چشم انداز

مهم‌ترین خودروهای برقی که تا پنج سال آینده تولید خواهند شد

خودروهای الکتریکی زیادی طی چند سال آینده به بازار عرضه خواهند شد که قصد داریم در این مطلب با مهم‌ترین آن‌ها آشنا شویم.

خودروهای الکتریکی آیندهٔ صنعت خودروسازی هستند و هرسال می‌بینیم که شرکت‌ها مدل‌های برقی جدیدی به سبد محصولات خود اضافه می‌کنند. هم‌اکنون همه از برندهای معتبر قدیمی گرفته تا خودروسازان استارتاپی مثل لوسید و ریویان در حال کار روی خودروهای الکتریکی هستند. در ادامه قصد داریم با مهم‌ترین خودروهای الکتریکی که به‌زودی طی پنج سال آینده به بازار عرضه خواهند شد آشنا شویم.

آئودی A6 E-Tron

زمان عرضه: ۲۰۲۳

آئودی A6 E-Tron فعلاً یک کانسپت است اما به گفتهٔ سازنده، بسیار به نسخهٔ تولیدی نزدیک خواهد بود. این خودرو روی پلت‌فرم PPE ساخته می‌شود و احتمالاً اولین مدلی است که بر پایهٔ این پلت‌فرم شکل می‌گیرد. پلت‌فرم PPE زیربنای تمام محصولات الکتریکی آیندهٔ آئودی خواهد بود. A6 E-Tron که در کنار A6 درون‌سوز به بازار عرضه می‌شود، از قابلیت شارژ ۸۰۰ ولتی بهره می‌برد و بردی تا ۶۵۰ کیلومتر خواهد داشت.

کادیلاک سلستیک

زمان عرضه: اوایل ۲۰۲۴

کادیلاک قصد دارد به دورانی بازگردد که لقب استاندارد جهان را داشت و وظیفهٔ این کار بر عهدهٔ سدان فوق لوکس سلستیک خواهد بود. این خودرو که با دست تولید می‌شود، قیمتی بیش از ۳۰۰ هزار دلار خواهد داشت که هرچند از دسترس بسیاری اقشار جامعه خارج است اما کادیلاک را به برندی دست‌نیافتنی تبدیل می‌کند؛ اما آیا این کافی است که کادیلاک را رقیبی برای رولزرویس و بنتلی بدانیم؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال باید منتظر بمانید تا سلستیک راهی خیابان‌ها شود.

شورلت بلیزر EV

زمان عرضه: تابستان ۲۰۲۳

ما هم مثل همه دل‌تنگ شورلت K5 بلیزر دهه‌های ۸۰ و ۹۰ هستیم ولی شورلت قصد احیای این خودرو را ندارد و در عوض بلیزر الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد. این خودرو که در کنار بلیزر بنزینی کنونی عرضه خواهد شد، در نسخهٔ SS قدرتی ۵۵۷ اسب بخاری دارد که در شتاب کامارو V8 را محو می‌کند. شورلت حداکثر برد ۵۱۵ کیلومتری را برای این ماشین هدف قرار داده است. بلیزر EV اواخر سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد ولی برای ارزان‌ترین نسخهٔ آن یعنی ۱LT باید تا سال ۲۰۲۴ صبر کنیم.

شورلت کوروت الکتریکی

زمان عرضه: ۲۰۲۵

شورلت قبلاً تأیید کرده است که کوروت تمام الکتریکی به‌زودی به بازار عرضه می‌شود. این خودرو از همان پلت‌فرم و باطری‌های اولتیوم دیگر مدل‌های الکتریکی جنرال موتورز استفاده می‌کند و با توجه به اینکه آمریکایی‌ها توانسته‌اند هامر یک تریلیون تنی را در کمتر از ۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسانند، به کوروت EV امید زیادی داریم. علاوه بر این، شایعاتی در مورد تبدیل شدن کوروت به یک زیر برند با مدل‌های مختلفی مثل کراس‌اوور الکتریکی هم شنیده‌ایم.

کرایسلر ایرفلو

زمان عرضه: ۲۰۲۵

کرایسلر تولید یک کراس‌اوور الکتریکی با برد ۶۵۰ کیلومتری را تا سال ۲۰۲۵ در برنامه دارد. البته ایرفلو فعلاً در مرحلهٔ کانسپت قرار دارد اما گفته شده از سیستم خودران سطح سه برخوردار خواهد بود. کرایسلر که در حال حاضر فقط سدان ۳۰۰ و مینی‌ون پاسیفیکا را در سبد محصولات خود دارد، قصد دارد تا سال ۲۰۲۸ تمام الکتریکی شود.

دوج چارجر دیتونا

زمان عرضه: ۲۰۲۴

دوج قصد دارد ماسل کارها را به عصر الکتریکی منتقل کند و پیش‌نمایش این کار را با کانسپت چارجر دیتونا SRT ارائه کرده است. این خودرو بر اساس معماری الکتریکی ۸۰۰ ولتی بنام بنشی ساخته می‌شود و به گفتهٔ دوج، در پرفورمنس کاملاً هلکت را پشت سر خواهد گذاشت. جالب‌ترین تکنولوژی چارجر دیتونا سیستم اگزوز آن است که از لوله‌های واقعی برای شبیه‌سازی صدای موتور بنزینی استفاده می‌کند.

هیوندای آیونیک ۷

زمان عرضه: ۲۰۲۴

آیونیک ۷ که روی همان پلت‌فرم E-GMP آیونیک ۵ ساخته می‌شود، از لحاظ اندازه شبیه پالیسید کنونی خواهد بود. در حال حاضر، هیوندای فقط نسخهٔ کانسپت این خودرو را نشان داده است ولی با توجه به زبان طراحی مدل‌های تولیدی آیونیک، به‌احتمال‌زیاد آیونیک ۷ هم ظاهری دیوانه‌وار خواهد داشت. در شاسی‌بلند بزرگی مثل این انتظار می‌رود شاهد باطری‌هایی باشیم که بتوانند بردی حداقل ۴۸۰ کیلومتری را فراهم کنند.

جیپ ریکان

زمان عرضه: ۲۰۲۴

ریکان خودروی بسیار نزدیکی به یک رانگلر الکتریکی خواهد بود. به گفتهٔ جیپ، این ماشین از توانایی‌های آفرود چشمگیری برخوردار خواهد بود و سقف و درهای جدا شونده خواهد داشت. لاستیک‌های آفرودی و محافظ‌های زیر بدنه نشان از آمادگی ریکان برای مسیرهای ناهموار دارند. هنوز از قدرت و برد این خودرو خبر نداریم ولی انتظار می‌رود این مشخصات پیش از آغاز تولید ریکان در سال ۲۰۲۴ اعلام شود.

لوتوس الترا

زمان عرضه: ۲۰۲۴

لوتوس سال گذشته شاسی‌بلند الکتریکی ۹۰۰ اسب بخاری خود را معرفی کرد که در چین تولید می‌شود و در سال ۲۰۲۴ راهی بازار ایالات‌متحده خواهد شد. به گفتهٔ لوتوس، این خودرو بردی ۵۰۰ کیلومتری و باطری ۸۰۰ ولتی دارد که با استفاده از شارژر سریع ۳۵۰ کیلوواتی، دوسوم آن ظرف ۲۰ دقیقه پر می‌شود. الترا به سریع‌ترین محصول تاریخ لوتوس تبدیل خواهد شد.

لوسید گراویتی

زمان عرضه: ۲۰۲۴

لوسید چند سال پیش خبر از تولید شاسی‌بلندی با نام گراویتی داد. با توجه به اینکه پذیرش سفارشات خرید این خودرو طی سال جاری آغاز می‌شود، باید به‌زودی بتوانیم آن را ببینیم هرچند که قرار نیست تحویل آن تا پیش از سال ۲۰۲۴ آغاز شود. با توجه به چند تصویر نه‌چندان واضحی که از گراویتی دیده‌ایم، طراحی جلوی آن چندان با سدان ایر متفاوت نخواهد بود. لوسید در این خودرو وعدهٔ پرفورمنس سوپراسپرت‌ها را داده است.

مرسدس بنز EQG

زمان عرضه: اواخر ۲۰۲۳

مرسدس قصد دارد G کلاس محبوب را هم الکتریکی کند و بدین منظور اولین بار کانسپت EQG را در نمایشگاه مونیخ ۲۰۲۱ رونمایی کرد. این خودرو به یک موتور الکتریکی در هر چرخ مجهز خواهد بود. هنوز از قیمت، برد و قدرت EQG حرفی زده نشده است. در حال حاضر شاسی‌بلندهای الکتریکی آفرودی زیادی در بازار حضور ندارند و بنابراین هامر EV تنها رقیب EQG خواهد بود.

پورشه ماکان EV

زمان عرضه: ۲۰۲۴

پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۸۰ درصد فروش خود را به مدل‌های الکتریکی اختصاص دهد و بخش بزرگی از این هدف بر عهدهٔ ماکان EV خواهد بود. این اولین پورشه‌ای است که روی پلت‌فرم PPE ساخته می‌شود و از معماری ۸۰۰ ولتی بهره می‌برد. ماکان EV با حداکثر ۶۱۰ اسب بخار قدرت باید شاسی‌بلند بسیار سریعی باشد. به‌احتمال‌زیاد این خودرو طی سال جاری معرفی و سال آینده به خریداران تحویل داده خواهد شد.

رولزرویس اسپکتر

زمان عرضه: اواخر ۲۰۲۳

معرفی اسپکتر تحول بزرگی را در تاریخ رولزرویس به دنبال دارد. هرچند این خودرو روی همان پلت‌فرم فانتوم و کولینان ساخته شده اما زیر کاپوت آن خبری از موتور V12 نیست و در عوض از دو موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۵۸۵ اسب بخار استفاده می‌کند. حداکثر برد اسپکتر نیز حدود ۴۲۰ کیلومتر تخمین زده شده است. این کوپهٔ مجلل الکتریکی جایگزین مدل ریث خواهد شد.

تسلا سایبرتراک

زمان عرضه: ۲۰۲۴

سال‌ها است که منتظر عرضهٔ سایبرتراک به بازار هستیم و ظاهراً باید همچنان یک سال دیگر هم منتظر بمانیم. آخرین اظهارنظر ایلان ماسک در مورد این پیکاپ به آغاز تولید انبوه آن در سال ۲۰۲۴ اشاره داشته است هرچند که شاید تولید آزمایشی آن زودتر شروع شود. سایبرتراک در انواع یک، دو و سه موتوره به بازار عرضه خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵۳ رای
منبع
Car&Driver

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۳۸ دیدگاه‌ها

 1. زیزیگولو

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (5751 ديدگاه)

  با این شرایط و آیین نامه های عجیب و غریب واردات خودرو هیچکدوم اینا امکان وارد شدن به ایران رو ندارن …… شاید با هزار جور اما و اگر آیونیک بتونه وارد بشه!!!شاید!!!

  موافقم 18
  مخالفم 34
  1. (Ali(chevynova

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (6967 ديدگاه)

   اون کادیلاک فلییت وود ۷۴، اخ ببخشید حواسم نبود کادیلاک سلستیک سرامده بینشون
   کرایسلر ایرفلو هم که تاریخچه درخشانی داره و برمیگرده تاریخش به ۱۹۳۴ میلادی

   موافقم 21
   مخالفم 73
   1. محمد

    ۸ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (1485 ديدگاه)

    آقا این ریپلای کردن نفر اول برای دیده شدن واقعا حرکت زشت و کودکانه ای هست نکنید

    موافقم 55
    مخالفم 8
    1. (Ali(chevynova

     ۸ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (6967 ديدگاه)

     اموزنده بود و تاثیر بخش

     موافقم 5
     مخالفم 49
    2. ایمن ترین خودروی ساخت ایران

     ۸ فروردین ۱۴۰۲
     سوابق: (1113 ديدگاه)

     اگه فردی توصیه مهمی داشته باشه عیب نداره

     موافقم 6
     مخالفم 9
   2. (Ali(chevynova

    ۸ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (6967 ديدگاه)

    حالا اکانت اصلیت رو بگو کدومه بعد از خدا بخواه کمک کنه

    موافقم 2
    مخالفم 5
 2. Arshia m3csl

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1079 ديدگاه)

  یهو سال بعد احتمالا ایلان ماسک اعلام میکنه تسلا یایبر تراک زودتر از ۲۰۲۶ نمیاد استاد به تعویق انداختن عرضه محصولاته در خصوص ماکان برقی هم بگم شبیه رندر هاش باشه جذاب میشه و بهش جلوپنجره تایکان خیلی میاد و کادیلاک سلستیک هم خیلی عالی قراره بشه کیفیتش و رقیب جدی بنتلی میباخ میتونه بشه و رپر ها تو موزیک ویدیو هاشون کادیلاک سلستیک با رینگ اسپرت رو بیارن واقعا با وجود این ماشین های برقی جذاب هم که قراره بیان اسلا میتونه به حاشیه بره طراحی های پورشه و کادیلاک و داج و کوروت برقی اینقدر جذابه که باعث میشه کمتر کسی بره سمت تسلا خودم اگه بخوام یک ماشین برقی بگیرم تو این لیست یا eqg هست انتخابم یا ماکان برقی و البته کادیلاک سلستیک هم خیلی جذابه و قشنگه

  موافقم 2
  مخالفم 23
 3. Hamilton1970

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (532 ديدگاه)

  من که شخصا دوست دارم درون‌سوز ها زنده بمونن اما این برقی ها واقعا جذابن…
  به امید روزی که اینهارو تو خیابون های ایران ببینیم…

  موافقم 25
  مخالفم 8
  1. محمدهادی

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (2215 ديدگاه)

   لامبورگینی جدید رونمایی نشد؟
   شدیدا منتظریما

   موافقم 7
   مخالفم 2
 4. ب ت bugatti

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (179 ديدگاه)

  ایونیک باز خوبه
  شورولت عالیه
  پورشه عشقه

  موافقم 10
  مخالفم 10
 5. (Ali(chevynova

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (6967 ديدگاه)

  امریکن کارز اینجا هم خوش درخشیدن
  ماشالاه

  موافقم 16
  مخالفم 53
  1. Roham

   ۹ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (751 ديدگاه)

   یادمه روزگاری نه چندان دور به شددددت سنگ درون سوز رو به سینه می‌زدی!!!!
   راجع به موتورای درون سوز بلوک بزرگ و… جنرال موتورز حماسه سرایی‌ها می‌کردی!
   جارو برقی رو ماشین به شمار نمی‌آوردی!
   حالا چون کادیلاک جارو برقی‌ساز شده جارو برقی‌ها کانون درخشش و زندگی بخش کره خاکی شدن!!!
   (شخصا هنوز هم درون سوز رو ترجیح میدم)
   لطفا اینقدر راجع به موضوع الکی پافشاری نکنید تا بعدا مجبور نباشید خیلی ساده زیر فرمایشات گوهربار 😅 قبلی تون بزنید
   علی آقا حافظه من اگه سر جاش نباشه حافظه پدال خوب سر جاشه
   یه نگاه به کامنتای قبلی خودت بنداز رفیق

   موافقم 14
   مخالفم 4
   1. (Ali(chevynova

    ۹ فروردین ۱۴۰۲
    سوابق: (6967 ديدگاه)

    ناراحتی نخون

    موافقم 4
    مخالفم 15
 6. TESLA

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1248 ديدگاه)

  نسل جدید رودستر تا چند ماه دیگه رسما رونمایی میشه ، اون زمان شاهد ساکت شدن ( و به شوک فرو رفتن ) خیلی از استاید پدال خواهیم بود که مدام تسلا رو هیت میکنن 🤣🤣🤣🤣🤣⚡️⚡️🇺🇸💪💪

  موافقم 11
  مخالفم 32
  1. Arshia m3csl

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1079 ديدگاه)

   تسلا پرستیژ نداره و واقعا قشنگ نیست تسلا رودست هم عمرا به ۹۱۱ با اصالت ترجیح داد تسلا به جز شتاب نکته مثبتی نداره فرمون یوغ تسلا با اون سرعت بالاش که باعث میشه در بره ماشین ازدست راننده و کابین تسلا رودست هم اسپرتی نیست ماشین های سوپراسپرت داخلشان جیر و فیبرکربن و صندلی سبکه تسلا اصلا میدونه صندلی اسپرت و فیبر کربن و چرم با کیفیت و فرمون اسپرت چیه؟ تسلا تو مسابقه ای مثل لمانز یا gt3 یا فرمول یک بوده؟ یک کمپانی میخواد سوپراسپرت بسازه تجربه شرکت تو مسابقات اتوموبیل رانی رو باید داشته باشه تا موفق باشه تسلا هرچقدر هم طرفدار داشته باشه مثل کی پاپ بچه سال پسنده

   موافقم 11
   مخالفم 11
 7. محمدرضا

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1073 ديدگاه)

  کیا EV9 از قلم افتاد.
  ۷نفره بزرگ الکتریکی.

  موافقم 16
  مخالفم 4
 8. TESLA

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1248 ديدگاه)

  مهم ترین خودرو های برقی که تا ۵ سال دیگه رونمایی خواهند شد ، اینها هستن :
  ۱- نسل جدید رودستر
  ۲- سایبرتراک
  ۳- هاچبک ۲۵ هزار دلاری تسلا ( که البته هنوز تولیدش تایید نشده )
  ۴- کوروت برقی ( که خیلی ها میگن رقیب رودستر خواهد بود )
  ۵- ب ام و m ev ( با ۱۳۶۰ اسب بخار قدرت )
  ۶- جانشین ۹۱۸ اسپایدر ( به احتمال خیلی زیاد الکتریکی خواهد بود )
  ۷- کادیلاک سلستیک
  ۸- رولزرویس اسپکتر
  ۹- اولین بنتلی برقی ( با صفر تا صد ۱/۵ ثانیه 😍 )
  ۱۰- اولین فراری برقی
  ۱۱- پیکاپ الکتریکی تویوتا ( که هنوز تولیدش در هاله ای از ابهام قرار داره )
  ۱۲- جانشین لکسوس lfa
  ۱۳- هیوندا آیونیک ۷
  ۱۴- جنسیس x
  ۱۵- ابرخودرو برقی amg ( که هنوز تولیدش قطعی نشده )
  امیدوارم لیست کاملی رو ارائه کرده باشم

  موافقم 14
  مخالفم 17
 9. Elmiraj

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (3141 ديدگاه)

  ۲۰۲۴ زمانی تولید و عرضه انبوه cybertruck هست .
  هم اکنون تعدادی توسط تسلا برای انجام آزمایشات خیابانی تولید شدن و استارت تولید اولیه و عرضه محدود آن تا قبل فرا رسیدن ماه سپتامبر خواهد بود و تا دیدن cybertruck در خیابان ۵ ماه فاصله داریم..

  قطعا با عجیب ترین و تواناترین خودرو در کلاس پیکاپ طرف خواهیم بود…

  موافقم 9
  مخالفم 25
 10. Alan.r

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1101 ديدگاه)

  شدیداً منتظر EQG هستم با چهار موتور و قابلیت های ویژه‌ای مثل Gturn حتما مثل برادر بنزینیش آفرودر قهاری خواهد بود در تست های اولیه هم قابلیت های عالی آفرود و سواری نرم و راحت رو از خودش نشون داده
  🇩🇪The best or no thing 🇩🇪

  موافقم 17
  مخالفم 6
 11. سوشیانت

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2399 ديدگاه)

  کادیلاک سلستیک یک خودروی فوق لوکس هست و نه تنها رقیب رولز رویس و بنتلی هست بلکه تکنولوژی پیشرفته تری هم داره

  موافقم 8
  مخالفم 16
 12. ا ج

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (48 ديدگاه)

  دوره کارتلهای نفتی که جلوی پیشرفت ماشینهای الکتریکی را میگرفتند گذشته باید قدردان جناب ایلان ماسک باشیم

  موافقم 10
  مخالفم 18
 13. محمد

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (1485 ديدگاه)

  همه ماشین های توی این لیست جذابن ، کی گفته ماشین های برقی و خودران نمیتونن جذاب باشند ، ده سال بعد هیچکس دلش برای پمپ بنزین رفتن ، تعویض روغن و آلودگی و سروصدا هوا تنگ نمیشه

  موافقم 18
  مخالفم 3
  1. TESLA

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1248 ديدگاه)

   گل گفتی 🙌🙌🙌

   موافقم 7
   مخالفم 1
  2. Amir

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (4 ديدگاه)

   واقعا حق گفتی

   موافقم 7
   مخالفم 0
  3. سوشیانت

   ۹ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (2399 ديدگاه)

   به احتمال زیاد ماشین های برقی هم سر و صدا خواهند داشت البته به طور مصنوعی کسی که از صدای ماشین لذت نمیبره ماشین باز نیست

   موافقم 2
   مخالفم 2
 14. ARIAN

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (325 ديدگاه)

  لعنت به ماشین برقی. بخدا هیچ حسی ندارم به این ماشین شارژی های احمقانه. درست مثل کسی که وقتی ازش پرسیدن چه حسی داری موقع برگشتن گفت هیچ‌؛منم هیچ حسی به این آشغالای نفرت‌انگیز ندارم

  موافقم 2
  مخالفم 17
 15. Shayan

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (61 ديدگاه)

  همشون واقعا عالین
  ولی صدای اگزوز های دایتونا واقعا بیش از حد مصنوعیه
  ربکان هم قطعا قراره آفرودر توانایی باشه ولی جای ورنگلر رو نمیگیره

  موافقم 6
  مخالفم 1
 16. حسین دهمرد

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (2452 ديدگاه)

  این اورهنگ عقب سلستیک روی هندلینگش تاثیر منفی نمیزاره؟ عملا استیشن کوپه شده

  موافقم 8
  مخالفم 4
  1. سوشیانت

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (2399 ديدگاه)

   استیشن کوپه نیست لیفت بکه

   موافقم 0
   مخالفم 2
 17. Camaro ZL1 427

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (135 ديدگاه)

  منتظریم
  ای کاش کوروت الکتریکی موتور جلو بشه
  کامارو الکتریکی هم میشه به این لیست اضافه کرد
  ماکان الکتریکی واقعا زشته به نظرم

  موافقم 4
  مخالفم 6
  1. Camaro ZL1 427

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (135 ديدگاه)

   البته منظورم از کوروت موتور جلو طراحی موتور جلو هست

   موافقم 0
   مخالفم 0
 18. ماکان

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (777 ديدگاه)

  سلام . من از بین همه اینها رولزرویس اسپکتر را بیشتر دوست دارم .

  موافقم 6
  مخالفم 3
 19. mahdi-es17

  ۸ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (565 ديدگاه)

  همه میان بجز سایبرتراک 😂

  موافقم 8
  مخالفم 4
  1. ایمن ترین خودروی ساخت ایران

   ۸ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1113 ديدگاه)

   تارا برقی میاد حتما بخر

   موافقم 2
   مخالفم 2
 20. Roham

  ۹ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (751 ديدگاه)

  سایبر تراک 🤣🤣🤣

  موافقم 4
  مخالفم 1
 21. Poria

  ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (107 ديدگاه)

  دوست ندارم یه روز دوج رو الکتریکی کنن

  موافقم 0
  مخالفم 0
 22. هدف جهانی

  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (50 ديدگاه)

  فکر نکنم البته طراحی جالبی هم ندارد مخصوصا از عقب در کل زیبایی و اصالت رولزرویس را ندارد

  موافقم 0
  مخالفم 1
 23. خخ

  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲
  سوابق: (245 ديدگاه)

  دوج چقدر جنس نابیه

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا