چشم اندازهفته نامه

گران‌ترین شاسی‌بلندهای دنیا در سال 2023، از کادیلاک تا فراری

گران‌ترین شاسی‌بلندهای حال حاضر جهان کدامند؟ در این مطلب قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم با این توضیح که فقط شاسی‌بلندهای استاندارد تولیدی از برندهای مشهور مدنظر ما است و به مدل‌های تیونینگ شده و تولید محدود و همین‌طور نمونه‌های ساخت برندهای چینی، روسی و… کاری نداریم.

۱۳-آلپینا XB7

قیمت: ۱۴۵,۹۹۵ دلار

ارزان‌ترین خودروی این لیست نزدیک به ۱۵۰ هزار دلار قیمت دارد. آلپینا XB7 که به‌نوعی نقش ب‌ام‌و X7 M را بازی می‌کند، به پیشرانهٔ آشنای ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی باواریایی‌ها مجهز است که آلپینا خروجی آن را به ۶۲۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور رسانده است. به لطف این نیروی عظیم، غول هفت‌نفرهٔ ۲.۶ تنی ظرف تنها ۴.۲ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

۱۲-کادیلاک اسکالید V ESV

قیمت: ۱۵۸,۰۹۰ دلار

اسکالید V خودرویی است که سال‌ها طرفداران انتظار آن را می‌کشیدند و سرانجام در سال ۲۰۲۲ معرفی شد. این نسخه به همان پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ سدان کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ مجهز است که در اینجا ۶۸۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. اسکالید V در هردو نسخهٔ کوتاه و کشیده یا ESV ارائه می‌شود که اولی ۱۵۵ هزار و دومی ۱۵۸ هزار دلار قیمت دارد.

۱۱-مازراتی لوانته تروفئو

قیمت ۱۶۲,۸۹۵ دلار

اولین کراس‌اوور مازراتی یعنی لوانته در مدل‌های مختلف با پیشرانه‌های متنوعی عرضه می‌شود که قوی‌ترین آن‌ها مدل تروفئو است. این مدل به نیروگاه ۳.۸ لیتری V8 توئین توربوی ساخت فراری مجهز است که ۵۹۰ اسب بخار قدرت و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در پایان امسال اما تولید این پیشرانه پایان خواهد یافت و لوانته تروفئو احتمالاً به موتور V6 جدید مازراتی بنام نتونو مجهز می‌شود.

۱۰-میباخ GLS600

قیمت ۱۷۱,۱۵۰ دلار

این خودرو نسخه‌ای لوکس‌تر و اشرافی از مرسدس بنز GLS محسوب می‌شود که قصد رقابت با رولزرویس و بنتلی را دارد. میباخ GLS فقط در یک مدل و با پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو به بازار عرضه می‌شود که ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده می‌گذارد. قیمت میباخ GLS600 از ۱۷۱ هزار دلار آغاز می‌شود که بیش از دو برابر از GLS پایه گران‌تر است.

۹-ب‌ام‌و XM لیبل رد

قیمت: ۱۸۶,۰۰۰ دلار

XM شاسی‌بلند پرچم‌دار جدید ب‌ام‌و و اولین محصول مستقل بخش M پس از سوپرکار M1 محسوب می‌شود. گران‌ترین نسخهٔ این خودرو لیبل رد نام دارد که با ۷۴۸ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور، قوی‌ترین محصول جاده‌ای تاریخ ب‌ام‌و محسوب می‌شود. این نیرو توسط قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی تولید می‌شود که از یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو و یک موتور الکتریکی در گیربکس تشکیل شده است.

۸-پورشه کاین توربو GT

قیمت ۱۹۷,۹۵۰ دلار

پورشه کاین در انواع مختلفی ساخته می‌شود که گران‌ترین و البته سریع‌ترین آن‌ها توربو GT نام دارد. این نسخه که فقط به‌صورت کوپه ارائه می‌شود، به یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو مجهز است. در فیس‌لیفت اخیر کاین، قدرت این نسخه به ۶۶۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده است تا توربو GT را ظرف تنها ۳.۱ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند.

۷- آستون‌مارتین DBX707

قیمت ۲۳۵,۰۷۶ دلار

اولین ورود آستون‌مارتین به دنیای شاسی‌بلندها شاید در ابتدا خیلی چشمگیر نبود اما نسخهٔ جدید DBX707 همه‌چیز را جبران کرد. این نسخه از همان پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی مرسدس استفاده می‌کند اما خروجی آن به ۷۰۷ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است. DBX707 با حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت، یکی از سریع‌ترین شاسی‌بلندهای حال حاضر جهان محسوب می‌شود.

۶-رنجروور P615 SV LWB

قیمت ۲۳۵,۵۵۰ دلار

رنجروور در مدل‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شود که ارزان‌ترین آن‌ها ۱۰۸,۷۵۰ دلار قیمت دارد اما در نسخهٔ پرچم‌دار SV این رقم بیش از دو برابر افزایش پیدا می‌کند. این نسخه به پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربوی ب‌ام‌و مجهز است که به‌تازگی برای مدل ۲۰۲۴ قدرت آن به ۶۱۵ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. رنجروور SV در نسخهٔ کوتاه ۲۱۰ هزار دلار و در نسخهٔ LWB یا کشیده ۲۳۵ هزار دلار قیمت دارد.

۵-بنتلی بنتایگا اسپید

قیمت ۲۶۷,۳۲۵ دلار

خانوادهٔ بنتلی بنتایگا هم مثل رنجروور تنوع بالایی دارد و با پیشرانه‌های مختلفی ارائه می‌شود که گران‌ترین و قوی‌ترین آن‌ها نسخۀ اسپید است. این مدل از پیشرانۀ ۶ لیتری W12 توئین توربو استفاده می‌کند که ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. متأسفانه اما در آخر امسال بنتلی به تولید این پیشرانۀ جذاب و منحصربه‌فرد پایان خواهد داد و بنتایگا فقط با موتورهای V6 هیبریدی و V8 توئین توربو عرضه خواهد شد.

۴-لامبورگینی اوروس پرفورمانته

قیمت ۲۶۸,۶۶۶ دلار

اوروس در حال حاضر در دو نسخۀ بنام‌های S و پرفورمانته تولید می‌شود که هردو ۶۶۶ اسب بخار قدرت دارند اما درحالی‌که اوروس S در اصل فیس‌لیفتی از اوروس معمولی است و ۲۳۴ هزار دلار قیمت دارد، پرفورمانته نسخه‌ای چابک‌تر با ۴۷ کیلوگرم وزن سبک‌تر است. این مدل برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت به تنها ۳.۳ ثانیه زمان نیاز دارد که ