزدی بیشتر از لوئیس همیلتون مشهور دریافت کرده است. با این وجود باید گفت دستمزد همیلتون در تیم مرسدس-ای ام جی نیز ۵۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

جدایی دنیل ریکاردو از مک لارن پس از دو پشت سر گذاشتن دو فصل ناموفق صورت می‌گیرد یعنی فصل‌هایی که او فقط یک پیروزی در گرندپری ایتالیا ۲۰۲۱ به دست آورد و هم‌تیمی جوان او در اکثر مسابقات توانست بهتر از ریکاردو باتجربه ظاهر شود. بهترین نتیجه ریکاردو در سال ۲۰۲۲ به رتبه پنجمی گرندپری سنگاپور مربوط می‌شود. او فصل ۲۰۲۲ فرمول یک را با قرار گرفتن در رده یازدهم به پایان رساند درحالی‌که لاندو نوریس هم‌تیمی او رده هفتم را کسب کرد. جایگزین ریکاردو در تیم مک لارن اسکار پیاستری خواهد بود.

بیمه بازار

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۵ دیدگاه‌ها

 1. Royal Driver UK

  ۹ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (847 ديدگاه)

  خیلی تعجب کردم

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱
 2. Reza

  ۹ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (9 ديدگاه)

  فکر نمی‌کردم این مقدار باشه!

  برای توانایی ها چه پول هایی میدن💵

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
  1. shayan1renault

   ۹ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (350 ديدگاه)

   خب با ۲۴میلیون دلار میتونم کلی نیرو استخدام کنم واز اینا پول بگیرم(باج گیری کنم)
   نفری صد هزار دلار میدیم
   جمعا ۲۴۰نفر استخدام میکنم
   هرکی پایس بسم الله

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
 3. d1123

  ۹ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (96 ديدگاه)

  اوورریتد ترین راننده گرید:

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 4. Dna

  ۹ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (245 ديدگاه)

  شدیدا منتظر شروع مسابقاتم
  ماشینهای مرسدس
  فراری با مدیر
  رقابت بین پرز و مکس
  آلونسو با تیم جدید
  فصل بدون *** لطیفی 😎

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا