چشم اندازهفته نامه

گران‌ترین خودروهای برقی جهان، از تایکان و سلستیک تا ریمک نورا

در این لیست خودروهای مختلفی از شاسی‌بلند لوکس تا هایپرکارهای بسیار سریع را با قیمتی از زیر ۲۰۰ هزار دلار تا ۳.۵ میلیون دلار را خواهیم دید.

هرچند صدها خودروی الکتریکی کوچک و ارزان به بازار چین هجوم آورده‌اند اما در ایالات‌متحده داستان متفاوت است. در این کشور، مدل‌های الکتریکی جزء گران‌ترین خودروهای بازار هستند و بجای فراهم کردن حمل‌ونقل پاک برای عموم مردم، با تکنولوژهای پیشرفته و شتاب فوق‌العاده، به نماد ثروت و تجمل تبدیل شده‌اند. ازاین‌رو، در ادامه گران‌ترین خودروهای الکتریکی بازار آمریکا را معرفی خواهیم کرد. این خودروها یا هم‌اکنون در حال عرضه هستند یا به‌زودی راهی بازار خواهند شد.

۱۰-مرسدس میباخ EQS SUV

قیمت: ۱۸۰ هزار دلار

میباخ EQS SUV نه‌تنها گران‌ترین خودروی الکتریکی مرسدس بلکه یکی از گران‌ترین محصولات این برند محسوب می‌شود و حتی از همتای درون‌سوز خود یعنی GLS میباخ هم قیمت بیشتری دارد. قیمت این شاسی‌بلند لوکس الکتریکی از ۱۸۰ هزار دلار آغاز می‌شود اما در نسخهٔ نایت سریز که نمای بیرونی خودرو را تیره می‌کند، این رقم به بیش از ۲۰۰ هزار دلار افزایش میابد. میباخ EQS به دو موتور الکتریکی مجهز است که مجموعاً ۶۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند.

۹-پورشه تایکان کراس توریسمو توربو S

قیمت: ۱۹۸ هزار دلار

تایکان همچنان تنها خودروی الکتریکی سبد محصولات پورشه محسوب می‌شود هرچند که به‌زودی مدل‌های دیگری مثل ماکان الکتریکی هم به آن ملحق خواهند شد. تایکان اما در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود که قیمت ارزان‌ترین آن‌ها ۹۱ هزار دلار است اما در مدل پرچم‌دار توربو S و نسخهٔ کراس توریسمو، این رقم دو برابر می‌شود. تایکان توربو S کراس توریسمو با دو موتور الکتریکی، ۷۵۰ اسب بخار قدرت دارد و در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۸-مازراتی گرن‌توریسمو فولگوره

قیمت: ۲۱۵ هزار دلار

گرن‌توریسمو فولگوره که به‌زودی راهی بازار آمریکا خواهد شد، گران‌تر از همتایان بنزینی خود خواهد بود. گران‌ترین مدل گرن‌توریسموی بنزینی یعنی نسخهٔ تروفئو ۲۰۵ هزار دلار قیمت دارد درحالی‌که انتظار می‌رود قیمت فولگوره حدود ۲۱۵ هزار دلار باشد. این خودرو با سه موتور الکتریکی که مجموعاً ۷۵۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند، سریع‌ترین نسخهٔ گرن‌توریسمو خواهد و ظرف ۲.۷ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۷-لوسید ایر سافایر

قیمت: ۲۴۹ هزار دلار

لوسید ایر سافایر نزدیک به ۱۶۰ هزار دلار از تسلا مدل S پلد گران‌تر است با اینکه هردو خودرو در کمتر از دو ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسند. البته لوسید در قبال این قیمت گزاف، سه موتور الکتریکی با ۱۲۳۴ اسب بخار قدرت و کابینی بسیار لوکس‌تر از تسلا را ارائه می‌کند. این یک سوپرسدان فوق‌العاده سریع است که می‌تواند ۴۰۰ متر را در کمتر از ۹ ثانیه طی کند.

۶-کادیلاک سلستیک

قیمت: ۳۰۰ هزار دلار

کادیلاک با سلستیک به ریشه‌های فوق لوکس خود بازمی‌گردد که در اواخر دههٔ ۵۰ با مدل‌هایی مثل الدورادو به اوج رسید. این یک سدان فوق لوکس است که قصد رقابت با رولزرویس را دارد. قیمت سلستیک از حدود ۳۰۰ هزار دلار آغاز می‌شود اما با توجه به امکان سفارشی‌سازی گسترده، این رقم می‌تواند حتی به ۴۰۰ هزار دلار برسد. این ماشین ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد و در کابین باشکوه خود به نمایشگر ۵۵ اینچی مجهز است. بااین‌حال، آیا برند کادیلاک آن‌قدر قدرت دارد که چنین قیمتی را توجیه کند؟ باید دید.

۵-رولزرویس اسپکتر

قیمت: ۴۱۳ هزار دلار

اولین خودروی الکتریکی رولزرویس تفاوت چندان بزرگی با محصولات قبلی این شرکت ندارد زیرا پیشرانه‌های بنزینی این برند بریتانیایی معمولاً بسیار بی‌صدا بودند و بنابراین، سرنشینان اسپکتر با دو موتور الکتریکی هم تفاوتی را احساس نخواهند کرد. این خودرو با قیمت ۴۱۳ هزار دلار، به میزان قابل‌توجهی از کوپهٔ ریث گران‌تر است و با ۵۸۵ اسب بخار قدرت ظرف ۴.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. مطمئناً با سفارشی‌سازی،  قیمت اسپکتر افزایش خواهد یافت و انتظار داریم نسخهٔ بلک بج نیز قیمت و پرفورمنس را بیشتر کند.

۴-ریمک نورا

قیمت: ۲.۲ میلیون دلار

نورا در اروپا ۲ میلیون یورو قیمت دارد که معادل ۲.۲ میلیون دلار است. این هایپرکار به لطف چهار موتور الکتریکی با ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت، سرعتی باورنکردنی دارد. نورا چندی پیش با ثبت زمان کمی بیش از ۷ دقیقه، رکورد سریع‌ترین خودروی الکتریکی تولیدی پیست نوربرگ‌رینگ را شکست. این ماشین همچنین ۲۳ رکورد شتاب و سرعت مختلف را هم بنام خود ثبت کرده که یکی از آن‌ها شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت در تنها ۱.۷۴ ثانیه است. حداکثر سرعت نورا بیش از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است و تنها ۱۵۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود.

۳-پینین‌فارینا باتیستا

قیمت: ۲.۲ میلیون دلار

یکسان بودن قیمت پینین‌فارینا باتیستا با ریمک نورا تصادفی نیست زیرا این خودرو بر اساس هایپرکار کروات ساخته شده و از همان چهار موتور الکتریکی با ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند؛ بنابراین، کسانی که طراحی ایتالیایی را ترجیح می‌دهند می‌توانند سراغ باتیستا بروند. در اوایل سال ۲۰۲۳، باتیستا رکورد سریع‌ترین خودروی جاده‌ای را در ۴۰۰ متر شکست تا اینکه نورا این عنوان را از همتای ایتالیایی خود گرفت.

۲-لوتوس اوایا

قیمت: ۲.۵ میلیون دلار

لوتوس همیشه به ساخت خودروهای سبک شهرت داشته و این داستان در هایپرکار اوایا هم ادامه پیدا کرده است زیرا این خودرو حدود ۱۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد که برای خودرویی با ۲۰۰۰ اسب بخار قدرت اصلاً رقم زیادی نیست. این وزن سبک‌تر اوایا در مقایسه با دیگر هایپرکارهای الکتریکی، رانندگی آن را لذت‌بخش‌تر می‌کند. همچنین هایپرکار لوتوس بسیار سریع است و در کمتر از ۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بااین‌حال، فقط ۱۳۰ خریدار خوش‌شانس از چنین سرعت و لذتی بهره‌مند خواهند شد.

۱-آسپارک آوول

قیمت: ۳.۵ میلیون دلار

برای قرار دادن آسپارک آوول در این لیست تردید داشتیم زیرا فرایند توسعهٔ طولانی آن هنوز به پایان نرسیده و مشخص نیست دقیقاً چه زمانی وارد بازار خواهد شد. بااین‌حال، برچسب قیمتی نجومی ۳.۵ میلیون دلاری چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. علاوه بر این، آوول با ۱۹۸۰ اسب بخار قدرت، ظرف تنها ۱.۷۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که حتی از ریمک رکوردشکن هم سریع‌تر است. گفته می‌شود تنها ۱۰ دستگاه از این هایپرکار ژاپنی در آمریکای شمالی عرضه خواهد شد. اواسط امسال، آوول در حال آزمایش در خیابان‌های موناکو دیده شد تا امیدوار شویم به‌زودی به خریداران تحویل داده خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۶ رای
منبع
CarBuzz

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۴۶ دیدگاه‌ها

 1. ممد ژانگولر

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (3392 ديدگاه)

  همیشه گفتم پول برای ماشین دادن بالای ۲۰۰هزارتا اشتباه . مگر اینکه ازش یدونه ساخته بشه که دیگه قیمت نداره .تو رنج ۱۰۰۰۰دلار تا ۱۱۰۰۰۰ دلار کار همرو راه میندازه بقیش جنگولک بازیه

  موافقم 17
  مخالفم 56
  1. (Ali(chevynova

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (6763 ديدگاه)

   فقط کادیلاک سلستیک زیبا که مانند یاقوت میدرخشه
   ماشالاه ارزندگی
   ماشالاه زیبایی

   موافقم 28
   مخالفم 71
   1. Mercedes-Benz

    ۱۶ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (46 ديدگاه)

    هه هه من که که با پول اون کادیلاک زشت و مسخره میرم یه دونه میباخ s600که از هر نظر بهتره و یدونه i5 میگیرم حالشو میبرم

    موافقم 32
    مخالفم 19
    1. (Ali(chevynova

     ۱۶ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (6763 ديدگاه)

     فرق کادیلاک و بنز اونجا مشخص میشه که کادیلاک هنوز امریکاییه ولی بنز بخشی از سهامش برای جیلی و بایک چین

     موافقم 20
     مخالفم 38
    2. Mercedes-Benz

     ۱۶ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (350 ديدگاه)

     Ali cheyvinova اول از همه بخشی از سهام که عادیه چون خودرو سازهای بزرگی مثل ولو نیز سهامداران چینی دارن وبنز مقدار کمی از سهامش دست شرکت های چینیه
     دوم از همه بنز از نظر طراحی جز بهترین خودرو ها بوده و هست و تا حد زیادی اصالتش رو حفظ کرده اما این کادیلاک بینهایت زشت (مخصوصا عقبش ) و گرون انگار یه ماشین چینیه (ماشین چینی خیلی گرون)و البته زشت تر
     جدی انگار از روی اریزو ۸ کپی کردن
     عقب ماشین هم بی نهایت زشت و بی سابقه در صنعت خودروسازی هست.
     اگه به نظرت این ماشین اصالتشو حفظ کرده پس این ماشین اصالتش چینیه 😄😄😄
     من بدون تعصب نظر دادم شما هم بدون تعصب نظر بدید

     موافقم 27
     مخالفم 10
    3. amir

     ۱۷ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (2058 ديدگاه)

     علی میخواستم ببینم دولت آمریکا نمیخرید الان جنرال موتورز معلوم نبود دست کی میوفتاد

     موافقم 9
     مخالفم 6
    4. فرشاد

     ۱۷ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (897 ديدگاه)

     دولت امریکا جنرال موتورز و ببند نمیکرد الان یه زیرمجموعه ای میشد زیر دست تاتا موتورز که توام دیگ جرات که نه حرفی واسه گفتن نداشتی

     موافقم 7
     مخالفم 8
  2. amir

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (2058 ديدگاه)

   جمعی از لامبورگینی ها فراری ها بوگاتی ها رولز رویس ها و پاگانی ها
   آها باشه ما جمع میکنیم میریم ته زباله دون
   راستی ۲۰۶ هم فرقی با لندکروز نداره جفتشون راه میرن

   موافقم 21
   مخالفم 8
  3. احمد مرادی زاده

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (3 ديدگاه)

   نظر شما محترمه ،اما من و شما طبق زندگی سطح متوسط رو به پایین و خودروسازی افتضاح تو ایران آرزوهای سطح پایینی هم داریم ،ولی میلیاردرهای جهان دنبال خاص و متمایز بودن هستن و سرگرمی های میلیون دلاری اونها رو خوشحال میکنه

   موافقم 8
   مخالفم 2
   1. ممد ژانگولر

    ۱۶ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (3392 ديدگاه)

    دقیقا داداش همینی که میگی درسته و دلیلش همینه 👍

    موافقم 2
    مخالفم 2
  4. Mercedes-Benz

   ۱۷ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (350 ديدگاه)

   بیاید بدون تعصب و دقیق این موضوع رو بررسی کنیم که آیا سلستیک واقعا ارزش خریداری یا نه ؟(لطفا تا آخر بخونید )
   اول باید بگم که سلستیک یک سدان فول سایر لوکس با قیمت وحشتناک ۳۰۰۰۰۰ دلار به حساب می اید که در این رنج قیمتی سدان های فوق لوکس قرار دارند که معمولا از سلستیک قیمت پایین تری دارند(s600 و فلاینگ اسپور هر کدام باقیمتی حدود ۲۰۰۰۰۰دلار و رولزرویس گوست با قیمتی کمی کمتر از سلستیک )
   همچنین سلستیک را اصلا نمی توان در رده سدان های فوق لوکس قرار داد به چند دلیل :
   تقریبا تمام خودرو های فوق لوکس دارای ظاهری کلاسیک و یک نقطه پررنگ هستند(برای مثال بنتلی و مایباخ و رولزرویس هرکدام جلو پنجره و چراغ های مخصوص به خودشان را دارند و سال های طولانی در اکثر طرح هایشان بوده و طراحان از آنها پیروی می‌کنند)
   نکته بعدی این است که ماشین های فوق لوکس نامبرده و دیگر خودرو های این رده ابهت بسیار خاصی دارند و هر کس آنها راببیند متوجه خاص بودن و فوق اشرافی بودنشان می شود اما در سلستیک این طور نیست و اصلا ابهت ماشین هایی مثل رولزرویس را ندارد و بدون لوگو کادیلاک ماشین بسیار شبیه ماشین های چینی جدید است.
   نکته دیگر طراحی داخلی خودرو های فوق لوکس است که صرفا مانیتور نیست و استفاده کردن حجم زیادی از مواد فوق باکیفیت در آنها بوضوح مشخص است و طراحی داخلی فوق العاده لوکس است اما در سلستیک این مورد به چشم نمی خورد و ماشین دارای طراحی داخلی خشنی است.
   پس نتیجه میگیریم که سلستیک یک سدان فول سایر لوکس بشمار می اید و رقم ۳۰۰۰۰۰دلار برای یک سدان لوکس عددی نجومی بحساب می اید و رقبای ان همگی در رنج قیمتی ۱۰۰۰۰۰دلار قرار دارند
   برای مثال با ۱۵۰ هزار دلار شما می توانید m5کامپتیشن را تهیه کنید که ماشین فوق العاده پرفورمنس و لوکسی است را تهیه کنید و با پرداخت ۱۵۰۰۰۰دلار نیز می توانید لوکس ترین و پیشرفته ترین سدان برقی یعنی eqs amg که پرفورمنس عالی نیز دارد را تهیه کنید در ضمن برد سلستیک نسبت به رقبای برق ۱۰۰۰۰۰دلاری اش بسیار کم است
   در نتیجه بازار سلستیک توسط رقبای لوکس بسیار ارزان ترش و سدان های فوق لوکس ارزان‌ترش اشغال شده ولی فکر کنم در امریکا فروش بدی نداشته باشد
   در کل سلستیک ماشین خوب و نسبت به دیگر امریکایی های برقی بسیار چشمگیر است و پیشرفت خوبی برای کادیلاک محسوب می‌شود ولی اصلا نسبت به قیمت و رده اش نمی ارزد و حریف رقبای آلمانی اش نمی شود.
   متنم از نصف مقاله های این سایت طولانی تر شد 😄😄😄

   موافقم 16
   مخالفم 7
   1. همایون

    ۱۷ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (552 ديدگاه)

    ظاهرش که بد نیست ولی متاسفانه کادیلاک برخلاف بقیه لوکس سازان از میراث خودروهای لوکس کلاسیکش استفاده نکرده دقیقا به نظر منم یه خودروی لوکس نباید تمام داشبوردش مانیتور باشه.راستی این چراغهای عقب دو قسمتی سلستیک لعنتی درسته رو خود سلستیک قابل تحمل و جالب به نظر میاد ولی گند زده به تمام محصولات الکتریکی کادیلاک که واسه پیروی از خط طراحی یکسان همشون نمای عقب افتضاحی دارن مثل اسکالید الکتریکی که همه چی تموم به نظر میرسه و کاملا جذابه تا وقتی که به قسمت عقبش میرسی و……

    موافقم 7
    مخالفم 3
   2. سوشیانت

    ۱۷ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (1632 ديدگاه)

    خب یکی از خوبی های همین سلستیک مواد با کیفیتشه یکم مطالعه کن بعد کامنت بذار

    موافقم 2
    مخالفم 9
    1. Mercedes-Benz

     ۱۷ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (350 ديدگاه)

     میگم کاملا مشخصه مث رولزرویس که روی داشبوردش چوب طرح داره و قیمت ۲۰۰۰۰دلار داره(یعنی به اندازه ارزش واقعی این ماشین مزخرف چینی )

     موافقم 8
     مخالفم 0
 2. مازیار

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (818 ديدگاه)

  تو چهارتا ابرخودروی اول ظاهر لوتوس جذاب تره

  موافقم 28
  مخالفم 13
 3. Arshia m3csl

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (961 ديدگاه)

  فقط رولزرویس اسپکتر و پورشه تایکان😍😍👌🏼

  موافقم 16
  مخالفم 16
  1. حسین

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (54 ديدگاه)

   پس بوگاتی کجاست؟

   موافقم 1
   مخالفم 12
   1. amir

    ۱۶ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (2058 ديدگاه)

    آخه بوگاتی برقیه؟

    موافقم 8
    مخالفم 0
    1. حسین

     ۱۶ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (54 ديدگاه)

     به برقی بودنش اصلا دقت نکرده بودم.

     موافقم 5
     مخالفم 0
 4. Carl

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (192 ديدگاه)

  مرسدس شاخصه واقعا با اون فضای درونی قیمت ۱۸۰ هزار دلار کمشه
  صرفا از روی ظاهر کابین از همه این لیست برتره
  اما پرفورمنس لوتوس واقعا اویا رو برده صدر جدول از موقعی ک خبر معرفی شو اعلام کرد
  گرن توریسمو فولگوره واقعا گرون تر از ارزششه ولی خب من میگن
  هرچی بیشتر واسه ی مازراتی و جگوار پول بدی
  چیزیو از دست نمیدی
  اقایون خاص واقعا اسمشونم اصالته

  موافقم 15
  مخالفم 24
 5. پیام

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (1230 ديدگاه)

  ظاهرش تخم مرغی یا هر چیزی هست مهم اینه جز این لیسته! کاری که خیلی از برندای دیگه عرضش رو ندارن!

  موافقم 12
  مخالفم 12
  1. amir

   ۱۷ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (2058 ديدگاه)

   از جمله جنسیس👌😅

   موافقم 8
   مخالفم 4
 6. 𝐀𝐥𝐢

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (741 ديدگاه)

  من اگه باشم بجای اینکه ۲۱۵ هزار دلار بدم مازراتی گرن توریسمو بگیرم ۱۹۸ هزار تا برای تایکان میدم با بقیش هم عشق و حال میکنم

  موافقم 4
  مخالفم 11
  1. Dark Knight

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (322 ديدگاه)

   دوست عزیز قیمت پایه تایکان ۱۹۸ هزار دلار هست و اگر بخواید آپشن سفارش بدید به راحتی به بالای ۲۰۰ هزار دلار میرسه ، مازاراتی هم همچین شرایطی داره اما به هر حال برای خرید جفتشون باید بالای ۲۰۰ هزار تا پرداخت کرد

   موافقم 8
   مخالفم 0
 7. ماکان

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (755 ديدگاه)

  سلام . ببخشید با اینکه می دونم یکی از موارد مد نظر من در این مقاله نیست ، اما در هر صورت می خواستم بگم که انتخاب من اول رولز رویس اسپکتر ، دوم لوسید ایر سافایر و در آخر هم بی ام و i7 M70 هستش .

  موافقم 9
  مخالفم 9
 8. Taha Malek

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (913 ديدگاه)

  پنین فارینا باتیستا زیباترین خودرو چند سال اخیر

  موافقم 7
  مخالفم 8
 9. ماکان

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (755 ديدگاه)

  مازراتی گرن توریسمو خیلی زیبا هستش .

  موافقم 6
  مخالفم 8
 10. BMW

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (13 ديدگاه)

  ظاهر ۳ مورد اول رو که ادم میبینه خوابش میگیره

  موافقم 3
  مخالفم 15
 11. فرشاد

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (897 ديدگاه)

  ترجیح میدم با2.5میلیون دلار یه فراری بگیرم که از سمفونی که همراهشه لذت ببرم
  اما بازم ناچار به خرید برقی باشم انتخابم تایکان و سلستیک هس البته اگه 300هزارتا ارزش داشته باشه

  موافقم 7
  مخالفم 11
  1. سوشیانت

   ۱۶ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (1632 ديدگاه)

   کسی که یکم از تاریخچه صنعت خودرو اطلاعات داشته باشه میدونه که کادیلاک برند بسیار با ارزشی بوده و هست داخل سلستیک هیچگونه پلاستیکی به کار نرفته دست ساز ساخته میشه و هر شخصی به طور اختصاصی میتونه طرح خودش رو به کادیلاک بده بنابراین هیچکدوم از این سلستیک ها شبیه هم نخواهند بود داخلش هم فوق العاده زیاد امکانات داره

   موافقم 8
   مخالفم 17
 12. ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (2310 ديدگاه)

  ساینا برقی را نفرمودید

  موافقم 6
  مخالفم 0
  1. amir

   ۱۷ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (2058 ديدگاه)

   اون فقط فرمونش برقیه تازه اونم تا ته بچرخونی با یه سمفونی تتتتررررررتتتترررترترتر ازت پذیرایی میکنه

   موافقم 4
   مخالفم 0
 13. Dark Knight

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (322 ديدگاه)

  انتخاب های من : لوسید سافایر و اسپکتر 🔥

  موافقم 6
  مخالفم 6
 14. Dark Knight

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (322 ديدگاه)

  در آینده انتخاب های خیلی جذاب تری قراره به بازار بیان : مثلا نسخه توربو gt تایکان ، اولین amg تمام برقی بر پایه پلتفرم amg vision که میگن قراره یه هیولایی باشه ، لامبورگینی لانزادور ، اولین فراری برقی و خیلی دیگه از ماشینایی که حتی یک عاشق به موتور هاب بنزینی هم شیفته خودشون میکنن دقیقا مثل همون کاری که تایکان با من چند سال پیش انجام داد یا رولزرویس اسپکتر

  موافقم 5
  مخالفم 2
 15. amir

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (2058 ديدگاه)

  تو این لیست از لوتوس اوایا ریمک نورا باتیستا خیلی خوشم اومد

  موافقم 3
  مخالفم 0
 16. Saman

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (181 ديدگاه)

  به نام خدا : اول کادیلاک سلستیک دوم لوسید. واسلام

  موافقم 6
  مخالفم 10
  1. German cars fan

   ۱۷ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (350 ديدگاه)

   اوه اوه اوه چقد تعصب به کادیلاک دارین
   خوشم اومد کادیلاک داره ماشینای چینی رو ۱۰ برابر زشت تر و گرون تر مینکه (البته باموتور برقی) و با اسم کادیلاک میفروشه
   میگم شاید ما خبر نداریم چین سهام کادیلاک رو خریده

   موافقم 9
   مخالفم 5
   1. سوشیانت

    ۱۷ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (1632 ديدگاه)

    فعلا همین سلستیک امکاناتی داره که آلمانی ها تو خواب هم نمیبینن

    موافقم 1
    مخالفم 10
    1. Mercedes-Benz

     ۱۷ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (350 ديدگاه)

     فعلا eqs amg با قیمت نصف هم سریع تره هم پرفورمنس فوق العاده بالاتری داره و در ضمن اقای فوق با هوش این رو تو خود سایت پدالم نوشته که eqs پیشرفته ترین و لوکس ترین ماشین برقی جهانه تو از کجا اصلا می‌گی امکاناتش بیشتره؟
     از هر کی بپرسی که کدوم برند لوکس ترین پر امکانات تره همه میگن بنز .
     در ضمن eq نقشه سه بعدی داره که کادیلاک اونو به قول خودت تو خوابم نمیبیه تازه طراحی چینی هم نداره داخلش واقعا اشغاله
     سوشیانت تالا کسی رو ندیدم که به اندازه تو تعصب کورکورانه داشته باشه

     موافقم 10
     مخالفم 2
    2. Mercedes-Benz

     ۱۷ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (350 ديدگاه)

     منظورم داخل کادیلاکه

     موافقم 7
     مخالفم 0
 17. سوشیانت

  ۱۶ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (1632 ديدگاه)

  لوکس ترین خودروی جهان کادیلاک سلستیک🔥🇺🇲💪

  موافقم 4
  مخالفم 20
 18. همایون

  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (552 ديدگاه)

  این لوتوس اوایا لامصب روی کاغذ همه چیز داشت تا لوتوس رو تبدیل کنه به پادشاه هایپرکارهای الکتریکی واعتباروخون دوباره‌ای تورگهای کمپانی تزریق کنه.هم‌ از رقباش سبکتر بود هم قدرتش ازشون بیشتر بود حتی طراحی داخلی و بدنه‌اش از همشون زیباتر بود.اما وقتی اعداد مربوط به شتاب و سرعتش اومد همه آتیشها خوابید اصلا نمیدونم مهندسهای شرکت چجوری تونستن از یه خودرو الکتریکی با ۲۰۰۰ اسب بخار و ۱۷۰۰ کیلو وزن شتاب سه ثانیه بگیرن.اون اوایل همه میگفتن هدفشون زدن رکورد شتاب۰تا۴۰۰کیلومتره، ولی زمان نشون داد اصلا توانایی رسیدن به سرعت۴۰۰کیلومتر رو نداره.و از تصادفی که تو پیست واسه یه نمونه کاستوم شدش پیش اومد هم معلومه کمپانی تلاش کرده حداقل یه رکورد با این ماشین بزنه ولی نتونسته!!!! از اونور ریمک نورا تمام رکوردهای الکتریکی هارو درو کرد از تاپ اسپید تا انواع شتابها و این اخیرا هم رکورد دنده عقب رو زد با اینکه اصلا با ظاهرش حال نمیکنم و لوتوس و باتیستا رو بیشتر میپسندم ولی باید قبول کرد ریمک فعلا پادشاهه

  موافقم 5
  مخالفم 1
 19. Auto_agreen

  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (30 ديدگاه)

  این طراحی در شان بنز نیست

  موافقم 7
  مخالفم 4
  1. Mercedes-Benz

   ۱۷ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (350 ديدگاه)

   سلیقه ای هست وگرنه بنظر من طراحی زیبایی داره و این بعلت ایرودینامیک بودنش است که ضریب درگ بی نظیری داره

   موافقم 9
   مخالفم 3
 20. پوریا چالش

  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (240 ديدگاه)

  با پول اون برقی هایی بی روح چ ماشین هایی میشه خرید

  موافقم 2
  مخالفم 0
 21. حسین

  ۲۳ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (6 ديدگاه)

  سلام یه سوال این موتور های برقی هم به روغن نیاز دارن یا نه گیربکس چطور؟

  موافقم 1
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا