بیوک

کوپه قدبلند و جذاب بیوک شاید در آینده تولید شود

بیوک خودروهای سواری خود را در بازار آمریکا عرضه نمی‌کند و فقط به دنبال ارائه کراس اوورها و شاسی بلندها خواهد بود. این خودروهای قدبلند دارای طراحی‌ای هستند که روی بدنه‌های مختلف جواب می‌دهد هرچند بیوک در حال حاضر فاقد یک کوپه‌ی تمام‌عیار برای رقابت با بزرگان است. البته به تازگی اسکچ های طراحی جنرال موتورز از یک بیوک دو درب و مدرن منتشر شده و البته چاشنی کار نیز ارتفاع زیاد خودرو از سطح زمین می‌باشد.

این کانسپت خشن بودن یک آفرود را با اسپورت بودن محصولات کوپه ترکیب کرده و طراحی کلی آن ما را به یاد رالی فایتر شرکت لوکال موتورز می‌اندازد هرچند این طراحی بسیار خاص‌تر می‌باشد. این خودروی مفهومی از خطوط طراحی تیز در بخش چراغ‌های جلو سود برده است، چراغ‌هایی که به سمت پایین متمایل شده‌اند. این خط باعث شده خودرو آماده حمله به نظر برسد. شیشه جلوی خمیده و حالت کلی خمیده خودرو نیز این حس را تشدید کرده‌اند.

پوشش‌های پلاستیکی بکار رفته نیز از بخش‌های پایین بدنه محافظت کرده و باعث می‌شوند این کانسپت طراحی آفرودی داشته باشد. لاستیک‌های دیواره کوتاه همخوانی چندانی با عملکرد واقعی خودرو ندارند هرچند بر جذابیت طراحی افزوده‌اند. تنها چیزی که نشان می‌دهد با کانسپتی از بیوک طرف هستیم درپوش مرکزی رینگ‌هاست که از لوگوی مشهور این شرکت استفاده کرده است. البته از برخی ویژگی‌های بیوک هم در بدنه استفاده شده است. به‌طور مثال نمای جلو و عقب تیز این کانسپت خیلی با زبان طراحی فعلی بیوک بیگانه نیست.

نکته دیگر اینکه طراحی این کانسپت ما را به یاد کانسپت الکترا هم می‌اندازد، خودرویی که توسط بیوک در سال ۲۰۲۰ معرفی شد و پیش‌نمایشی از زبان طراحی مینی مالیستی جدید این شرکت بود. البته تفاوت‌هایی نیز وجود دارد و مهم‌ترین آن‌ها اینکه الکترا یک خودروی چهار درب با درب‌های پروانه‌ای بوده است.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا