آئودی

معرفی Q2، فرزند نو رسیده آئودی

شاسی‌بلند کوچک آئودی درجات تازه‌ای از استایل، کلاس و جذابیت را به این سگمنت وارد نموده است و از تجهیزات زیاد سود می‌برد اما قیمت آن…
آئودی واقعاً با Q2 آمده تا در این کلاس آقائی کند. جدای از مینی کانتری من، بخش شاسی بلندهای کوچک توسط خودروهایی چون نیسان جوک، پژو ۲۰۰۸ و رنو کپچر احاطه شده است.

Audi Q2 2016
Audi Q2 2016
Q2 سطحی از زیبایی، کلاس و تجهیزات خودروهای بزرگی را ارائه می‌دهد که در رقبا وجود ندارد اما این مهم با قیمتی بالا محقق می‌شود.
فضای داخلی Q2 برای استقرار ۴ سرنشین بالغ به حد کافی جادار است و افراد می‌توانند تجربه‌ی سفر راحتی را داشته باشند. صندوق‌عقب نیز جادار بوده و کیفیت کابین چه از نظر دیداری و چه از نظر لمس کردن خوب و بالا است.

Audi Q2 2016
سواری خودرو نیز خوب است و کنترل‌های پاسخگو و هندلینگ استوار خودرو با سواری راحت خودرو ترکیب شده است (البته تا زمانی که شما اسپورت ترین تنظیمات به همراه بزرگ‌ترین رینگ‌ها را انتخاب نکنید).

Audi Q2 2016
انتخاب ما برای این بررسی مدل Q2 1.4 TFSI Sport است. بازار شاسی بلندهای کوچک یکی از رو به رشدترین بازارها در جهان بوده و خودروهایی نظیر نیسان جوک، رنو کپچر و پژو ۲۰۰۸ در آن حضور بسیار پر رنگی دارند. مینی کانتری من نیز در این بخش حضور دارند اما آئودی Q2 اولین رقیب از برندی ممتاز و ثابت شده است.

Audi Q2 2016
Q2 دویست میلی‌متر کوتاه‌تر از برادر خود Q3 است اما کمی بزرگ‌تر از کانتری من می‌باشد. این خودرو بر پایه‌ی پلتفرم MQB بنا شده، پلتفرمی که در A3 نیز بکار رفته و این خودرو پیشرانه‌ها و تجهیزات مشترکی را با A3 به اشتراک می‌گذارد.

Audi Q2 2016
در زمان دو پیشرانه‌ی بنزینی برای Q2 وجود دارد: یک نسخه‌ی ۳ سیلندر ۱ لیتری و یک گونه‌ی ۱.۴ TFSI. پیشرانه‌ی ۲ لیتری بنزینی دیگری هم در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. همچنین پیشرانه‌های ۱.۶ و ۲ لیتری دیزلی نیز به‌صورت آپشن وجود دارند. سیستم چهارچرخ محرک کواترو نیز در همه‌ی مدل‌های ۲ لیتری و نسخه‌ی ۱.۴ لیتری قابل سفارش است.

Audi Q2 2016
ارزان‌ترین مدل‌ها (SE) تجهیزات کمی دارند و آئودی در این زمینه کمی خسّت به خرج داده البته این مدل‌ها از رینگ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی، صفحه‌نمایش بالای داشبورد و سیستم تهویه سود می‌برند. اکثر خریداران اضافه پرداخت ۱۵۵۰ پوندی را تقبل کرده و مدل‌های جذاب‌تر با رینگ‌های ۱۷ اینچی، سپرهای همرنگ بدنه و ستون C به رنگ نقره‌ای یخی را دریافت می‌کنند. با این مقدار پول همچنین سیستم اطلاعات سرگرمی آئودی، صندلی‌های اسپورت و تریم داخلی سطح بالا به خودرو اضافه می‌شود.

Audi Q2 2016
مدل فول آپشن S-Line از رینگ‌های ۱۸ اینچی، چراغ‌های جلو و عقب LED، تریم چرم صندلی‌ها و سیستم تعلیق بهبودیافته سود می‌برند. در تجربه‌ای که داشتیم، بهتر است که تنظیمات حالت راحت انتخاب کنید. این نسخه‌ی سطح بالا همچنین از نورپردازی LED داخل کابین سود می‌برد که به‌طور زیبایی فضای داخلی را روشن می‌کند و باید گفت که این ویژگی بسیار مجلل است و برای داشتن آن در سایر مدل‌ها باید بهای بیشتری پرداخت.
پکیج تجهیزات ایمنی آئودی نیز به‌صورت استاندارد وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ترمز اضطراری خودکاری اشاره کرد که در هنگام عبور عابران پیاده خودرو را متوقف می‌کند.

Audi Q2 2016
دیگر تجهیزات آپشن خودرو عبارت‌اند از کروز کنترل تطبیق‌پذیر، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو در بین خطوط، تشخیص ترافیک.
باید از گیربکس ۷ سرعته ی اتوماتیک و دوکلاچه نیز یادی بکنیم که نرم و پاسخگو بوده و باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی نسبت به گیربکس دستی می‌شود.

Audi Q2 2016
انتخاب‌های زیادی برای پیشرانه‌ها وجود دارد. سواری خودرو می‌تواند لذت‌بخش باشد اما رینگ‌های بزرگ‌تر و سیستم تعلیق اسپورت این خودرو را کمی ناآرام می‌کنند.

Audi Q2 2016
آئودی برای توصیف Q2 از عبارت “احساس خودروهای کارت” استفاده می‌کند، عبارتی که از مینی قرض گرفته شده است. اگرچه که Q2 احساس سریع بودنی در حد و اندازه‌ی مینی کانتری من ندارد اما هندلینگ بهتر و سواری نرم‌تری را ارائه می‌دهد.

سیستم فرمان Q2 نیز از S3 قرض گرفته شده و به اندازه‌ی کافی گوشتی است و خنده را روی لبان شما می‌نشاند. با اینکه فاصله‌ی بین محورها کوتاه است و خودرو مرکز ثقل بالایی دارد اما تکان‌های زیادی در بدنه در هنگام عبور از پیچ‌ها دیده نمی‌شود.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
مهم آنکه سواری خودرو بسیار خوب است و شما همیشه احساس می‌کنید که با جاده در ارتباط هستید و این خودرو دقیقاً دست اندازها و ناهمواری را از دست نمی‌دهد اما تا زمانی که رینگ‌های ۱۸ اینچی مدل S Line و سیستم تعلیق اسپورت را انتخاب نکنید،Q2 بسیار راحت عمل می‌کند. آگاه باشید که ناآرامی خودرو در بخش عقبی بیشتر از جلو است.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری به خوبی دور می‌گیرد و زمان سرعت گرفتن در بزرگراه‌ها سریع است. ما این خودرو را با گیربکس جدید ۷ سرعته ی اتوماتیک راندیم. این گیربکس انتخابی عالی بوده و سریعاً واکنش نشان می‌دهد و به نرمی کار می‌کند، حتی در مواقعی که معکوس می‌کشید. همچنین شما با پدال‌های قرار گرفته در پشت فرمان می‌توانید دنده‌ها را تعویض کنید.
در میان این همه آپشن می‌توانید دامپرهای تطبیق شونده و انتخاب حالت رانندگی آئودی را برگزینید که همگی باعث تیزتر شدن فرمان و پاسخ‌های گیربکس می‌شوند.

AUDI Q2 2017
AUDI Q2 2017
اگرچه که اکثر تکنولوژی‌های Q2 در لیست آپشن ها قرار دارند اما تجهیزات ایمنی پیشرفته‌ی زیادی نیز به‌صورت استاندارد عرضه‌شده‌اند.
ما این خودرو را با قوی‌ترین پیشرانه‌ی بنزینی که ۱۴۸ اسب بخار قدرت دارد راندیم. نسخه‌ی ۲ لیتری ۱۸۸ اسب بخاری نیز سال بعد در لیست فروش قرار خواهد گرفت. دو پیشرانه‌ی دیزلی ۱.۶ لیتری ۱۱۴ اسب بخاری و ۲ لیتری ۱۴۸ اسب بخاری نیز قابل سفارش هستند.
پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری احتمالاً محبوب‌ترین گزینه خواهد بود. هرچند که Q2 یک خودروی اسپورت نیست اما شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو در ۸.۵ ثانیه ثبت می‌شود.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
گیربکس S ترونیک نیز یک شریک خوب است. این گیربکس دوکلاچه به نرمی عمل می‌کند و با انتخاب سیستم حالت رانندگی آئودی می‌تواند اسپورت تر نیز باشد.
هنوز در مورد مصرف سوخت و میزان آلایندگی و هزینه‌های رانندگی این خودرو حرفی گفته نشده اما با پیشرانه‌های مشابهی که این خودرو با A3 دارد، انتظار اعداد نزدیکی به این هاچبک داریم.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
انتخاب پیشرانه‌های اقتصادی گروه فولکس‌واگن تضمین می‌کند که Q2 از مصرف سوخت بهینه و اقتصادی‌ای بهره می‌برد. پیشرانه‌ی ۱.۴ TFSI در A3 مصرف سوخت عالی ۳.۹ لیتر در هر صد کیلومتر را بر جای می‌گذارد و در هر کیلومتر تنها ۱۰۹ گرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. انتظار داریم که Q2 نیز رکوردهای نسبتاً مشابهی با A3 داشته باشد. نسخه‌های دیزل نیز اقتصادی‌تر از پیشرانه‌های بنزینی خواهند بود.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
کابین Q2 در اصول بسیار مشابه A3 بوده اما آپشن هایی برای جذب خریداران جوان‌تر در نظر گرفته شده است. نمایی رنگی در داشبورد وجود دارد که می‌تواند با رنگ خودرو هماهنگ شود.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
کیفیت کابین این خودرو احساس‌برانگیز است مخصوصاً وقتی که با رقبای دیگر و بسیاری از خودروهای هم قیمت مقایسه شود. پلاستیک‌های نرم در اکثر جاهایی که می‌بینید و لمس می‌کنید وجود دارد. صفحه‌نمایش استاندارد در همه‌ی مدل‌ها وجود دارد اما با پرداخت بهایی بیشتر می‌توانید کاکپیت مجازی ۱۲.۳ اینچی آئودی را سفارش دهید که جایگزین صفحه‌ی کیلومتر سنج مرسوم شده و تجربه‌ی لذت بخشی را در اختیار شما می‌گذارد.
شخصی‌سازی در نمای بیرونی خودرو نیز به چشم می‌خورد. مدل‌های SE و اسپورت از نمایی تیره‌تر در رینگ‌ها برخوردارند اما نسخه‌های S Line همرنگ با بدنه هستند. ۱۲ رنگ مختلف نیز برای سقف خودرو در نظر گرفته شده است.

Audi-Q2-cabin-01
ویژگی برجسته‌ی دیگر Q2 ستون C شناور آن است که در مدل‌های پایه به رنگ خاکستری بوده و در مدل‌های فول تر به رنگ نقره‌ای روشن درمی‌آید. البته این ویژگی تنها به رنگ و زیبایی مربوط نمی‌شود بلکه ستون C شناور خودرو خاصیت‌های آئرودینامیکی نیز دارد.

سیستم صوتی ۷۰۰ واتی Bang and Olufsen روی خودرو نصب شده که شاهد صدایی شفاف و با جزئیات هستیم و واقعاً ارزش خاص خود را دارد.
سیستم‌های اپل کارپلی و اندروید اتو نیز به همراه برنامه‌های کاربردی ارتباطی آئودی در دسترس هستند که می‌توانند وضعیت کلی و کامل خودرو را به شما گزارش کنند و اجازه می‌دهند تا سیستم ناوبری را از روی گوشی هوشمندتان برنامه‌ریزی کنید.

Audi Q2 2017
Audi Q2 2017
Q2 شاید کوچک‌تر از A3 باشد اما همان مقدار فضای صندوق و حمل سرنشین را نشان می‌دهد.
فضای داخلی این خودرو نسبتاً جادار بوده و آئودی ادعا می‌کند که فضای داخلی Q2 و A3 مشابه است. البته خط سقف بالاتر و موقعیت صندلی‌های بالاتر به این مهم کمک می‌کنند اما نسبت به شاسی بلندهای کوچک دیگر، شما می‌توانید در موقعیت پایین‌تری بنشینید و احساسی شبیه به یک خودروی کارت داشته باشید.

میزان دید خودرو خوب است و صندوق خودرو نیز با ۴۰۵ لیتر حجم فضای مناسبی را ارائه می‌دهد (با تا کردن صندلی‌های عقب این مقدار فضا به ۱۰۵۰ لیتر می‌رسد).

نقاط قوت: فضای زیاد شگفت‌انگیز، تجهیزات ایمنی چشمگیر، سطح وسیع شخصی‌سازی، کیفیت ساخت بالا و زیبایی
نقاط ضعف: قیمت، سواری محکم با رینگ‌های بزرگ‌تر و سیستم تعلیق اسپورت، پرداخت بهای بیشتر برای بهترین تجهیزات

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۰ دیدگاه‌ها

 1. احمد باقری

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (4717 ديدگاه)

  اون تاکسی های دوران قدیم مال کجا بودن.

  موافقم 0
  مخالفم 0
  1. شاهین

   ۱۰ تیر ۱۳۹۵
   سوابق: (4524 ديدگاه)

   فکر کنم کوباس
   یاد بازی درایور 2 پی اس وان بخیر :)

   موافقم 0
   مخالفم 0
 2. احسان(احسان سابق)

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (2872 ديدگاه)

  بردن تو کوبا تست کردن؟

  موافقم 0
  مخالفم 0
 3. ali

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (6801 ديدگاه)

  اون شوی بلر 1954 که تو عکس 3 است چقدر زیباست اون ماشین همین الان ساپورت قطعات میشه از کمپانی مادر هم فنی و هم بدنه و تزیینی حتی لوازم افتر مارکتشم هست

  موافقم 0
  مخالفم 0
 4. ali

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (1203 ديدگاه)

  چی می شد چراغای عقب یکم کشیده تر بودن

  موافقم 0
  مخالفم 0
 5. ارش

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (2034 ديدگاه)

  چراغای عقب رو میشد بهتر هم طراحی بشه.ولی هر چی باشه مهندساشون باسوادتر از ما هستن

  موافقم 0
  مخالفم 0
 6. خسته شده

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (623 ديدگاه)

  قیمتو و ننوشته میگید گرونه خب قیمتش چقدر هست حالا

  موافقم 0
  مخالفم 0
 7. مکانیک

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (11564 ديدگاه)

  آئودی ارزش پولی که براش پرداخت میشه رو نشون میده. قیمتاشم در مقایسه با رقیب هاش بالا نیست.

  یعنی واقعا کسی هست که پولشو داشته باشه اونوقت این قیافه ی محشر رو ول کنه به نیسان جوک بچسپه؟؟؟

  موافقم 0
  مخالفم 0
  1. مکانیک

   ۱۱ تیر ۱۳۹۵
   سوابق: (11564 ديدگاه)

   نمونه ی بدون آپشن نیسان جوک در اروپا 19 هزار یورو هست. این آئودی هم بدون آپشن های شرکت چیزی حدود 20 هزار و 500 یورو… دقیقا قیمت این دو تا چقدر با هم فرق داره؟؟؟
   ولی خوب پژو 2008 قیمتش با موتور 1.2حدود 12000 یورو هست که واقعا عالیه.حدودا نصف آئودی. ولی اگه موتور 1.6باشه بازم هم قیمت همین نیسان جوک میشه.

   در کل آئودی 1500 یورو از این 2تا گرون تره.

   موافقم 0
   مخالفم 0
   1. بهزاد

    ۱۱ تیر ۱۳۹۵
    سوابق: (2409 ديدگاه)

    قیمت پایه نیسان جوک از 14 هزار( یا یه چند صد یورو بیشتر) یورو شروع میشه و شروع قیمت قشقایی از 19 هزار یورو هست و قیمت مدل پایه Q2 براساس حدسیات سایت ها حدود 22 هزار یورو میباشد که به احتمال زیاد نمونه های تحویلی با یکسری آپشن قیمتش به 30 هزار یورو یا بیشتر خواهد رسید.

    موافقم 0
    مخالفم 0
 8. ارمان

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (1307 ديدگاه)

  چه گوگولیه

  موافقم 0
  مخالفم 0
 9. یو اس اس اینترپرایز

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (4433 ديدگاه)

  چه طراحی باحالی داره

  موافقم 0
  مخالفم 0
 10. وحید

  ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (5 ديدگاه)

  Price please

  موافقم 0
  مخالفم 0
 11. سعید

  ۱۱ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (5 ديدگاه)

  جلو این ماشین شما رو یاد چه ماشینی میندازه ؟ چی سانتافه ؟
  الان استاندارد خودرو سازی دنیا هیوندا و کیا شدند

  موافقم 0
  مخالفم 0
  1. Hamid...Audi

   ۱۱ تیر ۱۳۹۵
   سوابق: (712 ديدگاه)

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
   یه ربعه دارم دارم میخندم :-D :-D :-D

   موافقم 0
   مخالفم 0
  2. یو اس اس اینترپرایز

   ۱۱ تیر ۱۳۹۵
   سوابق: (4433 ديدگاه)

   سعید خودت فهمیدی چی گفتی؟؟؟؟؟؟؟

   موافقم 0
   مخالفم 0
  3. ارمان

   ۱۲ تیر ۱۳۹۵
   سوابق: (1307 ديدگاه)

   خدا خیرت بده سعید موجبات خندمون شدی

   موافقم 0
   مخالفم 0
 12. جواد

  ۱۱ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (27 ديدگاه)

  داداش میشه جملتو یه بار دیگه تکرار کنی نفهمیدم چی گفتی

  موافقم 0
  مخالفم 0
 13. سهیل

  ۱۱ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (220 ديدگاه)

  جثه ماشین حالت کوتوله و جون دار و توپر هستش .یه نمه طراحی جراغ عقبش رو بهتر میشد طراحی کرد
  درضمن پدال جان اون فرمان گوشتی رو خوب اومدی???

  موافقم 0
  مخالفم 0
 14. Mahmood

  ۱۱ تیر ۱۳۹۵
  سوابق: (197 ديدگاه)

  از آخر نفهمیدیم قیمتش چقدره که اینقدر در مقاله گفته شده قیمتش بالاست ضمنا نقاط ضعفی هم که در مقاله ذکر شد را نمی توان نقاط ضعف در نظر گرفت به نظر من این خودرو اصلا نقاط ضعفی نداره.

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا