چشم اندازهفته نامه

داستان لوگوی خودروسازان جهان؛ قسمت دوم، از لندروور تا ولوو

در قسمت قبلی این مطلب برای بررسی لوگوی خودروسازان، به ترتیب حروف الفبای انگلیسی از آلفارومئو تا لامبورگینی پیش رفتیم و در این قسمت به دیگر شرکت‌ها خواهیم پرداخت.

لندروور

هیچ توضیح رسمی در مورد لوگوی لندروور که از سال ۱۹۸۶ به شکل امروزی استفاده می‌شود وجود ندارد اما طبق گمانه‌زنی‌ها، رنگ سبز نشان‌دهندهٔ طبیعت و توانایی محصولات لندروور برای فاصله گرفتن از شهرها و زدن به دل این طبیعت است. دو خطی که در طرفین نام لندروور به چشم می‌خورد هم اشاره‌ای انتزاعی به شعار شرکت یعنی «بالاتر و فراتر» است.

لوتوس

گفته می‌شود نام لوتوس از گل نیلوفر آبی گرفته شده است. در لوگوی این شرکت، رنگ زرد نشان‌دهندهٔ روزهای روشن آینده است درحالی‌که مثلث سبزرنگ در وسط به رنگ سبز مسابقه‌ای بریتانیایی اشاره دارد که ریشه‌های مسابقه‌ای لوتوس را نشان می‌دهد. حروف درهم‌تنیدهٔ بالای این مثلث هم حروف اول نام مؤسس شرکت یعنی «آنتونی کالین بروس چپمن» است.

مازراتی

لوگوی نیزهٔ سه‌شاخ مازراتی از مجسمهٔ خدای رومی نپتون در میدان مرکزی بولونیا گرفته شده است؛ بنابراین، این لوگو نه‌تنها زادگاه مازراتی را نشان می‌دهد بلکه به قدرت نپتون که خدای زلزله و طوفان است هم اشاره دارد.

مزدا

نام مزدا برگرفته از اهورا مزدا، خدای زرتشتی است. این کلمه همچنین ترجمهٔ انگلیسی نام بنیان‌گذار شرکت «جوجیرو ماتسودا» هم هست. مزدا در طول تاریخش چندین بار لوگوی خود را تغییر داده است اما لوگوی کنونی در سال ۱۹۹۶ معرفی شد. این لوگو شبیه بال‌های باز است که ادعا می‌شود نماد آزادی بیان مزدا است.

مرسدس بنز

زمانی که شرکت‌های کارل بنز و گوتلیب دایملر در سال ۱۹۲۶ باهم ادغام شدند، مرسدس بنز شکل گرفت و مرسدس هم نام دختر شریک دایملر یعنی «امیل جلینک» بود که روی این شرکت باقی ماند. لوگوی مرسدس بنز از کارت‌پستالی که در دههٔ ۱۸۷۰ گوتلیب دایملر برای همسرش فرستاده بود گرفته شد. دایملر در این کارت‌پستال محل زندگی خود را با یک ستارهٔ سه پر مشخص کرد و نوشت روزی این ستاره بر کارخانه‌های ما خواهد درخشید. این لوگو که اولین بار در سال ۱۹۱۰ روی یک خودرو استفاده شد، نشان‌دهندهٔ سلطه بر زمین، دریا و هوا است.

میتسوبیشی

نام میتسوبیشی نشان‌دهندهٔ لوگوی آن است. میتسو به معنی سه است درحالی‌که هیشی معمولاً لوزی یا الماس معنی می‌دهد. ژاپنی‌ها وقتی حرف H در وسط یک کلمه قرار می‌گیرد آن را به B تبدیل می‌کنند. لوگوی سه الماس برای میتسوبیشی توسط بنیان‌گذار شرکت «یاتارو ایوازاکی» انتخاب شد.

نیسان

نام نیسان مخفف نیهون سانگیو (صنایع ژاپن) است که شرکت مادر داتسون بود. زمانی که در دههٔ ۸۰ نام نیسان جایگزین داتسون شد، برای شرکت لوگویی طراحی شد که از نام نیسان در یک مستطیل آبی روی یک دایرهٔ قرمز تشکیل شده بود. این دایره به پرچم ژاپن اشاره داشت اما در دههٔ ۹۰ این لوگو کرومی شد تا مدرن‌تر شود.

پژو

لوگوی پژو یک شیر است که روی پاهای عقب خود ایستاده است. این لوگو در اوایل سال ۱۸۴۷ ظاهر شد یعنی مدت‌ها قبل از آنکه پژو به عرصهٔ خودروسازی وارد شود. از سال ۱۹۲۳ روی جلوپنجرهٔ خودروهای پژو لوگوی سر شیر نقش بست و در سال ۱۹۴۸ با معرفی پژو ۲۰۳ این لوگو ظهر آشناتری پیدا کرد. لوگوی پژو به‌آرامی تکامل پیدا کرد و در سال ۲۰۲۱ این شرکت دوباره سر شیر را به‌عنوان نشان خود برگزید.

پورشه

لوگوی پورشه با شهر زادگاه این برند یعنی اشتوتگارت که در میانهٔ لوگو دیده می‌شود ارتباط دارد. تاجی که روی سر اسب میان لوگو دیده می‌شود برگرفته از نشان ایالت وورتمبرگ است که پس از انحلال سلطنت آلمان در سال ۱۹۱۸ تأسیس شد و اشتوتگارت پایتخت آن بود. سه شاخ سیاه که در بالا سمت چپ و پایین سمت راست لوگو نقش بسته هم به قرن دهم بازمی‌گردد که نشان‌دهندهٔ منطقهٔ سوابیا است درحالی‌که نوارهای قرمز و مشکی از دوک وورتمبرگ گرفته شده ست.

رنو

لوگوی رنو ابتدا دایره‌ای شکل بود اما در سال ۱۹۲۳ به لوزی مشهور تغییر پیدا کرد زیرا این لوگو بهتر روی دماغهٔ زاویه‌دار خودروهای رنو می‌نشست. بعداً نام رنو از روی این لوگو حذف شد و فرم لوزی در طول زمان تغییر پیدا کرد.

اشکودا

لوگوی اشکودا از سال ۱۹۲۳ یک پیکان با سه پر را نشان می‌دهد. این پیکان نشان‌دهندهٔ حرکت، پرهای روی آن نماد آزادی و چشم داخل پرها نشان‌دهندهٔ دقت است. رنگ سبز هم از سال ۱۹۹۰ به این لوگو اضافه شد و نشان‌دهندهٔ شروع تازهٔ اشکودا تحت مالکیت فولکس‌واگن بود.

سانگ‌یانگ

سانگ‌یانگ در زبان کره‌ای به معنای اژدهای دوسر است و لوگوی شرکت نیز تصویری از همین اژدها است.

سوبارو

سوبارو ابتدا بخش خودروسازی در شرکت بزرگ و چندکارهٔ صنایع سنگین فوجی بود. سوبارو در ژاپنی به معنای گرد هم آمدن است و به خوشهٔ پروین اشاره دارد. لوگوی سوبارو نیز ابتدا دقیقاً مشابه این صورت فلکی طراحی شده بود اما بعداً ستاره‌های لوگو تغییر کردند به‌گونه‌ای که یک ستارهٔ بزرگ در سمت چپ و پنج ستارهٔ کوچک در سمت راست قرار گرفتند. رنگ آبی پس‌زمینهٔ لوگو هم به خوشهٔ پروین اشاره دارد.

تویوتا

لوگوی تویوتا از دو بیضی تشکیل شده است که نماد قلب خریداران و قلب شرکت هستند و تداخل آن‌ها باهم نشان‌دهندهٔ رابطه و اعتماد متقابل است. این دو بیضی همچنین شکل حرف T را ایجاد کرده‌اند که اول نام تویوتا است. همچنین بیضی بیرونی هم نشان می‌دهد که تویوتا جهان را در آغوش دارد. هرکدام از این بیضی‌ها با ضخامت خط متفاوتی کشیده شده‌اند که به فرهنگ خوشنویسی ژاپن اشاره دارد. در داخل لوگو هم بیضی‌ها شش بخش مختلف را ایجاد کرده‌اند که به ارزش‌های تویوتا شامل کیفیت، لذت رانندگی، نوآوری، ایمنی، محیط‌زیست و ارزش در برابر قیمت اشاره دارد.

ولوو

نام ولوو از کلمهٔ لاتین «من می‌چرخم» گرفته شده است. لوگوی گرد این شرکت با فلشی که به‌صورت مورب در سمت راست به بالا اشاره دارد از نماد رومی مریخ گرفته شده که خدا جنگ است. این نماد به معنای آهن هم بوده است زیرا در آن زمان سلاح‌ها از فلز ساخته می‌شدند. بنیان‌گذاران ولوو در صنعت آهن کار می‌کردند و می‌خواستند ویژگی‌های آهن یعنی استحکام، ایمنی و دوام را در خودروهای خود منعکس کنند.

پایان

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۶۹ رای
منبع
Autocar

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۶۶ دیدگاه‌ها

 1. ممد ژانگولر

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (3515 ديدگاه)

  هیچی لوگوی مرسدس بنز نمیشه.همه گرافیستا جهان دور هم جمع بشن دیگه نمیتونن مشابه این لوگو رو بسازن

  موافقم 11
  مخالفم 13
  1. ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (3163 ديدگاه)

   https://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2024/03/Peugeot.jpg
   باید گربه بود جا شیر😂

   موافقم 7
   مخالفم 16
   1. دکتر_ماشین باز

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (22 ديدگاه)

    با این که اصن با پژو حال نمیکنم اما نباید روی واقعیات چشم بست ، یکی از قدیمی ترین برند های خودروسازی دنیا هستش که همین نشون دهنده ی اعتماد مردم به این برند هستش ، خودروهاش هرچند به طور کلی اقتصادی هستن ولی تو سگمنت خودشون واقعن خوب هستن و چندین بار خودروی سال اروپا شدن ،پژو برندیه که توی موتور اسپرت حضور داره که نشون دهنده ی توانایی بالای اون داره ، در لینک زیر هم یکسری اطلاعات بیشتر هستش
    https://www.pedal.ir/peugeot/%D9%BE%DA%98%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-200-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C/

    موافقم 16
    مخالفم 6
    1. ۴ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (3163 ديدگاه)

     خود جرمی کلارکسون تو برنامه سفر بزرگ به اشغال بودن پژو اعتراف میکرد

     موافقم 9
     مخالفم 4
   2. رضا

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (2 ديدگاه)

    به توچه پیش کارخانه داری پژو میگم

    موافقم 1
    مخالفم 12
  2. اسد

   ۶ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (836 ديدگاه)

   منحصربفردترین شون ، لوگوی مازراتی و بنز

   موافقم 1
   مخالفم 0
 2. amir

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (2270 ديدگاه)

  داستان طراحی لوگو هیوندای؟ کپی از هوندا
  داستان طراحی لوگو جنسیس؟ کپی از بنتلی
  اوایل خودروسازی بوسان؟ گدایی از مزدا و میتسوبیشی
  داستان به روز شدن طراحی هیوندای و کیا؟ گدایی طراح از بی ام و
  داستان بهتر شدن پرفورمنس رهایی از آتش سوزی و یاتاقان؟ روی اوردن به آرمیچر و گدایی باتری از catl
  داستان برنده شدن جایزه طراحی و شوت شدن از بازارها(استینگر و جی هفتاد) رشوه و خرید جایزه

  موافقم 11
  مخالفم 11
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (2338 ديدگاه)

   من برای خودروسازی کره احترام قائلم
   هر چی هستند خیلی از ما و حتی چند کشور اروپایی مثل فرانسه، تولید و فروش و سود بیشتری دارند
   اما واقعیت باید پذیرفت، هیوندای نه‌تنها لوگو شبیه هوندا طراحی کرده
   اسمش هم در تمام دنیا، هاندای تلفظ می‌شه که طبیعتا موقع مکالمه سریع، هاندا هست
   خیلی شبیه تلفظ Honda که غالب کشورهای جهان هاندا می‌گن

   موافقم 21
   مخالفم 2
   1. Samix

    ۳ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (64 ديدگاه)

    درود بر شما آقای اشتری . کاش میشد واقعیات رو پذیرفت و اینقد تعصب به خرج نداد

    موافقم 22
    مخالفم 1
   2. پیام

    ۳ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (1534 ديدگاه)

    آقای اشتری همون آرم استون مارتین و بنتلی هم کپی هایی از فروهر هستن! چون بر اساس اصالت اول فروهر بوده! نه بنتلی!
    بعدشم، تنها شباهت آرم هیوندای فه هوندا حرف H هست و وسلام!
    در نهایت، چیزی که باعث ارتقا هیوندای شد آرمش نبود! فهم و تدبیرشون بود!
    یه چیز دیگم بگم اینه که زدن آرمی مثل هوندا اصلا کار سختی نیست! خیلی آرمای مطرح تر و مفهومی‌تر از اون وجود داره!

    موافقم 8
    مخالفم 14
    1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (2338 ديدگاه)

     حرف شما درست هست
     ولی تاریخچه هیوندای و اولین خودروهایی که تولید کرد، همزمان هست با اوج فروش هوندا در بازار جهانی، خصوصا نسل اول و دوم هوندا سیویک
     به نظر من مدیران شرکت‌ کره‌ای در اون زمان، خواستن شبیه هوندا دیده بشن

     موافقم 18
     مخالفم 0
    2. downfall

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (126 ديدگاه)

     پیامدفعه قبل هم همین حرف بی ربط رو گفتی ولی باز داری تکرار می کنی. حرف از این نیست که بنتلی لوگوش رو از کجا آورده. حرف از تقدم و تاخر هست. لوگوی بنتلی از نظر زمانی تقدم داره به لوگوی جنسیس و مشخصا لوگوی جنسیس از بنتلی کپی زده شده و اگه طرح لوگوی بنتلی این نبود، جنسیس هم لوگوش این شکلی نمی بود:) پس مغلطه نکن چون کسی از منشاء لوگوی بنتلی حرف نمیزنه. ضمنا بنتلی اگه از فروهر هم الهام گرفته باشه حداقل خودش زحمت کشیده ایده داده از یه نماد باستانی طراحی کرده لوگوش رو نه مثل خنسیس که زحمت ایده پردازی هم نداده فقط مستقیم کپی زده از بنتلی فقط حرف وسطش رو عوض کرده

     موافقم 11
     مخالفم 4
    3. پیام

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (1534 ديدگاه)

     تقدم و تاخر چیه؟! مگه آزمون رانندگیه؟! تو بحث اصالت کردی منم گفتم آرم اصالت بنتلی و استون اصالتی نداره! چون قبلش فروهر بوده! حالا بیایم بگیم استون قبل از بنتلی زده یا بلعکس و کدومشون تاخر دارن؟! خودت یه لحظه به تفکر مضحکت فکر کن! بچه کلاس اول دبستان هم این حرفارو نمیرنه!!!

     بعدشم تو و امثال تو حق ندارید بگید جنسیس از رو بنتلی آرم رو برداشته یا رو فروهر؟! زمانی میتونی اینو بگی که اسنادش باشه!
     اصلا حتی اگه از رو استون یا بنتلی هم برداشته باشه هیچ ابپیرادی نداره چون اونا هم ۷ودشون از جای دیگه ای برداشتن! حالا چه آرم رو از روی شیشه نوشابه برداری، چه باستانی چه دوچرخه!!! فرقی در کپی کردنش نداره!!! مثل همون تویوتا جون جونیتون که کانسپتش کپ پورشه بود! حالا میخواید بگید چون از پورشه کپی کرده، ارزش داره؟!! کپی، کپیه! فرقی نداره از چی باشه! در ماهیتش تغییری ایجاد نمیشه.

     اگه جنسیس برند ژاپنی بود هزار جور داستان براش درست می کردید! مشکل شما منشا آرم نیست، مشکلتون کره هست که نسبت به قدیم جای ژاپن رو تو عرصه خودروسازی تنگ کرده! خودتون خوب میدونید چی میگم…

     موافقم 3
     مخالفم 13
    4. downfall

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (126 ديدگاه)

     ((حالا بیایم بگیم استون قبل از بنتلی زده یا بلعکس و کدومشون تاخر دارن؟! خودت یه لحظه به تفکر مضحکت فکر کن))
     وقتی میخوای خودتو به **** بزنی دیگه هر توضیحی زیاده .
     کسی از تقدم استون به بنتلی یا برعکس حرف نزد وقتی جواب نداری سکوت کن به جای سفسطه و مغالطه گل پسر. حرف واضحه جنسیس لوگوش رو از بنتلی کپی کرده تمام. اگه واسه ظرف ذهنت خیلی سنگینه مشکل خودته فیلسوف.
     ضمنا کانسپت تویوتا کپی از پورشه نبود چون قبل از کانسپت پورشه معرفی شده. برو اول متن مقاله رو بخون بعد بیا حرف بزن

     موافقم 13
     مخالفم 1
    5. downfall

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (126 ديدگاه)

     کره جای ژاپن رو تنگ کرده 🤣🤣🤣 جای دیگه نگی این حرفو😂 باید یادآوری کنم بهت تویوتا رکورد تاریخی فروش خودش رو هم توی اروپا هم در سطح جهان شکسته و رکورد سودش رو هم همینطور 😂 و برعکس این هیوندا کیا هستن که نسبت به حداکثر فروششون یک میلیون کاهش فروش داشتن. میدونی علتش چیه؟ چون چین داره کره رو کنار میزنه.

     سعی کن با آمار حرف بزنی در غیر اینصورت از همه حرفات بر علیه خودت استفاده میشه 🤣

     موافقم 17
     مخالفم 1
   3. Silent

    ۳ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (625 ديدگاه)

    Honda ……… هـُندا
    Hyundai ……… هاندِیـ مثل ساندی

    هیچ شباهتی بلحاظ تلفظ توو امریکا بین شون نیست (تلفظ Slang کف خیابونی) اقای اشتری.
    واقعیت هم حضور عالی کره ای ها در زمینه EV ها هست که ژاپن تو این زمینه باخت داده.

    موافقم 6
    مخالفم 12
    1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

     ۳ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (2338 ديدگاه)

     این واقعا جدید بود
     Hyundai مثل Sunday تلفظ می شه
     خیلی هم عالی

     موافقم 13
     مخالفم 1
    2. parhamiof

     ۴ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (683 ديدگاه)

     تلفظو کلا دادی هوا.
     اولا نمیگن هندا،میگن هاندا.
     دوما هیوندای مثل ساندی تلفظ نمیشه،هاندای.
     ربط واقعیتت هم منو کشت دیه نمیتانم.
     کلا کره تونست تو برقیا خودشو بندازه جلو که اونم زودگذره با ورود جدی رقبای اروپایی و آسیایی کلا بساطش چیده میشه.
     واقعا نمیفهمم وقتی آمار حتی تفاوتش جزئی هم نیست و میلیونیه،دیگه چه جای طرفداری میمونه.
     الان احتمالا میخواید بگید نه برقی باتری جاپون عقب مونده دودوتا و فلان. که اونم بالاتر توضیح دادم.این بچه بازیا چیه؟

     موافقم 8
     مخالفم 1
    3. محسن نظری نیا

     ۴ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (1 ديدگاه)

     فقط ولوو

     موافقم 2
     مخالفم 1
    4. Roham

     ۷ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (727 ديدگاه)

     🤣🤣🤣🤣🤣🤣

     موافقم 0
     مخالفم 0
   4. ۳ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (3163 ديدگاه)

    آقا اشتری اگه میشه یکم بی ادبی کن اینارو فوش بده سایتو به گند کشیدن من که هرچی میگم کامنتام نمیاد ولی اینا دارن تعصب ماشین باباشونو می‌کشن و سر همین گند زدن تو سایت و سایت رو با نظرات ویدیو های آپارات اشتباه گرفتن

    موافقم 7
    مخالفم 5
   5. amir

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (2270 ديدگاه)

    آقای اشتری خودروسازی ما اینقدر از روز دنیا عقب مونده که دیگه تنها با کشور هایی که حتی یه کارخونه خودروسازی ندارن باید مقایسه کنیم خودمونو و بگیم پیشرفته تریم ازشون
    آخه بعضی چیز هایی که تولید میشه ماله ۲۰ ۳۰ سال پیشه قشنگ

    موافقم 6
    مخالفم 1
  2. بهرام

   ۴ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (62 ديدگاه)

   هیوندای و کیا به نظر من هر دوشون از لوگوی فورد پیروی می کنن و همون بیضی فورد رو تداعی می کنن.
   خودروهای مشابه زیادی هم دارن.
   فکر می‌کنم که به دست پنهان فورد در این خودروها کم پرداخته شده

   موافقم 1
   مخالفم 1
   1. فرزند ایران

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (93 ديدگاه)

    لوگو این دوتا کجاش شبیه فورده
    حالا درسته یه زمانی فورد سهام کیا رو داشت ولی اصن چه ربطی دارن این دوتا به فورد

    موافقم 3
    مخالفم 0
 3. فرشاد

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (932 ديدگاه)

  زیباترین لوگو لیست
  پورشه

  موافقم 8
  مخالفم 7
  1. پیام

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (1534 ديدگاه)

   زیباترین آرم لیست، آرم مرسدس

   موافقم 6
   مخالفم 12
  2. mercedes

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (325 ديدگاه)

   بعدش مرسدس بعد ولوو

   موافقم 1
   مخالفم 9
 4. downfall

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (126 ديدگاه)

  لوگوی سانگ یانگ از پیاز الهام گرفته شده 😂

  موافقم 9
  مخالفم 3
  1. .

   ۴ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (52 ديدگاه)

   اسکی رفتن از تویوتا.
   تویوتا منو بیشتر یاد شاخ گاو های وحشی یا کلاه های وایکینگی منو می انداخت هرچی نگاه می کردم به آرمش.
   سانگ یانگ که همون شاخ گاو میش هستش.
   هیوندا هم که نگاه می کنم از یک زاویه انگار لباس بچه تو هوا در حال پرواز کردن هستش.

   موافقم 0
   مخالفم 2
   1. فرزند ایران

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (93 ديدگاه)

    الان لوگوی سانگ یانگ اسکی از لوگوی تویوتاس؟

    موافقم 1
    مخالفم 0
 5. Sumali

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  یادش به خیر دوران مدرسه ازین مستند های مسخره ی پرورشی با هنرنمایی رائفی پور و دوستاش برامون میزاشتن و میگفتن لوگوی تویوتا مثل کله ی بزه که نماد شیطانه و نمیدونم فراماسون ها همه جا نفوذ کردن و حتی لوگوی دیزنی سه تا عدد 6 داره و ازین حرفای مزخرف 😂

  موافقم 12
  مخالفم 2
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (2338 ديدگاه)

   اگر می‌دونست لوگو مازراتی، واقعا از نمادهای شیطان‌ و سلاح نگهبان جهنم هست، یک جزوه برای خودروسازی هم می‌نوشت

   موافقم 15
   مخالفم 0
   1. MC20

    ۴ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (1588 ديدگاه)

    درود جناب اشتری …

    تا جایی که من میدونم حرفی از شیطان در تفسیر معنی لوگوی مزراتی نیومده ، اگر شما فکتی یا مستندی دارید خوشحال میشم که به ما هم بگید … 🙏🙏🙏

    جای تعجبی نیست که لوگو مازراتی به ‌عنوان یک برند ایتالیایی، ریشه‌ در اساطیر رومی داشته باشد.

    خدای نپتون (افسانه یونان و روم) با نیزه سه شاخه خود بر دریاها حکو مت می‌کرد؛ شکلی که برند مازراتی برای سل طنت بر جاده‌های دنیا انتخاب کرده است. در اساطیر رومی، نیزه سه گانه خدای قدرتمند نپتون به عنوان نمادی از تسلط بر دریا شناخته می‌شود؛ برند مازراتی نیز با این لوگو به نوعی قصد دارد تا سل طنت خود بر جاده‌ها را نشان دهد. طرح لوگو مازراتی (نشان سه گانه معروف) در واقع نمادی از قدرت و عملکرد حرفه‌ای است که امروزه اغلب با رنگ خاکستری تیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

    لوگو مازراتی بسته به زمان و مکانی که بر روی خودرو قرار می‌گیرد، دارای پالت‌های رنگی مختلفی همچون سفید بر روی پس زمینه آبی سورمه‌ای و یا به رنگ مشکی و حتی آرمی با سایه روشن‌های خاکستری است.

    لوگو ماشین مازراتی به طور کلی به رنگ خاکستری تک رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما این نماد سه گانه زمانی که به رنگ قرمز و با ترکیب سفید و آبی دیده می‌شود چه معنایی دارد؟

    این نسخه از لوگو مازراتی تحت عنوان لوگو سیتا (Seatta) شناخته می‌شود که لایه و معنای دیگری به نمادگرایی آن اضافه می‌کند. هر رنگ از لوگوی مازراتی نشان دهنده مفاهیم زیر است:

    زمانی که نشان سه ‌گانه لوگو مازراتی به رنگ آبی باشد، نشان ‌دهنده سل طنت و فرمانروایی نپتون خدای رومی بر روی دریا و قدرت بی نهایت او است

    زمانی که نماد سه گانه لوگو مازراتی بر روی زمینه سفید یا نقره ای قرار دارد، نمادی از زمین است؛ فضای میان دریاها که خودروهای مازراتی بر جاده‌های آن حکم رانی می‌کنند

    نشان قرمز سه گانه این لوگو نیز نماد آتش و قدرتمند خودروهای مازراتی است که عملکرد بی نظیر و تسلط آنها بر جاده‌های سراسر دنیا را نمایش می‌دهد

    بنابراین لوگو مازراتی دارای مفاهیم نهفته‌ای در پس یک نشان سه گانه یا همان نیزه معروف در دستان مجسمه نمادین نپتون خدای رومی باستان است که به طور کلی به قدرت بی بدیل اتومبیل‌های این شرکت و تسلط آنها بر جاده‌ها اشاره دارد …

    موافقم 4
    مخالفم 2
    1. Roham

     ۷ فروردین ۱۴۰۳
     سوابق: (727 ديدگاه)

     بله
     حاج آقا مازراتی بودن
     ما ارادت نداشتیم!

     موافقم 0
     مخالفم 0
 6. khashayar0

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (80 ديدگاه)

  لوگو پورشه و بنز واقعا زیبا هستند. بخصوص پورشه

  موافقم 10
  مخالفم 3
 7. amir-mr

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (356 ديدگاه)

  لوگوی پورشه و مازراتی تو این لیست بهترینن 💯

  موافقم 7
  مخالفم 4
 8. زیزیگولو

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (4844 ديدگاه)

  زیباترین لوگو بین ماشینای سواری لوگوی مرسدس بنز و زیبا ترین لوگو بین کامیونها لوگوی ماک

  موافقم 13
  مخالفم 3
  1. فرزند ایران

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (93 ديدگاه)

   اسکانیا…

   موافقم 6
   مخالفم 1
 9. Galant.VR4(JDM)

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (630 ديدگاه)

  چون خودم هم میتسوبیشی رو دارم وخیلی دوستش دارم به نظرم لوگو قشنگی داره
  ولی از لحاظ زیبایی لوگو مازراتی احساس خدایی و بلندپروازی داره

  موافقم 11
  مخالفم 1
  1. Roham

   ۷ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (727 ديدگاه)

   شبیه پره‌های موتور کشتی می‌مونه
   علاوه بر معنی واژه، میتسوبیشی کارش رو با کشتی‌سازی شروع کرده که بی‌ربط به لوگو نیست

   موافقم 0
   مخالفم 0
 10. محسن

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (19 ديدگاه)

  لوگو رو بیخیال، اسم کارخونه فقط بی ام کارز bm cars !!!!!😂انتخاب این اسم، شاهکار (زارت) تکرار نشدنی هست

  موافقم 6
  مخالفم 0
 11. 𝐀𝐥𝐢

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (952 ديدگاه)

  تو لیست زیباترین ها بنز و پورش و مازراتی هستن لوگوی پژو هم قشنگ اما خودم لوگوی قبلیش رو بیشتر دوست دارم

  موافقم 8
  مخالفم 1
  1. .

   ۴ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (52 ديدگاه)

   اگر آرمش یک شیر از نمای روبه رو و یک تاج بالا سرش واقعا چیز قشنگی در می اومد.

   موافقم 1
   مخالفم 0
 12. MASOUD 0099

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (421 ديدگاه)

  لوگوی پورشه واقعا پر از مفهوم هست

  موافقم 6
  مخالفم 4
 13. Mohammad

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (91 ديدگاه)

  یه جایی خونده بودم که لوگوی بنز به این معنی هست که هر یکی از پَر ها به معنی آب یکی به معنی روغن و یکی به معنی بنزین هست
  و دایره ی دور اون معنی جهان هست
  یعنی بنز میخواست بگه آب و روغن و بنزین به من بده من تورو کل دنیا میگردونم

  موافقم 6
  مخالفم 4
  1. Sumali

   ۳ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   تفسیرهای متفاوتی هست ازش
   یه عده میگن معنیش اینه که با بنز میشه ۳ بار دور دنیا رو بگردی و همچنان یک بنز باقی بمونه
   یه عده میگن تسلط بر زمین آسمان دریا
   یه عده میگن آب روغن بنزین
   یه عده میگن اون ۳ ضلع یعنی مهندسی ، کیفیت ، لاکچری

   موافقم 7
   مخالفم 1
   1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

    ۳ فروردین ۱۴۰۳
    سوابق: (2338 ديدگاه)

    یک چیزهایی برای طفلی ساختن، توی گور تعجب کنه
    ستاره است دیگه انقدر تفسیر نداره

    موافقم 10
    مخالفم 1
 14. حسن

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (26 ديدگاه)

  لوگوی ویران خودرو هم نماد کیفیت و ایمنی هستش خخخخ

  موافقم 10
  مخالفم 5
 15. فرزند ایران

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (93 ديدگاه)

  در مورد مزدا علاوه بر همه گفته های متن شکلش تقریبا عین حرف M لاتین هست.
  و اینکه سانگ یانگ دیگه سانگ یانگ نیست و به خاطر مالکیت جدیدش به KG mobility تغییر نام داده.

  موافقم 6
  مخالفم 0
 16. amirboss

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (349 ديدگاه)

  لگو پژو رو میشه روی آثار تخته جمشید هم پیدا کرد.
  ولی با ابهت ترین لگو لگوی مزدا هست.
  چه از نظر روانشناختی و چه معنا و مفهوم

  موافقم 8
  مخالفم 4
 17. GMA

  ۳ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (742 ديدگاه)

  بیشتر لوگو ها جذاب بودن
  اما لوگوی ماورایی بنز در سطح دیگری قراره داره…
  بنظر من تافته جدا بافتست.

  موافقم 10
  مخالفم 3
 18. محمد مهدی

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (9 ديدگاه)

  من قبلا راجب لوگوی تویوتا شنیده بودم که سر یه گاوچران هست که کلاه سرشه اما بعدا این رو دیدم که از همه منطقی تره حداقل از قلبی که فرو شده تو یه قلب دیگه بهتره
  https://toyotakurd.ir/toyota-logo/

  موافقم 4
  مخالفم 0
 19. میلان

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (15 ديدگاه)

  توجه کنید بیشتر بنز و پورشه و مازاراتی گفتم این بخاطر زیبایی لوگو نبود فقط بخاطر ابهت و بزرگی خودرو سازها طی چندین دهه توی ظهنمون نقش بسته ایرانخودرو اگه مثل بنز کار میکرد لوگو ان جز بهترینها بود
  من همیشه میگن ارم بنز و تویوتا را روی سطل اشغال بزارن اون سلط با ارزش میشه
  چین ماشینهای خیلی قشنگی میزنه فقط اصالت و تاریخ نداره هر لوگو بزاره بی معنی میشه

  موافقم 4
  مخالفم 1
 20. Pr

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  لوگوی تویوتا نخ سوزن هست (تویوتا در ابتدا سازنده دستگاه ریسندگی بوده) این چیزا قلب و اینا چیه نوشتی😂

  موافقم 1
  مخالفم 6
 21. امین رضا قراری

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  لوگوی تویوتا نماد کلاه سامورایی هاست، اساسا نماد تویوتا نماد سامورایی های ژاپنیست،، این مطلب رو سالها پیش در یک تبلیغ تویوتا دیدم.

  موافقم 3
  مخالفم 1
 22. Armin

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  لوگوی شرکت سایپا رو چرا داخل سایت قرار ندادین از نظر من سایپا یکی از بهترین شرکت تولید کننده خودرو هست 🤣🤣🤣

  موافقم 3
  مخالفم 0
  1. .

   ۴ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (52 ديدگاه)

   سایپا:من از هیچ شرکتی اسکی نرفتم.🗿🗿
   ترکیب بنز+کمی میتسوبیشی.

   موافقم 0
   مخالفم 0
 23. Amir

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (137 ديدگاه)

  لوگو مزدا هم قشنگه هم داستان قشنگی داره ماشینای تولید مزدا هم ماشینای خوبی هستن عشق است مزدا 🤌🤌🤌🤌

  موافقم 2
  مخالفم 1
 24. BMW

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1198 ديدگاه)

  چه باحال،واقعا جذاب بود.

  موافقم 1
  مخالفم 0
 25. محمد عطایی

  ۴ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (18 ديدگاه)

  عشق است مزدا

  موافقم 3
  مخالفم 0
 26. ایرج میرزا علیه السلام

  ۵ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (3 ديدگاه)

  ملت چنان تعصب خودروسازی های دنیا رو میکشن انگار مال باباشونه یا یک هزار م درصد سهامشو دارند!جمع کنید این تعصبات بیجا رو…..بجای شروور گفتن یه جوهمت خرج کنید شاید یه قدم به پیش و شروع تغییرات بزرگ باشیم

  موافقم 2
  مخالفم 1
  1. فرامرز

   ۶ فروردین ۱۴۰۳
   سوابق: (227 ديدگاه)

   اسمتو عشقه ❤❤

   موافقم 0
   مخالفم 0
 27. رهام

  ۶ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (33 ديدگاه)

  با لوگوی سانگ یانگ حال نمی کنم

  موافقم 0
  مخالفم 0
 28. Ali.J

  ۶ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (11 ديدگاه)

  پرام از عجایب لوگوی تویوتا!

  موافقم 0
  مخالفم 0
 29. ع.م

  ۷ فروردین ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با سلام و عرض ادب. البته در مورد شرکت هلندینگ تویوتا باید خاطر نشان کرد لوگوی تویوتا یه نخ به داخل سوزن کشیده شده هم هست زیرا بنیانگذار شرکت قبل از ساخت اتومبیل کارخانه ریسندگی و بافندگی داشته اند.سپاس.

  موافقم 1
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا