چشم اندازهفته نامه

معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز در اروپا و آمریکا

پس از معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت و کامپکت در اروپا و آمریکا، به سومین قسمت از این سری مطالب رسیده‌ایم که به کراس‌اوورهای میان سایز یا همان متوسط اختصاص دارد؛ اما کراس‌اوورهای میان سایز که برای بسیاری از آن‌ها ردیف سوم صندلی‌ها هم ارائه می‌شود، در اروپا محبوبیت کمتری نسبت به بازار ایالات‌متحده دارند به‌گونه‌ای که فروش آن‌ها در اروپا در مقایسه با آمریکا بسیار کمتر است. درهرحال در ادامه همچون دو قسمت قبلی، پنج کراس‌اوور میان سایز پرفروش در بازارهای ایالات‌متحده و اروپا را معرفی کرده‌ایم.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال 2018

5- کیا سورنتو

فروش: 52,760 دستگاه

فروش کیا سورنتو در نیمهٔ اول امسال در ایالات‌متحده حدود 2500 دستگاه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و با اختلاف تنها 450 دستگاه بیشتر نسبت به فروش 52,310 دستگاهی دوج جورنی، در جایگاه پنجمین کراس‌اوور میان سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است.

4- هیوندای سانتافه

فروش: 59,185 دستگاه

در رتبهٔ چهارمین کراس‌اوور پرفروش بازار ایالات‌متحده، پسرعموی سورنتو یعنی هیوندای سانتافه قرار گرفته است تا این کراس‌اوورهای هم‌خانوادهٔ کره‌ای هردو در بین پرفروش‌ترین‌های ایالات‌متحده قرار گیرند. این در حالی است که سانتافه طی پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا تنها 3,896 دستگاه فروش داشته است.

3- فورد اج

فروش: 68,048 دستگاه

فروش فورد اج در شش‌ماههٔ نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در ایالات‌متحده حدود 3200 دستگاه کاهش داشته اما بااین‌حال این کراس‌اوور آمریکایی همچنان در زادگاهش یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز محسوب می‌شود.

2- جیپ گرند چروکی

فروش: 109,313 دستگاه

جیپ گرند چروکی با اختلافی بسیار زیاد نسبت به فورد اج، در جایگاه دومین کراس‌اوور میان سایز پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است. این در حالی است که فروش گرند چروکی در نیمهٔ اول امسال کاهش قابل‌توجه 7 هزار دستگاهی داشته و به همین دلیل عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز را به تویوتا هایلندر واگذار کرده است.

1- تویوتا هایلندر

فروش: 114,254 دستگاه

تویوتا هایلندر طی نیمهٔ اول سال جاری با تجربهٔ افزایش فروش چشمگیری معادل بیش از 14 هزار دستگاه، با پشت سر گذاشتن جیپ گرند چروکی، عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز ایالات‌متحده را از آن خود کرده است. البته فعلاً معلوم نیست که هایلندر بتواند این عنوان را تا پایان سال حفظ کند.

 

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز بازار اروپا در پنج ماه ابتدایی سال 2018

5- فورد اج

فروش: 5,529 دستگاه

فرود اج حدود سه سال است که در بازار اروپا عرضه می‌شود و در همین مدت کوتاه توانسته فروش مناسبی را کسب کند. البته این کراس‌اوور آمریکایی با فروش تنها 5,529 دستگاه طی پنج ماه ابتدایی سال جاری، در رتبهٔ پنجمین کراس‌اوور میان سایز اروپا قرار گرفته که این نشان از محبوبیت بسیار کمتر این کراس‌اوورها در اروپا دارد.

4- رنو کولئوس

فروش: 9,195 دستگاه

طی چند سال گذشته فروش رنو کولئوس در اروپا بسیار کاهش یافته بود اما با عرضهٔ نسل جدید آن از سال گذشته، فروش این کراس‌اوور فرانسوی افزایش یافته و حالا با ثبت فروشی بیش از 9 هزار دستگاه در پنج ماه ابتدایی امسال در اروپا، در جایگاه چهارمین کراس‌اوور پرفروش این قاره قرار گرفته است.

3- میتسوبیشی اوت‌لندر

فروش: 14,258 دستگاه

علیرغم اینکه نسل کنونی میتسوبیشی اوت‌لندر هم‌اکنون خودروی سالخورده‌ای شده است اما همچنان توانسته تا حدودی فروش خود را در اروپا حفظ کند. البته فروش این خودرو از سال 2015 در اروپا همواره رو به کاهش بوده و در پنج ماه ابتدایی امسال هم نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش فروشی نزدیک به 1400 دستگاه را تجربه کرده است.

2- اشکودا کودیاک

فروش: 32,303 دستگاه

اشکودا کودیاک که از سال گذشته به‌طور کامل در بازار اروپا حضور داشته است، طی مدت بسیار کوتاهی توانسته به یکی از پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای میان سایز در این قاره تبدیل گردد. فروش این خودرو در پنج ماه ابتدایی امسال نیز در اروپا نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری نزدیک به 19 هزار دستگاه را تجربه کرده است.

1- پژو 5008

فروش: 36,093 دستگاه

از زمانی که پژو 5008 در نسل دوم خود از ام‌پی‌وی به کراس‌اوور تبدیل شد، فروش آن به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است. نسل دوم این خودرو از بهار سال گذشته به بازار اروپا عرضه شد و حالا با ثبت فروش 36,093 دستگاه در پنج ماه ابتدایی امسال به پرفروش‌ترین کراس‌اوور میان سایز بازار اروپا تبدیل شده است.

برچسب ها

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۱۴ دیدگاه

 1. حسن

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (26 ديدگاه)

  این آمارها واقعیه؟
  یعنی پرفروشترین شاسی بلند میان سایز اروپا فقط ۳۶۰۰۰ هزارتا فروش داشته اون هم پژو۵۰۰۸؟؟؟!!!

  1. سام

   ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
   سوابق: (706 ديدگاه)

   آمارها واقعی هستند دوست عزیز.در واقع،در اروپا به نسبت آمریکا خودروهای کراس اوور میان سایز فروش کمتری دارند که آنهم به مالیات و عوارض ها،قیمت بنزین و رویکرد متفاوت اروپایی ها در زمینه خرید خودرو ارتباط دارد که بر خلاف آمریکایی ها،بیشتر سبکی صرفه جویانه و اقتصادی است تا لوکس یا لاکچری.پژو 5008 نیز این روزها در بازار اروپا خیلی گل کرده است.

 2. amir

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (454 ديدگاه)

  پژو پرفروشترین کراس اور اروپا شده!!؟پژو که ماشین پر اصطهلاکیه(!)چجوری تو اروپا پژو سوار میشن!؟اخه من شنیده بودم پژو فقط به لطف فروش توی ایران روی پا مونده.

  1. علی

   ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
   سوابق: (226 ديدگاه)

   ایول پژو!!
   󾓧عشق است پژو󾓧
   اون ممد رضا الان کجاست دقیقا !!!
   5008 پرچم دار اروپا سلطلان سلاطین
   امسال 508 خودرو سال اروپا میشه

   1. ستار

    ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
    سوابق: (17 ديدگاه)

    سلطان سلاطین؟!!
    پژو؟ حتما باید اغراق شده تعریف کنین؟
    دل خجسته ای دارین والا

   2. ahmad

    ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
    سوابق: (497 ديدگاه)

    حالا اگه مثلا این امارها برعکس بود و پژو ته لیست پر فروشترینها بود همه اون رو واقعی میدونستن و میگفتن بله دیگه کسی پژو سوار نمیشه و شروع میکردن به قلمبه ، سلمبه گفتن ، ولی حالا که پژو رتبه اول شده باز یه عده ای میگن اینا امار دروغه ، تحریف شدس و از اینجور حرفا ، بابا شماها دیگه چه جماعتی هستید .

    1. Amir

     ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
     سوابق: (18 ديدگاه)

     الان فقط اونایی ک تویوتا تویوتا میکنن یجاییشون میسوزه

 3. بهزاد

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (1234 ديدگاه)

  در بازار آمریکا در این کلاس هوندا پایلوت با 78 هزار دستگاه فروش احتمالا در رده ی سوم قرار بگیره که در اینجا حضور نداره!
  شاید پایلوت در کلاس بندی فول سایز قلم داد شده.

 4. mahdy

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (2324 ديدگاه)

  سلطان گرند چروگی
  وای که چقد هیجان انگیزه

 5. Babak

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (11346 ديدگاه)

  از این لیست جیپ گرند چروکی ، تویوتا هایلندر ، فورد اج و‌ کیا سورنتو رو خیلی دوست دارم

 6. حمید

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (1515 ديدگاه)

  همه کشورها راحت حق انتخاب‌دارند

  1. Archi KHAN

   ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
   سوابق: (2041 ديدگاه)

   سختی داشتن ؛ که الان راحت حق رای دارن …

 7. سام

  ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (706 ديدگاه)

  منتخب من در بازار آمریکا : تویوتا هایلندر…… و دربازار اروپا : پژو 5008

 8. NAVID۰۰۹۸

  ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (2919 ديدگاه)

  وای که چقدر سانتافه جدید زشت شده .

  هیوندای چی به سرش اومده که داره بخاطر تفاوت در طراحی دست به چنین ریسکهای بزرگی میزنه و وِجهِ خودش رو خراب میکنه .
  سورنتو با اینکه طراحی ۲۰۱۴ رو داره ولی بسیار پویاتر جلوه میکنه .
  واما به تعداد فروش در آمریکا و اروپا توجه بکنید که این نشانه قدرت خرید و ثروت دو قاره را نشون میده . و اینکه چقدر اروپائیها اقتصادی و منظم به زندگی مینگرند در صورتی که آمریکائیها بسیار به زندگی نامحدود و آزاد بَها میدهند و اخلاق ما ایرانیها بسیار به آمریکائیها نزدیکتره تا اروپائیان ، ولی هیف که اقتصاد و سواد مردم ایران داره روز به روز نَم میکشه و مارو از اهداف زندگی شیرین و زیبا دور و دورتر میکنه .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن