چشم اندازهفته نامه

معرفی ارزان‌ترین و بهترین خودروهای لوکس کارکرده (قسمت پایانی)

چیزی که جرات واقعی می‌طلبد خرید یک خودروی سطح بالا با قیمتی نازل است. احتمال رخ دادن فاجعه بالاست اما به هیجانی فکر کنید که می‌توانید با یک خودروی لوکس ارزان‌قیمت به دست آورید! خودروهای کارکرده زیادی در بازارهای اروپایی وجود دارند و منتظر خریدار جدید هستند. در این فصل از سال معمولاً افراد به فکر تعویض خودروهای خود می‌افتند و آب‌وهوای مطبوع نیز باعث می‌شود خرید یک خودروی دست‌دوم استرس چندانی نداشته باشد. کوپه‌های شیک خیلی دل‌چسب نیستند و اگر یک لیموزین لوکس راننده اختصاصی نداشته باشد پس به چه دردی خواهد خورد؟ بله زمان بسیار خوبی برای خرید یک خودروی کارکرده با برندی لوکس است و اگرچه قیمت خودروهای کارکرده در ماه‌های اخیر افزایش یافته اما هنوز هم پیشنهادهای خوبی را می‌توان پیدا کرد. بیایید با هم نگاهی به بهترین و ارزان‌ترین خودروهای لوکس و کارکرده داشته باشیم.

کلاس سوپر سدان ها

انتخاب اول: مرسدس بنز E55 مدل ۲۰۰۴ با کارکرد ۱۰۴۶۰۷ کیلومتر

قیمت در زمان صفرکیلومتر بودن: ۵۵۱۴۰ پوند معادل ۶۶۹۴۰ دلار

قیمت فعلی: ۱۰ هزار پوند معادل ۱۲۱۴۰ دلار

یک مرسدس خیال‌انگیز می‌خواهید؟ نظرتان درباره یکی از آن نمونه‌های سه‌حرفی چیست؟ سوپر سدان ها محصولات جدیدی نیستند اما E55 با قوای محرکه عالی و ترکیبی راحت از سواری و تجهیزات گزینه‌ای خاص به شمار می‌رود. پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۴ لیتری سوپرشارژردار و دست‌ساز در بطن این سدان جادار قرار دارد و ترکیب بسیار خوبی به نظر می‌رسد. جای شرمساری دارد که بخش‌هایی از بدنه زنگ می‌زند و به همین خاطر باید در زمان خرید دقت کنید. از جمله مشکلات شایع این خودرو می‌توان به زنگ‌زدگی رکاب‌ها و پایین درب‌ها اشاره کرد. کابین اما همان سبک سنتی مرسدس را دارد. از طرف دیگر پیشرانه ۸ سیلندر خودرو رسیدگی می‌خواهد. داغ کردن در صورتی رخ خواهد داد که سرویس‌ها به موقع انجام نشوند. لاستیک‌های کامل نیز بسیار گران هستند و ترمزها نیز برای سرویس کردن هزینه بالایی را طلب خواهند کرد.

بی ام و ۵۴۵i SE مدل ۲۰۰۴ با کارکرد ۱۵۵۲۲۱ کیلومتر

قیمت فعلی: ۵۴۹۵ پوند معادل ۶۶۷۰ دلار

M5 قطعاً گزینه خوبی خواهد بود اما اینجا گزینه بهتری دارد که بدنه جذاب دوران E60 را نیز به نمایش می‌گذارد. پیشرانه‌های ۸ سیلندر بی ام و بسیار خوب هستند و ۳۳۳ اسب بخار را به شما ارزانی می‌دارند اما خب بهتر است مراعات بخش‌های فنی خودرو را بکنید.

جگوار S تایپ R پلاس مدل ۲۰۰۳ با کارکرد ۱۱۸۶۰۸ کیلومتر

قیمت فعلی: ۷۱۹۵ پوند معادل ۸۷۳۴ دلار

اینجا یک جگوار پرفورمنس را داریم که از نظرها پنهان مانده و شاید دلیل آن ظاهر نه چندان دل‌چسب، قدیمی و تا حدی عجیب باشد. البته این خودرو قدرت قابل‌توجه ۴۰۰ اسبی و ترمزهای قوی برمبو را دارد. بهتر است از نمونه‌های کارکرده و قدیمی‌تر دوری ‌کنید تا دچار دردسرهای بعدی نشوید.

کلاس خودروهای لوکس و بزرگ

انتخاب اول: بنتلی کانتیننتال فلایینگ اسپر مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۱۰۱۳۸۸ کیلومتر

قیمت در زمان صفرکیلومتر بودن: ۱۱۷۵۰۰ پوند معادل ۱۴۲۶۴۵ دلار

قیمت فعلی: ۱۸۹۹۵ پوند معادل ۲۳۰۵۹ دلار

بنتلی های ارزان‌قیمت از نوع مستطیلی شکل هستند اما اسپر اساساً یک کانتیننتال چهار درب به حساب می‌آید. این خودرو گل سرسبد گروه فولکس‌واگن است و از پیشرانه ۱۲ سیلندر توئین توربو و کابینی راحت سود می‌برد. سرویس‌های عادی پیشرانه باعث عملکرد صحیح آن خواهند شد و هیچ دود و صدای ناهنجاری را نخواهید شنید. ورود آب می‌تواند ECU را از کار بیندازد و دلیل قیمت ارزان برخی مدل‌ها نیز رنگ بدنه ضعیف خواهد بود. هزینه بازسازی این خودرو در صورت تصادف بسیار بالاست زیرا ساختاری خاص دارد. ترمزهای نسبتاً ضعیف و لاستیک‌ها را نیز باید موردبررسی قرار دهید.

لکسوس LS430 مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۱۵۲۸۸۷ کیلومتر

قیمت فعلی: ۶۴۹۵ پوند معادل ۷۸۸۴ دلار

تقریباً تمامی محصولات لکسوس با هر قیمتی عملکردی بی‌نقص دارند. این خودروها در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشند هزینه بالایی را روی دست مالک خواهند گذاشت بنابراین در زمان خرید از بررسی تاریخچه کامل آن باید اطمینان حاصل کرد. همه‌چیز به‌صورت استاندارد قرار داشته و شاید لکسوس ناشناس هم باقی بماند که برای برخی از خریداران نکته مثبت تلقی می‌شود.

فولکس‌واگن فیتون مدل ۲۰۰۷ با پیشرانه ۳ لیتری دیزلی و کارکرد ۱۴۴۸۴۰ کیلومتر

قیمت فعلی: ۵۴۹۵ پوند معادل ۶۶۷۰ دلار

فیتون چیزی نیست که آرزویش را داشته باشید اما قیمت بسیار پایین‌تری دارد. برخی افراد فکر خواهند کرد شما سوار یک پاسات لوکس‌تر هستید اما اگر به راحتی و هزینه‌های مناسب فکر می‌کنید فیتون گزینه مناسبی خواهد بود.

کلاس رودسترهای لوکس

انتخاب اول: لکسوس SC430 مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۹۳۳۴۱ کیلومتر

قیمت در زمان صفرکیلومتر بودن: ۵۰۸۵۰ پوند معادل ۶۱۷۳۱ دلار

قیمت فعلی: ۶۴۹۵ پوند معادل ۷۸۸۴ دلار

نقطه قوت محصولات کارکرده و لوکس لکسوس این است که مشکلات زیادی ندارند و کیفیت خوبی را نشان می‌دهند. به همین خاطر SC نیز خودرویی خوش‌ساخت بوده اما این کیفیت برای پیروز بودن در کلاس رودسترهای لوکس کافی نبوده و به همین خاطر است که SC430 به اندازه مرسدس SL جذاب نیست. البته SC ها را افراد ثروتمندی می‌خریدند که خودروهای خود را دوست داشتند بنابراین انتظار تاریخچه سرویس کامل را داشته باشید. از هر مدلی که خوب نگهداری نشده دوری کنید. شاید مشکلی وجود نداشته باشد اما احتمال خرابی حسگرهای سقف و خوردگی بخش‌هایی از بدنه را همواره در نظر داشته باشید.

مرسدس بنز SL350 مدل ۲۰۰۸ با کارکرد ۱۳۱۹۶۶ کیلومتر

قیمت فعلی: ۹۹۹۵ پوند معادل ۱۲۱۳۳ دلار

یک خودروی شیک‌تر و از لکسوس که البته مشکلات برقی بیشتری هم خواهد داشت. به غیر این موارد می‌توانید مالک یک خودروی جذاب و خاطره‌انگیز باشید.

جگوار XK8 4.0 کابریولت مدل ۱۹۹۷ با کارکرد ۱۱۲۶۵۴ کیلومتر

قیمت فعلی: ۸۵۰۰ پوند معادل ۱۰۳۱۹ دلار

انتخاب این خودرو یک راه سنتی و بسیار خوب برای تصاحب خودرویی روباز خواهد بود. XK8 وزن زیادی دارد و در سواری‌اش هم دیده می‌شود اما خودرویی جذاب به نظر می‌رسد. قیمت این خودرو در حال افزایش بوده و دلیلش هم مشخص است.

کلاس شاسی بلندهای لوکس

انتخاب اول: بی ام و X5 V8 مدل ۲۰۰۶ با کارکرد ۱۲۰۷۰۰ کیلومتر

قیمت در زمان صفرکیلومتر بودن: ۴۴۰۰۵ پوند معادل ۵۳۴۲۲ دلار

قیمت فعلی: ۴۵۰۰ پوند معادل ۵۴۶۳ دلار

X5 بی‌شک جذاب‌ترین و نمادین‌ترین شاسی‌بلند اسپرت سال‌های نه چندان به شمار می‌رود. این خودرو سری ۵ قدبلندتر به شمار می‌آید و بنابراین علیرغم وزن بالا سواری خوبی دارد. شما نیازی به مدل ۴.۸iS ندارید بلکه باید دقت کنید. نمونه‌های اولیه می‌توانند روغن‌ریزی داشته باشند و شاید هم دود آبی را با گاز دادن مشاهده کنید. همچنین به خاطر پیشرانه بزرگ باید نشتی ضدیخ را نیز در نظر داشته باشید. گیربکس اتوماتیک این خودرو طول عمر مشخصی دارد و باید آن را هر ۱۲۰ هزار کیلومتر یک‌بار تعویض کنید. سیستم تعلیق و ترمزها نیز باید بررسی شوند.

مرسدس بنز M کلاس ML500 اسپرت مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۱۳۰۳۵۶ کیلومتر

قیمت فعلی: ۸ هزار پوند معادل ۹۷۱۲ دلار

هامر خودروی بزرگ و گران‌قیمتی است و جی کلاس هم خیلی جذاب و گران‌بهاست به همین خاطر انتخاب واقع‌بینانه M کلاس با پیشرانه بزرگ خواهد بود. مدل ۵۰۰ اسپرت به خوبی کار می‌کند مخصوصاً اینکه نسخه فیس لیفت را انتخاب کنید. تریم های AMG نیز ویژگی‌های برجسته‌ای همچون رینگ‌های بزرگ دارند.

پورشه کاین ۴.۵S مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۱۲۲۳۱۰ کیلومتر

قیمت فعلی: ۴۹۹۹ پوند معادل ۶۰۶۸ دلار

اینجا یک خودروی برجسته و توانا داریم که پیشرانه ۸ سیلندر خوش‌صدایی را نیز به نمایش می‌گذارد. هزینه‌های نگهداری کاین بسیار بالا خواهد بود و اگر قطعات و سرویس نیز نیاز داشته باشند حداقل چند هزار دلاری را باید کنار بگذارید. مدل‌های متنوعی از کاین در بازار حضور دارند ولی برای خرید آن‌ها باید دقت کرد.

کلاس سدان های لوکس

انتخاب اول: جگوار XJR مدل ۲۰۰۵ با کارکرد ۱۰۲۹۹۸ کیلومتر

قیمت در زمان صفرکیلومتر بودن: ۶۰۹۷۰ پوند معادل ۷۴۰۱۷ دلار

قیمت فعلی: ۱۲ هزار پوند معادل ۱۴۵۶۸ دلار

محصولات سری پیس جگوار برای نسل مدرن کنونی هستند اما XJ سنتی هنوز هم نظرات را به خود جلب می‌کند. اینجا خودرویی عضلانی، پرقدرت و خاطره‌انگیز داریم که پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۲ لیتری سوپرشارژر با قدرت ۳۹۰ اسب بخاری و شتاب ۵ ثانیه‌ای را به خریدار ارزانی می‌کند. سری X350 این خودرو سبک‌تر و مستحکم‌تر بوده و همچنین فضایی مناسب برای بزرگ‌سالان دارد. سیستم تعلیق بادی پیچیده خودرو هزینه نگهداری بیشتری خواهد داشت بنابراین باید در زمان خرید به این نکته دقت کنید. نکته جالب اینکه برخی قطعات این خودرو به گروه فولکس‌واگن تعلق دارند. همانند اکثر جگوارهای قدیمی احتمال پوسیدگی و زنگ‌زدگی بدنه وجود خواهد داشت.

آئودی A8 4.2 کواترو مدل ۲۰۰۳ با کارکرد ۱۰۴۶۰۷ کیلومتر

قیمت فعلی: ۳۵۰۰ پوند معادل ۴۲۴۹ دلار

ارزش خوب به ویژه در نمونه‌های با پیشرانه بزرگ جزو مشخصات این آئودی هستند. البته A8 فاقد استایل و ابهت مرسدس بوده اما از تجهیزات زیاد و کابین و فضای بار زیادی سود می‌برد. به لطف سیستم کواترو هم سواری خوبی در انتظار شما خواهد بود.

بی ام و ۷۶۰Li مدل ۲۰۰۴ با کارکرد ۹۶ هزار کیلومتر

قیمت فعلی: ۹ هزار پوند معادل ۱۰۹۲۶ دلار

یک خودروی بزرگ با مشخصاتی درخور و نگرانی‌های زیاد! سری ۷ را باید یک لیموزین بزرگ با سیستم تعلیق خاص، سیستم دید در شب و صندلی‌های راحت دانست. البته برای برآمدن از عهده خرج‌های پیشرانه ۱۲ سیلندر این خودرو باید شجاعت زیادی داشته باشید.

خودروهای لوکسی که باید از آن‌ها دوری کنید!

همه خودروهای لوکس و کارکرده‌ای که در بازار حضور دارند وضعیت خوبی نخواهند داشت. ما درباره لندروورها و یا محصولات لوکس رنجروور مطمئن نیستیم. این خودروها اگرچه حالت لوکسی دارند اما در نظرسنجی‌های قابلیت اطمینان همواره امتیازات پایینی را کسب کرده‌اند. این خودروها مشکلات زیادی در هر بخشی دارند. ترکیب سیستم چهار چرخ محرک و کیفیت ساخت آمریکایی هم به جیپ اشاره می‌کند. مدل‌های دیزلی جیپ بیش از پیش در مظان اتهام هستند و خریداران زیادی نیز ندارند زیرا سیستم تعلیق آن‌ها استهلاک بالایی داشته است. از نظر سابقه می‌توان جیپ را هم‌ردیف لندروور دانست اما محصولات این شرکت نیز مشکلات زیادی دارند. در بخش دیگر می‌توانیم به سدان جگوار XJ اشاره کنیم که در برابر لکسوس و ژرمن‌ها حرفی برای گفتن از نظر کیفیت ندارد. سیستم‌های برقی این خودروها نیز مشکلات زیادی دارند.

 

معرفی ارزان‌ترین و بهترین خودروهای لوکس کارکرده (قسمت اول)

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۷ دیدگاه‌ها

 1. ممد ژانگولر

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (2634 ديدگاه)

  پورشه کاین و مرسدس بنز m مال من بقیشم دو دستی خدمت شما داداشا

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲
 2. بهنام

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (237 ديدگاه)

  راجع به اون لکسوس sc430 که توسط اون سه کله پوک دوست داشتنی حسابی تخریب شد تو مجله ی ماشین بررسی اونو تو یک مقاله ی مفصل خوندم . طبق گفته ی نگارنده که مالک چندین دستگاه مرسدس در طول زندگیش بوده غیر از طراحی بدنه که اس ال پونصد بسیار زیباتر بود در تمامی فاکتور ها لکسوس ماشین بهتری بود .البته از منظر یک نگارنده ی نه چندان حرفه ای در رانندگی پرفشار . چه قدرت ،چه شتاب ،چه کیفیت ساخت و مصرف سوخت لکسوس کاملا برتر از مرسدس بود ولی نظر شخصی بنده مرسدس اس ال در طراحی ظاهری زیباترین نسل این ماشین با اون چراغ های دوبل محشرش بود .

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۴
  1. کیان

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (990 ديدگاه)

   بنظر من دهه اول ۲۰۰۰ مرسدس طراحیهاش عالی بودن، هم رقابتی هم از نظر خود مرسدس، اصالت و مدرنیته و بروز بودن و با هم داشتن، حس بنز بودن خوب بهت میدادن.

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۲
   1. ‌...

    ۱۲ تیر ۱۴۰۱
    سوابق: (104 ديدگاه)

    فقط LS430

    موافقم ۱
    مخالفم ۱
  2. Iman99

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (1029 ديدگاه)

   از منظر نگارنده و از نظر خودش و با معیار های خودش شاید یعنی برای استفاده های عادی معمول و برای رفت و آمد لکسوس
   ولی در اصل و با در نظر گرفتن معیار های مهندسی تعیین کننده برتری مرسدس بنز کاملا برتره مرسدس بنز خیلی بهتره از همه نظر

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱۵
  3. viper2

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (846 ديدگاه)

   کادیلاک سویل . فلیت وود . کاپریس تخم مرغی
   ‌کرایسلر نیویورکر و ….. هیچ کدوم از اینا که ده برابر اینایی که تو لیستن اپشن داره توی لیست نبود . واقعا که . پدال امریکایی فن بودن خودشو رسوند

   موافقم ۶
   مخالفم ۱۹
   1. HamiD

    ۱۱ تیر ۱۴۰۱
    سوابق: (2378 ديدگاه)

    https://www.autocar.co.uk/slideshow/finest-affordable-posh-cars-you-can-buy-4

    حرفی میمونه؟!
    برای بازار بریتانیا هست و قیمت ها به پوند محاسبه شده …

    موافقم ۶
    مخالفم ۱
   2. یانکی.من هم فرزند کسی هستم.آبان سرخ.

    ۱۱ تیر ۱۴۰۱
    سوابق: (2027 ديدگاه)

    من یه عمره دارم به این جانب داری پدال اعتراض میکنم ولی کاریش نمیشه کرد علاقه به اروپایی و دژمنی با آمریکاست دیگه.نمونش اخبار آمریکایی انقدر طول میدن که بقیه یادشون بره مگر یکی مثل ما اعتراض کنه چرا اخبار مثال کدیلاک سلستیک رو نمیزاری تا طرفدارهای اروپایی تشتک بپرونن.چون میدونن وقتی آمریکایی بخواد وارد یه مقوله بشه بقیه برا دومی باید بجنگن.مثل برقیها.

    موافقم ۲
    مخالفم ۷
    1. Iman99

     ۱۲ تیر ۱۴۰۱
     سوابق: (1029 ديدگاه)

     آره واقعا ماشینای امریکایی و صنعت امریکا برتری خودشون رو ثابت کردن و مثلا کادیلاک سویل زمان خودش پادشاهی میکرد و فقط مگر اروپایی هایی مثل مرسدس میتونست باهاش رقابت کنه الانم همینطوره فقط بعضی اولویت ها فرق کرده و دیگه ممکنه به بعضی موارد که مهم تر هستن اهمیت داده شه

     موافقم ۱
     مخالفم ۰
  4. Reza Waffen SS

   ۱۱ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (3886 ديدگاه)

   به قیمت بنتلی میشه یه هایما S7 خرید خوب نیست؟

   موافقم ۷
   مخالفم ۳
 3. AMANTE

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (788 ديدگاه)

  بعد از خوندن قسمت اول با دوستم که توی یکی از شهر های اروپا است درباره بیمه ماشین های لوکس صحبت کردم و دو ماشین یکی مرسدس CL و بی ام و E60 رو انتخاب کردیم، و شغل رو برنامه نویس، محله رو آرام و خونه ای بدون پارکینک رو انتخاب کردیم.
  هزینه ی بیمه از ۱۵ هزار یورو تا تقریبا ۲۵ هزار یورو در سال بود، که واقعا زیاده وقتی هزینه های نگهداری رو هم بهش اضافه کنید.

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۲
  1. JDM lover

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (656 ديدگاه)

   میشه بگید از کدوم کشور بوده دوستتون؟
   ممکنه شرایط هر کشور فرق داشته باشه و فقط اونجا گرون بوده باشه

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۲
   1. AMANTE

    ۱۰ تیر ۱۴۰۱
    سوابق: (788 ديدگاه)

    فرانسه پاریس

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۱
    1. Nima

     ۱۰ تیر ۱۴۰۱
     سوابق: (1659 ديدگاه)

     من بررسى کردم براى ۵۳۰ سال ۲۰۰۶
     با ٣ لول مختلف پوشش
     ماهى ۵٩ یورو
     ماهى ٧٢ یورو
     ماهى ١١۵ یورو
     سایت abnamro.nl
     پرداخت آنلاین هم داره

     موافقم ۱۱
     مخالفم ۰
  2. محمد

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (698 ديدگاه)

   Amante جان بیشتر توضیح میدی که چطوری نرخ رو حساب کردید؟ سایت خاصی داره که ماشین ، شرایط و سابقت رو وارد می‌کنی بهت یک نرخ مشخص میدن یا اپ خاصی داره؟

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
   1. AMANTE

    ۱۰ تیر ۱۴۰۱
    سوابق: (788 ديدگاه)

    منم دقیقا نمیدونم چه سایتی هست نپرسیدم ازش، فقط میدونم که تمام شرکت های بیمه توی اروپا توش هست و بعد کشور و شهر رو وارد میکنی و بعد نوع ماشین و کاری که داری و درآمد سالیانه و خونه ات توی کدوم محله هست و پارکینگ داره یا نه و….. رو وارد میکنی و بر اساس اون میگه شرکت های بیمه چقدر برای بیمه سالیانه میخوان.
    تازه یک قابلیت جالبی که داره مثلا توی یک شهر اروپایی تصادف میکنی و فرار، اگه ویدیویی ازت داشته باشن یا شماره پلاک ماشین ات میتونن شماره پلاک رو وارد سایت کنن و ببینن کدوم شرکت ماشین ات رو بیمه کرده و اگه مدرک درستی داشته باشه میتونه شهر و اسم و آدرس ات رو هم پیدا کنه.

    موافقم ۲
    مخالفم ۱
 4. محمد امین

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (1997 ديدگاه)

  بنتلی بهترین انتخاب هست ، شاید از هر نظر ….‌
  جگوار xjr انتخاب منه

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۴
 5. قاطر فروش

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (744 ديدگاه)

  از ائودی خیلی تعریف کرده هم این بخش هم بخش قبلی
  اینجا من از بنز شاسی بلنده خوشم اومد

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 6. JDM lover

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (656 ديدگاه)

  ۵۴۵i ، فلایینگ اسپار ، sl و xjr انتخلبمه
  مخصوصا sl350

  موافقم ۶
  مخالفم ۰
  1. JDM lover

   ۱۰ تیر ۱۴۰۱
   سوابق: (656 ديدگاه)

   E55 رو یادم رفت اونم خیلی خوبه

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 7. Hamid

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (228 ديدگاه)

  عکس مرسدس e55 اشتباه هستش. این عکس نسل قبلشه که سوپرشارژر هم نداره

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۰
 8. Afg

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (249 ديدگاه)

  انتخاب من جکوار رودستر

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 9. یوسف

  ۱۰ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (569 ديدگاه)

  اصلا همچین چیزی در باره لندرور رنجرور درست نیست….. من خودم رنجرور ۲۰۰۵ دارم با کارکرد ۳۷۰ هزار تازه ۲۷۰ تاش ماله سفارت بوده
  توی این چند سال بجز مصرفی ها مشکل دیگه ای نداشته…… در عوض بنز ۱۹۰ داشتم که بیچارم کرده بود….. همش تعمیرگاه بودم
  به نظر من برای خرید ماشین دسته دوم باید تاریخچه و نوع استفاده از اون مشخص بشه بعد بخری

  موافقم ۶
  مخالفم ۴
 10. Matin2

  ۱۱ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (169 ديدگاه)

  ۳ تا جگوار توی لیست هست
  هی دیگه جگوارم جگوار قدیم نیست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 11. speed-hunter-007

  ۱۱ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (37 ديدگاه)

  ۵۴۵i

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 12. AAA

  ۱۱ تیر ۱۴۰۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام خسته نباشید
  ممنون از سایت بسیار خوب و بی نظیرتون
  اگر میشه همین اطلاعات درباره خرید خودروهای لوکس کارکرده در ایران هم بذارید تا استفاده کنیم
  مچکرم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. بنانج

  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (14 ديدگاه)

  اون لکسوس رودستره توسط کلارکسون به عنوان بدترین ماشین تاریخ انتخاب شد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا