چشم انداز

سریع‌ترین سدان‌های حال حاضر جهان، از چارجر هلکت تا بنتلی فلاینگ اسپور

در لیست سریع‌ترین سدان‌های جهان خودروهایی با ۵۱۰ تا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و سقف سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت حضور دارند.

سریع‌ترین خودروی جهان کدام است؟ این سؤالی است که خیلی از علاقه‌مندان به خودرو می‌پرسند و قطعاً پاسخ آن هایپرکارها هستند. سدان‌ها گزینه‌ای نیستند که هنگام مطرح شدن این سؤال به ذهن بیایند ولی در حال حاضر سدان‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند همپای سریع‌ترین خودروهای جهان باشند؛ بنابراین، در ادامه قصد داریم با سریع‌ترین سدان‌های حال حاضر جهان آشنا شویم. این‌ها خودروهایی هستند که راحتی را با سرعت شگفت‌انگیز ترکیب کرده و مرزهای پرفورمنس و تجمل را از نو تعریف می‌کنند.

۱۰-آئودی RS7 پرفورمنس

حداکثر سرعت: ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

آئودی به ساخت سدان‌های لوکس و سریع که تجمل را با سرعتی شگفت‌انگیز ترکیب می‌کند شهرت دارد و RS7 یکی از همین خودروها است. این ماشین به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز است که در نسخهٔ پرفورمنس ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. به لطف این اعداد چشمگیر، RS7 پرفورمنس ظرف تنها سه ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند تا به یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان تبدیل شود.

۹-ب‌ام‌و M5 CS

حداکثر سرعت: ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت

خودروی بعدی این لیست یکی از رقبای مستقیم آئودی RS7 یعنی ب‌ام‌و M5 است که ترکیبی از راحتی و پرفورمنس را ارائه می‌کند. این خودرو همچنین در نسخهٔ CS ارتقاءهایی را برای عملکرد بهتر در پیست تجربه کرده است. زیر کاپوت M5 یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو قرار گرفته است که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر را در نسخهٔ CS در اختیار راننده قرار می‌دهد. به لطف این نیرو، سوپرسدان ب‌ام‌و در کمتر از سه ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد تا بتواند حتی برای برخی سوپرکارها هم خط‌ونشان بکشد.

۸-آلفارومئو جولیا کوادریفولیو

حداکثر سرعت: ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت

در سینهٔ آلفارومئو جولیا کوادریفولیو قلبی می‌تپد که از پیشرانهٔ F154 هشت سیلندر فراری گرفته شده است. این یک موتور ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو با ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور است که امکان رسیدن به حداکثر سرعت خیره‌کنندهٔ ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت را برای سدان ایتالیایی فراهم می‌کند. البته ازآنجایی‌که در جولیا نیروی موتور فقط به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود، ۳.۸ ثانیه طول می‌کشد تا از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد که به‌اندازهٔ برخی از دیگر سدان‌های این لیست سریع نیست.

۷-مرسدس AMG GT63 S E-Performance

حداکثر سرعت: ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت

AMG GT63 S E اولین محصول پلاگین‌هیبریدی AMG محسوب می‌شود و جدیدترین نوآوری‌های تکنولوژیک را با تجربهٔ غنی AMG ترکیب می‌کند تا پرفورمنس فوق‌العاده‌ای را ارائه کند. این خودرو از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو ۶۴۰ اسب بخاری به همراه یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند و قدرت خیره‌کنندهٔ ۸۴۳ اسب بخار را به چرخ‌ها تحویل می‌دهد. با این نیروی عظیم، سدان پلاگین‌هیبریدی AMG در کمتر از ۳ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

۶-پورشه پانامرا توربو S

حداکثر سرعت: ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت

پورشه پانامرا توربو S همیشه یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان بوده است. آخرین نسخهٔ این خودرو به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز است که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. توربو S با این نیرو ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بااین‌حال، کسانی که ۶۳۰ اسب بخار را کافی نمی‌دانند می‌توانند سراغ توربو S هیبریدی بروند که ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند بیش از ۳۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

۵-کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ

حداکثر سرعت: ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت

کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ ممکن است در مقایسه با برخی سدان‌های این لیست یک تازه‌وارد تلقی شود اما به لطف پرفورمنس فوق‌العاده‌اش، خیلی سریع خود را در بین سوپرسدان‌های بازار مطرح کرد. این سدان آمریکایی از یک نیروگاه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ با ۶۶۸ اسب بخار قدرت و ۸۹۵ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند و با حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت نه‌تنها سریع‌ترین کادیلاک تاریخ است بلکه یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان هم محسوب می‌شود. تمام نیروی موتور در این خودرو فقط به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و بلک‌وینگ را ظرف ۳.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

۴-مازراتی گیبلی تروفئو

حداکثر سرعت: ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت

گیبلی تروفئو تجسم توانایی‌های مازراتی در طراحی و پرفورمنس است. این ماشین از پیشرانهٔ ۳.۸ لیتری V8 توئین توربوی فراری استفاده می‌کند که ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. گیبلی ظرف ۳.۷ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. این پرفورمنس وقتی با ظاهر جذاب ایتالیایی ترکیب می‌شود، نتیجه سدان چشمگیری خواهد بود که هر جا می‌رود سرها را به سمت خود برمی‌گرداند.

۳-دوج چارجر هلکت ردآی وایدبادی

حداکثر سرعت: ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت

چارجر هلکت ردآی به همان اندازه‌ای که صدای رعب‌انگیزی دارد ترسناک است و پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ زیر کاپوت آن برای رانندگان تازه‌کار مناسب نیست زیرا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این سدان وحشی آمریکایی ظرف ۳.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت فوق‌العادهٔ ۳۲۷ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. البته چارجر به‌اندازهٔ سوپرسدان‌های اروپایی این لیست لوکس نبوده و قرار هم نیست که باشد. این یک هیولای ویرانگر است که بنزین را به هیجان تبدیل می‌کند.

۲-آلپینا B5 GT

حداکثر سرعت: ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت

محصولات آلپینا به سقف سرعت بالا شهرت دارند زیرا در این خودروها خبری از محدودیت سرعتی که در محصولات خودروسازان آلمانی می‌بینیم نیست. سریع‌ترین سدان حال حاضر آلپینا مدل تولید محدود B5 GT است. در این خودرو خروجی پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی ب‌ام‌و با تغییرات آلپینا به ۶۳۴ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور رسیده است. این قوی‌ترین پیشرانهٔ تاریخ آلپینا محسوب می‌شود و B5 GT را به حداکثر سرعت خیره‌کنندهٔ ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند تا بتواند حتی ب‌ام‌و M5 CS را هم پشت سر بگذارد.

۱-بنتلی فلاینگ اسپور اسپید

حداکثر سرعت: ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت

فلاینگ اسپور اسپید سریع‌ترین سدان حال حاضر جهان است. این ماشین به لطف نیروگاه ۶ لیتری W12 توئین توربو که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند می‌تواند تا ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت پیش برود و تمام سدان‌های جهان را پشت سر بگذارد. در فلاینگ اسپور اما همه‌چیز فقط سرعت نیست زیرا این یکی از لوکس‌ترین سدان‌های حال حاضر هم محسوب می‌شود. البته قطعاً این ویژگی‌ها هزینه دارد و قیمت سدان لوکس بریتانیایی‌ها از بیش از ۲۵۰ هزار دلار شروع میشود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸۹ رای
منبع
Top Speed

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۷۱ دیدگاه‌ها

 1. R/T

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (962 ديدگاه)

  همه شون عالین
  انتخاب ها درست بودند

  موافقم 68
  مخالفم 2
  1. Amard

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (728 ديدگاه)

   کاش منم فوتبالیست بودم و 6 تا از انگلیس می‌خوردم یا حتی اصلا بازی نمی‌کردم و می‌تونستم یکی از اینها مخصوصا اون پورشه و مازراتی پانامرا بخاطر سود بیشتر بیارم

   موافقم 22
   مخالفم 2
  1. MehdiTurbo

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1889 ديدگاه)

   اینا که گفتی به علاوه پورشه و دوج انتخابای من اند واقعا به شاسی بلند ترجیحشان میدم از دید من زیبا ترین خودروهای جهان ان به علاوه ۹۱۱ و یه تعداد محدود دیگه در کوپه ها

   موافقم 7
   مخالفم 2
   1. Reza Waffen SS

    ۶ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (5299 ديدگاه)

    دیگه چیزی نموند

    موافقم 11
    مخالفم 0
 2. F22RAPTOR

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (2573 ديدگاه)

  چقدر دلم یه کدیلاک میخواد

  موافقم 49
  مخالفم 5
 3. Kamy

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (686 ديدگاه)

  شرارت از قیافه چارجر میباره 😂😂

  موافقم 51
  مخالفم 6
 4. Tesla

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (654 ديدگاه)

  تسلا مدل s پلد کبیر همین ماه پیش بود که با track package سرعت فوق العاده : ۳۳۲ کیلومتر بر ساعت رو ثبت کرد و در حال حاضر نه تنها با اختلاف پرشتاب ترین سدان جهان هست ، بلکه سریع ترین سدان استاندارد جهان هم هست 🇺🇸🇺🇸🇺🇸⚡️⚡️⚡️🚀🚀

  موافقم 16
  مخالفم 154
  1. Royal Driver

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1266 ديدگاه)

   تو با اون تسلات باهم بیاید پایین

   موافقم 75
   مخالفم 4
  2. Ali t

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (23 ديدگاه)

   ببخشید جارو برقی رو با ماشین مقایسه نمی کنن😂😂⚡⚡🤏🤏

   موافقم 77
   مخالفم 4
  3. بهنام

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (785 ديدگاه)

   😂😂

   موافقم 15
   مخالفم 1
  4. blackwing

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (799 ديدگاه)

   نوشت سریع ترین سدان ، نه سریع ترین آرمیچر

   موافقم 69
   مخالفم 5
  5. مصطفی

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (38 ديدگاه)

   اون ماشین حساب نمیشه که

   موافقم 25
   مخالفم 1
  6. Saeed Jame

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (11 ديدگاه)

   کبیر؟ 🤣🤣🤣🐐

   موافقم 22
   مخالفم 2
  7. ÀŠĤĶÀÑ

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (83 ديدگاه)

   توی متن اومده سریع ترین ماشین یعنی سریع ترین موتور نه سریع ترین باتری
   پ.ن: تو که به نخود هر آش بودن معروفی لفظ نیا که یه چرخ ماشینای اینجا رو به خود ایلان ماسک و تسلا نمیدم

   موافقم 17
   مخالفم 1
  8. فرشاد

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (886 ديدگاه)

   این رده بندی ماشینای سدان بود پدال فعلا رده بندی مخلوط کنا رو منتشر نکرده

   موافقم 7
   مخالفم 1
  9. Bmw

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (592 ديدگاه)

   برو بیگیرش
   دسته گل یادت نره آقا دوماد

   موافقم 3
   مخالفم 1
  10. ram1500trx

   ۷ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (176 ديدگاه)

   تو این کلمه کبیر از کجات در اوردی
   ببین لذت رانندگی ب اینه با ماشین امریکایی بری پمپ بنزین.بنزین بزنی بندازی دل جاده گاز ک بدی برات غرش کنه.مخصوصا ک کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ باشه
   لعنتی انگاری اومده بجنگه
   پس تو این دوره ب ارمیچر نگو کبیر بهت میخندن

   موافقم 5
   مخالفم 1
  11. BMW

   ۸ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1027 ديدگاه)

   عزیزم گفتن ماشین اسمی از جارو برقی نبردند وگرنه ماشین شما اول هست تو جارو برقی ها مشکلی که من با ماشین های تسلا دارم اینه جارو برقی یه صدایی میده ولی این جارو برقی اصلا به زور صداش در میاد

   موافقم 1
   مخالفم 0
 5. كولول

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (20 ديدگاه)

  انتظار نداشتم بنتلی بشه اول باریکلا

  موافقم 35
  مخالفم 7
  1. محمدهادی

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (2061 ديدگاه)

   یکی از یکی شاخ تر
   جدا از حضرت CS آلپاینارو نگا،چقد خوش استایل
   مثل یک کارمند آلمانی با کت شلوار سرمه یی میمونه
   ریشارم شش تیغ کرده،بوی ادکلن ش همه رو تحت تاثیر قرارداده

   موافقم 12
   مخالفم 2
 6. امیر

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (689 ديدگاه)

  اصلا فکر نمیکردم hellcat redeye انقدر سریع باشه !! ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت برای یه سدان ۵ نفره عدد وحشتناکی هست !! لات جاده اینه نه ۴۰۵ و پارس 🤣😂😂🙌🙌

  موافقم 66
  مخالفم 5
 7. NAVID۰۰۹۸

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (9859 ديدگاه)

  این یعنی هنوز تاج پادشاهی دست جرمن‌هاست !

  موافقم 37
  مخالفم 15
 8. زیزیگولو

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (4340 ديدگاه)

  بین اینا دوج چارجر ردآی چشممو گرفت

  موافقم 33
  مخالفم 6
 9. Kamy

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (686 ديدگاه)

  رخ هر کدوم به چی میخوره

  نظر خودم

  as7 آماده تعقیب و گریزه دو تا باند خلافکار

  M5 آماده درگ خیابونی

  آلفا بزاریش تو خونه نگاش کنی 😍

  بنز اسمش طولانیه وسط تلفظش باید یه نفس بگیری 😂😂
  رُخش ؛ یه دور دور شبانه آرامش‌بخش با بهترین رفیقت

  پانامرا توربو ؛ با خانم بچه ها که داری از خرید برمیگردی یه چند تا بچه پرُرو لامبو سوارو ادب کنی 😂

  گیبلی ؛ تو حیاط ویلای دَرَن دشتت منتظری جنسا رو بزاری تو صندوق ببری پخش کنی ( دیگه دارم رد میدم همش خلاف شد که 😂😂😂)

  چارجر هم ک گفتم ؛ باکتو پر کنی یه شهرو بریزی بهم و نون پلیسای اون شهرو حلال کنی 🤣🤣

  آلپینا ؛ کت و شلوار مارکتو بپوشی تخته گاز بری که به جلسه کاریت برسی

  فلایینگ اسپور ؛ با لیدی بار و بندیل سفرو ببندی بزنی به دل جاده های … جاده شو شما بگید..

  موافقم 70
  مخالفم 3
  1. MC20

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1551 ديدگاه)

   باردون حومه ژنو …

   موافقم 27
   مخالفم 1
   1. Kamy

    ۵ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (686 ديدگاه)

    آتلانتیک نروژ هم خوبه
    ولی حیف سهمیه بنزینمون تا اونجا نمی‌رسه :(

    موافقم 22
    مخالفم 1
  2. M/D

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (207 ديدگاه)

   نصف نظرهای من رانندگی با آرامش و سرعته😂😑
   آئودی rs7:تخت گاز تو آزادراه کاشان-اصفهان
   بی ام و ام ۵ سی اس یا آلپینا بی ۵ جی تی: تو جاده چالوس سر و صدا راه بندازی در عین حال راحتی رو هم داری
   آلفا جولیا:همون نظر شما که بزاری تو خونه تا بعد دو سال یهو قیمتش ۵ برابر شد بفروشی
   مرسدس:تو شهر دور دور
   پورشه پانامرا: ای کاش شاسی اش یکم بلند تر بود چون همین الان به من این حس رو میده که فقط باهاش بری آفرود
   کادیلاک: با آرامش و راحتی بری تو جاده و موقعی که موقعیت مناسبی پیدا شد از موتورش کار بکشی
   مازراتی گیبلی: تو یک جاده کم تردد بیابونی تخت گاز بری
   دوج چلنجر: پلیس ایران حداقل به یکیش نیاز داره، تو خیابونای تهران برای پیدا کردن قاچاقچی ها بگازی
   بنتلی: باهاش بری سفر و موقعی که نیاز شد تست کنی ببینی موتور ماشینت سالم هست یا نه (از نظر من این ماشین رو ما بیشتر از راحتی اش استفاده می کنیم، بد نیست ببینیم به اون سرعت می رسه😂😑)

   موافقم 8
   مخالفم 1
   1. Bmw

    ۶ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (592 ديدگاه)

    بنتلی رو نمی‌برن سفر باهاش میرن جشن ها و عروسی های مجللی یا مهمونی های لوکس
    بنتلی حرمت داره نه لذت😂
    امان از دست کیبورد

    موافقم 1
    مخالفم 1
  3. زیزیگولو

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (4340 ديدگاه)

   کامنت جالبی بود😂

   موافقم 13
   مخالفم 0
   1. Kamy

    ۵ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (686 ديدگاه)

    اسم تو هم جالبه زی زی جان :)

    موافقم 8
    مخالفم 0
  4. یاسین

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (9 ديدگاه)

   گردنه صلوات آباد سنندج

   موافقم 15
   مخالفم 0
   1. Kamy

    ۵ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (686 ديدگاه)

    قشنگه ؟
    جاده گیسوم هم عالیه

    موافقم 9
    مخالفم 0
  5. Kamy

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (686 ديدگاه)

   کادیلاکو یادم رفت

   موافقم 6
   مخالفم 0
  6. Royal Driver

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (1266 ديدگاه)

   کامنت باحالیه. خوشم اومد. با فلایینگ اسپور یا پانامرا بزنی به جاده شمال، خودت تنهایی، خورشید هم داره غروب میکنه، یک موزیک Cheri cheri lady مدرن تالکینگ پلی کردی (هرچند این موزیک بیشتر با ماشینای کلاسیک مثل کلاسیکای دهه ۸۰ و ۹۰ مرسدس بنز جور درمیاد بهرحال) چه عشقی کنه آدم.

   موافقم 7
   مخالفم 0
 10. زیزیگولو

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (4340 ديدگاه)

  اکثر سایتای خبری منتشر کردن که : ((ممنوعیت واردات خودروی بالای 40 هزار دلار، باطل شد))

  موافقم 18
  مخالفم 0
 11. Scuderia Ferrari

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (3864 ديدگاه)

  جواهرات اروپایی و آمریکایی که انتخاب بهترینشون کاری هست بس دشوار و فقط عشق و علاقه میتونه یک گزینه رو انتخاب کنه
  اسم “مرسدس AMG GT63 E-Performance” منو یاد “دنا پلاس توربو اتوماتیک جوانان” میندازه ولی این کجا و آن کجا

  موافقم 31
  مخالفم 0
 12. MASOUD 0099

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (411 ديدگاه)

  پورشه پانامرا توربو اس و دوج چارجر هلکت رد آی

  موافقم 12
  مخالفم 2
 13. مهردادکمال

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1776 ديدگاه)

  آیا تا به حال شما تستی از موسسات مستقل یا یک یوتیوبر دیدین که تاپ اسپید بنتلی رو تایید کنه! من به شخصه ندیدم اخه با این دماغه بزرگ خیلی ایرودینامیک نیست

  موافقم 5
  مخالفم 17
  1. OM.01

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (355 ديدگاه)

   (آیا تا به حال شما تستی از موسسات مستقل یا یک یوتیوبر دیدین که تاپ اسپید بنتلی رو تایید کنه! من به شخصه ندیدم اخه با این دماغه بزرگ خیلی ایرودینامیک نیست)

   https://m.youtube.com/watch?v=aLlt6mRkdgk
   تست شتاب و تاپ اسپید بنتلی فلاینگ اسپار W12

   تا جایی که من میدونم بنتلی فلاینگ اسپار با ضریب درگ 0.298 بسیار ایرودینامیک هست و مشکلی بابت تاپ اسپید نمی‌تونه داشته باشه.

   (برای بهتر درک کردن ضریب درگ فلاینگ اسپار باید بگم داج چاجر هلکت ضریب درگ 0.38 داره و پانامرا توربو اس ضریب درگ 0.29 و بی ام و M5 cs ضریب درگ 0.33)

   موافقم 14
   مخالفم 1
 14. notdoctor

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (28 ديدگاه)

  بنتلی عجب رخی داره

  موافقم 19
  مخالفم 1
 15. GMA

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (720 ديدگاه)

  اول با اختلاف بنتلی، بعد از اون پانامرا بنز هم بسیار چشمگیره

  موافقم 11
  مخالفم 4
 16. AMIN JAFARI

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (120 ديدگاه)

  آلپینا B5 GT

  موافقم 10
  مخالفم 3
 17. سوشیانت

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1611 ديدگاه)

  در واقع میشه گفت چارجر سریع ترین سدانه بنتلی که دو رگه انگلیسی آلمانی هست و حاصل همکاری دو کمپانی بنتلی و فولکسه(موتورش ساخت فولکسه) آلپینا هم که یه ماشین تیون شده هست

  موافقم 4
  مخالفم 26
  1. مازیار

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (137 ديدگاه)

   باید ببخشید که دورگه هست و امریکایی “اصیل” نیست

   موافقم 20
   مخالفم 4
  2. استاد میرفندرسکی

   ۵ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (190 ديدگاه)

   بنتلی و رولزرویس و آستون مارتین هیچوقت رگه آلمانی به خودشون نمیگیرن چون بریتانیایی اصیل هستند.

   موافقم 14
   مخالفم 2
   1. سوشیانت

    ۶ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (1611 ديدگاه)

    اگه هستن پس چرا موتورشون رو خودشون نمیسازن یکم تحقیق کنید الان همین بنتلی موتورش ساخت فولکسه

    موافقم 0
    مخالفم 7
    1. Bmw

     ۶ تیر ۱۴۰۲
     سوابق: (592 ديدگاه)

     مگه همه چی موتوره
     مثل این میمونه بگی کل یک خونه زیر بنا و چارچوبشه
     یا یک لباس کلش دکمه هاشه
     موتور مثل دکمه و زیربنا جزو واجبات و اصل کاری های ماشینه ولی همه چیز نیست

     موافقم 3
     مخالفم 1
  3. فرشاد

   ۶ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (6 ديدگاه)

   دیدی چارجر یک نی به زور میخوای بچپونی؟
   بنتلی همیشه انگلیسی و مهندسی انگلیسی و ریشه انگلیسی داره
   بعدشم دورگه هم باشه رگ امرکایی نداره باز یوروپ کار هس یوروپی که همیشه بهش میابزید غیر از وانت سازی

   موافقم 2
   مخالفم 1
   1. سوشیانت

    ۷ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (1611 ديدگاه)

    خودت هم میدونی دارم درست میگم اگه غیر از این بود دلیل منطقی میاوردی الان اون دو خودرویی که جلوی دوج هستن هیچ کدوم مهندسیشون برای خودشون نیست در ضمن اینو کسی داره به من میگه داری میچپونی که خودش داشت سعی میکرد آلمان رو تو رتبه بندی کیفیت خودروها اول بچپونه😂

    موافقم 0
    مخالفم 0
    1. فرشاد

     ۸ تیر ۱۴۰۲
     سوابق: (886 ديدگاه)

     دلیلم کاملا هم درست بود وقتی میگم یوروپ کار ینی ایتالیا انگلیس ژرمن سوئد فرنس
     شما از پس یکیشون هم برنمیای چه برسه به همه
     بعدشم کیفیت خودرو ها یه سایت امریکایی بود که کاملا معلوم بود چیه دوج بی نقص🤣

     موافقم 0
     مخالفم 0
 18. R@min

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1555 ديدگاه)

  همشون با سرعت های بالا مشکلی ندارن صرفا بخاطر تصمیم تیم مهندسی و مسائل فنی محدود کننده الکترونیکی گذاشتن.

  موافقم 21
  مخالفم 0
 19. Arshia m3csl

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (947 ديدگاه)

  بی آپ و ام ۵ و الفارومئو جولیا کواردوفولیو عشقن😍😍👌🏽 عاشق بی ام و سری ۵ از ام تا الپینا b5 و عادی هستم حرف ندارن

  موافقم 5
  مخالفم 1
 20. *ALI*

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (289 ديدگاه)

  همشون شاهکار به تمام معنا هستند از قیاف شون نمیاد که اینقدر پر سرعت باشن ولی موقعی که سوار شون میشی غافل گیرت میکنن

  موافقم 13
  مخالفم 0
 21. مازیار

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (137 ديدگاه)

  از بالا تا پائین همه ابهت و جذابیت خاص خودشونو دارن اما به آخری – بنتلی – که میرسی یه چیزی فراتر از بقیه هست

  موافقم 13
  مخالفم 10
 22. امیرشایان فرازی

  ۵ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (98 ديدگاه)

  دوستان یه سوال دارم
  آیا قراره خودرو های گذر پلاک بشه؟
  چون من تو سه روز گذشته 2 تا ولار یکی تو طرشت یکی تو خیابون مطهری و بی ام و سری 8 گرند کوپه دور میدون آزادی و یه مایباخ 2023 رو پل کریم خان دیدم دیدم. برام عجیب بود چرا انقدر زیاد شدن

  موافقم 8
  مخالفم 3
 23. همایون

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (539 ديدگاه)

  به نظرم بیمر و آئودی و مخصوصا بنز میتونن تاپ اسپید بهتری داشته باشن احتمالا محدودیت کارخونست و گرنه صدان ۸۴۰ اسبی با ۱۲۰۰ تا گشتاور باید بیشتر ازین حرفا راه بره حاجی

  موافقم 4
  مخالفم 1
 24. حسن

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1222 ديدگاه)

  رو سنگ‌ فرشای خیس جاده
  ردِ پای لاستیک بکاریم….

  موافقم 10
  مخالفم 0
 25. حسن

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1222 ديدگاه)

  گاه گاهی جاده ها
  از شهر مقصد
  بهترند.

  با یکی از این ماشینایی که دوس داری.

  موافقم 7
  مخالفم 0
 26. ماکان

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (754 ديدگاه)

  سلام . ببخشید رولز رویس از خودش سدانی که تا حد زیادی سریع باشه را نداره ؟

  موافقم 2
  مخالفم 0
  1. M48

   ۷ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (11 ديدگاه)

   بله حرفت درسته….. رولزرویس که فعلا زیر پرچم bmw هستش…

   موافقم 1
   مخالفم 0
   1. ماکان

    ۷ تیر ۱۴۰۲
    سوابق: (754 ديدگاه)

    ممنون

    موافقم 0
    مخالفم 0
  2. M48

   ۷ تیر ۱۴۰۲
   سوابق: (11 ديدگاه)

   اکثر محصولات رولزرویس از موتور ۱۲ سیلندر bmw استفاده میکنند.
   و همه مدلهاش هم قدرت بالای ۵۵۰ اسب بخار رو دارند.
   اما توی بحث شتاب درسته که عملکرد خوبی دارند اما در مقابل رقبا ضعیفه….. فقط در بحث سرعت…
   در ضمن پر قدرت ترین مدل رولزرویس هم مدل wright کوپه هستش…..که اگه اشتباه نکنم قدرت ۶۰۰ اسب رو داره و شتاب زیر ۴ ثانیه….

   موافقم 1
   مخالفم 0
 27. mahdi-es17

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (565 ديدگاه)

  اگه با پول خودم بخوام ماشین بخرم کادیلاک CT5-V بر میدارم ولی برای بقیشون یکی دیگه برام بخره راضیم😂

  موافقم 2
  مخالفم 1
 28. BMW

  ۶ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (1027 ديدگاه)

  قصد جسارت ندارم ولی همشون یه پا روانی هستند و دیوانه ولی به انتخاب من که باشه بی ام و m5 و الپینا B5 و دوج چارتر هست ولی یه مسئله ای معز منو قلقلک میده و اینکه که میگن دوج چادر برای رانندگان مبتدی اصلا جالب نیست پس دوج چلنجر وحشی رو چی میگن پس

  موافقم 2
  مخالفم 0
 29. misha

  ۷ تیر ۱۴۰۲
  سوابق: (67 ديدگاه)

  جولیا چقد شگفت انگیزه، این پرفورمنس خارق العاده رو فقط با ۵۱۰ اسب بخار تحویل میده، هفتاد اسب ضعیف تر از خودرو بعدی که اونم ی ایتالیاییه و حدود ۱۰۰ اسب بخار ضعیف تر از میانگین این لیست
  فراری خودشم تو لیست برترین ها نباشه قطعا رد پاش هست

  موافقم 0
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا