هیوندای

هیوندای الانترا ۲۰۱۵، یک گزینهٔ نسبی

واقعیت آن است که در جامعه ما خرید و نگهداری خودرو برای هر شخصی– البته به‌جز آنانی که از پول‌های بادآورده و ….. برخوردارند – با دردسرها و معضلات فراوانی توأم است که مهم‌ترینش هم عبارت‌اند از: بی نظمی و بدقولی در هنگام تحویل خودرو، خدمات پس از فروش آشفته و ناکارآمد، جاده های پردست‌انداز و بسیار شلوغ و پرترافیک، رانندگی فوق‌العاده خطرناک و شاید جنون‌آمیز برخی اشخاص و….. که همه این موارد دست در دست یکدیگر آب سردی را بر آتش اشتیاق آدمی می‌ریزند و او را از هر آن چه که به خودرو ارتباط می‌یابد سخت دل‌زده می‌سازند چه برسد به خرید آن! اما چاره چیست و آیا اصلاً امروزه می‌توان بدون خودرو امور روزمره و جاری خود را- آن‌هم در کلان‌شهرها و در غیاب یک سیستم کارآمد حمل و نقل عمومی- سامان داد و پیش برد؟ مسلم است که انجام این فعل حتی اگر هم شدنی باشد با دشواری‌های فراوانی همراه است. پس فعلاً تنها راه‌حل باقی مانده همان خرید خودروست! حال فرض نماییم که پس از سال‌ها توانسته‌اید به مقدار متنابهی پول دست یابید، البته نه به آن اندازه که وارد قلمروی لوکس‌های ژرمنی و ژاپنی شوید، بلکه تا آن حد که بتوانید به بخشی از آمال و خواسته های خویش جامه عمل بپوشانید. منظورم بازه قیمتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است که گرچه صاحبان این مبلغ را می‌توان از قشرهای مرفه جامعه به‌حساب آورد ولی نه آن‌قدر که به تمامی آنان را دولتمند و ثروتمند به‌حساب آوریم، آن‌هم در زمانه ای که قیمت یک باب مغازه چند متری از مرز چند میلیارد نیز عبور نموده است!

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan
بازار خودروهای ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون تومانی در کشورمان را می‌توان تا حدی متنوع‌تر از دیگر رده‌های قیمتی دانست. در این بازه، گزینه‌های گوناگونی پیش روی خریدار قرار دارد که تصمیم‌گیری را برای وی کمی مشکل و انتخاب را برایش دشوارتر می‌سازد. در یک سر این طیف سدان هایی چون هیوندای الانترا، کیا سراتو،MG6، میتسوبیشی لانسر، تویوتا کرولا و مدل های گوناگون رنو و… جای می‌گیرند و سوی دیگر این طیف را نیز کراس اوورهایی همچون سانگ یانگ کوراندو، اکتیون، جیلی X7 و رنو داستر و مدل‌های ساده‌تر کیا اسپرتیج و هیوندای IX35 و….. در بر می‌گیرد. پس مشاهده می‌کنید که با خانواده نسبتاً پرشماری مواجه ایم، اما در این بین تکلیف خریدار نوعی چیست؟ آنهم فردی که در جستجوی خودرویی سدان و جمع و جور می‌باشد که هم کارش را راه بیندازد و هم تااندازه‌ای مجهز و زیبا نیز باشد.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan
از آنجایی که در حال حاضر، برای آحاد مصرف‌کنندگان خودرو در کشورمان، پشتیبانی خدمات یدکی و بازار دست دوم از اهمیت بسزایی برخوردار است و از طرفی ویژگی‌های سرمایه ای و نیز حیثیتی و حتی تفریحی یک خودرو بر جنبه مصرفی آن می‌چربد، لذا باید گزینه‌هایی را مدنظر قرار داد که کمابیش واجد این خصلت‌ها باشند؛ پس در این بین، خواه ناخواه نگاه‌ها هم به سمت برندهای کره ای موجود در کشورمان معطوف می‌شود. در میان برندهای کره ای نیز، خودروهای هیوندای نسبت به بقیه مدل‌های موجود، از شانس بیشتری بهره می‌برند؛ مدل‌های این برند هم عامه‌پسند تر بوده و هم بالنسبه زیباتر از دیگر همتایان خود می‌باشند و علاوه بر آن، از خدمات پس از فروش نسبتاً بهتری نسبت به بقیه رقبای خویش برخوردارند (گرچه بنده معتقدم که وضعیت خدمات پس از فروش در کشورمان نسبت به استانداردهای جهانی بسیار اسفناک است). پس چنانچه در این بازه قیمتی، در جستجوی خودرویی زیبا، ایمن، با برندی معتبر و کیفیتی نسبتاً مطلوب و همچنین تجهیزات درخوری هستید گزینه هیوندای الانترا می‌تواند مدنظرتان قرار گیرد.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan
چندی پیش نسخه ۲۰۱۵ این خودرو توسط سایت «AUTO MIDDLEEAT» بررسی شده است که برگردان متن آن را در اینجا تقدیمتان می‌کنم.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

خلاصه بررسی

کل امتیاز این خودرو: ۳ از ۵

هیوندای الانترا یک سدان جمع‌وجور است که توسط یک سازنده کره ای ساخته می‌شود و هم‌اکنون نیز در پنجمین نسل خودش ارائه می‌گردد. این خودرو در برخی از بازارها با نام آوانته عرضه می‌شود. هیوندای الانترا در دو نسخه سدان و کوپه در دسترس مشتریان خواهد بود.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

نمای ظاهری

در گذر سال‌ها، هیوندای الانترا به نحو شایسته ای تکامل یافته و در پنجمین نسل خودش، طراحی سیال گونه‌اش را به رخ بینندگان می‌کشد. در بخش جلو، چراغ های بزرگ، کناره‌های بدنه را فرا گرفته که به همراه جلو پنجره شش ضلعی به آن کمک می‌کند تا به عنوان بخشی از خانواده هیوندای هویت یابد. بسته به مقدار مبلغی که تمایل به پرداختش دارید، هیوندای، رینگ‌های ۱۶،۱۷ و ۱۸ اینچی را در اختیارتان می‌گذارد. تا آنجایی که علم طراحی اجازه می‌دهد، هم نمونه کوپه و هم سدان از زوایای کمابیش یکسانی در بدنه خود بهره می‌برند.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

کابین

شباهت‌هایی که به لحاظ فرم بدنه بین نسخه سدان و کوپه هیوندای الانترا وجود دارد، به درون کابین آنها نیز سرایت نموده است. داشبورد به دو بخش مجزا تقسیم می‌شود که در بخش بالایی آن از مواد اسفنجی محکم اما در عین حال لطیف استفاده گشته و ناحیه زیرین آن نیز به حد بی‌رویه ای با پلاستیک‌های سخت آراسته شده است. از بی‌شمار نوآوری‌هایی که در کابین این خودرو بکار رفته می‌توان به دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع آن اشاره نمود که به نحو عجیبی بالاتر از لبه‌های داشبورد و کمی پایین و هم‌تراز با سینه راننده و سرنشین جلو قرار گرفته است. گرچه در صندلی‌های عقب آن فضای مناسبی جهت استقرار پاهای سرنشینان وجود دارد، اما همین بخش، از فضای کافی برای سر مسافران برخوردار نیست.

2015 Hyundai Elantra Sedan cockpit
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan cockpit

تجهیزات

در بالاترین رده، هیوندای الانترا با میزان درخوری از لوازم رفاهی عرضه می‌شود. این تجهیزات عبارت‌اند از کروز کنترل، گرمکن فرمان به همراه کنترل سیستم صوتی بر روی آن، دکمه استارت و سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه ای.

آنچه در این خودرو ارائه می‌شود

هم نمونه سدان هیوندای الانترا و هم نسخه کوپه آن، از پیشرانه‌های یکسانی بهره می‌برند. نخستین آنها یک موتور ۱.۶ لیتری است که توانی معادل ۱۲۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۷ نیوتن متر را ارائه می‌دهد و دومی نیز یک پیشرانه ۱.۸ لیتری است که خروجی توان آن برابر با ۱۴۸ اسب بخار و گشتاور آن نیز معادل ۱۷۸ نیوتن متر است. هر دو پیشرانه به همراه یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می‌شوند.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

جمع‌بندی نهایی

در محدوده قیمتی بین ۵۱/۰۰۰ الی ۷۳/۰۰۰ درهم، هیوندای الانترا چهره رقابتی سختی را از خود در برابر رقبایی همچون تویوتا یاریس و نیسان سانی نشان می‌دهد. با این وجود، تا آنجایی که ظاهر خودرو و تجهیزاتش دغدغه اصلی‌تان را تشکیل می‌دهد، هیوندای الانترا به‌راحتی می‌تواند همتایانش را به چالش کشد.

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan
نکات مثبت این خودرو از دیدگاه سایت «AUTO MIDDLEEAST»

ویژگی‌های به مراتب برتری نسبت به همتایانش در آن وجود دارد.

نمای ظاهری بهتر نسبت به رقبا.

نکات منفی این خودرو از دیدگاه سایت AUTO MIDDLEEAST

الانترا کوپه به هیچ وجه خودرویی اسپرتی نیست و فاقد پدال‌های تعویض دنده است.

میزان فضای سر برای سرنشینان عقب، به حد کافی نمی‌باشد(در هر دو نسخه کوپه و سدان).

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

مشخصات فنی

نمونه ۱.۶ لیتری:

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی

توان:۱۲۸ اسب بخار در ۶۳۰۰ دور در دقیقه

گشتاور: ۱۵۷ نیوتن متر در ۴۸۵۰ دور در دقیقه

شتاب صفر تا صد کیلومتر: ۱۱.۸ ثانیه

حداکثر سرعت: ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت ترکیبی: ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

نمونه ۱.۸ لیتری (عرضه شده در ایران):

حجم موتور: ۱۷۹۸ سی سی

توان: ۱۴۸ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه

گشتاور: ۱۷۸ نیوتن متر در ۴۷۰۰ دور در دقیقه

شتاب صفر تا صد کیلومتر: ۱۰.۴ ثانیه

حداکثر سرعت: ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت ترکیبی: ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

سیستم تعلیق جلو: مستقل، مک فرسون مجهز به فنرهای لول و ضربه‌گیر گازی

سیستم تعلیق عقب: مستقل، محور پیچشی

2015 Hyundai Elantra Sedan
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan

ابعاد

طول/عرض/ارتفاع: ۴۵۳۰/۱۷۷۵/۱۴۴۵ میلی‌متر

فاصله بین دو محور: ۲۷۰۰ میلی‌متر

وزن: ۱۲۱۰ الی ۱۳۲۰ کیلوگرم

حجم باک: ۵۰ لیتر

ایمنی

کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه NHTSA آمریکا

این خودرو در انستیتو بیمه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) نیز تست شد و در اکثر آزمون‌ها اعم از استحکام سقف، برخورد از نیمه جلو، حفاظت از سر و صندلی‌ها و نیز برخورد از بغل (بخش کناری خودرو) بالاترین امتیاز یا همان خوب (GOOD) را از آن خود نمود و تنها در تست همپوشانی کوتاه (برخورد از کناره جلویی خودرو) نمره قابل قبول (ACCEPTABLE) را کسب کرد.

دارای ۶ عدد کیسه هوای ایمنی (راننده، سرنشین جلو، جانبی، پرده ای)

سیستم ضد بلوکه ترمز ABS (ترمزها چهار چرخ دیسکی می‌باشد)

سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD

سیستم کنترل پایداری خودرو ESP

سیستم ISOFIX برای صندلی کودک

پشت‌سری فعال و هوشمند

برخی از تجهیزات رفاهی این خودرو

سانروف دو حالته به همراه سیستم ایمنی (در برخی از منابع ۴ حالته نیز ذکر شده است)

سیستم مدیریت پیمایش (TRIP COMPUTER)

کنترل اتوماتیک چراغ‌ها (AUTO LIGHT)

مجهز به کلید هوشمند و استارت دکمه ای و سیستم ضد سرقت (IMMOBLIZER)

کروز کنترل بر روی فرمان

کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان با قابلیت پاسخگویی به تماس‌های تلفنی از روی فرمان، پورت USB،IPOD،AUXILIARY

مجهز به قفل بالابر شیشه‌ها

مجهز به سیستم ECO DRIVING

دوربین دید عقب با قابلیت نمایش بر روی آینه مرکزی

مجهز به پانل نمایشگر اطلاعات (سوپر ویژن)

تنظیمات برقی صندلی راننده

روکش چرمی صندلی‌ها

گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب

گرم‌کن فرمان

خروجی برق (جلو) مستقل از فندک

مجهز به سنسور باران

سیستم راهنمای پارک به همراه سنسورهای پارک جلو و عقب

سیستم ضد یخ برف‌پاک‌کن و ضد بخار اتوماتیک شیشه‌ها

2015 Hyundai Elantra Sedan Interior
۲۰۱۵ Hyundai Elantra Sedan Interior

قیمت

قیمت در ایران: ۱۲۳.۶ میلیون تومان (نمونه ۱.۸ لیتری – ثبت‌نام در نمایندگی)

قیمت در امارات: نمونه ۱.۶ لیتری (۵۱,۰۰۰ درهم) – نمونه ۱.۸ لیتری (۷۳,۰۰۰ درهم)

این توضیح را هم خدمت خوانندگان عزیز عرض کنم که قیمت‌ها در بازار امارات در هنگام فصل حراج پایین‌تر از این مقدار می‌باشد و گاهی اوقات این امر مشاهده شده که برخی از خودروها با ۱۰,۰۰۰ درهم تخفیف نیز عرضه می‌شوند.

بیمه بازار

مطالب مشابه

‫۸۳ دیدگاه‌ها

 1. متین

  ۲۵ فروردین ۱۳۹۴
  سوابق: (183 ديدگاه)

  ماشین زیباییه و طراحی زیبا و خیره کننده ای داره … البته ای کاش هر دو مدلش تو ایران عرضه میشد تا تنوع مدلی به وجود بیاد و یکمی قیمتش پایین تر بیاد …

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 2. حامد

  ۲۸ فروردین ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان ..شما بین سوزوکی کیزاشی و النترا کدومو انتخاب میکنین؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
  1. احمد

   ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
   سوابق: (381 ديدگاه)

   قطعا النترا
   شک نکن

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
 3. REZA

  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
  سوابق: (4 ديدگاه)

  سلام به همگی من موندم سوناتا اتاق قدیم بگیرم یا النترا تویوتا بهتره ولی ارتفاش پایین لطفا منو راهنمایی بکنید من ماشینی حدود قیمت ۷۰و۸۰ پول دارم با تشکر از شما

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. رضا

  ۱۰ تیر ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان به نظر شما بین النترا ۲۰۱۴ با کارکرد حدود ۳۰۰۰۰ تا و سوناتای ۲۰۱۱ با کارکرد ۱۰۰۰۰۰ تا کدوم بهتره؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. رامتین

   ۳۰ آذر ۱۳۹۴
   سوابق: (3 ديدگاه)

   النترا ۳۰۰۰۰ تا قطعا بهتره

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 5. امیر

  ۸ مرداد ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  موتور مهم ترین چیز ماشینه.الان آلمان بی ام و ایکس ۱ میزنه با موتور ۲۰۰۰ ،۱۵۰ اسب بخار.ژاپن هم مزدا ۳ میزنه با موتور ۲۰۰۰، ۱۵۰ اسب بخار.ولی کره ی جنوبی النترا میزنه با موتور ۱۸۰۰، ۱۵۰ اسب بخار.تکنولوژی کره از ژاپن و آلمان تو موتور بیشتره.اقایونی که میگن کره ای آشغاله قول میدم دستشون به دستگیره ی در ماشین کره ای هم نخورده چه برسه نظر بدن.الان خودم النترا ۲۰۱۴ دارم :ماشین از نظر نرمی موتور که حرف نداره،تعلیق عالی،گیربکسش اونقدر نرمه که فک میکنی ماشین همیشه تو یه دندست،از نظر زیبایی که باید بگم هیچ ماشینی به گرد پاش نمیرسه(تو عکسو ول کنید از نزدیک یه چیز دیگس لامسب)،با بنزین سوپر صفر تا صدش حدود ۱۰.۵ میشه که نسبت به حجم موتور واقعا عالیه،ماشین خیلی فرضیه و تعادل بالایی سر پیچ داره،نسبت به قیمتش از نظر امکانات حرف نداره،طراحی داخلی محشره،با یه نیش ترمز ماشین میخ کوب میشه،ابعاد شیشه ها بزرگه و دید عالی مصرف کم،تو جاده ی کفی ۲۱۵ تا میره،از نزدیک که نگاش میکنی اونقدر زیباست که آدم نمیفهمه بزرگه یا کوچیک،تو شب بیشتر از اونی که پولشو دادین خودشو نشون میده،ای اس پی خاموش فرمون حالت کامفورت دنده روی دستی سرعت ۵۰ چرخش فرمون ترمز دستی بالا و خیلی راحت دریفت میکشه،سه ماهه دارم با این عروس کیف میکنم.هر کی میخاد بخره شک نکنه.عالیه بخدا

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 6. سهیل

  ۲۴ مهر ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ماشین نرم خوبی. شتاب عالی. گیربکس خیلی نرم و بدون ضربه دنده تعویض میکنه. تنها مورد منفی ک شاید در نسبت به رقبا داشته باشه ترمزهاشه که یکم ضعیف تره.

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 7. Mohammad

  ۵ آبان ۱۳۹۵
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام به نظر شما بین مزدا ۳ سدان ۲۰۱۵ با النترا سدان ۲۰۱۶ کدوم بهتره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. محمد

  ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  النترا عالیه

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 9. فرزين

  ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (3 ديدگاه)

  الانترا میشه گفت هیچ نکته منفی در مقایسه با ماشینهای هم تراز نداره فقط کره ایها یه عادت بد دارن اونهم فاق لاستیک کوتاهه که باعث شد منم مجبورشم فاق لاستیک رو بیشتر کنم ولی برام ٢ تومن اب خورد لاستیک کومهو فاق ۴۵ روش بود که یه کم روی دست اندازها احساس بدی داشت البته منظورم ترکهای اسفالت بود به جاش ۴ حلقه لاستیک دانلوپ فاق ۵٠ انداختم عالی شد ولی نزدیک ١ میلیون و هفتصد اب خورد چون همه لاستیک فروشهای خ ملت میدونن که نقطه ضعف این ماشینهای کره ایه و حسابی دندون تیز میکنن

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 10. 09159400075

  ۱۰ فروردین ۱۳۹۷
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام وقت بخیر
  من میخوام حدود ۹۰ تومن هزینه کنم چه ماشینی پیشنهاد میدین؟؟
  النترا. مزدا۳.اکسنت.سراتو اپشناتل ۲۰۰۰_ کمری سانتافه ۲۰۰۷ _ سوناتا. ازرا؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
فهرست