مزدا

سرقت صدها دستگاه مزدا به خاطر چالش فضای مجازی!

اوایل امسال مزدا به عنوان بهترین برند خودرویی سال ۲۰۲۱ انتخاب شد اما شک داریم که شهروندان نیوزلند در حال حاضر احساس بسیار خوبی نسبت به این خودروساز ژاپنی داشته باشند. این کشور به ویژه استان تاراناکی با پدیده عجیبی روبرو شده است و آن‌هم سرقت محصولات قدیمی مزدا می‌باشد. ظاهراً در فضای مجازی یک چالشی به راه افتاده و در آن نوجوانان با سرقت راحت خودروهای گوناگون از خود فیلم‌برداری می‌کنند. اکثر خودروهای به سرقت رفته جزو محصولات کوچک مزدا هستند چراکه سرقت آن راحت‌تر بوده است.

گفته می‌شود این سرقت‌ها توسط دسته‌ای از نوجوانان متشکل از ۳۰ نفر انجام شده و برخی از آن‌ها ۱۳ سال سن داشته‌اند. ظاهراً این گروه مسئول سرقت بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو از ماه ژانویه تاکنون بوده هرچند به نظر می‌رسد این مشکل اولین بار در ماه نوامبر و دسامبر سال پیش گزارش شده یعنی زمانی که ۱۰۸ دستگاه از محصولات مزدا دزدیده شده است. یکی از مقامات این کشور می‌گوید: “ما می‌دانیم که ارتباطاتی بین این سرقت‌ها و فضای مجازی وجود دارد و ویدئوهای مربوط به آن در چندین شبکه اجتماعی منتشر شده است.” مالکان محصولات مزدا باید اقدامات بیشتری برای پیشگیری از سرقت خودروهای خود انجام دهند.

به نظر می‌رسد محبوب‌ترین خودروهای برای سارقان مزدا فامیلیا، آتنزا و دمیو بوده‌اند که در واقع دمیو همان مزدا ۲ می‌باشد. همین مقام ارشد نیوزلندی ادامه می‌دهد: “ما دلیل قطعی اینکه چرا محصولات مزدا به سرقت می‌روند را نمی‌دانیم اما معتقدیم این به خاطر درک عمومی درباره سرقت راحت‌تر خودروهای این شرکت و روشن شدن آن‌ها با اتصالات سیم است.” این خبر خوبی برای مالکان نیست چراکه آن‌ها ضرورتاً توانایی مالی برای خرید یک مزدای جدید همچون CX-3 یا محصول دیگری را ندارند.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مشابه

‫۳۱ دیدگاه‌ها

 1. محمدرضا

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (283 ديدگاه)

  اگر بخام در مورد مزدا توضیح بدم میشه بی ام و خودرو های غیر لوکس.
  هندلینگش از تمام رقباش بهتره.ولی این که اینقدر فروشش کمه رو متوجه نمیشم.به خصوص این که یه برند قدیمی و خوش نام هست.

  موافقم ۵
  مخالفم ۴
  1. Kato

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (151 ديدگاه)

   هندلینگ فقط لنسر

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
   1. محمدرضا

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (283 ديدگاه)

    منظورم خودرو های در حال تو لیده

    موافقم ۲
    مخالفم ۰
  2. میثم

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (1818 ديدگاه)

   مدیریت
   مدیریت
   مدیریت
   عامل اصلی موفقیت و یا عدم موفقیت یه شرکته
   چون در راس شرکته و اونه که باید برنامه درستی برای استفاده از پتانسیلهای شرکتش ایجاد کنه
   یه نگاهی به عملکرد داچیا قبل و بعد از رفتن به زیرمجموعه رنو بکنید متوجه میشید مدیریت درست چه کاری با این برند ورشکسته کرد

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
  3. Archi KHAN

   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (2084 ديدگاه)

   سلام محمدرضاجان

   فروشش کم نیست !
   ببینید مقیاس و استراژدی هدف در کمپانی های مختلف متفاوته
   مزدا به هر دلیلی احتمالا نمی خواد مقیاس کارش از این اندازه بزرگتر بشه ، هم در برندهای خودروساز و سایر برند هم داریم این اتفاق را.
   زیاد ربطی به توان ، قدیمی و خوش نام بودن یا نبودن نداره

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. NAVID۰۰۹۸

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (6028 ديدگاه)

  فضای مجازی در ایران قاتل تربیت فرزندان نیست ، بلکه قاتل فرزندان در جهان به حساب میاد !

  من نمیفهمم ۱۳ سال سنی نیست که طرف بخواد به دزدی فکر بکنه چه برسه تازه دست به دزدی به عنوان چالش فضای گند مجازی بزنه !

  این وحشتناکه که کار بد را به عنوان سرگرمی رواج بدهیم به عنوان چالشی برای تفریح یا نمایش زرنگی و بزرگی شکل بگیره !

  شخصی بود به عنوان میلاد حاتمی که خبرش را حتماً شنیدید که در ترکیه دستگیر و به ایران تحویل داده شد ، این شخص یکی از حرومزاده‌هایی بود که از همین چالش فضای مجازی و از احساس نوجوانان سواستفاده میکرد و کثافت‌کاری و اشتباه زشت را به عنوان چالش مجازی باب میکرد و خوشحالم اگر هر بلایی سرش بیاورند !

  وضعیت همینطوریش برای خانواده‌ها و پدر مادرها بد و ناامیدکننده هستش ، دیگه فضای مجازی هم شده قوز بالا قوز که مقابله کردن باهاش محال به نظر میرسه مگر اینکه پدر مادر اینقدر فهمیده و باسواد باشند که بتوانند خوب و بد را به فرزندان پاکشون یاد دهند !

  مشکل امروز جامعه بلوغ زود رَس و فهمیدن چیزهایی هست که برای سن برخی‌ها اصلاً مجاز نیست چون اعمالشون باعث اشتباه و تباهی آینده‌ی آن‌ها میشه !

  خداشاهده هنوز جلوی پدربزرگمون پا دراز نمیکنیم نه از ترس ، از احترامی که ساخته شده در طول سال‌ها که بزرگی گفتن کوچکی گفتن ، اما میبینیم که جوان و نوجوان امروزی به سبب همین فضای مجازی بلایی سر خانواده‌ی بدبختش میاره به اسم چالش ، که حتی نگاه کردن به این شرایط هم ، حال آدم را خراب میکنه !

  مزدا که انگاری عشق دزدا شده ، تو ایران چراغ‌هاشو میدزدند ، تو خارج کمپلت خودش را !

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
  1. حسین

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (99 ديدگاه)

   تو کشور ما اوضاع بدتره!
   اگر تذکر بدی میشی اومل و فضول!
   اگر از مد پیروی نکنی میشی عقب مونده!
   تمام فرهنگ شده فروختن گذشته و لخت شدن و سگ گردانی!
   طرف پارک دوبل میکنه ، کلی ترافیک میکنه اما فکر میکنه چون همه جاش رو ریخته بیرون و یک سگ دستش هست خیلی غربی و بافرهنگ هست!
   بچه اش رو رها گذاشته و فقط بفکر ثبت نام بچش در کلاس رقص و کامپیوتر هست ، شعار میده نباید بچه رو شستشو مغزی داد!
   بچه هم نه ادب داره ، نه چشم پاک هست نه هیچی!
   از سریال و کارتون ها هم چیزی نگیم بهتره!
   کاش حداقل یک کمپین ضد پارک دوبل و پارک جلو درب منازل راه بیفته!

   موافقم ۲
   مخالفم ۳
   1. ناخدا

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (43 ديدگاه)

    طرز لباس پوشیدن هر کس به خودش مربوطه و سگ گردانی هم هر کس که میکنه به هیچکس مربوط نیسن و به خود شخص مربوطه ، اما پارک دوبل کردن و پارک کردن جلو درب منازل مردم کار غلطی هست و به همه مربوط میشهدو اینطور افرادی باید جریمه و اعمال قانون بشن

    موافقم ۶
    مخالفم ۳
    1. محمد حسین

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (17 ديدگاه)

     “طرز لباس پوشیدن هر کس به خودش مربوطه و سگ گردانی هم هر کس که میکنه به هیچکس مربوط نیسن و به خود شخص مربوطه”

     با احترام ولی این حرف شما مثل این میمونه که طرف *** خودش رو دستش بگیره و همه جا با خودش ببره و هر کسی هم بهش چیزی گفت بگه *** خودمه و به کسی ربطی نداره و یه موضوع کاملا شخصیه
     بعضی چیزهای شخصی یه سری اثرات اجتماعی دارن که به عنوان یه شهروند باید بهشون عمل بشه تا جامعه به ناکجا آباد کشیده نشه

     موافقم ۱
     مخالفم ۶
    2. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (3576 ديدگاه)

     آقای ناخدا احتمالا از این کارا انجام میدی که اینقدر بهت برخورده!
     یعنی چی به هیچکی مربوط نیست؟!طرف بره آدمم بکشه به کسی مربوط نیست؟اگه تو دنیا ۷,۹۹۹,۹۹۹,۹۹۹نفر هم خوب باشن و ۱نفر بد جامعه بخاطر همون یه نفر به گند کشیده میشه بعد شما میگی کار به کار بقیه نداشته باشیم!نمیگم به قول معروف به فضولی عادت کنیم اما بعضی اوقات همین فضولی و یا حسادته که باعث پیشرفت میشه!

     موافقم ۲
     مخالفم ۶
    3. ناخدا

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (43 ديدگاه)

     آقای محمد حسین و آقای آبتین شرمنده که این رو میگم ولی از قدیم گفتن گو…. چکارش به شقیقه؟؟؟ همه جای دنیا مردم در مورد نوع لباس و پوشش خودشون مختار و آزاد هستن آیا به ناکجا آباد کشیده شدن؟؟ این همه آدم‌ تو همه کشورای دنیا سگ و گربه خونگی دارن و با خودشون میبرن گردش آیا به ناکجا آباد کشیده شدن؟؟ این تفکرات عصر حجری یک عده خاص و اقلیتی در جامعه ایران هست که ایران رو به ناکجا آباد رسونده !!! مدفوع گرفتن تو دست هزار جور نکبت و بیماری با خودش داره ولی طرز لباس پوشیدن و سگ گردانی نه ، این افکار پوسیده عصر حجریه که مثل اون مدفوع داخل دست میتونه بیماری زا و خطرناک باشه ولی طرز لباس پوشیدن و سگ گردانی هیچ خطری نداره ، آقای آبتین خودتم فهمیدی چی گفتی؟؟ یه نفر هیچ وقت نمیتونه کل دنیا رو به گند بکشه چون کل دنیا اون یک نفر رو به زیر میکشن و نمیزارن هر غلطی دلش خواست بکنه و مطمئن باش که این دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره و اما هیچکس نشنیده که فضولی و حسادت به غیر از کینه و عداوت و دشمنی چیز دیگه ای به بار آورده باشه اما، اما دوستی و رفاقت و رقابت سالم همیشه پیشرفت به همراه داشته و حالا میدونم که میاین زیر کامنت من ریپلای میکنین و شروع میکنین به سفسطه سرایی و داستان سرایی پس بجای این کار برین افکارتون رو اصلاح کنین

     موافقم ۶
     مخالفم ۲
    4. Muty

     ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (1166 ديدگاه)

     جناب ناخدا
     کسی که مثال میزنه مدفوع رو دستم بگیرم و … اصن جایی برای بحث نمیزاره
     بیخود انرژی مصرف نکین برای بحث با امثالُهم

     موافقم ۲
     مخالفم ۰
   2. ناخدا

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (43 ديدگاه)

    طرز لباس پوشیدن هر کس به خودش مربوطه و سگ گردانی هم هر کس که میکنه به هیچکس مربوط نیست و به خود شخص مربوطه ، اما پارک دوبل کردن و پارک کردن جلو درب منازل مردم کار غلطی هست و به همه مربوط میشه و اینطور افرادی باید جریمه و اعمال قانون بشن

    موافقم ۶
    مخالفم ۳
    1. Aryan kia

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (564 ديدگاه)

     آقای ناخدا شما اگر یک سیب خراب رو توی چندین کیلو سیب بزاری سیب های دیگه رو به مرور زمان خراب میکنه اما اون همه سیب توانایی درست کردن اون سیب رو ندارن این داستان درست مثل خراب کردن جامعه توسط یک نفر هست

     موافقم ۱
     مخالفم ۴
    2. ناخدا

     ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (43 ديدگاه)

     Aryan kia
     یه جمله کوتاه تکراری و خَز شده که مردم زمان تیغ علیشاه به عنوان نصیحت به فرزنداشون میگفتن ! آخه کسی میوه رو با انسان مقایسه میکنه؟؟؟ اگر اینطوری باشه پس چون یه عده از مردم دنیا معتاد به مواد مخدر هستن پس تا حالا کل جمعیت کره زمین باید معتاد و شیره ای باشن ! یه چیزی بگو که با عقل

     موافقم ۳
     مخالفم ۰
   3. NAVID۰۰۹۸

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (6028 ديدگاه)

    حسین جان
    تذکر داریم تا تذکر !
    خیلی معذرت میخواهم این را میگویم ، اما ( بِتَمَرگ ، بشین ، بفرما ) هر سه یک معنی را میدهند اما فرقشان زمین تا آسمان است !

    مشکل ما همینه دیگه که به قول معروف ( یک بُز گَر ، کل گله را خراب میکند ) !
    این همه آدم در دنیا سگ دارند یا این همه آدم در دنیا طبق یک مد سال لباس میپوشند و به کسی هم ضرر نمیزنند و اتفاقاً قشنگی دنیا به همین تفاوت‌ها هست اما از حد که بگذرد میشه عقده و ماشالاه زندگی‌های ایرانی‌ هم همه شده چشم‌و‌هم‌چشمی و لاکچری بازی را با روش‌های خارج از عرف جامعه و مثلاً خاص بودن اشتباه میگیرند که ناخداگاه خودشیفتگی فرضی می‌آورد و خودشیفتگی فرضی هم عاجز بودن عقلی و غرور بیجا که آنوقت هست که ضررش به جامعه وارد میشود !
    یاد جمله‌ای افتادم که دیروز یکی از سیاسیون میگفت در مورد بنزین و قاچاقش به خارج از ایران که باید بشه لیتری ۲۰ هزار تومن تا دیگه قاچاق نشه اما نمیگه چیکار کردیم که چنین شده یا نمیگه چطور باید عمل کرد تا جلوگیری از قاچاق بشه اما صورت مسئله را پاک میکنه و ذهن مردم را آماده میکنه برای اینکه نمایش دهند که مثلاً مردم ایران پاسوز چندتا سوخت‌بر شدن و همینطوری همه را به جان هم می‌اندازند و خودشان نفعش را دِرو میکنند !

    تنها راه کنترل وضعیت فضای مجازی ، درست تربیت کردن فرزندان ابتدا در خانواده و سپس در آموزش‌و‌پرورش است حداقل تا سن بلوغ جوری تذکر ندهند که بچه لج کنه چون این خصلت بچه یا نوجوان است که اگر درست تذکر داده نشه ، نتیجه‌ی عکس میده و او بدتر عمل میکنه یا پنهان‌کاری میکنه !

    مشکل خانواده‌ها اینه که اینقدر مشکلات دارند در زندگی که نمیتوانند یا اصلاً فرصت نمیکنند درست با فرزند رفاقت کنند و همین نکته‌ی کوچک باعث بروز مشکلات بیشتر و بزرگ‌تر میگردد که لج‌بازی و پنهان‌کاری زندگی کل خانواده را تباه میکند !

    شما ببین بیشترین استفاده‌ی لوازم آرایشی در خاورمیانه و ایران است نسبت به جمعیتشان و کسانی که سفر کرده‌اند بهتر میتوانند بگویند چقدر تفاوت هست بین سادگی ظاهریه یه نوجوان یا جوان مثلاً اروپایی با یک خاورمیانه‌ای مثلاً ایرانی یا قطری و… !

    اینجاست که نشون میده پروپاگاندا و تبلیعات و امروزه فضای مجازی چه میتواند بر سر نورون‌های مغزی بیاورد و توهم واهی ایجاد کند که مثلاً در اروپا یا آمریکا جوانانش همه مثل فیلم‌هایشان زیبا و با زرق‌وبرق هستند و نوجوان یا جوان بسته در محیط ایرانی درکی از درستی یا نادرستی این قضیه نداره و چون شور و هیجان را دوست دارد و عاشق زیبایی هست ، داخل مشکلاتی میشود رقابتی که در ظاهر و رفتار اشتباه خودش را بروز میدهد و… !

    شما فکر کنید همین انتخاب خودرویی مردم ما چجوریه !!!
    طرف به چری X22 یا سانتافه و راو۴ یا حتی استپ‌وی ساندرو میگه شاسی بلند ، به پرادو و پاجیرو هم میگه شاسی بلند اما تفاوتش را نمیداند و فقط میدونه چون خوشگل هست یا آپشن داره ، پس بهترین ماشین دنیاست و اصل استفاده از خودرو را بیش از استفاده در چشم‌کور کردن همسایه فامیل و…میداند تا پوز دهد در دور دور و… !

    توجه کردید وقتی خودروهای اکونومی در خارج فروش میروند مثل اپتیما سوناتا کمری آکورد و… اکثریت لوآپشن هستند اما در ایران بالای ۹۹٪ وارداتی‌ها فولترین آپشن را دارند و وارد شدند چون انتخاب ایرانی کارایی نیست و اول آپشن و ظاهر هست !

    طولانی شد و بحث بسیار است !
    یا حق
    به امید روزی که قبل از هر عملی کمی فکر کنیم و آینده‌ی آن را در نظر بگیریم و نه فقط حال را !

    موافقم ۳
    مخالفم ۱
   4. Maximilian?ماکسیمیلیان

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (159 ديدگاه)

    آقای محترم ، یکی از بهترین حرف ها و پاسخ های ممکن در این روزگار رو فرمودید?!
    قدر این نعمت های شعور و دل پاکی را بدانید!
    انشاالله در پناه حق و حضرت عباس باشید.

    موافقم ۰
    مخالفم ۲
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (6028 ديدگاه)

     بزرگواری میفرمائید

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
 3. Hamidreza

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (1621 ديدگاه)

  چه وضعشه
  هیچوقت نتونستم بفهمم خب آخه تو مثلا از پس یه چالش بر اومدی ؛ خب بقیش!؟ دیگه چی!؟ زندگی خودش اونقدر پرچالشه که نیازی نیست ما چالش ایجاد کنیم …
  آخه دزدی هم شد چالش! ی عده برده اینستا و … هستن! خیلی خیلی جالبه! و صد البته تاسف برانگیز …

  موافقم ۸
  مخالفم ۰
  1. مهدی موتور

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (1051 ديدگاه)

   همیشه واسم سوال بود که چالش و مد چجوری بوجود میاد?

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
   1. Hamid

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (1621 ديدگاه)

    این دقیقا نشون دهنده تسلط و چیرگی مد سازان و سازنده چالش ها بر ی سری از مردم هست …
    فقط امیدوارم چالش به قتل رسوندن هیچوقت بوجود نیاد چون همین ها عین گوسفند میرن و بخاطر چهارتا لایک …

    موافقم ۲
    مخالفم ۰
    1. Maximilian?ماکسیمیلیان

     ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
     سوابق: (159 ديدگاه)

     بله ، متاسفانه به اضافه ی بحران جهانی کمبود چیپ ، بحران کمبود شعور هم پیش آمده…
     این مارکزاکربرگ یک تنه کل دنیا را به هم ریخته است.

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
   2. NAVID۰۰۹۸

    ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
    سوابق: (6028 ديدگاه)

    چالش و مد ، از احساسات انسان عمل میاد که اگر خارج از کنترل عقلی باشد و هیجان واهی ایجاب کند ، دیگر چالش نیست و میشود سمی ذهنی برای کل جامعه !

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
  2. 2646

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (303 ديدگاه)

   من زیاد اهل اینستاگرام و دنیای مجازی نیستم، حقیقت خیلی با روحیاتم سازگار نیست اما چون خودم هم روزگاری نوجوون و جوون بودم، می تونم تا حدی روحیات این افراد برای تجربه کارهای پر استرس رو درک کنم ولی واقعا هیچ وقت اون بی همه چیزهایی که چالش پایین کشیدن شلوار والدین (و البته متاسفانه بیشتر مادرها) رو زمانی باب کردن و ترویج دادند، درک نخواهم کرد! دقیق نمی دونم من زیادی بدشانس هستم که هیچ کدوم از افرادی که این چالش رو انجام دادن و فیلم گرفتن به دستم نمیاد یا اون دوستان زیادی خوش شانس هستند.

