متفرقه

دیترویت، اولین شهر جهان با شارژرهای بی‌سیم سطح جاده!

در دیترویت برای اولین بار، یک جادهٔ عمومی به شارژ بی‌سیم القایی مجهز شده است که می‌تواند خودروهای الکتریکی را هنگام حرکت شارژ کند.

چند سال است که در مورد تکنولوژی شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی روی جاده می‌شنویم و حالا دیترویت برای اولین بار شارژر بی‌سیم را در جاده‌ای عمومی نصب کرده است. از طریق این تکنولوژی، رانندگان خودروهای الکتریکی بجای آنکه مجبور شوند برای شارژ باطری خودروی خود توقف کنند، سیم‌پیچ‌های القایی زیر جاده‌ها تعبیه می‌شود که می‌تواند به‌صورت بی‌سیم انرژی را به گیرنده‌های نصب‌شده زیر خودرو بفرستد و باطری‌ها را چه هنگام توقف و چه حرکت شارژ کند.

چنین زیرساختی می‌تواند نیاز به پکیج‌های باطری بزرگ را از بین برده و هزینهٔ ساخت خودروهای الکتریکی را کاهش دهد. علاوه بر این، تکنولوژی موردبحث اساساً نگرانی در مورد شعاع حرکتی خودروهای الکتریکی را هم از بین خواهد برد. در پروژهٔ دیترویت، سیم‌پیچ‌های القایی که ساخت شرکت الکترون وایرلس هستند، زیر سطح جاده نصب می‌شوند. این سیم‌پیچ‌های مسی فقط زمانی فعال می‌شوند که خودرویی مجهز به گیرندهٔ الکترون از روی جاده عبور کند. در این صورت، سیم‌پیچ الکتریسیته را به‌صورت بی‌سیم از طریق میدان مغناطیسی به خودرو ارسال می‌کند.

این اولین جادهٔ عمومی جهان با شارژر بی‌سیم محسوب می‌شود. این پروژه از طریق همکاری ایالت میشیگان، شهر دیترویت، میشیگان سنترال، فورد، نکست انرژی، DTE و… انجام می‌شود. در ابتدا، از فورد E-Transit مجهز به گیرنده برای جمع‌آوری داده‌ها استفاده خواهد شد. این بخشی از یک آزمایش پنج‌ساله برای تکمیل تکنولوژی در محیط‌های واقعی خواهد بود. البته برنامه‌هایی برای باز کردن این جادهٔ برقی هم وجود دارد و این سیستم در چند سال آینده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

شهردار دیترویت دراین‌باره گفته است:

بیش از یک قرن است که دیترویت در سراسر جهان به‌عنوان شهر پیشرو در نوآوری‌های حمل‌ونقل شناخته شده است. ما زادگاه صنعت خودرو، اولین جادهٔ بتنی و اولین چراغ راهنمایی هستیم و امروز می‌توانیم اولین جادهٔ عمومی مجهز به شارژر بی‌سیم در کشور را هم به لیست نوآوری‌ها اضافه کنیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۱۹ دیدگاه‌ها

 1. Ali

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (10 ديدگاه)

  این خیلی نامردی خدا وکیلی همه چیز مال ایناس.ولی در کل دمشون گرم.ما هم اومدیم که استادیوم خالی نباشه.نگاه اینا کنیم بگیم ماشالا.هی روزگار

  موافقم 51
  مخالفم 5
  1. blackwing

   ۱۱ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (799 ديدگاه)

   میتونی تلاش کنی از این استادیوم سربسته بری بیرون و پیش اونا باشی ، یعنی میتونی خود داستان باشی ، فقط تلاش روزمره میخواد.. 😉

   موافقم 22
   مخالفم 9
   1. Ali

    ۱۱ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (10 ديدگاه)

    داداش زیاد فیلم انگیزشی میبینی فکر کنم،والا من و اطرافیانم از تاریکی صبح تا تاریکی شب داریم تلاش میکنیم والا اینجا روی تردمیل هستیم.شاید 4 روز بهت خوش گذشته اینا رو میگی،برو ببین چقدر ادم تلاش میکنن و فایده نداره.ما تو جهان سوم به دنیا اومدیم.اینجا جا واسه خوشبختی خیلی کمه.محکومیم به نابودی

    موافقم 14
    مخالفم 2
   2. Ali

    ۱۱ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (10 ديدگاه)

    خارج رفتن هم که ارزمون بود از بچگی ولی انقد سخت با این شرایط که چیزی به جز یه سراب نیست

    موافقم 12
    مخالفم 0
   3. Turkmen

    ۱۲ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    تا تلاش رو چی معنی کنی.زیاد میشنوم میگن تو ایرانم تلاش کنی ب همه چی میرسی.من تلاش کردم رسیدم بقیه چی؟؟؟همه ما انیشتین هم باشیم باز از بینمون ی نفر انیشتین میشه بقیه کارگر و کارمند.بس کن این بحث مسخره تلاش کردن رو رو که حال ادم ب هم میخوره.من تلاش کردم رسیدم ایا وقتی هموطنانم رو تو این وضع ببینم خوشی از گلوم پایین میره؟؟

    موافقم 3
    مخالفم 1
  2. امیر

   ۱۱ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (689 ديدگاه)

   همه چیز مال ایناس چون دلسوز دارن ، کسانی رو دارن که واقعا برای مردمشون ارزش قائل هستن و دوست دارن مردمشون بهشت رو تو همین دنیا تجربه کنن تا جایی که اصلا معلوم نیست وجود داره یا نه !

   موافقم 33
   مخالفم 5
   1. Anti Tesla

    ۱۱ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (549 ديدگاه)

    بهشت یک چیز معنوی هست نه مادی.
    لطفا درک درستی از بهشت ندارید،حرف نزنید.

    موافقم 1
    مخالفم 27
    1. علی یوسفی

     ۱۱ آذر ۱۴۰۲
     سوابق: (224 ديدگاه)

     کاربر عزیز anti tesla با قسمت اول کامنتتون موافقم اما قسمت دوم غلطه حتی کسی که نسبت به یک موضوع درک درستی نداره بازم باید بگه تا رفع ابهام بشه والا بدون گفتن و بیان دیدگاه هیچ ابهامی رفع نمیشه.

     موافقم 5
     مخالفم 5
  3. امیر

   ۱۱ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (2 ديدگاه)

   الان خیلی از هکیندغربیا و کشورای پیشرفته میان مثلا امارات تحت تاثیر تمیزی امنیت و کیفیت هستند اینجوریم نیست در همین کشورا آمار جرم جنابت مصرف مواد مخدر خودکشی بی خانمان گرسنه فقیر زیاده و خیلیا به سختی از پس هزینه ها بر میان خیلی جاها کیفیت جاده ها خونه ها پلها متروها ایستگاه ها اصلا خوب نیست
   کیفیت زیر ساختهای امریکا خود انجمن عمران امریکا رتبه بندی میکنه که کیفیتی خیلی تعریفی ندارند

   موافقم 3
   مخالفم 33
   1. ارسلان

    ۱۱ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (120 ديدگاه)

    دیگه وقتی نظرت در مورد پیشرفته ترین کشور دنیا اینه ، بهتره برات تو همین کشور درب و داغون عمر تلف کنی!!!

    موافقم 24
    مخالفم 2
   2. علی یوسفی

    ۱۱ آذر ۱۴۰۲
    سوابق: (224 ديدگاه)

    کاربر عزیز امیر همین نکاتی که شما نوشتین نشونه شفافیت آمار و گزارشگری در ایالات متحده هست در کشور ما چی؟تا نام شفافیت میاد از بالاترین تا پایین ترین مقام کشور رنگشون میپره چون میدونن غلط کاریها و در مواردی خیانتها رو فقط میخوان ملت پی نبرن! در مورد جرم و جنایت هم همه جا وجود داره اما نکته مهم اینه حاکمیت اونا برخلاف ما نمیخواد قیم ناآگاه باشه بلکه میخواد وکیل آگاه باشه بنابراین جامعه باید تا حد بسیاری آزاد باشه و بجای دخالت متولیانی با جهل فراوان و پاسخگویی صفر اختیار جامعه برای تعیین سرنوشتش بسیار بالا بره در یک خانواده هم همینطوره در جامعه هم همینطور پس در نهایت این ملتها هستن که باید سبک و کیفیت زندگیشونو انتخاب کنن چون عاقبت اخروی هم در گرو انتخاب هر کسی بصورت مستقلهو این امر در کشور ما هم یقینا میشه و بعد از اون هم باز ایراد هست منتها ایراد من نباید به شما آسیب بزنه و حماقت و افراط یک گروه هم نباید جامعه رو متضرر کنه.

    موافقم 8
    مخالفم 1
  4. ۰۰۹۸سامورایی

   ۱۱ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (126 ديدگاه)

   سلام البته این ها خودشون دست به دست هم دادن و ایستادن و کشورشون رو ساختن خدا هم همین را گفته برای پیشرفته شدن اگر بخواهیم مثل اروپا و آمریکا پیشرفته و مدرن شدن را اراده خودمان و از تو حرکت و از خدا برکت را می خواهد

   موافقم 10
   مخالفم 1
 2. امیر

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (689 ديدگاه)

  ولی به جاده های ایران نمیرسه ! هیجانی که تو چاله چوله های جاده های ایران داری با اون خط کشی هایی که اصلا معلوم نیست با چه معیاری کشیده شدن ، هیچ جای دنیا پیدا نمیشه 🤣🤣😂

  موافقم 18
  مخالفم 2
  1. حسن

   ۱۱ آذر ۱۴۰۲
   سوابق: (1222 ديدگاه)

   جاده هایی که خودرو را خاموش میکنند تا به محیط زیست کمک کنند الوده نشه جاده تضمینی برا از جاکندن باطری

   موافقم 5
   مخالفم 0
 3. فرشاد

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (889 ديدگاه)

  کلارکسون میگف دیترویت مال ماشینای عضلانیه جایی که تو خیابوناش باید غرش V8شنیده شه
  هی روزگار

  موافقم 23
  مخالفم 4
 4. noir

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (238 ديدگاه)

  یکی بگه یکم کند تر پیشرفت کنک ما همینجوریش ۳۰۰ سال عقبیم اینطوری پیش بره که میرسه به هزاره و اینا که

  موافقم 4
  مخالفم 0
 5. حسن

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (1222 ديدگاه)

  دیترویت میشیگان

  موافقم 4
  مخالفم 0
 6. حسن

  ۱۱ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (1222 ديدگاه)

  دیترویت میشیگان شهر اولینها

  موافقم 4
  مخالفم 0
 7. ۹۱۱

  ۱۳ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (563 ديدگاه)

  نگاه کن .
  دیترویت شهر وی هشت های حجیم، شده این
  واقعا بده برا ماشین بازا
  ولی خوب بازم ما که نمی تونیم حتی ببینیم چه برسه حرف بزنیم

  موافقم 0
  مخالفم 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا