گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: شمشیرهای از رو بسته سوبارو

سیف خودرو نام واردکننده خودروهای سوبارو است و سیف در معنای لغوی به معنای شمشیر است. اما به نظر می‌رسد سوبارو با سیف خودرو شمشیرها را برای رقبای کره‌ای و ژاپنی از رو بسته است. سیف خودرو در گذشته حدوداً 150 دستگاه سوبارو لگاسی مدل 2009 را وارد کرده بود که حدوداً 100 دستگاه از آن‌ها در تهران و مابقی در شهرستان‌ها هستند. اما اخیراً هیئت‌رئیسه سیف خودرو تغییر کرده و هیئت‌رئیسه جدید قصد دارد تا با تمام توان واردات مدل‌های مختلف سوبارو را آغاز کرده و عزم جدی برای نقش‌آفرینی پررنگ‌تر در بازار ایران دارد. به همین دلیل، واردات و ثبت سفارش برای چندین مدل سوبارو آغاز شده است و پیگیری جدی برای تنوع مدل‌های سوبارو در ایران وجود دارد.

سوبارو با سیف خودرو در ایران
سوبارو با سیف خودرو در ایران

بدون شک ستاره سوبارو در نمایشگاه خودروی مشهد خودروی لگاسی 2015 است. این خودرو با ظاهری جذاب و مشخصات فنی قابل توجه، یکی از پرفروش‌ترین و خوش‌نام‌ترین مدل‌های سوبارو در جهان است. موتور مشهور BOXER یا تخت با حجم 2.5 لیتری و سیستم AWD سوبارو برگ‌های برنده این خودرو هستند. لگاسی از نظر ایمنی جزو بهترین خودروها در کلاس سدان های سایز متوسط است و هندلینگ بالا و کیفیت ساخت و متریال عالی، آن را از رقبای همکلاس متمایز می‌سازد.

سوبارو لگاسی
سوبارو لگاسی

سوبارو لگاسی
سوبارو لگاسی

ظاهر لگاسی نیز بسیار جذاب است و در عین حال که نشانه‌های لوکس بودن را به نمایش می‌گذارد، خودرویی اسپرت و جوان‌پسند نیز محسوب می‌گردد. البته در سایت‌های خارجی به شتاب نه‌چندان کافی مدل 2.5 لیتری نیز اشاره شده که شاید بتوان آن را تنها نقطه ضعف لگاسی دانست. البته شتاب این خودرو برای استفاده شهری کاملاً کافی است و می‌تواند نیازهای خانوادگی و حتی کمی اسپرت را پاسخگو باشد.

سوبارو لگاسی
سوبارو لگاسی

اما به بحث مهم، یعنی قیمت این خودرو می‌رسیم. سیف خودرو لگاسی مدل 2015 را با قیمت نهایی 223 میلیون تومان و با تحویل 75 روزه پیش‌فروش می‌کند که با این حساب لگاسی یکی از گران‌ترین خودروهای این کلاس خواهد بود و اختلاف بسیار زیادی با رقبایی چون هیوندای سوناتا، کیا اپتیما و تویوتا کمری خواهد داشت. جالب اینجاست که قیمت این خودرو در بازارهای جهانی چیزی نزدیک به 26 هزار دلار است که این عدد با قیمت جهانی هیوندای سوناتا و ام‌جی 6 بسیار نزدیک است. درحالی‌که سوناتا با قیمتی نزدیک به 160 میلیون تومان و ام‌جی 6 با قیمت 116 میلیون تومان در ایران به فروش می‌رسند که این اختلاف زیاد بین خودروهای هم قیمت بسیار سؤال‌برانگیز است.


اما در کنار لگاسی دو عدد فارستر نیز در نمایشگاه موجود بودند. فارستر سفید رنگ مدل 2014 بود که با قیمت ناقابل 212 میلیون تومان و تحویل فوری، و فارستر آبی رنگ با قیمت فقط 231 میلیون تومان و تحویل 30 روزه به مشتریان فروخته می‌شدند. با این حساب فارستر نیز بسیار گران‌قیمت‌تر از رقبایی چون هیوندای توسان، کیا اسپرتیج و تویوتا راو فور قیمت‌گذاری شده است و رقبایی قدری چون هیوندای سانتافه خوش‌نام و کیا سورنتو جدید، که در کلاس بالاتری از آن قرار می‌گیرند و قابلیت‌ها و امکانات بیشتری از آن دارند را خواهد داشت.

سوبارو فارستر
سوبارو فارستر

فارسترهای موجود دارای موتور 2.5 لیتری و سیستم AWD بودند. اما سیف خودرو خبر از ورود فارستر با موتور 2 لیتری توربوشارژ با قیمت 245 میلیون تومان و تحویل 75 روزه می‌داد. با این حساب فارستر 2 لیتری توربو بیش از 100 میلیون تومان از ام‌جی GS با مشخصات فنی برابر گران‌تر خواهد بود. با چنین قیمت‌گذاری به نظر می‌رسد که یا مسؤولین سیف خودرو در کار خود چندان جدی نیستند و قصد شوخی با خریداران را دارند، و یا اینکه به آمار فروش 150 عددی در 6 سال راضی هستند و نیازی به افزایش فروش خود نمی‌بینند!

سوبارو فارستر
سوبارو فارستر

اما اخبار دیگری نیز از سیف خودرو به ما رسید و آن عرضه سوبارو XV در آینده‌ای نه‌چندان دور است. قیمت این کراس آور کوچک 187 میلیون تومان و موعد تحویل آن 75 روزه است. علاوه بر آن، سیف خودرو برای واردات مدل outback نیز برنامه‌ریزی کرده است و در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد حضور این SUV محبوب در خیابان‌های کشور خواهیم بود. هرچند که به نظر می‌رسد اگر سیف خودرو همین روش قیمت‌گذاری را ادامه دهد موفقیت این مدل‌ها در هاله‌ای از ابهام خواهد بود.

سوبارو فارستر
سوبارو فارستر

سوبارو فارستر
سوبارو فارستر

نکته آخر در مورد سوبارو این بود که با وجود حضور این برند با سابقه ژاپنی در نمایشگاه و نوشته‌های زیادی که ژاپنی بودن آن را نمایان می‌کرد، بسیاری از بازدیدکنندگان همچنان معتقد بودند که هیچ برند ژاپنی در نمایشگاه وجود نداشته و حتی برخی سوبارو را یک برند چینی می‌دانستند. در واقع اطلاع چندانی از سابقه و وضعیت این برند مطرح در بین عامه مردم وجود نداشت که بدون شک عملکرد نماینده این برند در ایران در بروز چنین اوضاعی نقش پررنگی دارد. همان‌طور که از قدیم گفته‌اند حرمت امامزاده را متولی آن حفظ می‌کند و قطعاً عملکرد نمایندگان برندها در اعتبار و شناخت عمومی از آن‌ها نقش مهمی دارد. هرچند که به نظر نمی‌رسد با روند قیمت‌گذاری سیف خودرو و وضعیت نه‌چندان خوب نمایندگی‌های آن‌ها، وضعیت سوبارو در کشور تغییر چندانی بکند.


ادامه دارد…
عکس و گزارش: مهندس علیرضا رحیقی

 1. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد (قسمت اول)
 2. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: کرمان‌موتور پیشگام در افزایش قیمت
 3. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: مدیران‌خودرو
 4. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: شمشیرهای از رو بسته سوبارو
 5. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: شوالیه وارد می‌شود!
 6. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: ماجراجویان کره‌ای
 7. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد: گروه بهمن سوار بر قطار گرانی
 8. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودروی مشهد: خودروسازان راین
 9. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودروی مشهد: سایپا
 10. گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودروی مشهد: قسمت پایانی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی برق و نویسنده مقالات خودرویی

45 دیدگاه

 1. حامد
  سوابق: (36 دیدگاه) ,

  سلام
  به نظرم یه زمانی یه شخصی خودرو واردمیکرد و بطور معمول از هر خودروی 300 میلیونی 100 تومن سود خالص می برد (نوش جونش)
  بعد این طریق شد از طرف شرکتهای مختلف که بازهم سود کلان نصیبشون میشه
  هیات مدیره سیف خودرو هم از این قاعده مستثنا نیستند
  تفاوت فاحش قیمت هم برای اینکه اونا حاضر نیستند از سود چندده میلیونی خودشون به راحتی گذر کنند.
  البته این فقط یک طرف سکه است . طرف دیگش اون آدم هایی هستند که حاضرند پول مفت به اونا بدن.
  اوایل سال اونایی که مشهد هستند میدونند تگرگ وحشتناکی اومد
  2000 تا ماشینی که توی انبارهای ایرانخودرو خارج از شهر مشهد پارک شده بود (و حاضر نبودند به مردم بدن که نکنه خدایی نکرده قیمتها پایین بیاد ) به خاطر تگرگ ها کاپوت ها خراب ، سقف داغون، شیشه ها هم بعضا چون فشار داخل خودرو با بیرون یکی نبود شکست.
  چوب خدا صدا نداره . نخرین . نمی میرین که

  پاسخ
  1. فواد
   سوابق: (279 دیدگاه) ,

   دوست عزیز فرمایشات شما یک طرف قضیه هست. طرف دیگه ارزش گمرکیه یک خودرو هست که بین خودرو های مختلف، فرق داره. مثلا کمری با راو 4 قیمتشون (به دلار) خیلی تفاوت نداره ولی تو ایران چون ارزش گمرکی راو 4 بیشتره قیمت نهایی سر به فلک میزنه. در مورد سوبارو هم همین قاعده وجود داره.

   پاسخ
   1. صادق
    سوابق: (20 دیدگاه) ,

    اخع قیمت گمرک متفاوت دیگه چیه؟؟ وقتی میگن ماشین ژاپنی مثلا 50% گمرک بخوره پس راو 4 و کمری نداره!!! در ضمن گمرک واسه اینه که صنعت از واردات آسیب نبینه ما که دیگ هاین صنعت کوفتیو نداریم وفقط بازار یه مشت دزده که ماشین 7 ملیونی رو بدن 42 مردو بیچاره ام بخرن و بگن جوون چ ماشینی !!
    آقا نخرید نه از ایران خودرو و نه سایپا و حتی نه اون چینی های بی کیفیتی که قیمشون از 9000 دلار یهو میشه 80 ملیون و ما خر فرض میشیم !!! نخرید فقط همین

    پاسخ
   2. به یاد عارف
    سوابق: (17 دیدگاه) ,

    دیوار تعرفه کشور ما جزو 8کشور بالای جدوله حال خود بخوان….. تا زمانی که خودمان نخواهیم وحرکتی نکنیم هیچ کس به دادمان نمیرسد . ما هم مثل کشورهای اروپایی برای نشان دادن اعتراض با هم باشیم و به نخریدن اجناس ادامه دهیم . خیلی از این مشکلات به راحتی حل خواهد شد

    پاسخ
  2. ارشیا.فقط ژاپن.فقط لکسس
   سوابق: (4 دیدگاه) ,

   ایول بهتر اینه که کره ای سوار شیم.فقط اگه سوبارو اوت بک میومد خیلی خوب بود.

   پاسخ
   1. navidRR
    سوابق: (47 دیدگاه) ,

    اینکه امثال شما دوست عزیز قدرت خرید خودروی وارداتی رو دارید صرفا نمیشه به همه ی مردم اون رو تامین داد
    بیشتر از نیمی از مردم قدرت اقتصادی متوسطی رو دارند که حتی اون پراید، سمند و پرشیا و…که سوار میشن رو با یه عمر زحمت پولش رو بدست آوردند.
    پس در نظراتمون اکثریت رو در نظر بگیریم نه اقلیت های جامعه

    پاسخ
    1. reza
     سوابق: (1 دیدگاه) ,

     داداشی درستش “تعمیم” هست !! 😉 😉

    2. navidRR
     سوابق: (47 دیدگاه) ,

     تامین = تعمیم
     موقع نوشتن حواسم نبود ممنون دادا

  3. سارا
   سوابق: (179 دیدگاه) ,

   128.700.000 تومان قیمت تمام شده لگاسی برای وارد کردن به صورت تکی هست … مابقی هم سود حضرات

   پاسخ
   1. سارا
    سوابق: (179 دیدگاه) ,

    البته این قیمتی که گفتم با توجه به گفته های نویسنده مطلب بود وگرنه سوبارو لگاسی 21745 دلار قیمت داره که میشه 107.600.000 تومان

    http://www.subaru.com/vehicles/legacy/index.html

    تازه اینا قیمت خرده فروشی هست نه قیمتی که به نماینده میدن

    پاسخ
    1. navidRR
     سوابق: (47 دیدگاه) ,

     اون قیمتی که گفتید کاملا دقیقه
     ولی این مسئله یه اما داره و اونم اینه که اگه لگاسی رو بدن 107ملیون اونوقت میشه هم قیمت سراتوی2014 و یه هیوندای آزرای داغون مدل 2010
     بعد اگه لگاسی که ژاپنی اصیل هستش رو بدن 107 ملیون کی میره به جای ماشین صفر ژاپنی خودروی کره ای چندین سال پیشو بگیره؟
     سیف خودرو هم که از خداشه صد ملیون گرون میده که نه خودش ضرر کنه نه نمایندگی های همکارشون مثل کیا و هیوندای
     اینا خوب میدونن چیکار کنن چجوری قیمت بذارن که حتی در بدترین شرایط باز سود خودشونو به جیب بزنن

  4. سجاد
   سوابق: (203 دیدگاه) ,

   بله .. درسته حامد جان ..
   بنده هم اوایل سال قضیه اون تگرگ هارو شنیدم ولی فکر کردم فقط در حد شایعه بوده … از بس که به این خودروسازای داخلی اعتماد داشتم
   اصلا دلم نمیخواست این جمله رو به زبون بیارم ؛ ولی خداوکیلی این مونتاژکارای عزیز واقعا از اجنبی بدترند … اونا اگه هر کاری هم بکنند میگی بالاخره غریبه اند .. ولی این نامردا به هموطنای خودشون رحم نکردند ….

   **دوستان خواهش میکنم از هر طریقی که بلدید این کمپین تحریم خودروسازان داخلی رو ترویج بدید تا انشاالله شاهد یه تغییر بزرگ باشیم **

   پاسخ
  5. M3 RS 4D
   سوابق: (101 دیدگاه) ,

   دم اون یه نفری که دیس لایک داده .گرم….
   از اون *** تیره …..

   پاسخ
 2. یه پسر
  سوابق: (1138 دیدگاه) ,

  من دیروز نمایشگاه بودم ؛ والا تنها ماشینی که اونجا بود همین لگاسی بود
  داخلش بی نهایت حس خوبی داشت هر چند قیمتش دو برابر گرونترین های نمایشگاه مثل ام جی 6 بود
  نمایشگاه امسال یه ویژگی خوبی داشت که البته چندان ویژگی خاصی نبود اما نسبت به سال های قبل خیلی بهتر بود اونم اینکه درب تمام ماشین ها به جز سانگ یانگ های بی ریخت باز بود و به راحتی می شد تجربه حسی از جنس داشبور و فضای اتاق بدست آورد که به احساس من تیگو 5 و جک جی 5 تو زمینه اتاق بین هم صنف هاشون مناسب بودن

  پاسخ
 3. محمدرضا♥BMW♥
  سوابق: (291 دیدگاه) ,

  چقد اختلاف قیمت!!!! 26000 دلار !!!! 223 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 4. محمدرضا♥BMW♥
  سوابق: (291 دیدگاه) ,

  هم جلو هم عقب لگاسی منو یاد کادنزا میندازه!

  پاسخ
  1. ahmad
   سوابق: (922 دیدگاه) ,

   شاید بهتر بود این جوری بگید :
   هم جلو و هم عقب کادنزا منو یاد لگاسی میندازه

   پاسخ
 5. کیارش
  سوابق: (207 دیدگاه) ,

  سوبارو لگاسی واقعا ماشین ایده الی هست به نظرم
  ظاهرش که از دید من خیلی خوبه
  فنیش هم که کارشناسا از موتور تختش و سیستم awd که روشه خیلی راضی ان
  اگه مسیولین ایرانیش رو قیمتش یه کم بیشتر فک کنن احتمالا فروشش خوب میشه

  پاسخ
  1. مروت
   سوابق: (57 دیدگاه) ,

   البته یه کم بیشتر از یه کم باید فکر کنند

   پاسخ
 6. محمد رحیمی
  سوابق: (23 دیدگاه) ,

  سوبارو ماشین های واقعا با کیفیت و ویژه ای تولید میکنه که واقعا ارزشمندن، اما همونطور که اشاره شد با قیمت گذاری نامعقول و چشم پوشی از بستر سازی مناسب در بازار شانس خیلی کمی برای موفقیت خواهد داشت.اگر سیف خودرو در فروش سیاست های مناسب تری پیش رو میگرفت کم نیستند افرادی مثل من و شما که ترجیحا کیفیت رو فاکتور اصلی انتخابشون قرار میدهند و با جان و دل اتومبیل های سوبارو رو انتخاب میکنند…اما با این قیمت گزاری یعنی چیزی نزدیک 1.5 برابر قیمت واقعی ماشین نه…240 میلیون برای یک اتومبیل واقعا زیاده…به خاطر رضای خدا یعنی،تو آمریکا با این پول به شما فولترین BMW X6 رو میدن.

  پاسخ
 7. عباس
  سوابق: (151 دیدگاه) ,

  انصافتون شکر!اولش منم فکر کردم لگاسی چینیه گفتم عجب پیشرفتی!!!!!!!تازه یک کارشناس لگن سازی گفته کمپین خودرو صفر کار واردکنندگان خودروهای چینی و کره ایه،برادر من چرا خودزنی میکنی،طرف ۳۰ تومن داره نمیخواد پژو بخره،بعد چطور میره سمت خودرو کره ایی ۱۵۰ میلیونی؟؟؟؟بابا مردم چیز فرض نکنید!!!!!!

  پاسخ
 8. حسین
  سوابق: (1400 دیدگاه) ,

  ممنون که پیشنهاد منو پذیرفتید و از سوبارو هم گزارش گذاشتید!

  پاسخ
 9. وحید
  سوابق: (311 دیدگاه) ,

  اینم تو نمایشگاه در معرض نمایش نمی زاشتن
  هیچ تغییر ایجاد نمی شد وقتی مردم نتونند خرید کنند
  دیدن اینا نمکبه زخم پاشیدن با اون قیمت

  پاسخ
 10. سعید
  سوابق: (478 دیدگاه) ,

  اگه داشته باشم که ندارم ابدا حاضر نیستم بابت سوبارو ها اینقد پول بدم حالا درسته ژاپنیه ولی دیگ نه اینقد با پول فارستر میدم یه پرادو تمیز میخرم که از روش رد بشه

  پاسخ
 11. حکمت
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  سیف خودرو اگر براساس قیمت واقعی کار میکرد درایران کسی هیوندایی و کیا نمی خرید.به نظر میرسه نمایندگی را گرفتند که کسی دیگه نتونه کار کنه که کیا و هیوندایی بازار داشته باشند. والاقیمت سوبارو باید کمتر یا همتراز محصولات کره ایی باشد.

  پاسخ
 12. HELL CAT
  سوابق: (196 دیدگاه) ,

  وقتی انتخابی مثل هوندا آکورد داشته باشم که سی سال به عنوان ده ماشین برتر سال انتخاب شده عمرا برم سوبارو لگاسی بخرم والا

  پاسخ
  1. علی آقا
   سوابق: (176 دیدگاه) ,

   لگاسی به کنار، فارستر و اوت بک دو سال پیاپی به عنوان بهترین suv های دنیا انتخاب شدن. فکر کنم سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بود.
   البته آکورد جای تردید نداره اما سوبارو هم ماشین خیلی خوبیه.

   پاسخ
 13. Alireza
  سوابق: (96 دیدگاه) ,

  مگه عقلمو از دست دادم ٢۴۵ تومن لگاسی بخرم وقتی انتخاب هایی مثل ب ام و ۵٢٠ لو آپشن رو دارم ؟ هرچقدرم با کیفیت باشه ، به کیفیت ب ام و که نمیرسه

  پاسخ
 14. رام
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  چه مسخره… مگه آدم دیوانست 220 میلیون برای لگاسی 175 اسبی بده!!! آریون با همین قیمت 270 اسب داره که از هر نظر سرتره. ما فکر میکردیم مدیران دو خودروساز داخلی بیسواد و… هستند، بیا ببین سیف خودرو چه عجوبه ها و یا بهتر بگیم … هستند!! اپتیما فول2015 قیمت نمایندگیش 170 هست، در نمایندگیهای تهران 148 هم فروش نمیره، در شهرستان هم 140 قیمت دارند میدن، کسی مشتاق نیست! حال 225 برای این داد! بهرحال بهترین کار نخریدنه و کاری نداریم که بعضیها پول زیاد دارند و میخرند. شما دوست عزیز، خونواده محترمت و دوستانت را مجاب کن نخرند حداقل 1 سال.

  پاسخ
 15. محسن
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  یه نکته ایى رو که باید مد نظر داشت اینه که قیمتهاى خودرو در خارج از کشور قیمت مصرف کننده نهایىه که به مراتب بیشتر از قیمتهاى تحویلى به نمایندگان خودروسازان خارجیه!

  پاسخ
 16. hdkaka
  سوابق: (15 دیدگاه) ,

  خوده شرکت سازنده رو ماشیناس اینقدر سود نمیکنه که که اینا سود می کنن

  پاسخ
  1. علی آقا
   سوابق: (176 دیدگاه) ,

   والله به خدا.
   سوبارو میشینه طراحی میکنه، مهندسی میکنه،رقابت میکنه، پول کارگر و تجهیزات میده و آخر سر ماشین رو میده ۲۰ هزار دلار.
   سیف خودرو هیچ کاری نمیکنه، ماشین رو میده ۲۳۰ میلیون!
   کشاورز کلی زحمت میکشه و خون دل میخوره هندوانه رو میده کیلویی ۲۰۰
   اون موقع دلال میاد اونو تو تهران میده ۱۵۰۰
   مملکته داریم؟!

   پاسخ
 17. حسین . ش
  سوابق: (28 دیدگاه) ,

  من که اصلا حاضر نیستم خودروی چینی بخرم. خودروی مونتاژ داخل هم که عمرا نمی خرم. فعلا هم که پول واسه ماشین وارداتی نداریم، تازه اگه داشتم کی سوبارو به این گرونی رو میخره (وقتی اینقدر انتخابای بهتر هست) ، چون قیمتاشون غیر واقعیه. واقعا تا کی باید حسرت ماشینای اروپایی و آمریکایی رو داشته باشیم. آخه ما که حالا حالا ها خودروساز نمیشیم.

  پاسخ
 18. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  دلیل اینکه خیلی از ماشینهای وارداتی نمیتونن با کره ای ها رقابت کنن همین سیاست های نادرست قیمت گذاری هستش در حالی که از نظر ارزی خیلی اختلاف ندارن

  پاسخ
 19. sunmartin
  سوابق: (1774 دیدگاه) ,

  کیا کادنزا برتری کاملا مشهودی به لگاسی داره از همه نظر
  طراحی کیفیت ساخت زیبایی آپشن مصرف کم و شتاب اولیه و ایمنی و از همه مهمتر قیمت

  پاسخ
 20. mds
  سوابق: (221 دیدگاه) ,

  جلو پنجره لگاسى کپى آشکارى از سانتافه و سوناتاى جدید

  پاسخ
  1. علی آقا
   سوابق: (176 دیدگاه) ,

   خودت میگی سانتافه و سوناتای جدید. در حالی که سوبارو چند سالیه این جلوپنجره را استفاده میکنه.
   از نظر تاریخی هم قدیما سوبارو جلو پنجره های 6 ضلعی داشت.
   اگر قرار به تقلید باشه سوبارو میره از بنز و ب ام و و آئودی و … کپی میکنه. چراباید از کره ای ها تقلید کنه؟!

   پاسخ
 21. navidRR
  سوابق: (47 دیدگاه) ,

  این سیف خودرو هم از اوناییه که از آب گل آلود ماهی میگیره
  223 ملیون تومن ناقابل واسه یه ماشین 21 هزار دلاری
  چه بلایی داره سرمون میاد خدا میدونه…

  پاسخ
 22. رضا
  سوابق: (9 دیدگاه) ,

  یعنی این برندی که تو اکثر کشورها ماشین دانشجوها و قشر متوسطه اینجا اینجورقیمت داره . دزدی تو روز روشن . امیدوارم مردم مدتی اتحاد داشنه باشن ماشین چه داخلی چه خارجی نخرند . شورشو در اوردن

  پاسخ
 23. علی آقا
  سوابق: (176 دیدگاه) ,

  من طرفدار ماشینای سوبارو هستم اما با این قیمتی که روی لگاسی گذاشتن، اگر قرار به خرید باشه من میرم ولوو v40 میخرم. والله.

  پاسخ
 24. سوبارو زندگی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  من از 10 سال پیش عاشق سوبارو شدم زمانی که تو بازی های کامپیوتر و سونی باهاش بازی میکردم تا الا که خودم یه لگاسی دارم عاشق استایل این ماشین هستم

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x