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
  3. Beetle

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (32 ديدگاه)

   انسان وقتی هدفی نداره و بیکار میشه ببین فکرش به کجاها خطور میکنه
   متاسفانه این کارها رو در کشورهای جهان سوم بیشتر میبینیم ولی در بقیه هم هست
   من که هیچ درکی نسبت به این افراد ندارم که چرا واسه ۴ تا یا اصن هزارتا لایک اینکارا رو میکنن ولی میدونم که این عملشون از روی شعور و تربیتشون بلند میشه. کسی که به چیزی اهمیت نده و فکر نکنه مطمئننا براش فرقی نداره که کارش چه عواقبی داره.
   یک چیز رو همیشه قبل از انجام کاری از خودتون پرسین: آیا اگه من بجای طرف بودم چه حسی داشتم یا بعد از اینکارم چه اتفاقی میفته؟

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
 4. حسین

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (467 ديدگاه)

  مزدا ۱۲۱‌‌‌(پراید اولیه)هم دزدیدن؟
  فورد به مزدا سفارش داد یه ماشین بسازه و اسمشو گذاشتن مزدا ۱۲۱.وقتی رفت آمریکا اسمش شد فورد فستیوا.البته مزدا ۱۲۱فقط عکس دو دربشو دیدم.ولی فورد فستیوا هم عکس سدانشو دیدم هم هاچبک دو در و هم چهار در.بعد کیا هم درست کرد اسمشو گذاشت پراید.راستی فستیوا اون موقع که تازه اومد آمریکا تو کشتی‌ها بکار گرفته میشد.تو کشتی یه ماشین ریزه میزه و کم مصرف می‌خواستن و فستیوا هم همین بود.بعد که آمریکایی خریدن،خب خیلی ارزون بود برای اونا و شد ماشین دانشجویی.دانشجو ها به خاطر قیمت نمی تونستن خیلی از ماشینای دیگرو بخرن و پراید فروش خوبی توی آمریچا داشت.البته کیفیتش بد بود،ایراداتی داشت که رفع شدنی نبود،نا ایمن ترین ماشین زمان بود.فکر کنم بعضی از فورد فستیوا ها سانروف هم داشتن.یه چیزیم بود طراحیش تو زمانش به نظر من قشنگ بود.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (3576 ديدگاه)

  فضای مجازی واقعاً حال بهم زن شده،من فکر میکردم تو ایران همه به حرفایی که داخلشون زده میشه گوش میکنن نگو باقی دنیا هم تحت تاثیرشن!⁦?‍♂️⁩
  آی کاش میشد به اون ۴۰,۵۰سال پیش برمیگشتیم…

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
   سوابق: (6028 ديدگاه)

   فضای مجازی حال به هم زن نشده ، فقط باید خود صاحب اون فضای مجازی کنترل این را داشته باشه که چی به خورد مغزش میده تا تاثیر درست داشته باشه و نه مُخَرِب !!!

   با یک چاقو‌ی تیز میشه بهترین غذاها را پخت و میل کرد و با همان چاقو میشه اَربده‌کِشی کرد و قاتل شد !

   این ما هستیم که باید بفهمیم ظرفیت فضای مجازی برای سرگرمی و یادگیری هست که میشه تبلیغات داشت و شناخته شد ، اما همین هم میتواند برعکس به ضرر ما عمل کند و تسخیرمان کند ، ما انتخاب میکنیم معتاد این فضا شویم یا خیر !

   ‌یه زمانی تمام مجلات خودرویی را در دکه‌های روزنامه‌فروشی دِرو میکردیم و میخواندیم ، شاید باورتون نشه اما حتی واو به واو تبلیغاتش را از روی هیجان آن دوران میخواندیم چون واقعاً عشق آتشین خودرویی داشتیم مطابق با سن و دوره‌ی آن زمان و حقیقتاً چه لذتی هم میبردیم ، اما الان لابه‌لای مشغله‌ی کاری برای دوری از فضای کاری ، تفریحی وارد پدال میشویم و سریع مقالات را بالا پائین و میخوانیم اما دیگر مثل قدیم نیست که توجه به تبلیغات یا حاشیه‌ها کنیم و انتخاب رفته رفته باعث بروز این شد که چیزی را که خودمان انتخاب میکنیم در پدال بخوانیم و چیزی را که انتخاب نمیکنیم نخوانیم و بگذریم ، به همین سادگی ، فضای مجازی هم همینه ، باید انتخاب کنید چه به دردتون میخوره و چی به ضرر شماست یا اصلاً دیدنش چه فایده‌ای داره یا نداره و بیهودست !

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 6. حسین دهمرد

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (1737 ديدگاه)

  طرف اگه پول میداشت که این ماشینای ارزون قدیمی رو استفاده نمیکرد. زورتون به بدبخت بیچاره ها رسیده خوشحالم هستین که اذیتشون کردین.شاید این همه ی داراییش باشه خب طرف سکته میکنه.
  چند سال پیش از جلوی خونه ی فرماندار شهرمون که اونهمه دوربین داره باتری ماشینمو دزدیدن. کارم لنگ شد حتی با هول هم روشن نمیشد. ولی دمش گرم کارشو تمیز انجام داده بود.نه شیشه ای شکسته بود نه ضبط و سیستم رو دست زده بود.
  ترسیدم ولش کنم زنگ زدم یکی از رفقا باتری خرید آورد.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. Amirreza

  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (2143 ديدگاه)

  من چرا خندم گرفت ؟ مزدا کلا برند خوبیه اما تو تبلیغات انگار مشکل داره ، اما یه چنتا مشکل جدی ماشیناش دارن ، اونم اینه که رقیباشون بیش از حد خوبن ، مثلا مزدا ۳ رقیب کرولا و سیویک و سراتو و النترا و جتا و …… ایناس که رقابت رو خیلی براش سخت میکنه و تازه هر کدوم از رقیباش یه تیپ قویتر دارن مثلا کرولا gr ، سیویک تایپ آر ، سراتو gt ، النترا n ، جتا gli که باعث میشن مردم تصور بهترین نسبت به تمام نسخه های اون ماشین پیدا کنن ، کلا به نظرم مشکل اصلی مزدا داخل برندسازی و تبلیغات بوده

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 8. Muty

  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  سوابق: (1166 ديدگاه)

  بعضی وقتا فکر میکنم چطور شده جامعه ما اینطور شده !!!
  اما بعضا یه وقتایی پاسخ خودم رو میگیرم
  مثل در همین سایت، زیر مقالات و در قسمت کامنتها.
  این حد از … اداعی هم چیزدانی و مواجه شون و تحلیل شون از یه سری از مسایل و معضلات واقعا جای تفکر داره.
  طرف میگه نباید با فلان پوشش بیاد
  نباید سگ داشته
  مثل اینه که من *** دستم بگیرم نو خیابون بگرردونم!!!
  *** دیگه ای میاد درستش کنه میگه بقیه مردم جهان خودرو اکونومی میخرن لوآپشن میخرن!!! تو ایران فول آپشن!!! (منبع آمارتون رو بگید)
  “”””””””””””””””””””شما فکر کنید همین انتخاب خودرویی مردم ما چجوریه !!!
  طرف به چری X22 یا سانتافه و راو۴ یا حتی استپ‌وی ساندرو میگه شاسی بلند ، به پرادو و پاجیرو هم میگه شاسی بلند اما تفاوتش را نمیداند و فقط میدونه چون خوشگل هست یا آپشن داره ، پس بهترین ماشین دنیاست و اصل استفاده از خودرو را بیش از استفاده در چشم‌کور کردن همسایه فامیل و…میداند تا پوز دهد در دور دور و… !””””””””””””””””””””””””””””

  اقا من از طرف همه از شما معذرت مخوام که مردم به ساندرو و راو۴ و سانتافه میگن ساشی بلند. شما ببخش!!!
  بنده ی خدا همون طور که شاید چند درصد از جامعه ی ما از کلاس بندی خودرویی خبر داشته باشن یطور دقیق، بقیه جاها هم همین طوره ، ولله اروپا هم ، باالله کانادا هم

  وثتی میبینی یه نفر یه ماشین پلاستیکی بقول شما سواره و خوشش هست و توی عرش سیر میکنه ! احساس میکنی چون اون مثل تو فلان ماشین رو نداره ولی بیشتر خوشحاله دچار توهم و… هستش
  دوست عزیز میدونم نرود میخ آهنین در سنگ ولی مطمئن باش در گچ فرو میره
  کمی تامل کن
  و نگرشت به زندگی رو تغیر بده ، حال خودنم بهتر میشه
  اون یکی میگه یه میوه خراب کل میوه ها رو خراب میکنه !!!
  ***

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا