رنو

خودروهای داچیا در ایران بررسی داستر، ساندرو، لوگان و جاگر وارداتی

یک شرکت ایرانی مجوز واردات محصولات داچیا را دریافت کرده است. به‌زودی پیش‌فروش مدل‌های متنوع این برند، شامل داستر و لوگان آغاز می‌شود.

سابقه‌ی خوب رنو در کشورمان، زمینه‌ی مناسب برای واردات زیرمجموعه‌های این شرکت را فراهم کرده است. طی سال‌های اخیر، تولیدات داچیا با برند رنو به بازار ایران رسید و مورد توجه قرار گرفت. سایپا و پارس‌خودرو و ایران خودرو نیز، برای مدت طولانی داچیا لوگان را با نام تندر ۹۰ و ساندرو مونتاژ کردند.

بنابر اطلاعات منتشر شده، چهار خودروی مدرن از محصولات داچیا برای واردات انتخاب شده‌اند. ظاهرا عرضه‌ی داستر و لوگان قطعی است؛ درحالی‌که دو مدل دیگر نیز پیش‌فروش خواهند شد. با این شرایط، جاگر و ساندرو نیز مناسب ورود به بازار ایران هستند.

داچیا لوگان و ساندرو

در ادامه چند مدل مشهور و پرفروش داچیا معرفی شده‌اند. برای پیش‌بینی قیمت خودروهای داچیا در ایران، از فرمول معمول در مدل‌های وارداتی سال‌های قبل استفاده شده و صرفا تجربه‌ی نگارنده به کار رفته است.

مشخصات داچیا داستر وارداتی

از گروه خودروهای رنو، داچیا داستر با قیمت مقرون‌به‌صرفه و تجهیزات دو دیفرانسیل شهرت زیادی در ایران کسب کرد. مدل جدید، متفاوت از داسترهای موجود در کشور، نسل دوم این مدل محسوب می‌شود و هم‌اکنون خودرویی پرفروش در بازار اروپا است.

داچیا داستر

سه نوع پیشرانه‌ی بنزینی و یک مدل دیزلی برای داستر ۲۰۲۳ ارائه می‌شود. ارزان‌ترین نمونه با موتور سه سیلندر یک لیتری توربوشارژ، ۹۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن‌‌متر گشتاور دارد. وزن این خودرو با گیربکس دستی ۶ سرعته و سیستم تک دیفرانسیل، ۱۲۹۰ کیلوگرم است. به همین دلیل، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۱۴ ثانیه، نهایت سرعت ۱۷۰ کیلومتر برساعت و میانگین مصرف سوخت ۷ لیتر در صد کیلومتر دارد.

داستر با موتور ۱/۳ لیتر ۴ سیلندر توربوشارژ هم تولید می‌شود. این مدل مجهز به اینترکولر، ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نسخه‌ی دنده دستی و تک دیفرانسیل داستر ۱۳۰ اسب بخار، در زمان ۱۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت ۶/۵ لیتر در صد کیلومتر دارد.

داچیا داستر نمای بالا

قوی‌ترین مدل داستر، مجهز به موتور ۱/۳ لیتر، ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این نمونه مجهز به گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته و سیستم دو دیفرانسیل، در زمان ۱۰ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت دارد. میانگین مصرف سوخت داستر ۱۵۰ اسب بخار، ۶/۵ تا ۷ لیتر در صد کیلومتر است.

قیمت داستر در بازار جهانی، ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار است. برحسب تجربه می‌توان اطمینان داشت مدل مجهز به گیربکس اتوماتیک وارد ایران شود و با قیمتی حدود ۲  میلیارد تومان به مصرف‌کننده نهایی برسد.

مشخصات داچیا لوگان وارداتی

نسل اول لوگان با نام تندر ۹۰ در ایران، فروش بسیار خوبی داشت. این خودرو برای بازار جهانی طراحی شده بود و هنوز در افریقای جنوبی مونتاژ می‌شود. از سال ۲۰۲۰ نسل سوم لوگان به شکل سدان معرفی شده که هم‌اکنون در رومانی و ترکیه و مراکش تولید می‌شود. در بعضی کشورها مثل ترکیه، داچیا لوگان فیس‌لیفت با چراغ‌های شبیه به رنو مگان جدید، تایلانت (Taliant) نام دارد.

داچیا لوگان 2022

لوگان در بازار جهانی، مجهز به پیشرانه‌ی یک لیتر توربوشارژ ۹۰ اسب بخار با گشتاور ۱۶۰ نیوتن‌متر است. این سدان اقتصادی، همراه گیربکس دستی یا اتوماتیک CVT عرضه می‌شود و ۱۱۵۰ کیلوگرم وزن دارد. زمان لازم برای سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت لوگان جدید، ۱۴ ثانیه و میانگین مصرف سوخت، ۶ لیتر در صد کیلومتر است.

داچیا لوگان CVT در بازار جهانی، ۱۶ هزار دلار قیمت دارد. نسخه‌های ساده و کم‌آپشن با گیربکس دنده دستی، به قیمت ۱۴ تا ۱۵ هزار دلار در کشورهای مختلف عرضه می‌شوند.

مشخصات داچیا ساندرو و ساندرو استپ‌وی وارداتی

ساندرو جدید، نسخه‌ی هاچبک لوگان محسوب می‌شود. این خودرو در دو مدل ساده و استپ‌وی (فنر بلند) در بازار جهانی وجود دارد.

ساندرو مجهز به موتور یک لیتر تنفس طبیعی و یک لیتر توربوشارژ عرضه شده است. مدل ارزان‌تر، ۶۵ اسب بخار قدرت و ۹۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این خودروی هاچبک برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر برساعت، ۱۷ ثانیه زمان لازم دارد و میانگین مصرف سوخت ۵/۵ لیتر در صد کیلومتر فراهم می‌کند.

داچیا ساندرو 2022

ساندرو مجهز به موتور یک لیتر توربوشارژ با قدرت ۹۰ اسب بخار و ۱۶۰ نیوتن‌متر گشتاور نیز تولید می‌شود. این مدل در زمان ۱۲/۵ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت ۶ لیتر در صد کیلومتر دارد. نهایت سرعت ساندرو مجهز به گیربکس CVT و موتور توربوشارژ، ۱۷۰ کیلومتر برساعت است.

ساندرو استپ‌وی، علاوه‌بر موتور ۹۰ اسب بخار، با پیشرانه‌ی یک لیتر ۱۱۰ اسب بخار نیز تولید می‌شود. این مدل، گشتاور ۲۰۰ نیوتن‌متر دارد و در زمان ۱۰ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد. میانگین مصرف سوخت استپ‌وی ۱۱۰ اسب بخار، مشابه مدل ۹۰ اسب بخار و حدود ۶ لیتر در صد کیلومتر است.

داچیا ساندرو استپ وی

در اروپا داچیا ساندرو با موتور ۶۵ اسب بخار، به قیمت ۱۰ تا ۱۱ هزار دلار فروخته می‌شود. ساندرو استپ‌وی CVT با موتور ۹۰ اسب بخار، حدود ۱۳ هزار دلار قیمت دارد. هزینه خرید مدل ۱۱۰ اسب بخار مجهز به آپشن‌های کامل، ۱۵ تا ۱۶ هزار دلار است. اگر میانگین قیمت ساندرو هاچبک و ساندرو استپ‌وی دنده اتوماتیک CVT با موتور ۹۰ اسب بخار را ۱۲ تا ۱۳ هزار دلار تصور کنیم، قیمت این خودروهای برای مصرف‌کننده‌ی ایرانی، یک تا ۱/۲ میلیارد تومان خواهد بود.

مشخصات داچیا جاگر وارداتی

جاگر هم مشابه ساندرو، نسخه‌ای از لوگان محسوب می‌شود. این مدل با بدنه‌ی کشیده و حالت استیشن واگن، مناسب خانواده‌های پرجمعیت یا باربری داخل شهری است. جاگر با ساختار ۷ صندلی نیز وجود دارد.

داچیا جاگر 2022

پیشرانه‌ی یک لیتر توربوشارژ با دو مدل ۹۰ و ۱۱۰ اسب بخار برای جاگر تولید می‌شود. گشتاور این خودروها ۱۶۰ و ۲۰۰ نیوتن‌متر است. جاگر یک لیتری در زمان ۱۱  تا ۱۳ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت ۵/۵ تا ۷/۵ لیتر در صد کیلومتر فراهم می‌کند.

جاگر هیبرید، به عنوان یک محصول ویژه در سبد داچیا، موتور ۱/۶ لیتر با قدرت ۱۴۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۸ نیوتن‌متر دارد. این مدل با میانگین مصرف سوخت ۴/۵ لیتر در صد کیلومتر، می‌تواند ۱۰ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر برساعت برسد.

داچیا جاگر

آستانه قیمت داچیا جاگر با پیشرانه‌ی ۹۰ اسب بخار، ۱۴ هزار دلار است. مدل دنده اتوماتیک با پیشرانه‌ی هیبرید و امکانات سفارشی، ۲۴ هزار دلار قیمت دارد. با این شرایط، قیمت داچیا جاگر مجهز به پیشرانه‌ی ۹۰ یا ۱۱۰ اسب بخار در ایران، حدود ۱/۵ میلیارد تومان خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۵ رای

مطالب مشابه

‫۴۱ دیدگاه‌ها

 1. رومانی>چین>فرانسه

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (986 ديدگاه)

  عالیه

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۷
  1. Matin2

   ۶ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (338 ديدگاه)

   احیانا میدونی پروفایلت عکس مرورگره؟

   موافقم ۸
   مخالفم ۱
 2. غلی

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (20 ديدگاه)

  کاش فقیرامون می‌توانستند اینا رو بخرن

  موافقم ۱۰۸
  مخالفم ۴
  1. افشار

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (665 ديدگاه)

   طوری شده اقشار متوسط و حتی مرفه جامعه ایران هم نمیتونن از اینها بخرن چه برسد به اقشار کارگر و کم درآمد که هر روز با بالا رفتن نرخ دلار فقیر تر هم میشن

   موافقم ۹۹
   مخالفم ۴
   1. علی

    ۹ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (43 ديدگاه)

    حتی مرفه جامعه هم نمیتونه از این ها بخره !!!!!-😐
    الان دیگه اخه یک میلیارد و خورده ای پوله اخه واسه قشر مرفه 😏

    موافقم ۷
    مخالفم ۱
  2. کمال پاشا

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (45 ديدگاه)

   حقوق پایه در کشور ۹۸ دلار ۲۰ سنت هست در ماه در ساعت ۷.۵۴ دقیقه عصر ۵ اسفند ۱۴۰۱ قیمت دلار ۵۶ هزار ۲۵۰ تومان
   از این تاریخ به بعد این مردم هستن که سقوط میکنن

   موافقم ۸۶
   مخالفم ۵
  3. RENAULT5

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (936 ديدگاه)

   یادمه داستر ارزان ترین خودروهای مناطق ازاد بود
   مثلا تالیسمان۵۰۰میلیون بود داستر۲۵۰میلیون

   موافقم ۴۸
   مخالفم ۱۰
   1. ali

    ۵ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (96 ديدگاه)

    انصافا طراحی های بسیار زیبا و با اصلالتی دارن. من خیلی پسندیدم، دیگه رنو و داچیا ثابت شدس.

    موافقم ۲۲
    مخالفم ۱۶
   2. SS

    ۵ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (690 ديدگاه)

    داستر ۶۰ تومن یا کمتر بود
    ۲۵۰ که میتونستی لکسوس بخری

    موتور توربو به درد شرایط ایران نمیخوره حتی اگر داچیا باشه

    موافقم ۴۰
    مخالفم ۷
    1. علی

     ۹ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (43 ديدگاه)

     شرایط ایران مگه چیه که موتور توربو به دردش نمیخوره ؟؟ 😐 پس چرا به درد کل دنیا میخوره در همه کشور ها در تمام قاره ها از موتور های توربو بنزینی استفاده میکن 🤷‍♂️

     موافقم ۲
     مخالفم ۱
   3. علی جردن

    ۶ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (391 ديدگاه)

    شما دقیق تر سعی کن یادت بیاری ارزون ترین خودروی مناطق آزاد ولستر بود که ۶۰ میلیون تومان تو نمایشگاهای جلفا تبریز پر شده بود از ولسترهای رنگارنگ شصت میلیون تومنی

    موافقم ۲۰
    مخالفم ۵
    1. RENAULT5

     ۶ اسفند ۱۴۰۱
     سوابق: (936 ديدگاه)

     اون مال قبل ترش هست

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۴
 3. Amiro

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (251 ديدگاه)

  ۱/۵ برای این که شبیه نعش کشه؟؟؟
  منی که ۱/۵ دارم میرم یه چیز بهتر میخرم که یه موقع خواستم بفروشمش به مشکل بر نخورم
  احتمالا یکی از خودرو های وارداتیه که با شکست مواجه میشه
  🤍♥️🤍

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۷۶
  1. new reventon

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (241 ديدگاه)

   ۲۰۶ شده ۱۱۰۰ بعد این باشکست مواجه میشه؟
   مردم ایران مثه جورابن، قشنگ جا باز میکنن
   همش ففط بلدن ناله کنن. بسه

   موافقم ۷۴
   مخالفم ۹
  2. Amin.aj

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (96 ديدگاه)

   ماشین چینی با اون هیکلش و موتور ۱.۵ بی دوام شکست نخورده این شکست بخورع؟

   موافقم ۲۸
   مخالفم ۵
  3. RENAULT5

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (936 ديدگاه)

   تا زمانی که برای پارس صف بکشید وضع همینه
   شما همین بلیط سفر به ترکیه رو در نظر بگیر بخاطر زلزله کسی بلیط نمیخره بلیط۹تومنی شده ۲تومن
   شما فقط ۶ماه نخرید پارس از۵۰۰میلیون میاد میشه۱۶۰میلیون
   خواهشا کسی برای فروش حواله ثبت نام نکنه
   به دلال ها رو ندید.

   موافقم ۶۱
   مخالفم ۹
  4. علیx76

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (231 ديدگاه)

   یکی نوشته بود «مشخصات اینا ۱ لیتری ۶۵ اسبی
   تیبا و پراید جلوی اینا پلنگن»
   😂😂😂😂

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۹
  5. علی

   ۹ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (43 ديدگاه)

   چرا توی ایران لعنتی مردم قبل از خرید خودرو به فکر فروشش هستن !!!!🤦‍♂️ کل دنیا مردم میخان ماشینی میخرن که اول بهش علاقه داشته باشن ایمنی خوبی داشته باشه امکانات خوبی داشته باشه جادار باشه مثل سگنمت محبوب استیشن و mpv . توی ایران به تنها چیزی فکر میکنن فروش هست حتی رنگ دلخواه خودشون رو هم نمیتونن بخرن فقط سفید مشکی 🤦‍♂️

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
 4. Amir

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (89 ديدگاه)

  یا رب
  ارزون ترین خودرو های بریتانیا (( که تو دهنی محکمی ما تو دهنش زدیم :) )) قراره با قیمت میلیارد وارد ایران شه
  یجا خوندم داچیا تو انگلیس برای اینه که بچه هاشون تازه گواهی نامه گرفتن استفاده کنند
  تو ایران یه خانواده چهار نفره با این وضع شاید بتونن بخرن
  تازه من این مسخره بازیای وارداتو که علنا اعلام کردن میخوان پول ملتو بالا بکشن ندارم

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۵
 5. Locked

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ۱ میلیارد ساندرو ؟!
  دیگه وضع طوری شده چیزی به زبون آدم نمیاد که به این اوضاع بگه . من که لغتی درخور این وضع پیدا نمیکنم .

  اما در کل با این وضع بازار فعلی که مرحوم ۲۰۷ شده یه تومن ، این قیمتا اگه واقعی باشن خوبه .

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۲
  1. علی

   ۹ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (43 ديدگاه)

   الان ساندرو مونتاژی مدل ۹۸ یک میلیارده .این که حالا مدل جدید ۲۰۲۳ هستش 😐

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
 6. مردیم از خوشی

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1181 ديدگاه)

  ۱۴ هزار دلار ۹۰ اسب بخار 😶
  اصلا به صرفه نیست چینی صفر یا ژاپنی های کارکرده به نظرم بهترند

  موافقم ۳
  مخالفم ۱۰
 7. MR . Santafe

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به نظر من اگر این مقدار پول برای این طرح نامعلوم واردات خودرو میخواهید بدهید ، بجاش از ماشین های دست دوم یا دست چندم کره ای با کیفیت و اثبات شده استفاده کنید یا در درجه دوم ماشین های داخلی و نو بخرید .
  طرح واردات خودرو بسیار نامعلوم و کارشناسی نشده است و احتمال بلوکه شدن پول در زمان طولانی ( ۶ ماهه ، یک ساله و بیشتر ) وجود دارد ‌‌ .
  در درجه دوم ، این خودرو ها خدمات پس از فروش بسیار نامعلوم و گران قیمتی خواهند داشت و هزینه زیادی متحمل خواهید شد .
  به امید سربلندی ایران عزیز .

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۳
 8. Doctor Who

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (24 ديدگاه)

  دل خوش به این مقدار نباشین…. هنوز جا دارین!
  قراره با این قیمتا، شما رو به مقامات بلند عرفانی و معنوی برسونیم طوری که وقتی قیمتا رو شنیدین، فقط ذکر خداوند رو بگید!
  فقط یه چیزی!
  الان امروز ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ قیمت استپ‌وی صفر مدل ۹۸ (ولی در اصل طراحی ۲۰۰۸ میلادی)، یک میلیارد و صد و پنجاه میلیونه؛ اونوقت چطوری این مدل که طراحی بهتر و بروزتری داره، بین ۱ تا ۱/۲۰۰ میلیارد قیمت میخوره؟!😳

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۵
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۵ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (1179 ديدگاه)

   حرف شما کاملا درست هست و فعلا برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی، ملاک محاسبه ما دلار ۴۰ تا ۴۵ بود
   جالبه که در حین نوشتن این مطلب، دلار لحظه به لحظه درصد گران شد

   موافقم ۴۳
   مخالفم ۴
   1. Souls_Master

    ۵ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (92 ديدگاه)

    به چ روزی افتادیم که بیان کردن زندگیمون،تشویش اذهان عمومی محسوب میشه.
    ما تبدیل به برده شده ایم در واقع برده بودیم گذشتگانمان برده خرافات شدند و باعث تباهی امروز ما شدند.

    موافقم ۳۶
    مخالفم ۱۰
   2. علی

    ۹ اسفند ۱۴۰۱
    سوابق: (43 ديدگاه)

    نویسنده باید جسارت داشته باشه .

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 9. Mat

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (4 ديدگاه)

  با این قیمت های بالای یه میلیارد،اونایی که خریدارن ترجیح میدن برن سمت ماشینای چینی چون پر آپشن ترن
  جاگر هم احتمالا فروشش کمه میخوره چون توی ایران استیشنا همیشه شکست خوردن

  موافقم ۲
  مخالفم ۸
 10. AMD

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (249 ديدگاه)

  یا خدا دیگه با این قیمتها قید دوچرخه هم باید بزنیم . پیش بینی من اینه که آخرش ایران مثل انیمه tokyo ghoul انسان ها همدیگه رو میخورن و شاید از اونم بدتر ، یه لشکر زامبی بشیم!!!

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۵
 11. MASOUD 0099

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (384 ديدگاه)

  همشون زیر دو نیم نمی‌دن چون داستر میشه هم قیمت لگن هشت پرو پس اینا رو گرون تر می‌فروشند .

  # رییس…….. خسته نباشید.

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۴
 12. رامتین

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (2696 ديدگاه)

  واقعا قیمتها فضایی شده. من که استاد دانشگام و شانس اوردم خونه و ماشین تهیه کردم ۴-۵ سال پیش، دارم تو زندگی به مشکل میخورم. شما دوستان چطور میخواین تو این کشور ادامه بدید؟ واقعا باید گریه کرد. پیش بینی من اینه سال اینده شرایط بسیار بدتر میشه.

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۷
 13. Hadi

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (218 ديدگاه)

  با این حجم تصادفات ترافیک و آلودگی هوا بخصوص تو شهرای بزرگ بهترین گزینه برای جا به جایی استفاده از وسایل نقلیه عمومی
  (اتوبوس و مترو) و استفاده از دوچرخه مکانیکی و برقیه و حتی پیاده رویه
  چون هم مشکل ترافیک و آلودگی هوا حل میشه و هم باعث ورزش و سلامتی میشه
  همین روزای جمعه که حجم ماشینای تو خیابون کم میشه اگه دقت کنین خیلی آلودگی هوا کم میشه
  مگه هلند اتریش نروژ سوئد بلژیک که ۹۰ درصد مردم از دوچرخه استفاده میکنن مشکلی براشون پیش آمده خیلی راحتم دارن زندگیشونو میکنن

  موافقم ۷
  مخالفم ۲۶
  1. Hadi

   ۶ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (218 ديدگاه)

   خب هر کسی داره بره ۱ تا ۲ میلیارد بده بخره
   مثلا همه میدونن پراید نا ایمن ترین خودروی تولیدی بوده ولی از همه پر فروشتر بوده
   یک سوال مثلا تو محلمون یه میوه فروشی هست که جنساش کیفیتی نداره و گرونم میده
   باید چیکار کرد از اون بیشتر خرید کنیم یا دیگه ازش خرید نکرد
   در مورد آلودگی هوا فقط کافیه یه بار به یکی از کوه های اطراف شهر بریم تا متوجه هوای کثیف شهرهای بزرگ بشیم
   دیگه هوا چیزی نیست که کسی بگه به من مربوط نیست یا مهم نیست چون هممون قراره تو این هوا تنفس کنیم
   الان با این تعداد خودرو مشکل ترافیک داریم حالا فرض رو بر این بذاریم که تعداد خودرو ها بیشتر هم بشه
   تعداد خودرو باید با وسعت خیابون ها و معابر شهری هماهنگ باشه
   فکر کنیم یه لیوان آب داریم این لیوان تا جایی میشه توش آب ریخت وقتی پر بشه و بیشتر بخایم آب بریزیم فایده که نداره که هیچ آب رو هم هدر دادیم

   موافقم ۴
   مخالفم ۸
  2. Sevlan

   ۶ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (8 ديدگاه)

   خودت داری میگی راحت زندگی میکنن،داری یه شهروند اتریش و سوئیس و نروژ رو که جزو مرفه‌ترین مردم دنیان رو با ملت بدبخت و مظلوم ما و( البته خودمم تو بین اونام ) مقایسه میکنی؟ مردم دیگه دارن حق النفس میدن مرد حسابی! واقعا چی فکر کردی؟! مردم تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی و روانی هستن؟! نا امید هستن، مملکت داره به فنا میره، بعد تو راحت داری تز میدی؟! هیهات😭😭😭😭

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۵
 14. Genius

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1073 ديدگاه)

  شخمی‌ترین و دم دست‌ترین ماشین مردم فقیر رومانی از برکات قطار سرعت پیشرفت پُرپَکان جان اینجا میشه سوپرلوکس!رکورد زدیم

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۶
 15. علیرضا

  ۵ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (23 ديدگاه)

  احساس میکنم قطار اقتصادی پیشرفت کشور به جای اینکه مارو حمل کنه داره از مون رد میشه

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۳
 16. یوسف

  ۶ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (631 ديدگاه)

  با برند داچیا قراره وارد بشن یا رنو؟ داچیا برای عموم مردم یه برند ناشناخته س و جا انداختنش راحت نیست مخصوصا اینکه اگر بگن یه برند از رومانی هستش، در کل همه این مدل ها امکان موفقیت دارن به جز لوجی چون بازار ایران معمولا به استیشن ها و MPV ها بازخورد مثبت نشون نمیده، لوگان MPV قبلا هم به صورت محدود عرضه شد ولی شکست خورد با اینکه خیلی هم کاربردی بود چه برای کار چه برای سفر.

  موافقم ۶
  مخالفم ۴
  1. یوسف

   ۶ اسفند ۱۴۰۱
   سوابق: (631 ديدگاه)

   ببخشید منظورم از لوجی همون جاگر بود.

   موافقم ۳
   مخالفم ۳
 17. عاشق پدال

  ۷ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (243 ديدگاه)

  چی بگم

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 18. حاجی حال یه ایران بده!

  ۷ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (87 ديدگاه)

  ماشین خوب تو بازار زیاده، ولی وقتی همه نمیتونن بخرن چه فایده؟؟!! بریم تو بازار با پولمون فقط به اینا نگاه کنیم و با حسرت بریم قیمت پراید (که همونم نمیتونیم بخریم!!) رو بپرسیم؟!!! یه بنده خدایی میگفت: خدا برای تلافی گناه حضرت آدم، زندگی بهش داد… عجب حرفی بود انصافا…

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 19. مهدی

  ۷ اسفند ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  یا من پرتم از جامعه یا مرفهین زیاد میان اینجا…
  ۲ میلیارد برای یه ماشین بخوای بدی چقدر باید دربیاری؟
  خدایا بدادمون برس

  موافقم ۲
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
فهرست