تسلا

کاهش مبلغ اقساط ماهانه تسلا مدل 3 و Y به 329 و 399 دلار!

تسلا با ارائه طرح قیمت‌گذاری جدید خود اعلام کرد مبلغ اقساط ماهانه لیزینگ دو خودروی پرطرفدار مدل ۳ و مدل Y به ۳۲۹ و ۳۹۹ دلار کاهش می‌یابد.

همان‌طور که می‌دانید تسلا در ماه‌های اخیر قیمت محصولات خود را کاهش داده و البته نسخه پایه مدل Y را معرفی کرده است. این مدل احتمالاً از مجموعه باتری LFP استفاده می‌کند. با تغییرات صورت گرفته قیمت تسلا مدل ۳ سال ۲۰۲۳ از ۴۰,۳۸۰ دلار شروع می‌شود درحالی‌که بهای پایه مدل Y به ۴۵,۳۸۰ دلار می‌رسد. این دو خودرو با یک‌بار شارژ به ترتیب ۴۳۸ و ۴۱۸ کیلومتر را طی می‌کنند. جدای از این موارد، خریداران می‌توانند اقساط ماهانه کمتری را برای قراردادهای لیزینگی پرداخت کنند.

تسلا پس از کاهش قیمت محصولات خود میزان اقساط ماهانه پرداخت‌های لیزینگی را نیز کمتر کرده است. هم‌اکنون می‌توان تسلا مدل ۳ دیفرانسیل عقب را با پیش‌پرداخت ۴۵۰۰ دلار و اقساط ماهانه ۳۴۹ دلار به مدت ۳۶ ماه انتخاب کرد. البته محدودیت کارکرد خودرو در هر سال به حدود ۱۶ هزار کیلومتر می‌رسد. در واقع هزینه لیزینگ خودروی یاد شده برای سه سال به ۱۸,۱۵۴ دلار می‌رسد. تسلا همچنین در پایان قرارداد ۶۹۵ دلار هزینه خرید و ۳۹۵ دلار هزینه واگذاری را نیز دریافت می‌کند.

مبلغ اقساط ماهانه تسلا مدل Y کمی بیشتر خواهد بود و به ۳۹۹ دلار در ماه به مدت ۳۶ ماه خواهد رسید. پیش‌پرداخت این خودرو نیز ۴۵۰۰ دلار و محدودیت کارکردش ۱۶ هزار کیلومتر است. با در نظر گرفتن هزینه‌های اضافی، هزینه لیزینگ سه‌ساله این خودرو به ۱۹,۹۵۴ دلار می‌رسد. تسلا علاوه بر کاهش هزینه اقساط ماهانه لیزینگ دو محصول خود تغییراتی را در طرح مشوق مالیاتی ۷۵۰۰ دلاری اعمال کرده است. این شرکت می‌گوید تمامی نسخه‌های مدل ۳ شامل مشوق مالیاتی فدرال است هرچند انتظار می‌رود مبلغ مشوق‌ها در هفته‌های آینده به ۳۷۵۰ دلار کاهش یابد. از آنجایی ‌که تمامی خودروهای برقی صرف‌نظر از محل تولید خود مشمول مشوق‌های ۷۵۰۰ دلاری هستند بنابراین کاهش مبلغ مشوق‌ها تأثیری روی مبالغ اقساط محصولات تسلا نخواهد داشت. ذکر این نکته مهم است که قراردادهای لیزینگی تسلا با یک بند جالب همراه هستند و آن اینکه تسلا به مشتریان اجازه نمی‌دهد در پایان قرارداد خودرو را خریداری کنند. البته با معرفی نسخه فیس لیفت مدل ۳ هایلند، احتمال دارد مبلغ اقساط ماهانه بازهم کاهش یابد تا فضا برای عرضه جدیدترین نسخه مدل ۳ مهیا شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مجله "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۳ دیدگاه‌ها

 1. امیر

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (689 ديدگاه)

  با این روند پیش بره تا چند ماه دیگه پدال مینویسه : تسلا خودرو های مجانی مدل ۳ و y در اختیار مردم قرار می‌دهد 😂😂 ( البته این سیاست کاهش قیمت تا الان نتیجه بخش هم بوده چون فروش تسلا تو چین و کلا بازار آسیا خیلی بیشتر از سال پیش شده )

  موافقم 48
  مخالفم 4
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (9859 ديدگاه)

   آقا
   دو دوتا میشه چهارتا
   یه قیمت تمام شده محصول داریم ، یه قیمت هم برای فروش !
   این تا اینجا .
   حالا یا خیلی ساختِ تسلا ارزان تمام میشه که با هر روش فروشی باز هم سود میکنه !!!!!
   یا یه چیزِ دیگه پشت قضیه هست که ضرر فروش تسلا در پشت پرده در اصل سودهایِ سیاسی تیلیارد دلاری خوابیده که مربوط میشه به شکستن قیمت نفت با مصرف کمتر که امروز جنگ اقتصادی تورمی در جهان به راه افتاده و جهان را به دو قسمت در قدرت غرب و شرق تبدیل کرده !

   پروپاگاندا برای برقی‌ها بیش از عملکرد و حقیقت کارکردشون بوده و اصل قضیه که آلایندگی تامین برق و بازیافت داره را اصلاً پوشش نمیدهند در حالی که برقی‌ها قدمت ۱۰۰ ساله دارند !

   موافقم 7
   مخالفم 53
 2. امیر

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (689 ديدگاه)

  در حال حاضر کمترین درآمد اعلام شده توسط دولت فدرال آمریکا برای سال ۲۰۲۳ : ۱۵ دلار در ساعت هست که افراد با این درآمد از دادن خیلی مالیات ها معاف هستند ( از جمله مالیات بر درآمد ) ، اگه به صورت میانگین یک کارگر ۸ ساعت در روز کار کنه میتونه با درآمد فقط ۳/۵ روز اقساط ماهانه یه تسلا مدل y رو بده !! الکتریکی ها کم کم دارن از بنزینی ها هم ارزون تر میشن مخصوصا با این امتیازات و کمک هزینه هایی که دولت ها برای خریدشون میدن ، دیگه میشه به عنوان خودرو های روزمره و شهری هم ازشون استفاده کرد ( متاسفانه ما انگار داریم توی ۲۰۰ سال پیش زندگی می‌کنیم با این **- )

  موافقم 50
  مخالفم 6
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (9859 ديدگاه)

   آقا امیر
   تا حدووی درست میفرمایید ، ولی تو خود آمریکاش هم چیزی که متخصصان حوضه خودرو دارند بیان میکنند اینه که برقی‌ها به دلایل گوناگون جا دارند تکامل پیدا کنند و هنوز نمیشه رویشان حساب باز کرد و حالا‌حالاها بنزینی‌ها پیشتازند !

   ماسک و تسلا در جوسازی رسانه‌ای شاهکار قرن هستند و رگ خوابِ مردم جهان را به دست گرفته‌اند و به خوبی توانسته‌اند از این موقعیت مجازی که پیش آمده ، نهایت نفع را ببرند که مثال واضحش درآمدهای وحشتناک میلیاردی از بالا پائین کردن سهام و بیت‌کوین بوده !

   موافقم 4
   مخالفم 50
 3. AMANTE

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (1808 ديدگاه)

  همه چی خوب که تا اینکه بخش ( اینکه تسلا به مشتریان اجازه نمی‌دهد در پایان قرارداد خودرو را خریداری کنند. ) رو خوندم.

  موافقم 4
  مخالفم 9
 4. مجتبی .

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (1096 ديدگاه)

  بله وقتی سیستم درست باشه قیمتها فقط درازای خدمات وکیفیت بیشتر بالا میره وحتی گاهی رقابت تولید کننده ها باعث کاهش قیمتها میشه ولی در این سیستم هردمبیل هرروز افزایش قیمت وکاهش کیفیت وخدمات داریم.

  موافقم 11
  مخالفم 3
  1. Bagher

   ۲۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (120 ديدگاه)

   البته تورمم جوریه که کاهش قیمت رو تو خوابم نمیبینیم

   موافقم 5
   مخالفم 1
  2. امیر

   ۲۲ مهر ۱۴۰۲
   سوابق: (689 ديدگاه)

   دوست من هر جایی که فساد و دزدی نباشه پیشرفت هم صورت میگیره میدونی مشکل ایران چیه ؟ اینه که ۹۹ درصد ملت ( یعنی تقریبا همه ) اگه توانشو داشته باشن ، لحظه ای هم به دیگران رحم نمیکنن و برای سود خودشون دست به هر پارتی بازی یا کار های دیگه ای که شما هم میدونید ، می‌زنند ! برای مثال همین قرعه کشی ایران خودرو و سایپا که تقریبا هر کسی شرکت میکنه هدفش این هست اگه برنده شد بره اون ماشینو با دو یا سه برابر پولی که براش داده بفروشه یا به اصطلاح بکنه تو پاچه بقیه در صورتی که نمیدونه این آشغالی که تحویل گرفته به زور ۳۰ میلیون در مجموع قیمت داشته باشه که یه کسر بزرگی از این ۳۰ میلیون هم بابت پول آلمینیومش هست ! ما به خودمون رحم نمیکنیم بعد توقع داریم مسئولان که دیگه ذره ای پاکی و دلسوزی هم تو وجودشون ندارن ، بیان وضع زندگی ما رو درست کنن ! ایران درون یک بحران فرهنگی و ذهنی ۱۴۰۰ ساله هست که تا خود مردم نخوان درست بشه ، هیچ اتفاقی نمی افته

   موافقم 19
   مخالفم 8
   1. منصور

    ۲۲ مهر ۱۴۰۲
    سوابق: (34 ديدگاه)

    آمریکایی ها هم تو رحم کردن به هم خیلی بهتر از ما نیستند. تفاوت در این است که در یک ساختار سالم اقتصادی کسب ثروت از راه تلاش و نو آوری امکان پذیر است ولی در یک سیستم فاسد از راه رانت و کلاهبرداری‌. افراد جامعه مقصر نیستند، سیستم آنها را به سمت فساد رهنمون میکند

    موافقم 9
    مخالفم 5
 5. مرسدس

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (92 ديدگاه)

  اونوقت ایران‌خودرو و سایپا دوزاری هنوز ناراضی ان که قیمتاشون کمه

  موافقم 10
  مخالفم 0
 6. amir

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (2050 ديدگاه)

  به تسلا بگی ویران خودرو و وایپا پیش فروش قیمت قطعی میکنن با قیمت روز سکته میکنن

  موافقم 4
  مخالفم 0
 7. amir

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (2050 ديدگاه)

  ببخشید قیمت قطعیش اشتباه نوشتم

  موافقم 1
  مخالفم 0
 8. Enzo Ferrari 2008

  ۲۲ مهر ۱۴۰۲
  سوابق: (1208 ديدگاه)

  خوبه دیگه همه رو صاحب خودرو میکنن
  اما تو بعضی جاها چهار چرخ زیرپای مردم می فروشن

  موافقم 3
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا