فورد

دنده عقب عجیب با فورد رنجر دو دیفرانسیل در حال حرکت!

فورد رنجر یکی از سرسخت ترین وانت های آمریکایی محسوب می شود اما از طرفی خودرویی پیچیده‌ به شمار می‌رود و چندین هزار قطعه مهندسی ‌شده در آن برای انجام یک کار تکراری در طول مدت زیادی طراحی شده‌اند. اگر می‌خواهید خودروی شما عمر بیشتری داشته باشد لیست زیادی از کارهای ممنوعه وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها می‌تواند عدم رعایت حال گیربکس باشد. گیربکس‌ها بخش پیچیده خودرو محسوب می‌شوند و دنده عقب گرفتن با آن‌ها در زمان حرکت خودرو به جلو می‌تواند مشکلی حاد را ایجاد کند. فورد رنجر موردبحث ما این موضوع را به خوبی نشان خواهد داد.

آنطور که وبسایت Motor1 گزارش می دهد، به تازگی مایکل ویم ویدئویی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده و در آن نشان می‌دهد که نباید این کار را با فورد رنجر ۱۹۹۴ انجام دهید. این اولین باری نیست که ویم در حال حرکت رو به جلو اقدام به انتخاب دنده عقب می‌کند و در سال ۲۰۱۸ با یک شورولت پریسم که سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت را داشت همین کار را انجام داد. ویدئوی جدید کمی متفاوت خواهد بود چراکه رنجر موردبحث از گیربکس دستی و سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد.

اولین تست فورد رنجر طبق برنامه‌ریزی پیش نمی‌رود. ویم در زمان حرکت به جلو دنده عقب را انتخاب می‌کند و فورد با دود و صدای زیادی متوقف می‌شود اما این کار تنها باعث می‌شود چرخ های عقب هرزگردی داشته باشند. جعبه انتقال خودرو نمی‌خواهد در حالت ۴-High باقی بماند و به همین خاطر تلاش اول ویم را ناکام می‌گذارد. به همین خاطر او حالت ۴-Low را انتخاب می‌کند.

این وانت پیش از انتخاب دنده عقب به سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت می‌رسد و علیرغم صدای زیادی که ایجاد می‌شود لاستیک‌های رنجر به عقب هرزگردی نمی‌کنند بلکه خودرو با ناله‌ای عجیب متوقف می‌شود. مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده اما به نظر می‌رسد کلاچ خودرو مرخص شده است. ویم می‌گوید پدال کلاچ به شدت سفت شده و اگرچه هنوز می‌توان تمامی دنده‌ها را انتخاب کرد اما این به معنی عدم وجود آسیب نیست. بدون کار کردن پدال کلاچ رنجر حرکت نخواهد کرد. البته مالک خودرو به این راحتی‌ها دست‌بردار نیست و می‌گوید به دنبال تعمیر خودرو و انجام تست‌های عجیب‌تر دیگر خواهد بود. ویم این وانت را به قیمت ۱۰۰۰ دلار خریداری کرده است.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۶ دیدگاه‌ها

 1. HamiD

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (2410 ديدگاه)

  با هزار دلار چه خودروی دست دومی میشه توی ایران خرید؟! ۲۰ نمره …

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۴
  1. Ali_x76

   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (1103 ديدگاه)

   هوندا بلبل :)

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۰
  2. Kamy

   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (507 ديدگاه)

   اتاق خالی پراید هم نمیشه خرید

   موافقم ۲۹
   مخالفم ۲
   1. NAVID۰۰۹۸

    ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
    سوابق: (7643 ديدگاه)

    این روزها جهت جذب تماشاگر با لوده‌بازی هر کار بی‌مزه‌ای انجام میدن که اگه چیزی هم گفته بشه میگویند طرف زرنگه ، توانش رو داره !
    از طرفی درست هم میگویند چون با همین کار مسخره تا چند برابر این ۱۰۰۰ دلار پول گیرش اومده اما این نشون میده سطح یادگیری افراد چقدر پائین اومده یا اصلاً برعکس ، پائین نیامده بلکه فضای مجازی و اینترنت باعث شده اَرازِل بیکار جهت سرگرمی و پول در آوردن هر بی‌کسی را شناسنامه‌دار کنند !

    گذشت دیگه اون دوران که انسان‌های ارزشمند میتوانستند به انسان‌ها انسانیت آموزش بدهند و این روزها همه چیز فرق کرده و دیگه نمیشه با نظام مُنظبت قدیم انسان‌ها را چیزفهم کرد !

    این دنیا همچون سه کله پوک تاپ‌گیر قدیم به همه بدهکاره که در عین مستند‌سازی ، مکمل شدن طنز و جِدّیت ، مطالبی را یاد میدادند که در ذهن‌ها برای همیشه باقی میماند و الگو بودند ، اما حالا چی ؟!
    هرکسی برای خودش ساز خودش را مینوازد و همه هم علامه صد هستند چون میتوانند فالور بیشتری جذب کنند و افراد بیشتری را سرگرم کنند !

    در آخر ، تمام حرف من اینه ، که آخه یعنی چی این کار ، چی را میخواد ثابت کنه مثلاً ، اینکه پدر گیربکس سالم را در آورده خیلی جالبه 😶 !!! خُب بهتره با این ماشین بری تو دره آتیش بگیری تا جذابیتش صدچندان بشه !

    یاد این یارو بچه روس افتادم که میزنه ماشینارو تو روسیه میترکونه و در عوض تا چند برابر پول اون ماشین‌ها پول جذب میکنه با بازدید و جذب فالور !

    این حقیقت داره که دیگه این دنیا به درد نمیخوره چون دیگه کسایی شدن قدیصه که تمام عقده دیده شدن دارند در ظاهر انسان که میتوانند با جوسازی در ذهن مخاطب هر اتفاق ناشایستی را رقم بزنند مثالش همین آقایی که تو ترکیه گرفتنش آوردنش و ذهن نوجوان‌ها را مخدوش میکرد با اَراجیفی که میساخت و امید ناچیز والدینشان را نابود میکرد !!!

    موافقم ۱۶
    مخالفم ۹
    1. Iman99

     ۱ شهریور ۱۴۰۱
     سوابق: (1138 ديدگاه)

     آلمان ( اروپا ) و امریکا در کیفیت آلیاژ و قطعات پرچمدار و سرآمد هستن قطعا آلمانی ها ( اروپا ) و امریکایی ها در همه چیز سرآمد هستن و حرف اول رو میزنن و سطح بالا هستن و کسی به گرد پاشون هم نمی‌رسه در همه چیز هم همینطوره و همه چیز هم از خودشونه

     و مشخصه که کیفیت بالایی داره و عجب استحکامی و کیفیت آلیاژی داره
     حقا که فورد و مرسدس خدای کیفیت و جان سختی هستن و برتری در ذاتشان هست
     و این امریکایی ها و اروپایی ها در همه چیز برتری و بهترین بودنشون رو ثابت کردن که سطح بالا هم هستن در همه چیز و کسی به گرد پاشون هم نمیرسه

     موافقم ۳
     مخالفم ۲
  3. محمد رستمی نژاد

   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (72 ديدگاه)

   با هزار دلار یه ماشین ساده خریده ولی بهش جالب اینه که با ویو های یوتیوب کلی پول بیشتر از هزار دلار در میاره و چنلش هم معروف میشه و بقیه فیلم هایی که منتشر میکنه ویو های بیشتری میخره و اصل کار گرفتن این ویوعه هست

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۴
   1. Iman99

    ۱ شهریور ۱۴۰۱
    سوابق: (1138 ديدگاه)

    و موتور و گیربکسش سالم موندن و اصلا چیزیش فقط صفحه کلاچ تموم کرد که با عوض کردنش دوباره مثل ساعت کار میکنه این فورد امریکایی در کنار آلمانی ها از اروپا بادوام ترین و جان سخت ترین در جهان هستن علاوه بر این بهترین هم هستن در همه چیز و کسی به گرد پاشون هم نمیرسه

    موافقم ۳
    مخالفم ۰
 2. JDM lover

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (886 ديدگاه)

  چه ارزون قیمت
  فقط ۱۰۰۰تا؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 3. Mohammad.2005

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (105 ديدگاه)

  نکون همچین خِراب میشِد حجییی 😂😂

  البته خِراب شدس دیگه بدترش نکون

  موافقم ۶
  مخالفم ۵
  1. GMA

   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
   سوابق: (163 ديدگاه)

   دادا اینجارو با لب پل خواجو اشتباه گرفتی:)))

   موافقم ۰
   مخالفم ۳
 4. مجتبی

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (114 ديدگاه)

  منم درآمد یک هفته خودموداده بودم به یک ماشین کلی تست احمقانه ازش میگرفتم.هنوز چندبرابرشو از دیدن ویدعو درمیاوردم.

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳
 5. ehsan.fa

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (1663 ديدگاه)

  هوندا؟ چه ربطی به هوندا داشت

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 6. ˈadɔlf ˈhɪtlɐ

  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (508 ديدگاه)

  ماشین بی زبون رو ارزون گیر آورده داره پدرشو در میاره

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 7. Payfast

  ۱ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (503 ديدگاه)

  ه ه این که چیزی نیست من با رگرا دنده عقب ۱۴۰ تا سرعت گرفتم

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 8. Payfast

  ۱ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (503 ديدگاه)

  این که چیزی نیست من با رگرا دنده عقب ۱۴۰ تا سرعت گرفتم

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 9. درویش

  ۱ شهریور ۱۴۰۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  هنر نزد ایرانیان است و بس
  اینجا برا یه پیکان باید ۴۰۰۰دلار بدی

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا