مسابقات

گزارش تمرین‌ها و تعیین خط گرندپری عربستان ۲۰۲۳

ورستپن مشکل پیدا کرد، پرز پل پوزیشن گرفت

این هفته به سراغ دومین راند از رقابت های فرمول یک فصل ۲۰۲۳ فرمول یک در جده عربستان می‌رویم. در مسابقه ی قبلی در بحرین بر همه اثبات شد که ردبول تیم بی رقابت این فصل خواهد بود.

چارلز لکلرک راننده‌ی تیم فراری در بحرین به دلیل مشکل فنی فراری خود نتوانست مسابقه را به پایان برساند اما کابوس های این راننده همچنان ادامه دارد، زیرا این راننده در گرندپری عربستان سعودی ۱۰ رده پنالتی خواهد کرد. تیم برای سومین بار سیستم کنترل الکترونیک را در ماشین تعویض می کند، در حالی که هر ماشین اجازه دارد دوبار در طول فصل سیستم کنترل الکترونیک خود را تعویض کند.
فراری پس از نا امید شدن از عملکرد SF-23، برنامه توسعه خود را تسریع کرده است و این اخر هفته در گرندپری جده یک بال جلو جدید برای حل مشکل کم فرمانی عرضه خواهد کرد.

همچنین با اعلام لوئیس همیلتون، همکاری این قهرمان جهان با آنجلا کالن، فیزیوتراپ و مربی قدیمی وی قطع خواهد شد، زیرا آنجلا کالن در حال حاضر بر روی پروژه‌های دیگری تمرکز کرده است.

در تمرین اول گرندپری فرمول یک جده، مکس ورستپن راننده‌ی تیم ردبول و پیروز مسابقه‌ی قبلی جایگاه اول را از آن خود کرد. پس از وی در رده‌ی دوم دیگر راننده‌ی ردبول، سرجیو پرز قرار گرفت و فرناندو آلونسو راننده ی تیم استون مارتین سوم شد.


در تمرین دوم هم باز مکس ورستپن اول شد اما اینبار فرناندو الونسو جایگاه دوم را از آن خود کرد و پرز سوم شد.

ورستپن اولی تمرین سوم را نیز به خود اختصاص داد. پرز دوم و الونسو سوم شدند.

شنبه شب سرجیو پرز با ثبت زمان ۱:۲۸.۲۶۵ در تعیین خط فرمول۱ عربستان ۲۰۲۳ به پل پوزیشن دست یافت. چارلز لکلرک با خودروی فراری خود تا فاصله ۰.۱۵۵ ثانیه‌ای ‌پرز در رده دوم رسید اما پنالتی ۱۰ رده ای او باعث میشود که رده دوازدهم را در استارت مسابقه روز یکشنبه داشته باشد. فرناندو آلونسو، راننده استون مارتین نیز بالاتر از جورج راسل مسابقه را از مکان سوم آغاز میکند.

مکس ورستپن، که در تمام تمرینات جده پیشتاز بود، در مرحله دوم تعیین خط با مشکل مکانیکی در درایو شفت خودروی خود روبرو شد و نتوانست برای پول پوزیشن رقابت کند. ظاهرا این مشکل به دلیل کرب‌های کنار پیشت اتفاق افتاده است.

اخیرا خالد بن سلطان آل عبدالله الفیصل، رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی عربستان اعلام کرده است که این کشور آماده میزبانی دو گرندپری فرمول یک پس از اتمام پروژه پیست قیدیه است.

الفیصل در این مورد گفت: بخشی از مسیر جدید در داخل شهر امتداد دارد. این یک مدار ثابت است که بخشی از آن از داخل شهر و از کنار هتل‌ها و سایر امکانات عبور می‌کند. این نوعی ترکیب از یک مدار ثابت و خیابانی است. هتل‌ها، پارک‌ها و امکانات زیادی وجود خواهد داشت. عربستان کشور بزرگی است و ما اقتصادی قوی داریم. ایده‌ی برگزاری دو مسابقه فرمول یک کاملا واقع گرایانه است. فرمول یک همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. در اینجا تقاضای زیادی وجود دارد و عربستان به‌ عنوان یک منطقه شبیه به آمریکا عمل خواهد کرد. ما سه مسابقه در آمریکا داریم. ما سال‌ها پیست را ساختیم، بنابراین بله، از نظر تئوری آماده میزبانی دو گرندپری فرمول یک هستیم. ورزش موتوری عربستان در حال توسعه است. بنابراین اگر در آینده میزبان دو گرندپری باشیم، تعجب نمی‌کنم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

مطالب مشابه

‫۱۷ دیدگاه‌ها

 1. Mohammadreza

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (867 ديدگاه)

  اگه فن مکس هستین و میخواین مسابقه جده براتون بینهایت هیجان داشته باشه و تا مدت ها فراموشش نکنین برین رو برد مکس یه بت سنگین بزنین 😂✌️

  موافقم ۹
  مخالفم ۴
 2. GMA

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (568 ديدگاه)

  لطفا مسابقات wec رو هم پوشش بدید.
  چند روز قبل مسابقه ١٠٠٠ مایلی سبرینگ بود…

  موافقم ۹
  مخالفم ۰
  1. KAMI

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (84 ديدگاه)

   دیروز گفتم توجهی نشد احتمالا چون پورشه تو هر دو تا کلاس آخر شده و از نمایندگان GM باخته مسئولین پدال ناراحت شدن امروزم تو ایمسا کدیلاک اول شد و پورشه به مشکل برخورد و نتونست حتی تموم کنه

   موافقم ۵
   مخالفم ۶
  2. R@min

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (829 ديدگاه)

   امسال مسابقات فوق العاده جذاب شده و پر از سورپرایز.

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
  3. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1179 ديدگاه)

   مسابقه سبرینگ ۱۲ ساعته همین امروز انجام شد
   به زودی مطلبش منتشر می کنیم

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 3. MC20

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1384 ديدگاه)

  {{{ الفیصل در این مورد گفت : عربستان کشور بزرگی است و ما اقتصادی قوی داریم … عربستان به‌ عنوان یک منطقه شبیه به آمریکا عمل خواهد کرد . ما سه مسابقه در آمریکا داریم . ما سال‌ها پیست را ساختیم … }}} الفیصل افزود : حتی پیشنهاد ما این است که رانندگان می توانند قبل از شروع گرند پری جده ، با نصار فاتحه ، به روح تازه درگذشته جمال خاشقچی و همچنین با استعانت از ارواح پاک و طیبه کودکان گرسنه / کشته شده یمنی ، خود و ماشین خود را نیز در طول گرند پری بیمه کنند ………………………………….. # عروسک های خیمه شبازی

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲۸
  1. Ferrari

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1825 ديدگاه)

   با این ماله ها نمیتونید پیشرفت عربستان رو ماله بکشید.
   یه سری از دوستان هم باعث مرگ بیش از ۴۰۰ هزار انسان بیگناه سوریه ای هستن.

   موافقم ۸
   مخالفم ۳
   1. MC20

    ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (1384 ديدگاه)

    Ferrari جان
    خواهشا بیا پایین … قیمه ها رو هم نریز توو ماستا لطفا … من طرف کسی رو نگرفتم که مجبور به ماله کشی یا توضیح باشم … میگم چهره واقعی عربستان اینی که با رونالدو و گرند پری جده نشون دادن ، نیست … تمام … نه یه کلمه بیشتر ، نه یه کلمه کمتر … بایدن زیر فشار افکار عمومی آمریکا سر ” تر و ر خاشقچی ” با بن سلمان مماشات نکرد و بن سلمان هم ترش کرد و برای خط و نشون کشیدن برای آمریکا ، داره میره توو بغل چ ی ن … بعد شما اینجا چی می گی !!!! در ضمن لطفا اول یه سر برو عربستان رو از نزدیک ببین ، بعد بگو پیشرفت !!! یارو نصفش کوهه / بقیه اش بیابونه !!!! آب معنی شو وارد می کنه !!! بعد اینجا یه عده با دو تا عکس و تصویر پیست و یه مسابقه بوکس و یه فینال کوپا رمضون میگن پیشرفت عربستان !!! خریدن تکنولوژی با پول ، اسمش پیشرفت نیست … اسمش بریز و بپاش هست … یه مثل داریم روغن که زیاد بیاد طرف چه جاهایی رو که باهاش چرب نمیکنه !!!! ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… عربستان سعودی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت دنیا است. این کشور بیشترین ذخایر نفت جهان را داراست که این ذخایر به شکل عمده‌ای در استان شرقی متمرکز شده‌اند. نفت ۹۵٪ از صادرات و ۷۰٪ درآمد دولت را تشکیل می‌دهد. هر چند اخیراً صادرات غیرنفتی افزایش یافته‌اند. ثروت نفت باعث تبدیل این کشوری سلطنتی بیابانی به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا شده‌است. درآمدهای گسترده نفتی سبب مدرنیزه شدن سریع کشور و ایجاد دولت رفاه شده‌است. عربستان همچنین دارای ششمین ذخایر گاز طبیعی بزرگ جهان است.

    جغرافیا
    کشور عربستان سعودی در خاورمیانه و هم‌مرز با خلیج فارس و دریای سرخ است. در جنوب این کشور، یمن جای دارد. این کشور هم‌چنین با عراق، اردن، کویت، عمان، قطر، امارات متحدهٔ عربی مرز یکسان دارد. آب و هوای این سرزمین، گرم و خشک است. تفاوت دمای شب و روز زیاد است. بیشتر زمین‌های آن را بیابان‌های ماسه‌ای تشکیل می‌دهد. ربع الخالی که یک‌چهارم گستره شبه جزیرهٔ عرب را تشکیل می‌دهد، خالی از مردم است. بلندترین نقطهٔ عربستان سعودی کوه سوداء با سه هزار و پانصد و پنجاه متر بلندی است.

    آب و هوا
    عربستان سعودی دارای آب و هوای گرم و خشک صحرایی است. دمای هوا در روزهای تابستان به‌طور متوسط ۴۵ درجه و در شب با اختلاف دمای زیاد نسبت به روز است. در بعضی مناطق کوهستانی حاشیه دریای سرخ و استان عسیر آب و هوا در ۸ ماه از سال نسبتاً مناسب است اما سرما به ندرت به زیر صفر درجه می‌رسد.[۱]

    منابع طبیعی
    این کشور از نظر منابع طبیعی چون طلا و مس، نفت، گاز و آهن غنی است. هر چند از نظر جنگل و مناطق جنگلی، کشتزار دایمی و زراعت با فقر روبه‌روست. مخاطرات طبیعی چون طوفان‌های شن بسیار روی می‌دهد. بیشتر گیاهان در واحه‌ها می‌رویند. شتر در زندگی سنتی عربستان نقش مهمی بازی می‌کند. جانوران اهلی از جمله شتر، گوسفند و بز بیش از دیگر جانوران دیده می‌شوند. روباه، خرگوش، موش صحرایی، جوجه‌تیغی، عقاب، کرکس و جغد در عربستان دیده می‌شوند اما نسل شترمرغ و شیر آفریقایی در آن جا از بین رفته‌است. فلامینگو، مرغ سقا، حواصیل و پرندگان آبزی در بخش‌های ساحلی عربستان باشنده هستند. مارهای کشندهٔ بیابانی از جمله مار کبری و افعی شاخدار در بعضی بخش‌ها فراوانند.

    موافقم ۲
    مخالفم ۷
    1. Ferrari

     ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1825 ديدگاه)

     وقتی منبعت از وضعیت عربستان خبرگذاری فارس، تسنیم و اخبار ۲۰:۳۰ باشه انتظاری هم ازت نمیره.
     یکبار سرچ کن تا سرانه درامد عربستان نسبت به ایران ، ارزش پول ملی،رنکینگ دانشگاهای عربستان رو نسبت به ایران و… رو ببینی بعد درمورد عربستان نظر بده.
     موقعیت جغرافیایی و اقلیمی عربستان اصلا جالب نیست و این کار مقامات عربستان رو خیلی سخت میکرد اما مدیریت درست و مصرف درست درامدها باعث میشه که تو اون جهنم هم یه بهشت ساخت،کاری که درحال انجامه.
     حالا بیا پایین که سرمون خیلی دردگرفت

     موافقم ۰
     مخالفم ۱
    2. MC20

     ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1384 ديدگاه)

     Ferrari جان … دال رو به درخت ربط میدی و از این شاخه به اون شاخه برای خودت میبافی … اشتباه کردم گفتم بیا پایین ، همون بالا بمون و بباف … موفق باشی … فقط برای سال تحویل یه سر بیا پایین … عیدت هم مبارک باشه پیشاپیش …

     موافقم ۱
     مخالفم ۰
    3. Ferrari

     ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (1825 ديدگاه)

     والله شما شروع کردی به م غ ل ط ه کردن و …. رو به شقیقه ربط دادی حالا جوابتو گرفتی.
     از پیشرفت حرف میزنی اما دقیقا نمیگی معیارت از پیشرفت چیه، البته نمیتونی معیاری مشخص کنی چون از هر نظر عربستان جلوتره.
     کلا کامنت ادمی که شرایط جغرافیایی و بیابانی عربستان رو از عوامل محدود کننده در پیشرفت یک کشور میدونه ولی دبی رو نمیبینه که چطور بیابان رو به یکی از بهترین هرهای جهان تبدیل کرده، ارزش جواب دادن نداره و خیلی برای خودم متاسفم که وقتمو حروم شما کردم.
     سال نو شما هم مبارک‌ امیدوارم سال جدید یکم پخته تر بشید

     موافقم ۰
     مخالفم ۱
  2. a

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1 ديدگاه)

   تموم شد ؟
   خیلی تاثیر گذار بود

   فعلا اونا دارن کار میکنن و افکار عمومی قبولشون دارن شما یه عده هم این صحبت هاتون رو ادامه بدید
   افکار عمومی شما رو … میدونه اما اونا تلاش کردن و افکار اونا رو کشور پیشرفته که داره توش گرند پری برگزار میشه میدونه
   الان دلیل هم نیارید که پول نفته و اینا ، نفت رو ما هم داریم ، گاز هم داریم اما الان کجاییم ؟ به لطف شما ……

   موافقم ۷
   مخالفم ۰
   1. MC20

    ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (1384 ديدگاه)

    a جان :
    اگه افکار عمومی اروپا و آمریکا رو می شناختی که میدونستی قبولشون ندارن و آخرش هم جو بایدن رو مجبور کردن با بنی جون بهم بزنه … الان عربستان که مورد قبول شماست و دوست شماست و شده نماد پیشرفت بشریت !!! رفته توو بغل همون ” چی نی ” که شب و روز داری بهش XXX میدی … طبق منطق شما ، چون الان عربستان با ” چ ی ن ” رفیق شده ، پس” چ ی ن ” هم نماد پیشرفت و موفقیت هست … بالاخره ” چی نی ” که عربستان رو قبول داره خوبه یا ” چی نی ” که صابونش به تن ما خورده بده !!!!!!!! الان برای خودت یاس فلسفی پیش نمیاد وجدانا !!!! …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………# التماس تفکر

    موافقم ۲
    مخالفم ۶
 4. Reza

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (38 ديدگاه)

  یه سوال، ماشین های ردبول رو خودش توسعه میده یا شرکت دیگه ای این کار رو انجام میده؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
  1. McLaren m6 gt

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (89 ديدگاه)

   خودش سازنده ماشین هایش هست

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
  2. Hami

   ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (168 ديدگاه)

   خود ردبول
   موتور هم از سال ۲۰۲۶ توسط خود ردبول ساخته خواهد شد

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
 5. Mf1

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (239 ديدگاه)

  فرق یمن و اوکراین چیه !!

  موافقم ۷
  مخالفم ۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا