چشم اندازهفته نامه

کدام خودروسازان بیشترین فراخوان سال 2023 اروپا را داشته‌اند؟

در این مقاله به معرفی خودروسازانی می‌پردازیم که بیشترین فراخوان سال ۲۰۲۳ قاره اروپا را به خود اختصاص داده‌اند.


علیرغم صرف هزینه‌های سنگین جهت توسعه تکنولوژی‌های جدید، نقص و عیب خودروها همچنان پس از تولید چند هزار دستگاه اولیه و عرضه در بازار نمایان می‌شود و تست‌های وسیع در پیست‌ها و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری نیز نمی‌توانند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند. اتحادیه اروپا دارای آژانسی به نام دروازه ایمنی است که قبلاً با نام سیستم تبادل سریع اطاعات شناخته می‌شد. این سازمان به دنبال بررسی ریسک‌های ایمنی تمامی محصولات عرضه شده در اتحادیه اروپا از جمله خودروهاست. همین امر باعث فراخوان‌های مختلف خودرویی شده و تقریباً همیشه نیز مشتریان هزینه‌ای بابت این فراخوان‌ها پرداخت نمی‌کنند. به تازگی لیستی از خودروسازانی با بیشترین فراخوان سال ۲۰۲۳ در قاره اروپا منتشر شده است و ما نیز می‌خواهیم آن را پوشش دهیم. در نظر داشته باشید که شرکت‌هایی با سبد محصولات گسترده‌تر معمولاً فراخوان‌های بیشتری دارند و به همین خاطر لیست موردبحث را با در نظر گرفتن همین موضوع مطالعه فرمایید.

 1. جگوار

۵ فراخوان و ۲ محصول

خودروی برقی آی پیس مسئول ۳ فراخوان از ۵ فراخوان جگوار است. باتری این خودرو با گذشت زمان تخریب و داغ می‌شود و ریسک آتش‌سوزی وجود دارد. دیگر خودروی فراخوان شده جگوار با نام اف پیس شناخته می شود که به خاطر ماژول نرم‌افزار قوای محرکه و پمپ خنک‌کننده به نمایندگی‌ها مراجعه داشته است.

 1. نیسان

۵ فراخوان و ۴ محصول

نقص موتور برقی می‌تواند باعث اتصال کوتاه نیسان آریا شود و در همان زمان فشردن ترمز و گاز جوک باعث ریست سیستم هیبریدی جوک و از کار افتادن پیشرانه خواهد شد. میکرا نیز با مشکل کمربند ایمنی مواجه بوده و لیف هم به خاطر شتاب گیری ناخواسته پس از غیرفعال سازی کروز کنترل دست‌وپنجه نرم کرده است.

 1. پورشه

۵ فراخوان و ۴ محصول

پانامرا به خاطر دو مشکل کمربند ایمنی و خوردگی پمپ کولر فراخوان شد. ۹۱۱ نیز به دلیل مشکلات کیسه هوای جانبی به نمایندگی مراجعه نمود. پورشه ماکان هم با مشکل کمربند ایمنی مشابه پانامرا مواجه بوده است. نهایتاً باید به سوپر اسپرت کررا GT اشاره کرد که علت فراخوانش خوردگی قطعاتی از شاسی است.

 1. ولوو

۵ فراخوان و ۱۰ محصول

S60 به خاطر کیسه هوا، شلنگ روغن و نرم‌افزار ترمز سه بار فراخوان شده است. ولوو XC90، C40، V60 کراس کانتری، S90، V90، V90 کراس کانتری، XC40 و XC60 هم به خاطر مشکل ترمز راهی نمایندگی‌ها شده‌اند. XC90 مشکل کمربند ایمنی و فرمان نیز داشته است.

 1. جیپ

۶ فراخوان و ۸ محصول

فراخوان‌های جیپ گرند چروکی به خاطر صندلی‌های ردیف دوم، فنرهای پیچشی عقب و ستون فرمان بوده است. کامپس، چروکی، گلادیاتور، گرند واگونیر، رنگید، واگونیر و رانگلر هم بنا به دلیل گوناگون فراخوان شده‌اند.

 1. آئودی

۶ فراخوان و ۱۳ محصول

بسیاری از محصولات آئودی شامل A4، A5، A6، Q4 e-tron، Q5، S4، S6، R8، RS6 و TT به خاطر کیسه هوا فراخوان شده‌اند. همچنین سایر محصولات ارباب حلقه‌ها نیز مشکلات دیگری داشته‌اند.

 1. هیوندای

۷ فراخوان و ۷ محصول

خودروهای هیوندای i40 و کنا مشکلاتی در بخش روغن‌کاری داشته‌اند درحالی‌که i30 و توسان به خاطر پمپ‌بنزین راهی نمایندگی‌ها شده‌اند. علت فراخوان سانتافه هم باک سوخت و کمربند ایمنی بوده است.

 1. فیات

۸ فراخوان و ۶ محصول

محصولات گوناگون فیات شامل ۵۰۰، ۵۰۰X، ۵۰۰e، دوبلو، پاندا، تیپو و… به خاطر مشکلات متنوع راهی نمایندگی‌های این خودروساز شده‌اند.

 1. رنو

۹ فراخوان و ۶ محصول

خودروهای کپچر و کلیو دوگانه‌سوز، کلیو، کانگو، کولئوس، مگان سدان و هاچبک و Zoe به خاطر مشکلات گوناگون فراخوان شده‌اند تا رنو را در جایگاه دوازدهم برندهایی با بیشترین فراخوان قاره اروپا در سال ۲۰۲۳ قرار دهند.

 1. کیا

۹ فراخوان و ۱۱ محصول

فراخوان‌های مهمی به خاطر نشتی سوخت و روغن در خودروهای کیا سراتو، اپتیما، سورنتو و اسپرتیج اعلام شده است. همچنین خرابی یک قطعه که باعث افزایش فاصله توقف می‌شود علت فراخوان سید، پروسید، اسپرتیج و اکسید بوده است.

 1. لندرور

۱۱ فراخوان و ۵ محصول

علت فراخوان خودروهای لندرور دیفندر، دیسکاوری، رنجرور و رنجرور اسپرت نشتی روغن بوده است. پمپ خنک‌کننده معیوب هم باعث شده ولار، دیفندر، رنجرور و رنجرور اسپرت به نمایندگی‌های مجاز این خودروساز مراجعه کنند.

 1. فولکس‌واگن

۱۱ فراخوان و ۱۲ محصول

یکی دیگر از برندهای حاضر در لیست خودروسازانی با بیشترین فراخوان ۲۰۲۳ اروپا فولکس واگن است. کیسه هوا علت فراخوان گسترده محصولاتی همچون فولکس واگن کرافتر، فاکس، گلف کابریوله، گلف، پاسات، پولو، شاران و T5 بوده است.

 1. دی اس

۱۴ فراخوان و ۴ محصول

خودروی دی اس ۷ کراس بک به تنهایی ۹ فراخوان در سال ۲۰۲۳ داشته است. مهم‌ترین علت فراخوان این خودرو به مواردی همچون نرم‌افزار و سیستم چهار چرخ محرک مربوط می‌شود. دی اس ۴ نیز ۴ فراخوان داشته و دی اس ۳ کراس بک ۵ فراخوان را به خود اختصاص داده است.

 1. فورد

۱۶ فراخوان و ۹ محصول

نشتی روغن می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود و همین موضوع فراخوان فورد فیستا، فوکوس، کوگا و پوما را در پی داشته است. خودروهای اکسپدیشن، F-150، موستانگ، رنجر و تورنئو نیز بنا به دلایل مختلف فراخوان شده‌اند.

 1. تویوتا

۱۶ فراخوان و ۱۶ محصول

مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری منجر به فراخوان چندین محصول تویوتا از جمله آیگو، bZ4X، C-HR، کمری، کرولا کراس، هایلندر، هایلوکس، میرای، پریوس پلاگین هیبرید و راو ۴ شده است. تویوتا پرو ایس و پرو ایس سیتی در مجموع ۱۰ فراخوان داشته‌اند.

 1. سیتروئن

۲۰ فراخوان و ۱۲ محصول

خطای نرم‌افزاری که باعث آلایندگی بیشتر می‌شود خودروهای برلینگو، سی الیزه، C3، C4، C4 پیکاسو، C5 ایر کراس، جامپر، جامپی و اسپیس تورر را راهی نمایندگی‌ها کرده است. سیتروئن C3 و C5 هر یک ۷ فراخوان در سال ۲۰۲۳ داشته‌اند.

 1. اوپل

۲۱ فراخوان و ۱۱ محصول

همان خطای نرم‌افزاری محصولات سیتروئن روی اوپل نیز تأثیرگذار بوده و به همین خاطر مدل‌های آسترا L، کومبو، کورسا، گرند لند ایکس، موکا، مووانو، ویوارو و زافیرا مجبور به حضور در نمایندگی‌ها بوده‌اند.

 1. بی ام و

۲۱ فراخوان و ۲۰ محصول

بخش عمده فراخوان‌های سال ۲۰۲۳ بی ام و به مشکلات کیسه هوا اختصاص داشته است. سری ۱ تا ۶، iX، iX1، M2، M3، M4 و کراس اورهای X1 تا X7 و XM در سال قبل فراخوان شده‌اند.

 1. پژو

۲۷ فراخوان و ۱۳ محصول

خطای نرم‌افزاری سیتروئن و اوپل با پژو نیز مشترک بوده است. خودروهای ۲۰۸، ۳۰۱، ۳۰۸، ۲۰۰۸، ۳۰۰۸، ۵۰۰۸، باکسر، اکسپرت، پارتنر، ریفتر و تراولر به همین خاطر فراخوان داشته‌اند.

 1. مرسدس بنز

۳۸ فراخوان و ۲۰ محصول

اما رکورددار فراخوان‌های سال قبل مرسدس بنز بوده است. نقص عملکرد هشدار خروج باعث فراخوان AMG GT، CLS و E کلاس شده است. چسبندگی نامناسب برخی قطعات نیز علت فراخوان C کلاس، CLC، CLK، CLS و E کلاس بوده و EQS جدید هم ۴ فراخوان را به خود اختصاص داده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳۹ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۶۰ دیدگاه‌ها

 1. Taha Ayoobi

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (2124 ديدگاه)

  عجیبه

  موافقم 13
  مخالفم 0
  1. سهیل

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   مرسدس مطمئن

   موافقم 8
   مخالفم 4
   1. پیام

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (1965 ديدگاه)

    هیوندای و کیا تو وضعیت خوبی هستن. این لینک ها ارزش دارن!

    موافقم 4
    مخالفم 13
    1. ناخدا

     ۸ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (343 ديدگاه)

     داستان مایک و جنسیس دلربا 🤭🤭🤭

     https://www.pedal.ir/asian/unsatisfied-genesis-owner/

     موافقم 16
     مخالفم 0
    2. JaMsHiD

     ۸ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (1565 ديدگاه)

     پیام پژو مشکل نرم افزاری داشته ( مثلا ) .
     یه سوال دارم
     فراخوان ای سی یو فرقی با آتش سوزی و نشت بنزین نداره؟

     موافقم 6
     مخالفم 1
    3. SMS

     ۱۴ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (80 ديدگاه)

     همشون عالی حوصله نامبردن ندارم ولی فقط بنز که هر ۱۰ روز یه فراخوان می داد

     موافقم 1
     مخالفم 0
   2. mehran

    ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (73 ديدگاه)

    بیشترین فراخوان رو داشته لااقل تو این مقاله نمیگفتی اینو یا فکر کردی نوشته ۱ اول شده🤣🤣🤣🤣

    موافقم 0
    مخالفم 1
  2. Car love

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (599 ديدگاه)

   ٣چرخ سازان یکیشون فقط 16 تا فراخوان داد واس 16 محصول 😂😂😂😂😂لامصب چی تولید میکنین 😂

   موافقم 3
   مخالفم 9
   1. ناخدا

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (343 ديدگاه)

    عمو مایک سلام رسوند 🤪

    موافقم 14
    مخالفم 1
   2. Kurosh33

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (119 ديدگاه)

    تو با ماشینای کره ای چه مشکلی داری؟

    موافقم 3
    مخالفم 9
   3. Yasan

    ۹ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (1 ديدگاه)

    فراخوان فقط نمی تونه به دلیل نقص باشه بیشتر وقتا شرکت سازنده فقط می خواد بی نقص ترین رو تحویل مشتریاش بده

    موافقم 6
    مخالفم 2
  3. MehdiTurbo

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (2021 ديدگاه)

   چقد این پژو سبز خوشگل و ناز بود

   موافقم 8
   مخالفم 0
  4. زیزیگولو

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (5736 ديدگاه)

   چه عجیبی؟؟؟ همیشه داریم فراخوان کمپانیای مطرح و بزرگ خودروسازی دنیا رو میبینیم که مشغول رفع جزئی ترین مشکل خودروهای تولیدیشون هستن ولی فرغون سازای داخلی با اینکه سالهاست بخاطر نقص فنی و کیفیت پایین تصادفات جاده ای زیادی به بار آووردن و شهروندای زیادی جون خودشونو از دست دادن ولی هرگز فراخوانی از گاری سازای داخلی ندیدیم که هیچ تازه اومدن تقصیر رو هم انداختن گردن مردم که واسه چی با زاویه مناسب تصادف نکردین که ایربگ باز بشه

   موافقم 16
   مخالفم 1
  5. خودم

   ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (9 ديدگاه)

   شهر عجیبیه

   موافقم 1
   مخالفم 0
 2. Kurosh33

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (119 ديدگاه)

  مرسدس بنز چون برنده لوکسیه و تولید امبوه هم میکنه تعداد خرابیش زیاده. مثلا رولزرویس تولید امبوه نیست و لوکس هم هست ولی در این لیست نیست ولی بنز هست چون هم لوکسه و هم تولید امبوه

  موافقم 12
  مخالفم 5
  1. سهیل

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   تولید امبوه مال پرایده.
   تولید انبوه هم مال تویوتا
   ماست مالی هم مال بنز

   موافقم 8
   مخالفم 7
  2. شمال

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (120 ديدگاه)

   امبوه دیگه چیه 😂 باید بگی انبوه

   موافقم 9
   مخالفم 0
 3. علی جردن

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1402 ديدگاه)

  چین در حجم بزرگی تولید کننده خودرو هست و DS یک کارخونه با فروش کم
  چین در اون حجم بزرگ تولید خودرو فقط یک مورد فراخوان داشته اما خودردسازهای مشهور یا تولید محدود سرتاپا پر از ایرادات غیرقابل پیشبینی هستند

  موافقم 2
  مخالفم 18
  1. AMIN JAFARI

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (137 ديدگاه)

   چین اصلا تا 90% متوجه مشکلات ماشینش نمیشه مثی شیاومی جدید

   اگرم متوجه بشند اعلام نمیکنند چون اصلا حقوق مصرف کننده نمیدونند چی هست

   موافقم 18
   مخالفم 3
  2. arvin44

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (28 ديدگاه)

   چون اونجا نمیان چینی بخرن اگه پدال فراخوان ماشین هارو تو ایران بزاره اون موقعه میتونی این نظرو بنویسی

   موافقم 10
   مخالفم 1
   1. Killer

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (512 ديدگاه)

    کسب رتبه ۶ رو تبریک میگم به دودوتا،درسته نه بهترین خودرو سال شدین نه ایمن ترین و تو هر دوتاش واس کره ای ها دست زدین فقط ولی توی بیشترین فراخوان سال تونستین عالی کار کنین مثل همیشه :)))))))

    موافقم 0
    مخالفم 11
    1. JaMsHiD

     ۸ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (1565 ديدگاه)

     کیلر
     تویوتا مشکلش آپدیت نرم افزاری بوده😂
     هیوندا چی؟ آتش سوزی و نشت بنزین !
     مثل موتور ۱.۲ لیتری با موتور rt-flex96c هست در این حد اختلاف بین فراخوان هاست

     موافقم 8
     مخالفم 0
    2. Godziila

     ۸ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (55 ديدگاه)

     هر وقت تونستید ارابه های خودران انتحاری تون رو درست بعدش حرف بزنید

     موافقم 1
     مخالفم 0
    3. Godziila

     ۸ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (55 ديدگاه)

     راستی ایموبیلایزر خواستی در خدمتم

     موافقم 2
     مخالفم 0
    4. Taha Ayoobi

     ۹ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (2124 ديدگاه)

     تویوتا فروش‌ش رو داره، نیاز نداره به مجله ها و یوتوبر ها پول بده برا تبلیغ😂

     موافقم 0
     مخالفم 0
    5. Gtc فقط ایتالیایی آلمانی انگلیسی شعبه ۲

     ۹ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (270 ديدگاه)

     عمو مایک: جدی میفرمایید ؟ ما این جنسیس رو از کدوم اوراقی اوردیم؟

     موافقم 2
     مخالفم 0
    6. .

     ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
     سوابق: (89 ديدگاه)

     سرقت کیا ها:یادم رفت.🗿🗿

     موافقم 0
     مخالفم 0
  3. Dark Knight

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (492 ديدگاه)

   چون که چینی جماعت اصلا به فراخوان اعتقادی نداره و گرنه فقط باید برای بازار ایران روز پنجاه بار برای اشتباهات خجالت آوری مثل باز نشدن ایربگ موقع تصادف یا در رفتن اکسل یا چکه کردن آب از سقف موقف باران فراخوان میداد 😂

   موافقم 12
   مخالفم 0
 4. الهام تبسمی

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (42 ديدگاه)

  توی لیست ایرادات بنز هست بی‌ام‌و هست و چین نیست به کیفیت خودروهای چینی دارم پی میبرم…

  موافقم 2
  مخالفم 15
  1. arvin44

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (28 ديدگاه)

   یه بنده خدایی به نام مایک هم تو امریکا جنسیس خریده بود مقالش هم مال همین چند روز پیشه میتونی بخونی

   موافقم 8
   مخالفم 4
  2. Absurd Hero

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (202 ديدگاه)

   منم وقتی میبینم سایپا و ایران خودرو فراخوان هاشون کمتر از تویوتا بوده به قابلیت اطمینان و دوام خودرو های ایرانی پی میبرم…

   موافقم 15
   مخالفم 1
  3. سوشیانت

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (2368 ديدگاه)

   چه ربطی داره خیلی وقت ها کمپانی ها از مشکلات خودرو هاشون خبر دارن ولی هیچ کاری نمیکنن فراخوان یعنی احترام به مشتری

   موافقم 9
   مخالفم 1
   1. .

    ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (89 ديدگاه)

    طنز فرمود.

    موافقم 0
    مخالفم 1
  4. 𝐀𝐥𝐢

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (1209 ديدگاه)

   چه ربطی داشت؟ کمپانی که فراخوان میده به فکر مشتریش الان چون چین هیچ فراخوانی نداده با کیفیت شد؟

   موافقم 10
   مخالفم 1
  5. زیزیگولو

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (5736 ديدگاه)

   با اینکه صدای مشتری و میزان نارضایتی مشتری بالاست ولی هیچکس حریف فرغون سازای داخلی نیستش و هیچ قانونی نمیتونه این فرغون سازای داخلی رو وادار به فراخوان کنه …….. و حالا که سایپا و ویرانخودرو فراخوان نمیدن پس پی به کیفیت سایپا و ویرانخودرو بردی؟؟!! یا بیشتر توضیح بدم؟؟!!

   موافقم 8
   مخالفم 0
   1. ناخدا

    ۹ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (343 ديدگاه)

    آره والا نظرات دانشمندانه میدن 😂 خوب چیزی گفتی که حالا چون ایرانخودرو و سایپا فراخوان نمیدن پس حتماً خیلی با کیفیت هستن 😂

    موافقم 7
    مخالفم 0
 5. Arshia m3csl

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1079 ديدگاه)

  پورشه و ائودی و بی ام و و مرسدس بنز برای محکم کاری فقط فراخوان دادن وگرنه ماشین هاشون به شدت لوکس و با کیفیت و ایمنی برعکس جنسیس که صدای تق تق میده و رنگش مشکل داره و از نظر موتور مشکل داره یک چرخ همون ماکان از کل خودرو سازی کره بزرگتره

  موافقم 15
  مخالفم 4
 6. AMIN JAFARI

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (137 ديدگاه)

  پایداری هایلوکس جدید در حد موتور 3 چرخه بود

  موافقم 2
  مخالفم 14
 7. Arshia m3csl

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1079 ديدگاه)

  پورشه و ائودی و بی ام و و مرسدس بنز برای محکم کاری فقط فراخوان دادن وگرنه ماشین هاشون به شدت لوکس و با کیفیت و ایمنه برعکس جنسیس که صدای تق تق میده و رنگش مشکل داره و از نظر موتور مشکل داره یک چرخ همون ماکان از کل خودرو سازی کره بزرگتره

  موافقم 8
  مخالفم 4
 8. Dexter

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (166 ديدگاه)

  راجع به فراخوانای بنز و بیمر دو نظر هست
  یکی با پیشرفت روزافزون خودروها ، قسمت نرم افزاری داره فراخوانای زیادی رو به خودش اختصاص میده
  یکی هم این که متاسفانه کیفیت ساخت محصولات انگار داره روز به روز کمتر میشه و دیگه کمتر کسی دنبال ساخت محصولات جاودان و نامیراست

  موافقم 9
  مخالفم 1
 9. S66

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (112 ديدگاه)

  فراخوانای لندرور از کیا و هیوندای هم بیشتر بوده درحالیکه تعداد محصولاتش کمتر از اوناس !
  نمیدونم کی قراره یکم به کیفیت ساخت و دوامش اضافه بشه

  موافقم 5
  مخالفم 10
  1. ممد ژانگولر

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (3774 ديدگاه)

   از فردا صبح اول وقت راس ساعت ۸

   موافقم 4
   مخالفم 3
   1. Amirsh

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (50 ديدگاه)

    😂😂😂

    موافقم 2
    مخالفم 2
 10. C4

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  باتریای ال جی چنان بلایی سر جگوار آورده که به این زودیا جمع نمیشه

  موافقم 10
  مخالفم 2
  1. ٣چرخه

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   واس همین دودوتا ازش باتری گدایی میکنه با اینکه اسباب بازی سونی هم باتری میسازه؟؟ 🤣

   موافقم 0
   مخالفم 11
   1. JaMsHiD

    ۸ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (1565 ديدگاه)

    فضای سایت سمی شده . حق میدم یسریا برن پشت سرشونم نگاه نکنن
    هنوز جای پرفروش ترین ماشین جهان و برترین خودرو ساز جهان با شش بار دیگه که به این مقام رسیده و هفت برد توی رالی جهانی و پنج برد پشت سرهم توی مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته لمانز ( فکر کنم موقعی اسمش میاد جیغ میزنی ) و برد توی formula E مونده
    جالبه نیسان ورشکسته توی فرمول E هست و برنده شده مسابقاتی که حتی مدیر عامل هیوندا هم حق نشستن توی بخش تماشاچیان رو نداره !
    آخ که از رالی نگم😂ده ساله هیوندا تو رالیه یه برد سری چمپیونشیپ نداره

    موافقم 8
    مخالفم 0
 11. JaMsHiD

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1565 ديدگاه)

  همشون یا مشکل نرم افزاری بوده یا کیسه هوا یا نشتی یه چیزی
  جالبه اوپل و سیتروئن و پژو بخاطر یه مشکل فراخوان دادن . البته من همیشه میگم فرخوان نشون از این میده که اقلا یه مشکل به وجود اومده ، شرکت سازنده حاضره اونو درست کنه . کره و ژاپن و آمریکا هم نداره اما بعضیا که این موضوع رو به چشم یه ضعف میبینن و دنبال کلکل هستن ، باید مثل خودشون جوابشون رو داد . الان مثلا از ارزش سهام بنز کم میشه؟
  والا .

  آقا @علی جردن
  چین هم مثل ایرانه . تو از ایران بالاتر از چهار تا فراخوان دیدی من سرمو میکوبم تو دیوار .

  موافقم 13
  مخالفم 0
 12. A Sus man

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (26 ديدگاه)

  اگه توی مدل های ائودی دقت کنید Q5 برقی که وارد ایران میشه مشکل ایریگ داره!!

  موافقم 4
  مخالفم 2
  1. .

   ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (89 ديدگاه)

   فک کنم این مسئولین ما میخوان همرو به زور هم که شده به بهشت منتقل کنند.
   آخه موندم چه مرضی دارند وقتی ماشین درست با همون قیمت هست میرن ماشین معیوب انتخاب می کنند.!؟

   موافقم 1
   مخالفم 0
 13. بهنام

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (861 ديدگاه)

  فراخوان کره مربا مشکلات همیشگی
  فراخوان تویوتا نرم‌افزاری 😉

  موافقم 6
  مخالفم 4
  1. ٣چرخه

   ۸ خرداد ۱۴۰۳
   سوابق: (1 ديدگاه)

   در رفتن چرخ شد مشکل نرم افزاری پس 🤣
   ١۶ فراخوان شوخیه مگه 🤣 آخه ١۶ تا؟؟؟؟

   موافقم 0
   مخالفم 10
   1. JaMsHiD

    ۹ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (1565 ديدگاه)

    فکر کن با هیوندا بری تو نمایندگی بگن چی شده بگی همون همیشگی😂✋

    موافقم 2
    مخالفم 0
   2. .

    ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
    سوابق: (89 ديدگاه)

    فعلا سرقت راحت کره ای هارو بزار در جیبت که فردا می بینی کره ای گرفتی پس فرداش جلو خونت نیست.

    موافقم 0
    مخالفم 0
 14. Dark Knight

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (492 ديدگاه)

  مناسفانه خیلی ها قضیه فراخوان ها رو بد متوجه میشن ، فراخوان دادن زیاد خوب نیست اما نبودش نشان دهنده عدم احترام تولید کننده به خریدار هست ! مثل آشغال های چینی تو ایران که نمیدونم یک روز اکسل در میکنن ، یک روز آب از سقفشون چکه میکنه یا موقع کارواش به خاطر کیفیت ضعیف مونتاژ ( یا شاید به خاطر پلاستیک بی کیفیت دور درب ها ) آب داخل کابین نفوذ میکنه بدو اینکه مونتاژ کننده های ایرانی کوچک ترین عذر خواهی یا فراخوانی بدن یا لگن های ایرانی که از قوطی روغن نباتی ساخته میشن و موقع تصادف باید برای باز شدن ایربگ حتما نقاله داشته باشی 😂

  موافقم 6
  مخالفم 0
 15. sinasvj

  ۸ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (324 ديدگاه)

  همیشه فرخوان به معنی کیفیت بد نیست ممکنه اون محصول حتی بخاطر بهبود و آپدیت فراخوان بشه تا رفع عیب مثلا بنز رنکید یک بوده ماشینای بهتر و مطمئن‌تری میسازه یا چین که اصلا توی لیست نیست و کره که انتحاری میسازه یا حتی ایرانفرغون و سایپا (خیلیا حتی با وجود ایراد و عیب فرخوان هم نمیدن)

  موافقم 6
  مخالفم 0
 16. محمد

  ۹ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (819 ديدگاه)

  چین در آینده همه‌ی این خودروسازان‌ نا مطمئن رو کنار خواهد زد.
  آینده اثبات می کند.

  موافقم 0
  مخالفم 5
 17. Nikan

  ۹ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (2 ديدگاه)

  اگر ماشین های سایپا ایران خودرو میرفتن خارج خدا میدونه چند بار فراخوان می خوردن

  موافقم 1
  مخالفم 0
 18. Nikan

  ۹ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (2 ديدگاه)

  ولی انصافا از تویوتا و بنز توقع نداشتم که توی این لیست ببینمشون

  موافقم 0
  مخالفم 0
 19. ۹ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (4356 ديدگاه)

  ایران خودرو و سایپا ندارند باید داشته باشند

  موافقم 0
  مخالفم 0
 20. BMW

  ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
  سوابق: (1379 ديدگاه)

  خیلی عجیبه

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا