چشم انداز

راهنمای خرید خودروی ایرانی و چینی با قیمت یک میلیارد تومان / سال ۱۴۰۲

شرایط اقتصاد ایران و افزایش نرخ دلار، منجر به گرانی خودروهای چینی در بازار کشورمان شده است. به همین دلیل، راهنمای خرید مدل‌های صفر کیلومتر با قیمت حدود میلیارد تومان اهمیت دارد.

دیگر عامل افزایش قیمت خودروهای چینی، بهبود کیفیت فنی و امکانات آن‌ها است. حالا مدل‌های متنوع ساخت چین با فناوری‌هایی مثل سیستم پلاگین هیبرید یا پیشرانه تمام برقی وجود دارند و نزدیک به استاندارد جهانی محسوب می‌شوند؛ اما طبیعتا نسبت به تولیدات سال‌ها قبل، گران‌تر هستند. حالا کاهش ارزش ریال ایران، مزید بر علت شده تا دست مصرف‌کننده‌ی ایرانی از خودروهای چینی باکیفیت هم، کوتاه شود.

حدود ۱۰ سال پیش، موج جدیدی از مدل‌های ساخت چین وارد ایران شد. تولیدات چری، جیلی، ام‌جی، جک، برلیانس و بی‌وای‌دی، با قیمتی کمتر از صد میلیون تومان به دست مصرف‌کننده رسیدند اما فروش چندانی نداشتند. حالا هم‌زمان با عدم واردات خودروهای خارجی ساخت کره و ژاپن، فرصت طلایی برای مونتاژکاران مدل‌های چینی فراهم شده است تا از انحصار در بازار استفاده کنند.

امروزه به لطف شرایط موجود، قیمت کراس‌اورهای چینی اندازه متوسط، ۲ تا ۳ میلیارد تومان است. به همین دلیل، اندک مدل‌هایی که قیمت  یک میلیارد تومان یا کمی بیشتر داشته باشند، به شدت مورد توجه مردم هستند.

در ادامه فهرستی از مدل‌های مختلف وجود دارد. هزینه پرداختی برای مشتری بازار آزاد، ملاک قرار گرفته و همچنین‌ با هدف بهبود اطلاع رسانی، بازه قیمتی ۹۰۰ تا ۱/۳ میلیارد تومن، مد نظر بوده است.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک

باوجود انتقادات فراوان به کیفیت ساخت ۲۰۷ جدید که عمدتا ایرادات فاحش در قطعات بدنه و روند مونتاژ را نشان می‌دهند؛ همچنان تقاضای بالا برای ۲۰۷ اتوماتیک وجود دارد. این هاچبک قدیمی، حالا ابزاری برای فخر فروشی محسوب می‌شود و بسیاری از افراد طبقه متمول، ۲۰۷ را به عنوان خودروی دوم استفاده می‌کنند.

پژو 207

پژو ۲۰۷ اتوماتیک (۲۰۶ پلاس) با پیشرانه ۱۵۸۷  سی‌سی ، ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این مدل با گیربکس ۴ دنده خودکار، در زمان ۱۲/۵ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌‌رسد و نهایت سرعت ۱۹۰ کیلومتر برساعت فراهم می‌کند. میانگین مصرف سوخت ۲۰۷ اتوماتیک، ۷ تا ۸ لیتر در صد کیلومتر است.

دنا پلاس توربو اتوماتیک

دنا روی پلتفرم سمند شکل گرفت و حالا با نسخه توربو اتوماتیک، فراتر از دیگر خودروهای ایرانی به نظر می‌رسد. این مدل مجهز به موتور ۱۶۴۵  سی‌سی، قدرت  ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتن‌متر دارد.

دنا پلاس توربو با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک در زمان ۱۱ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر برساعت ارائه می‌دهد. میانگین مصرف سوخت این خودرو، ۸/۵ لیتر در صد کیلومتر است.

ایران‌خودرو تارا اتوماتیک

تارا اتوماتیک

این خودرو هنوز یکی از کمیاب‌ترین تولیدات ایران خودرو محسوب می‌شود اما احتمالا در سال ۱۴۰۲، افزایش تیراژ خواهد داشت. تارا با موتور ۱۵۸۷  سی‌سی مشابه ۲۰۷، قدرت ۱۱۲ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن‌متر دارد. سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت تارا اتوماتیک، ۱۳ ثانیه و میانگین مصرف سوخت، ۷/۵ لیتر در صد کیلومتر است.

چری X22 پرو اتوماتیک مدیران خودرو

نسخه اسپرت اکسلنت  X22 پرو، یکی از محبوب‌ترین خودروهای چینی بازار ایران در بازه قیمتی یک میلیارد تومان است. این مدل، با پیشرانه‌ی ضعیف، ابعاد کوچک و کابین مشابه هاچبک‌های شهری، برخلاف انتظار ما،  متقاضیان پرتعداد دارد.

بهترین خودروها برای سرمایه گذاری؛ بیشترین سود دلالان از کدام مدل است؟ | مجله پدال

موتور ۳ سیلندر ۹۹۸ سی‌سی توربوشارژ برای X22 پرو، ۱۰۲ اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. رسیدن به سرعت صد کیلومتر برساعت با این خودروی مجهز به گربکس CVT، حدود ۱۵ ثانیه زمان می‌برد و میانگین مصرف سوخت، ۷ تا ۸ لیتر در صد کیلومتر است.

چری X33 مدیران خودرو

ظاهرا عرضه X33 توسط مدیران خودرو متوقف شده و طی ماه‌های اخیر، پیش فروش برای این خودرو دیده نمی‌شود. احتمالا شرکت مونتاژکننده به خودروهای پرتقاضا و سودآور، مثل X22 و انواع فونیکس (تیگو ۷ و تیگو۸) توجه بیشتری دارد.

ایکس 33 ام وی ام X33

قیمت X33 صفر کیلومتر ساخت ۱۴۰۱ در بازار آزاد، حدود ۱/۲ تا ۱/۳ میلیارد تومان است.  این خودرو با موتور ۱۹۷۱ سی سی  و گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک (متفاوت از CVT در نسخه‌های قبل) ۱۳۹ اسب بخار قدرت و ۱۸۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. زمان لازم برای سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت، ۱۲ تا ۱۳ ثانیه اندازه‌گیری شده و میانگین مصرف سوخت، ۹ لیتر در صد کیلومتر است.

جک S3 کرمان موتور

یکی از ناخوشایندترین کراس‌اورهای چینی بازار ایران، حالا با قیمت بیش از یک میلیارد تومان معامله می‌شود. این خودرو از نظر قدرت پیشرانه و توانایی فنی، ضعف‌های مهمی نسبت به X33 دارد اما همچنان قادر به جذب مشتری در ایران است.

جک JAC S3 کرمان موتور

جک S3 از موتور ۱۵۹۰ سی سی تنفس طبیعی، ۱۰۷ اسب بخار قدرت و ۱۵۵ نیوتن‌متر گشتاور می‌گیرد. این کراس‌اور مجهز به گیربکس CVT در زمان ۱۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت ۷ لیتر در صد کیلومتر دارد.

جک J4 اتوماتیک کرمان موتور

فقدان سدان اقتصادی ساخت چین، منجر به یکه‌تازی J4 شده و حالا مدل دنده اتوماتیک CVT این خودرو در بازار آزاد، یک میلیارد تومان قیمت دارد.

جک جی 4 کرمان موتور

جک J4 با موتور ۱۴۹۹ سی سی، ۱۰۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. رسیدن به سرعت صد کیلومتر برساعت با این خودرو، ۱۵ ثانیه زمان می‌برد و میانگین مصرف سوخت ۶ لیتر در صد کیلومتر فراهم می‌کند.

فردا ۵۱۱

معدود سدان‌های فردا ۵۱۱ در بازار، یک تا ۱/۱ میلیارد تومان قیمت دارند. این خودروها از نظر طراحی ظاهری و عملکرد گیربکس، برتر از جک J4 محسوب می‌شوند.

فردا 511

فردا ۵۱۱ مجهز به موتور ۱۴۸۰ سی‌سی و جعبه‌دنده ۵ سرعته اتوماتیک دبل کلاچ، ۱۰۶ اسب بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این خودرو با میانگین مصرف سوخت ۶ تا ۷ لیتر در صد کیلومتر، در زمان ۱۴ ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد.

کاپرا ۲ بهمن موتور

ارزان‌ترین خودروی دو دیفرانسیل بازار ایران، حدود ۱/۳ میلیارد تومان قیمت دارد. کاپرا ۲، نسخه‌ی جدید کاپرا قدیمی محسوب می‌شود که امکانات بیشتر، مثل مسیریاب ماهواره‌ای و نمایشگر لمسی ارائه می‌دهد.

کاپرا 2 CAPRA

کاپرا ۲، وانت دو کابین با موتور ۲/۴ میتسوبیشی چین و گیربکس ۵ سرعته دستی است. این خودروی ۱۸۰۰ کیلوگرمی برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر برساعت، ۱۶ ثانیه زمان می‌برد و میانگین مصرف سوخت ۸ لیتر در صد کیلومتر دارد. کاپرا ۲ با قدرت ۱۲۴ اسب بخار و گشتاور ۲۰۰ نیوتن‌متر در ایران مونتاژ می‌شود.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۸۵ رای

مطالب مشابه

‫۴۸ دیدگاه‌ها

 1. مردیم از خوشی

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1181 ديدگاه)

  یک میلیارد و خورده ای برا ۲۰۶ که چراغ هاش یکم تغییر دادند ( اسمش شده ۲۰۷ )

  یه عده بحث قیمت کارخانه را میکشند وسط و میگند خوبه
  اول از همه که اون قیمت با کارگر مفت و هزار رانت و تا جای که میدونم دلار ۲۸ تومنی تولید میشه و اگه با همون رانت و …. به محصولات وارداتی داده بشه میشه برا مثال اپتیما ۲۰ هزار دلاری ( مدل ۲۰۲۲ ) را تو ایران حدود ۱۱ الی ۱۳ هزار دلار ساخت
  ولی این سرمایه های ملی صرف یک مشت اشغال میشه تا مافیای پشت صحنه جیب هاشون پر بشه (مافیای اصلی قطعه ساز ها و فروشنده های مواد خام هستند که همه به دولت وصل هستند )

  حالا چرا دولت از مافیا حمایت میکنه ؟
  چون ما به همه دنیا مرک می‌فرستیم و همه با ما بد هستند کسی از ما قطعه نمی خره
  برا همین دولت برا این که بتواند از قطعه ساز مالیات بگیره و یا خودش قطعه ساز هست و میخواد سود کسب کنه واردات را غیر مجاز میکنه تا مردم مجبور بشند ماشین داخلی بخرند و دولت هم از طریق فروش قطعه به تولیدات داخلی پول بدست بیاره و کشور را اداره کنه
  و این همان تحریم هاست که برای عده از نعمت شده تا سود ثابت و همیشه داشته باشند چون ملت همیشه مجبور به خرید تولید ملی هستند
  و این است راز نعمت بودن تحریم ها

  موافقم ۱۷۰
  مخالفم ۱۳
  1. net

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (2385 ديدگاه)

   ماشینهای آشغال بی کیفیت کپی چ ی ن ی

   موافقم ۸۰
   مخالفم ۱۸
  2. Python

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (930 ديدگاه)

   خب این که میگی اپیتما در میاد ۱۱هزار تا واقعا درسته
   نیروی کار مفت
   انرژی مفت….
   اما اگه کیفیت مونتاژ وقطعات تارا که همون پژو۳۰۱هست بالا بره وبا قیمت۱۰هزار دلار بتونیم بخریم واقعا خوبه که قیمت کارخونشه ولی خیلی سخت میشه به این قیمت خرید

   و الان متاسفانه در بازار ۱میلیارد یعنی با دلار ۵۰تومنی ۲۰هزار دلار قیمت داره که قیمت افتضاحیه …

   موافقم ۲۲
   مخالفم ۳۷
   1. مردیم از خوشی

    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (1181 ديدگاه)

    نکته یک : تا جای که میدونم با دلار ۲۸۵۰۰ خودرو می‌سازند و قیمت تارا میشه حدود ۱۲ هزار دلار
    نکته دوم : اگر کیفیت افزایش پیدا کنه ؟ چیزی که شاهد بودیم این بود که پارس تولید ۱۴۰۱ بع شدت از تولید ۱۳۹۰ بی کیفیت تر بود ، یعنی بد تر شد ولی بهتر نشد شاید سن شما کمه و این چیزا ها نمی دونید
    نکته سوم : شما امکانات و طراحی و پلتفرم های جدید اپتیما و کلا ماشینهای خارجی را با محصولات داخلی مقایسه میکنی ؟
    نکته چهارم : ۱۰ هزار دلار که شما میگی خوبه ، یه کارگر باید برا به دست آوردنش ۱۰ پس انداز کنه (برا ارزون ترین محصول بازار هم باید ۷ سال پس انداز کنه و خیلی کم خرج خودش بکنه )

    موافقم ۳۹
    مخالفم ۸
    1. Python

     ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (930 ديدگاه)

     اولا موضوعات رو قاطی نکن وضع اقتصادی وتوان خرید کارگر بحثش جداست

     دوما تارا پلتفرم وموتور وکابین پژو۳۰۱رو داره جالبه که نمیدونین

     سوما این که پارس کیفیتش اومده پایین همه میدونن من نگفتم که پارس کیفیتش بالاست یا تارا کیفیتش بالاست گفتم اگه تارا کیفیت قطعاتش بره بالا ماشین خوبیه نمیدونم چرا متوجه نشدید

     چهارما پژو ۳۰۱ ۱۳هزار دلاره که میشه ۶۵۰میلیون(کاری به خوب وبدشون ندارم)
     قیمت کارخونه ای تارا هم ۳۰۰میلیون تومان معادل ۶۰۰۰هزار دلاره
     قیمت اینا با اپتیما۲۴هزار دلاری قابل مقایسه نیست نمیدونم چرا اینو نمیفهمی

     موافقم ۷
     مخالفم ۳۴
 2. MASOUD 0099

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (383 ديدگاه)

  فکر کن با یک میلیارد دیگه لگنم پیدا نمی کنی !!!

  # رییس……. خسته نباشید.

  موافقم ۱۰۶
  مخالفم ۸
 3. فرامرز

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (159 ديدگاه)

  در متن مصرف سوخت ۲۰۷ اتوماتیک ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده در حالی که ۲۰۷ دنده ای حدود ۹ الی ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف بنزین داره و بدون شک ۲۰۷ اتوماتیک خیلی بیشتر از مقدار اعلامی در متن بنزین مصرف میکنه
  اونایی که دارن میدونن که هیچکدوم از تولیدات ویران خودرو کمتر از ۹ لیتر مصرف ندارن و همگی بالای صدی ۹ لیتر میسوزونن

  موافقم ۸۰
  مخالفم ۳
  1. محسن

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (15 ديدگاه)

   سورن با موتور مثلا ملی کمتر از ۱۰ تو جاده و ۱۳ تو شهر نمیسوزونه، میگید نه امتحان کنید

   موافقم ۲۸
   مخالفم ۱
 4. Sina

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (765 ديدگاه)

  ایکس ۳۳ اگر دنده دستی بود بخاطر فرم کراس اورش و از همه مهمتر موتور دولیتری تنفس طبیعی(هم حجمش عالیه هم تنفس طبیعیه)میتونست یکی از بهترین و کاربردی ترین ماشین ها باشه
  همون هزینه اوتومایتک رو میتونست صرف بالاتر بردن کیفیت قطعات کنه…یا لااقل تیپ ترونیک میگذاشت که توی سربالایی ها دچار دردسر نشه

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۱۰
 5. Shirko

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (201 ديدگاه)

  تا این قد مردم و ***فرض کردن !؟!؟!؟!

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۴
  1. مردیم از خوشی

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1181 ديدگاه)

   نه معلومه که نه
   خیلی بیش تر از اینا خر فرض کردند
   سال دیگه همین موقع بیا کامنت خودت را بخون و به حال خودت گریه کن

   موافقم ۵۷
   مخالفم ۴
 6. Avan

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (127 ديدگاه)

  اگر بخوام از بین این گزینه ها یکی را انتخاب کنم ، انتخابم x33 , خواهد بود. بالاخره suv هست قدرت موتورش کار را راه می اندازه و کیفیتش هم در حد خودش قابل قبوله.

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۳۱
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1173 ديدگاه)

   از آشنایان من چند نفر X33 دارن و نسبت به پولی که دادن خیلی راضی هستن

   موافقم ۶۱
   مخالفم ۵۵
   1. محسن

    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (23 ديدگاه)

    اقای اشتری اگه خودتون بودین از خودرو که نام بردین جدای از بحث قیمتشون که کشور های دیگه ارزون تر هست کدوم رو انتخاب میکردین؟

    موافقم ۱۲
    مخالفم ۵
   2. Python

    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (930 ديدگاه)

    اشتری جان دیسلایک خوردی 😂👍

    موافقم ۱۵
    مخالفم ۲۹
    1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

     ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (1173 ديدگاه)

     قطعا X33 بهترین خودروی چینی بازار ایران در رنج قیمتی خودش هست، موتور تنفس طبیعی ۲ لیتر عملکرد خوبی داره و توربو نیست
     گیربکس Cvt هم برای رانندگی آرام و کم تنش خیلی خوبه
     از نظر ابعاد بدنه، X33 خیلی به ماشین مورد نظر من برای استفاده روزانه، نزدیکه
     صندوق عقب خوبی داره و برای مسافرت ۴ نفر، کاملا جواب می ده
     تا زمانی که واردات پورشه آزاد بشه، توصیه می کنم X33 بخرین
     ……………………..
     ضمنا خبرنگاری که از ترس لایک و دیسلایک، نظر واقعی خودش رو نگه، عوام فریب و دروغگو هست. صداقت در کار ما خیلی مهمه

     موافقم ۱۲۹
     مخالفم ۱۴
   3. R007

    ۶ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    جناب اشتری درست میفرمایند.
    X33ماشین بسیار خوبی هست من خودم الآن ۷ماهه دارم.البته یکم تو سربالایی کم میاره،تو سرپایینی کنترل از دست آدم در میره،مصرف سوختش نسبت به آنچه تو کاتالوگ گفته ،بیشتره.
    ماشین هر جا خودش بخواد دنده عوض می‌کنه و صندلی عقب انگار تو مزدا دو کابین نشستی. خدمات پس از فروش هم خوب جوابتو نمیده.
    اما خداییش تو کفی اگه مشکلی پیش نیاد، ماشین خوبی هستش.اگر ایرادات بالا براتون مهم نیست، ماشین خوبیه.
    اما از ۲۰۶ (لندکروز ایران) بهتر نیست.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 7. CRD

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ماشین خریدن هم بعد از خونه خریدن ، برا اکثر مردم قفل داره میشه کم کم .
  کاش حداقل قیمت قطعه و لوازم مصرفی ، کمتر گرون بشه بتونیم ماشین ده بیست سال کارکرد رو تعمیر کنیم و نگه داریم همونو استفاده کنیم .

  موافقم ۵۱
  مخالفم ۴
  1. Avan

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (127 ديدگاه)

   به زودی غذا خریدن هم آرزو میشه

   موافقم ۳۴
   مخالفم ۴
 8. محسن

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (133 ديدگاه)

  ماشین هم سرمایه ای شد! در صورتیکه باید مصرفی باشه

  موافقم ۴۱
  مخالفم ۱
 9. Genius

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1081 ديدگاه)

  مملکت ما شده تقابل اقلیت مستقر با اکثریت مستمند!تو این اوضاع خریدن یه سمند مثلا ملی هم سالها برنامه ریزی و پس انداز و حساب و کتاب میطلبه!وضع جوریه فقط کسی که قبل ۹۷ مالی داشته میتونه یه مقدار کم و زیادش کنه جوونی که بخواد از صفر بسازه نابود میشه!!!

  موافقم ۵۸
  مخالفم ۵
 10. aMiRsHaYaN

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (90 ديدگاه)

  من دیروز تو سایت مدیران خودرو بودم که دیدم ایکس ۲۲ دنده ای رو با موتور ۱.۵ جدید زده
  https://www.mvmco.ir/products/21/X22%20pro%20MT

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۷
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1173 ديدگاه)

   فردا مطلبش می نوسم

   موافقم ۲۷
   مخالفم ۵
 11. زیزیگولو

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (4140 ديدگاه)

  با این افزایش قیمت کارخونه ای منتظر انفجار قیمتا تو بازار باشین …… بقول محمود احمدی نژاد اون مَمَه رو لولو برد!!!!!!!!

  موافقم ۴۲
  مخالفم ۹
  1. محمد نادری

   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (287 ديدگاه)

   اگر دیدگاه همه مردم مثل شما باشه قیمتا میره بالا ولی بطور طبیعی خیر نمیره بالا چون همین حالا هم قیمت کارخونه خیلی از بازار ازاد کمتره و اینکه تولید هم داره میره بالا .

   موافقم ۷
   مخالفم ۳۲
   1. Avan

    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (127 ديدگاه)

    فکر کردی تعیین قیمت بازار دست مردمه.خودروسازان خودرو را به دلال های خودش میدن و اونها به نیابت از خودروسازان قیمت بازار آزاد را تعیین میکنند. سود را هم تقسیم می کنند.

    موافقم ۲۷
    مخالفم ۲
   2. زیزیگولو

    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (4140 ديدگاه)

    به وعده وعیدهای اینا اعتماد نکن

    موافقم ۱۹
    مخالفم ۴
   3. آریائی اسیر در ایران

    ۲۸ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    عزیز دل ، شما بعد از این همه مدت زندگی در ایران هنوز نمیدونی که اینها همش بازی دولت و خودرو سازهاست ،هراز چندگاهی تولید را به طور نا محسوس کاهش میدهند تا حاشیه بازار و دلالان خودشان قیمت ها را افزایش بدهند بعداً داد و وا حسرتا سر می‌دهند که قیمت مای تولید کننده از قیمت بازار کمتره و حق ما داره ضایع میشه و به همین بهانه قیمت تولید را هم افزایش میدهند، یک چند ماهی هم افزایش تولید دارن ولی دوباره همین چرخه را تکرار می‌کنند ، واسه همینه که پراید ۶میلیونی که هنوز هم بیشتر از این نمی ارزه را الان دارن بالای ۳۰۰میلیون تو پاچه تک تک ما ملت همیشه در صحنه می‌کنند ، و نه تنها پراید بلکه سایر محصولات دیگر 😔😔😔
    از ماست که بر ماست
    التماس تفکر 🤔

    موافقم ۴
    مخالفم ۰
   4. رضا زاهدی

    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    مجنونی، چیزی هستی؟

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 12. محمد نادری

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (287 ديدگاه)

  همین ۵ ۶ سال پیش با این پول میشد ۲ تا لندکروز در حد صفر خرید با یه مزدا خشک

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۱
  1. گلاب

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (142 ديدگاه)

   الان با ده میلیارد هم نمی تونی

   موافقم ۴
   مخالفم ۲
   1. A

    ۲۹ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (8 ديدگاه)

    عزیز من میلیارد از ارزش افتاده.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 13. حسین

  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (5 ديدگاه)

  سلام جناب اشتری وقت بخیر x22 دنده ای از ۱۴۰۲ با موتور ۱.۵ عرضه میشه لطفا اطلاع رسانی کنید. 🙏

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۷
 14. هاشم

  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دو سال دیگه همین خبر رو می‌ذارین و بعدش پراید میاد توی لیست خودروهای یک میلیاردی

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۱
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1173 ديدگاه)

   دقیقا به همین دلیل، انتهای تیتر مقاله نوشته شده / سال ۱۴۰۲

   موافقم ۳۰
   مخالفم ۱
   1. SRT

    ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    شاید حتی نوشته میشد فروردین ۴۰۲ به واقعیت نزدیکتر هم میشد . چه بسا تا پایان سال کلی شگفتی در راه باشه .

    موافقم ۱۹
    مخالفم ۱
  2. آه ای جوانی .

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   داشتم تو پدال سرچ میکردم چشمم خورد به یه مقاله سال ۹۴ . بهار سال ۹۴ قیمت سانتافه ۲۲۰ میلیون ، توسان ۱۷۹ میلیون ، راوفور ۲۴۳ میلیون ، بی ام و ایکس فور ، ۴۶۰ میلیون ! بوده
   اینم لینک خبر . یکم داغ دلمون تازه بشه

   https://www.pedal.ir/vision/5-%d8%b4%d8%a7%d8%b3%db%8c%e2%80%8c%d8%a8%d9%84%d9%86%d8%af-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-1394/

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۲
  3. مجتبی .

   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
   سوابق: (385 ديدگاه)

   شایدم یک سال دیگه. همت مسعولین رو دست کم نگیر.

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 15. AHMADREZA

  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (865 ديدگاه)

  من تا رنج یک میلیارد MG3 رو خیلی دوس دارم
  نمی دونم تو واقعیت چطوره
  کسی دربارش چیزی میدونه؟

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
  1. بردیا

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (111 ديدگاه)

   ماشین خوبیه
   فقط باید کار کردن با گیربکس رو بلد بشی مگرنه اذیتت میکنه

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
  2. زکریا

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (8 ديدگاه)

   سلام من حدود ۴ ماه ام جی ۳ دارم، قبلش پژو ۲۰۶ تیپ دو داشتم، با توجه به اینکه امنیت و استاندارد بودن خودرو برام مهم بود سراغ خودروهای داخلی از رده خارج صفر کیلومتر نرفتم و این خودرو رو انتخاب کردم، هندلینگ از ۲۰۶ بهتره، اتاق و صندوقش جادارتر هم هست، بدنه به طور محسوسی از خودروهای داخلی مسستحکم تره،۶ ایربگ داره، امکاناتش هم در رده قیمتش خوبه، گیربکس amt اون قلق خاصی نداره و فقط نباید مثل گیربکس های اتوماتیک متداول باهاش رفتار بشه! در توقف ها باید پا از روی پدال ترمز برداشته بشه و دنده خلاص بشه! اگر باهاش خوب تا کنین موتور و گیربکس بادوامی داره، لوازم یدکی اصلش هم مقداری از لوازم یدکی اصلی ۲۰۶ گرونتره ولی پیدا میشه

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
  3. حسین

   ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (168 ديدگاه)

   من به تازگی ام جی ۳۵۰ خریدم که اشتراکات فنی زیادی با ام جی ۳ داره و قیمتشون هم نزدیکه. ام جی ۳۵۰ گیربکس آیسین داره که در تویوتا یاریس و اچ سی کراس هم استفاده شده. اگر برات کیفیت خودرو و ایمنی و هندلینگ اولویت هست این دو مدل ام جی رو توصیه میکنم. ۶ ایربگ، بدنه و شاسی محکم، رنگ با کیفیت، موتور گیربکس کم استهلاک و هندلینگ عالی و اتاق جادار از ویژگی های اصلیش هست. ام جی ها وارداتی بودن و مشکلات مونتاژی ندارن. فقط باید مدیا پلیر قدیمیش رو عوض کنی. قطعاتش هم هست و تعمیرگاه های خودش رو داره. ولی بازار فروشش داغ نیست.

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
   1. V.s

    ۵ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (3 ديدگاه)

    سلام وقت بخیر لطفا نمایندگی فروش رو هم آدرس بدین سپاسگزارم

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 16. Alireza

  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (63 ديدگاه)

  باید سورن پلاس پایه گاز رو هم میذاشتید که مصرف سوخش مثل سمند ef7 پایه گاز شدیدا بهینه و کم هزینه ست که از خطی و اتوبوس هم ارزونتر درمیاد و تنها موتور پایه گاز واقعی ایران همین ef7 هست… از نظر ترمز و سواری و نرمی و شتاب هم عالیه.

  شاهین هم میتونست تو این لیست باشه مخصوصا نسخه CVT که تبلیغاتش شروع شده …

  بنظرم تو این قیمت ها ماشینی باید انتخاب کرد که خدماتش گسترده باشه و لوازمش کم هزینه تر و در دسترس در کل کشور باشه و استهلاکش کم باشه و بازار دست دومش خوب باشه ، من به شخصه سورن پلاس و دنا پلاس و شاهین و در نهایت تارا رو ترجیح میدم هم بحث موارد مذکور اوکی اند هم به نسبت ایمنی و سواری خوبی ارائه میدن.

  موافقم ۲
  مخالفم ۳
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1173 ديدگاه)

   دوست عزیز
   در تیتر مقاله نوشتم قیمت یک میلیارد تومان، اینها که شما گفتین فعلا حدود ۷۰۰ میلیون تومن هستند

   موافقم ۹
   مخالفم ۰
   1. Alireza

    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (63 ديدگاه)

    درسته من فکر کردم تا ۱ تومن هستش …
    من خودم تو این قیمت یک میلیارد، از منظر صرف خود خودرو، X22 pro رو ترجیح میدم چون خودروی بروزه و ابعاد خوبی داره و موتور کم مصرف ۳ سیلندره و اتومات ۹ CVT هم که هست ولی چون بابت خدمات و استهلاک و هزینه های نگهداری و بازار دست دوم و افت قیمت این خودرو اعتمادی ندارم، انتخابم بین تارا اتومات و دنا پلاس اتومات و شاهین CVT با مبالغ کمتر خواهد بود.

    موافقم ۰
    مخالفم ۱
   2. تت

    ۵ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (3 ديدگاه)

    سلام وقت بخیرلطفایه سایت واقعی-کارشناسی مقایسه خودرومعرفی کنیدسپاسگزارم

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 17. BMWghini

  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (72 ديدگاه)

  کاش واسه رنج های قیمتی بالاتر هم راهنما می‌داشتیم
  ممنون

  موافقم ۰
  مخالفم ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
Close
کارنامه
فهرست