ایستگاه

خرید اینترنتی لوازم یدکی خودرو تویوتا

رپورتاژ: لوازم یدکی خودرو تویوتا مهم ترین نیاز مشتریان دارای خودرو تویوتا است و تنها از طریق فروشندگان قطعات یدکی قابل تأمین می باشد. وقتی صحبت از قطعات و لوازم یدکی تویوتا زده می شود موارد متعددی به ذهن می رسند. که این موارد هر یک مربوط به سیستم های جداگانه ای در خودرو های تویوتا می باشند. تویوتا یکی از غول های خودروسازی در دنیای امروز به شمار می رود.

در این مطلب به بررسی مهم ترین لوازم یدکی خودروهای تویوتا خواهیم پرداخت. اما پیش از آن لازم میدانیم به بررسی تاریخچه ای درباره برند تویوتا بپردازیم. پس این شما و این تاریخچه برند تویوتا.

آشنایی با تاریخچه برند تویوتا

استارت فعالیت این برند یا به بیان بهتر، کلید خوردن آغاز فعالیت این برند به سال ۱۹۳۷ میلادی بر می گردد. جایی که “کیچیرو تویودا”، بخشی از کسب و کار مربوط به پدر خود را صنایع خودروسازی تغییر داد. غیرقابل باور است اما اولین محصول این کمپانی در سال ۱۹۳۴ یعنی سه سال قبل از احداث این کارخانه تولید شده بود. نام این محصول، موتور تیپ A  بود.

در پی این نامگذاری، محصولاتی اولیه تولید شده در این کسب و کار ماشین A1 و نیز کامیون G1 بود. باگذشت یکسال، تولید ماشین دیگر این برند، یعنی AA نیز به پایان رسید. این خودرو در مقایسه با تولیدات دیگر برندها مانند جنرال موتورز و نیز فورد قیمت پایین تری داشت. در این مسیر ممنوع اعلام شدن واردات خودرو از سوی دولت ژاپن به عنوان حمایت از برند تویوتا برداشت شد.

جالب است بدانید باوجود شهرت این برند به عنوان یکی از غول های خودروسازی دنیا، هنوز این برند از تولید لوازم بافندگی دست نکشیده است. این کمپانی، وفاداری خود به کشور ژاپن را با تولید کامیون های جنگی ارتش این کشور در جریان جنگ جهانی دوم نشان داد.

از آنجایی که استفاده درست از منابع در تولید این کامیون ها اهمیت داشت، تولید این کامیون ها بسیار ساده انجام می شد.

انواع لوازم یدکی خودرو تویوتا

انواع لوازم یدکی خودرو تویوتا

هر اتومبیلی در پی درست و هماهنگ کارکردن سیستم های مختلف، امکان کارکردن و حرکت را دارد. هر یک از این سیستم ها دارای اجزایی می باشند. لوازم یدکی خودرو تویوتا این سیستم ها را تشکیل می دهند. مهمترین و پرفروش ترین لوازم یدکی تویوتا که می توان به آنها اشاره کرد به شرح زیرند:

 • پمپ هیدرولیک فرمان
 • آینه
 • درب عقب و درب موتور
 • سنسور دنده
 • انواع فیلتر خودرو
 • صفحه کلاچ
 • درب صندوق
 • لنت ترمز
 • تسمه تایم
 • سپر جلو و عقب
 • گاید سوپاپ
 • تیغه برف پاک کن
 • واشر درب سوپاپ
 • مه شکن و چراغ

از نظر اهمیت و کارکرد تمام لوازم بالا را نمی توان برابر دانست. ممکن است بتوان تعویض یک قطعه یا خرید آن را به تعویق انداخت. اما برخی قطعات را پیش از خرابی کامل می بایست در زمان مناسب عوض کرد. در ادامه به تشریح عملکرد برخی از لوازم یدکی خودرو تویوتا خواهیم پرداخت.

سیستم ترمز خودرو تویوتا

در مواقعی، لازم و ضروری است که خودرو به خوبی و در زمان مناسب متوقف شود. از این موارد می توان دیده شدن موانع سخت یا رد شدن حیوانات و یا افراد خردسال در جاده می باشد. چنانچه سیستم خودرو موفق به توقف خودرو در زمان مناسب نشود، خسارت های مالی و گاها جانی جبران ناپذیر افراد را تهدید می کند. به همین خاطر نیاز است تا به درست کارکردن اجزای سیستم ترمز خودرو تویوتا توجه داشت.

یکی از این اجزا، لنت ترمز تویوتا می باشد. لنت، قطعه ای مهم در سیستم ترمز است و دارای فلز نرم می باشد که به هنگام ترمز کردن با ایجاد شتاب منفی، عملکرد خود را نشان می دهد. در قالب این ایجاد شتاب منفی، انرژی جنبشی، تبدیل به انرژی حرارتی می شود. لنت ترمز، از پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو تویوتا است.

کولر و بخاری خودرو تویوتا

در فصل گرم سال، افراد مختلف ممکن است طولانی مدت با ماشین خود مشغول رانندگی باشند. تابش آفتاب در چنین شرایطی سبب ایجاد محیط گرم در خودرو شده و تداوم این وضعیت افراد را عصبانی می کند. عصبی شدن افراد در پی تحمل گرمای بیش از حد و ایجاد جوی نامساعد در پی تعریق شدید رخ می دهد. برای همین در خودروهای تویوتا، سیستم خنک کننده می بایست به خوبی فعالیت کند.

این سیستم از قطعات خاص تشکیل شده است که جزو لوازم یدکی خودرو تویوتا به شمار می روند. شاید مهمترین قطعه در سیستم خنک کننده خودرو تویوتا، کمپرسور باشد. این قطعه به دلیل نقش پمپ کنندگی خود به نوعی قلب ماشین تلقی می شود. قطعات کوچکتری را نیز درباره این سیستم می توان نام برد؛ مانند رله و سنسور و کلید کولر.

به علاوه اینکه رانندگی طولانی مدت در زمستان حتی با وجود پوشیدن لباس گرم، کار سختی است. برای همین نیاز است تا بخاری ماشین به خوبی کار کند تا امکان تداوم کار با خودرو فراهم باشد. بخاری تویوتا، دارای قطعات متفاوتی می باشد؛ از شیر بخاری گرفته تا رادیاتور و پنل بخاری. نتیجه عملکرد هماهنگ موارد مذکور، گرم شدن فضای داخل خودرو در زمستان می باشد.

سایر قطعات یدکی و لوازم یدکی خودرو تویوتا

تعبیه شدن هیچ قطعه ای در هیچ وسیله ای، بی حساب و کتاب نیست. هنگام رانندگی می بایست به فاصله خودرو از دیگر خودروها در عقب خودرو و یا کنار خودرو پی برد. این امر با استفاده از آینه خودرو محقق می شود. به علاوه اینکه رانندگی در شرایط نامساعد برای هر فردی ممکن است اتفاق بیفتد. در این باره لازم است تا عواملی سبب ایجاد دید کافی برای راننده شوند. این وظیفه به عهده مه شکن ها گذاشته شده اند. نورپردازی این قطعات یدکی و لوازم یدکی خودرو تویوتا با چراغ های اصلی متفاوت است.

نورپردازی چراغ های اصلی شاید برای رانندگی در هنگام شب کافی باشد، اما امکان دیدن مسیر پیش رو را در هنگام مه و یا گرد و غبار و بارش نمی تواند به خوبی فراهم کند. در جلو و عقب ماشین های تویوتا نیز به منظور کاهش صدمات ناشی از برخورد سایر اتوموبیل ها می بایست سپر مقاوم نصب نمود.

نکات مهم در خرید لوازم یدکی خودرو تویوتا اصل

نکات مهم در خرید لوازم یدکی خودرو تویوتا اصل

به دلیل اینکه قطعات غیر اصل برای لوازم یدکی خودرو تویوتا می تواند در بازار واسطه ها ارائه شود، برای همین بهتر است که با راه های تشخیص قطعات اصل از تقلبی آشنا باشید. این کار مانع از به هدر رفتن پول شما می شود. برای این کار موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 • بهتر است به منظور آسوده خاطر شدن ۱۰۰% درباره خرید لوازم یدکی تویوتا به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید.
 • بهتر است به جزئیات چاپ شده روی بسته محصولات و قطعات توجه کنید. بسته بندی اجناس تقلبی دارای قسمت های مخدوش و باز شده هستند.
 • به جوشکاری قطعات دقت کنید. معمولاً قطعات تقلبی جوشکاری بسیار بی کیفیت و قابل مشاهده ای دارند.
 • به سبک و سنگین بودن آلیاژ توجه داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی دکترماشینت ، به عنوان مرجع فروش عمده لوازم یدکی خودرو و فروش تکی، فرصت خوبی را فرآهم کرده تا بتوانید در کوتاه ترین زمان، لوازم یدکی تویوتا را با قیمت مناسب و با بهترین کیفیت تأمین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت فروشگاه به آدرس www.DrMashinet.com مراجعه نمایید.

 

مطالب مشابه

‫۳ دیدگاه‌ها

 1. Muty

  ۱۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1393 ديدگاه)

  جایی که “کیچیرو تویودا”، بخشی از کسب و کار مربوط به پدر خود را صنایع خودروسازی تغییر داد.

  در این مسیر ممنوع اعلام شدن واردات خودرو از سوی دولت ژاپن به عنوان حمایت از برند تویوتا برداشت شد.

  و…

  آقا جواد یه ذره مشکلات ویراستاری این زیاد نیست به نظرتون !!!

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
  1. جواد عقیلی

   ۱۳ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (773 ديدگاه)

   درود بر شما.
   مطالب رپورتاژ آگهی توسط خود سفارش دهنده تهیه می شه و ما دخل و تصرفی در اون نداریم.

   موافقم ۳
   مخالفم ۱
   1. Muty

    ۱۴ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (1393 ديدگاه)

    ارادت
    خودتونم میدونین که بهانه ی خوبی نیست.
    شاید یه آگهی پر از اشتاباهات املایی و جمله بندی باشه ! شما نباید ویراستاریش کنین ؟؟
    در حد پدال نیست
    یه پولی بگیره و کپی پیست کنه
    من باشم اعتبار کارم رو بیشتر در نظر میگیرم

    موافقم ۱
    مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا