متفرقه

نجات معجزه آسای راننده از خودروی زیر گرفته شده توسط تریلی

باورنکردنی؟ نه این چیزی بالاتر از واژه باورنکردنی است. ما درباره شدت تصادف صحبت نمی‌کنیم هرچند هر روز هم چنین تصادفات وحشتناک با کامیون‌ها را نمی‌بینیم. یک خانم داخل خودرو بوده و زنده مانده است. در واقع او بدون هیچ‌گونه جراحتی از خودرو بیرون کشیده شده است. حالا باور کردید واژه باورنکردنی نمی‌تواند چنین صحنه‌ای را توصیف کند؟

این تصادف وحشتناک صبح ۱۶ نوامبر در شمال سیاتل در ایالت واشنگتن رخ داده است. بر اساس گزارش وب‌سایت سیاتل تایمز، ترافیک در حال کاهش سرعت در پل کاگیت ریور بوده اما کامیون به شدت با پشت این نیسان آلتیما برخورد کرده است. همچنین یک کامیون دیگر در جلوی آلتیما بوده و شدت تصادف باعث شده بخش عقب نیسان تا شود. همچنین کامیون کاملاً خودرو را له کرده و بالای آن متوقف شده است.

گفته می‌شود راننده ۴۶ ساله آلتیما داخل خودرو بوده و شاید هر رهگذری با دیدن تصاویر به فوتی‌های این حادثه فکر می‌کرده است. یکی از شاهدان ماجرا می‌گوید پس از تماس با سرویس‌های امداد و نجات، کامیون از روی خودرو کنار زده شده و راننده خودش از خودروی له شده بیرون آمده است. ظاهراً او تنها درد کمی در سر و دنده‌ها داشته و برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان مراجعه کرده است.

شاهد ماجرا می‌گوید در طول ۱۴ سالی که در این منطقه حضور داشته هرگز چنین حادثه‌ای را ندیده است. او می‌گوید بخش عقب آلتیما به عنوان گیرنده ضربه عمل کرده و از بخش سرنشینان حفاظت به عمل آورده است. او اظهار داشته راننده آلتیما خوش‌شانس‌ترین فرد بدشانس بوده است.

زنده ماندن راننده و آسیب ندیدن او در این حادثه وحشتناک می‌تواند یک معجزه باشد.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۱۷ دیدگاه‌ها

 1. بهراد

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (714 ديدگاه)

  دشمنان ازرائیل عجب کارایی می کنن

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۸
  1. عباس

   ۲۸ آبان ۱۴۰۰
   سوابق: (17 ديدگاه)

   من با این نوع ایمنی مخالفم. باعث میشه از آخرت غافل بشیم.

   موافقم ۲۰
   مخالفم ۲۶
   1. M.Kazem.K

    ۲۹ آبان ۱۴۰۰
    سوابق: (772 ديدگاه)

    بنظرم قیاس جسارتا مسخره ایه !
    مث اینه که بگی علم پزشکی در طی چندین هزار سال پیشرفت کرده و سطح درمان بالا رفته پس بشر از آخرت غافل شده !!!! پس برگردیم به همون دوران از هر دو نفری که به ویروسی یا سرطانی چیزی دچار میشد به یک سال نکشیده افقی میشد !!

    موافقم ۶
    مخالفم ۳
   2. مانی

    ۳۰ آبان ۱۴۰۰
    سوابق: (2339 ديدگاه)

    غافل شدن از خرافات عالیه

    موافقم ۱
    مخالفم ۱
  2. net

   ۲۸ آبان ۱۴۰۰
   سوابق: (1904 ديدگاه)

   یکی از علتهایی که در کشور زیبا و پیشرفته امریکا کم ترین تصادف در دنیا داره بخاطر جاده ها و بزرگراه های پهن و استاندارد و مسطح هست .ایالتهای امریکا بهترین خیابانهای دنیا داره.اگر همین تصادف در کشور دیگری بود فوت میشد یا اسیب جدی میدید

   موافقم ۱۸
   مخالفم ۱۰
   1. NAVID۰۰۹۸

    ۲۸ آبان ۱۴۰۰
    سوابق: (7212 ديدگاه)

    اتفاقاً آمریکا با تمام مزایایی که دارد ، قوانین عجیبی هم دارد که یکیش آزاد بودن تمام خودروهای سنگین در ۲۴ ساعت شبانه روز در تمام معابر شهریست که فکر کنید یه اینترناش W900 یا ولوو VNL با اون بزرگی و یه کانتینر ۴۰ فوت به پشتش میتواند وسط روز حتی در کوچه‌ها هم تردد کند و این چیزیه که برایم جالب است !
    درسته خیابان‌ها و کوچه‌ها بزرگ هستند ولی نه وقتی دو طرف ماشین پارک باشه ، ترافیک باشه و تازه این غول‌ها بخواهند دور هم بزنند !

    دنیای ماشین سنگین‌های آمریکا خیلی جالبه و اینقدر تنوع بالاست که حد و نهایت نداره !

    فکر کنید با یک اینترناش یا کِنورث مدل‌های قاره‌پیما که یک اتاق مجهز برای تمام شرایط آب‌هوایی دارند بخواهید در جاده‌های زیبای آمریکا بار جابجا کنید و جدا از درآمد بالایش چه لذتی دارد !
    البته در کنار لذت ، زجرهایی هم دارند مثل پنچری‌ها یا ترمز نگرفتن‌ها در برف و یخ !

    جالب هم سیستم گرفتن بار هست که شما دیگر با باربری طرف نیستید که رانت باشد یا کمسیون بالا بردارند ، بلکه با یک سیستم آنلاین و یکپارچه طرف هستید که بدون معطلی لیست درخواست و قیمت‌ها را انتخاب میکنید و بار را میبرید و اینجاست که دیگر راننده احساس پوچی نمیکند که حقش پایمال شده و تازه انگیزه هم میگیرد و با خوشحالی کار انجام میدهد !

    امیدوارم روزی در ایران هم ، سامانه‌های باربری آنلاین شوند تا دیگر شاهد این همه باربری‌های دزد نباشیم که هم حق راننده را میخورند و هم حق کارفرما و صاحب بار و هیچ قدرتی هم جلودارشون نیست و قشنگ مافیا راه انداخته‌اند ، بخصوص باربری‌های تهران و کرج !!!!!

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۳
   2. امین

    ۱ آذر ۱۴۰۰
    سوابق: (338 ديدگاه)

    بی خیال پسر. مشخصه که نه آمریکا دیدی. و نه جاهای دیگه دنیا رو….
    همه چیز نمیشه توی تصاویر دید.
    تجربه لازمه

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 2. ارسلان

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (232 ديدگاه)

  پرچم نیسان و ژاپن بالاس / تحسین برانگیز تر اینکه نجات پیدا کرده اینه “”در واقع او بدون هیچ‌گونه جراحتی از خودرو بیرون کشیده شده است.””

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۵
 3. یوسف

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (526 ديدگاه)

  😬😬😬😬

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 4. امیر.عارف

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (875 ديدگاه)

  تو ماشینهای ایرانی باید سرنشین ها رو رنده شده بیرون میکشیدند . تاکید بر مقاوم بودن سلول سرنشین یک خانواده و سرنوشت فرزندان آن خانواده را از دربه دری نجات داد

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۳
  1. Karl Benz

   ۲۸ آبان ۱۴۰۰
   سوابق: (1966 ديدگاه)

   اصلا بدبختا منفجر میشن مفقود الاثر میشن

   موافقم ۵
   مخالفم ۲
 5. " Swedish Arrogant Tiger "

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (1801 ديدگاه)

  بلاد کفره دیگه، حتما عزرائیل هم مست کرده بوده.

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۲
 6. Clean energy

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (1162 ديدگاه)

  وات د ….😐😐😐😐😐
  یعنی معجزه به تمام معنا 😑 عجب واقعا واقعا عجب

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 7. میثم

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (3062 ديدگاه)

  ماشینای ما بهشون تکیه میدی ورقش تاب برمیداره 😂😂😂😂😂

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 8. Reza+ar

  ۲۸ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (206 ديدگاه)

  قشنگی زندگی همینه که هیچ چیزش قابل پیش بینی نیست (:

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 9. mojtaba Ghasemi

  ۳۰ آبان ۱۴۰۰
  سوابق: (10 ديدگاه)

  خدا یا نیسان؟ کدومشون جون راننده رو نجات داد؟
  به نظر من خدا همراه با اون مهندس و کارگرای با شرافت این برند خودروسازی هردو سهیم هستند در زندگی بخشیدن به این مرد.کارگرا و مهندسایی که باعشق ماشین میسازن…

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 10. عاشق پدال

  ۲ آذر ۱۴۰۰
  سوابق: (69 ديدگاه)

  الان یه بچه مدرسه ایی میاد کامنت میده:
  نخیر نخیر ژاپنیا پول دادن به جبرییل تا روح طرفو قبضه نکنه و این باعث تبلیغات بشه
  باشه بچه جووون

  یکی گفته بهترین جاده ها رو داره امریکا.
  یا با سیستم کانتی و ایالتی و فدرال امریکا اشنا نیست یا اومده مسخره کرده ما رو. بعد نوشته کمترین تصادفات رو داره. اره اره یکی امریکا کمترین تصادفاتو داره یکی ایران. اول از همه تو این امارها همیشه به ازای هر صد هزار نفر محاسبه میکنن. بعدم امریکا ۱۲.۴ فوتی به ازای هر صد هزار نفر داره. برا مقایسه باید بگم که موناکو هنگ کنگ میکرونزیا نروژ و سوعد ۵ کشور با کمترین فوتیها هستن و نرخش ۰ تا ۲.۲ هست. سوئد ۲.۲. هست. یعنی حدود ۶ برابر کمتر. یعنی حدود ۶۰۰ درصد کمتر.

  یکی دیگه اومده کامنت داده تو امریکا طرف با کامیون میاد داخل شهر. اخه نمیدونی چرا میگی؟
  اول از همه این ولوو nh یا اون ماک یا اون اینترنشنال سمی تراک هستن نه تراک. فورد اف۱۵۰ تراک هست.
  اف۵۵۰ تراک هست. سمی تراک ها تنها با یه وزن خاص و ساعت خاصی میتونن وارد خیابون بشن. اونم خیابون اصلی شهر نه تو به اصطلاح کوچه. و همینطوری نمیتونه سرشو بندازه وارد یه محله بشه. سمی تراک ها اتفاقا امتحان و قوانینش خیلی سخته . شده طرف ۲ سال اموزش رفته هی امتحان داده تا بالاخره قبول شده. تو اموزش پوست کردن برگ چغندر که یاد نمیدن. همین چیزا رو یاد میدن.
  لابد شما تو یه متن انگلیسی خوندی تراک میتونه وارد خیابونای کوچیک بشه فکر کردی منظورش کامیونه. تراک بیشتر همون کامیونت میشه. اون کامیون که شما اسم بردی مثل ولوو سمی تراک به انگلیسی میشه.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا