رپورتاژ

همه چیز در مورد درب سوپاپ پژو ایده پارت

تولید درب سوپاپ فلزی توسط ایده پارت

در سال ۱۴۰۰ درب سوپاپ فلرزی ، اولین بار توسط شرکت ایده پارت تولید گردید. درب سوپاپ فلزی پس از سال ها تحقیق با هدف توضیح بدون هدر رفت روغن ، و بالا بردن عمر موتور و ادوات موتوری طراحی و تولید گردید. درب سوپاپ فلزی پژو ، مناسب برای موتورهای پژو xu7 می باشد. این موتور برای خودروهایی است که دارای موتور xu7 می‌باشد. موتور xu7 بر روی خودروهایی نظیر، پژو پارس ، پژو ۴۰۵ ، سمند و وانت آریسان نصب شده است. این موتور تا سال ۱۴۰۲ نیز با نام‌های دیگری همچون xu7p با تغییراتی در خودروهای جدید ایرانخودرو قابل مشاهده می‌باشد.

 درب سوپاپ پژو

چرا موتور xu7 واشر سرسیلندر میزند

پیش از اینکه بیش تر در مورد موتور xu7 صحبت کنیم ، موتور xu7 یکی از پر اصطحلاک ترین موتورهای موجود در بازار می باشد. اما این ضعف بعد از زمانی که مونتاژ غیر اصولی در این موتور انجام گرفته ، بیش تر صورت گرفته است. همچنین ضعیف بودن کیفیت واشر سر سیلندر موجود در این موتور و جنس ضعیف آلومنیومی قطعه به دلیل عدم به کار گیری آلیاژ مناسب از دیگر مشکلات این موتور می باشد.

یکی دیگر از مشکلات این موتور دارد این است که نقص در سفت شدن پیچ های موتور و مونتاژ این مورد موجب آسیب به پیچ ها و در نهایت موجب آسیب جدی به موتور می شود . عدم توضیع صحیح نیرو برای سفت کردن پیچ ها از دیگر مشکلات بسیار بزرگی است که موجب واشر زدن و در طول زمان موجب آسیب به پیچ ها و از بین رفتن موتور شود.

استفاده از ترکمتر که کاملا تنظیم شده و صحیح باشد ، موجب رسیدن خطای پیچ ها به صفر می باشد. توجه به این موضوع خیلی از مواقع رعایت نشده و آسیب جدی به موتور وارد می کند.

درب سوپاپ فلزی ایده پارت چه نقشی در خودرو دارد

  • تغییر شکل محفظه بخارات روغن به منظور بهینه شدن جریانات سیال
  • آب بندی مناسب و بهینه لوله های ورودی و خروجی
  • تغییر درب روغن ریز جهت آب بندی و توزیع بهتر نیرو
  • تغییر وضعیت کلمپ درپوش فیلتر یکنواختی نیرو
  • طراحی زیبا مطابق درپوش های موتور های روز دنیا
  • استفاده از محفظه فلزی جهت جلوگیری از تغییر شکل درب سوپاپ در مدت کارکرد

درب سوپاپ پژو به دنبال آب بندی صحیحی که مهندیسین شرکت ما با آزمایش های بسیار گوناگون و تست هایی که بر روی مانایی و فشار این قطعه کارکرده اند ، موجب شده است تا این قطعه سلامت کاملی را در بخش دوام داشته باشد.  این قطعه در دو مرحله توسط دستگاه های دقیق تست نشتی این کار را به انجام می رساند. هیچ نشتی در این قطعه وجود نداشته و به دلیل مقاومت بالا و همچنین تست های اطمینان در این قطعه ، و گارانتی دو ساله ایده پارت تضمین کیفیت در این قطعه کاملا مشهود می باشد.

 درب سوپاپ پژو

تست هایی که بر روی درب سوپاپ پژو ایده پارت انجام گرفته

تست شوک حرارتی

این تست برای ارزیابی عملکرد قطعات یا محصولات در شرایط تغییرات حرارتی سریع انجام می‌شود. معمولاً در این تست، قطعه یا محصول به صورت مکرر به دماهای بالا و پایین قرار می‌گیرد تا از پایداری و عملکرد آن در شرایط تغییرات حرارتی سریع اطمینان حاصل شود.

تست کنترل سطح فیلتراسیون و پرت شارژ

در این تست، عملکرد فیلتراسیون و کنترل شارژ و پرت‌های مواد جامد در فیلترها بررسی می‌شود. این تست برای اطمینان از کارایی فیلترها در حفظ کیفیت محصول یا فرآیند استفاده می‌شود.

تست سیکل‌های آب و هوایی

در این تست، محصول یا قطعه به شرایط مختلف آب و هوا (مانند رطوبت، دما، نور خورشید و …) تحت فشار قرار می‌گیرد. این تست برای بررسی دوام و پایداری محصول یا قطعه در شرایط مختلف محیطی صورت می‌گیرد.

تست دوام

این تست برای ارزیابی میزان دوام و استحکام محصول یا قطعه در برابر استفاده مکرر یا استفاده در شرایط سخت انجام می‌شود. این شامل تست‌هایی مانند تست فروریزش، تست لغزش، و تست فرسایش می‌شود.

تست مقاومت به روغن تحت فشار

در این تست، قطعات یا محصولات تحت فشار و تماس با مایعات نفتی یا روغن‌ها بررسی می‌شوند تا از مقاومت آنها در برابر این نوع مواد اطمینان حاصل شود.

تست‌های ضربه و مکانیکی

این تست‌ها برای ارزیابی عملکرد و دوام محصولات یا قطعات تحت ضربه و شوک‌های مختلف صورت می‌گیرد. این شامل تست‌هایی مانند تست فرود، تست ترازوبندی، و تست لرزش می‌شود.

تست خوردگی قطعات فلزی

در این تست، مقاومت قطعات فلزی در برابر خوردگی و اکسیداسیون تحت شرایط مختلف (مانند تماس با مواد شیمیایی، تغییرات حرارتی، رطوبت و …) بررسی می‌شود. این تست برای اطمینان از دوام و عمر مفید قطعات فلزی مورد استفاده است.

هدف ایده پارت از تست های انجام شده بر روی درب سوپاپ این است که ،  مقاومت بسیار مناسبی را در برابر فشارات بیش از حد موتور انجام برسانیم. ایده پارت قطعات خود را به صورت کاملا ویژه ای موتور تست و بررسی انجام می دهد. از جمله کارهایی که ایده پارت بر روی این قطعه به انجام میرساند تست و بررسی تکی هر محصول برای فروش می باشد.

قطعات در ایده پارت به صورت تکی در آزمایشگاه ایده نگر آزمایش می شود و سپس به دست مشتریان خواهد رسید. 

 درب سوپاپ پژو

درب سوپاپ بر روی چه خودروهایی قابل نصب می باشد

درب سوپاپ بر روی تمامی خودروهایی که دارای موتور xu7 می باشند قابل نصب می باشد. از این خودروها می توان به خودروهایی که در شرکت ایرانخودرو تولید شده اند و خودروهای ایرانی و مونتاژی پژو در ایران که شامل خودروهای ، سمند ، پژو پارس ، وانت آریسان می باشد ، اشاره کرد. تمامی خودروهایی که از موتور xu7 بهره می برند از این موتور می توانند بهره مند شوند.

جمع بندی

شرکت ایده پارت با تولید درب سوپاپ فلزی و بهترین نمونه در بخش فشار و گرامای حاصل از موتور همواره در تلاش است تا بهترین کیفیت را برای مصرف کنندگان ارائه دهد . شرکت ایده پارت دارای تاییدیه پژو سیتروئن فرانسه می باشد که یک امتیاز کیفیی برای قطعات خودروی ایده پارت می باشد. همچنین برای دریافت نمایندگی در ایده پارت نیز می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا با کلیم بر روی کلمه نمایندگی ایده پارت در شرکت ایده پارت نماینده شوید.

 

 

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا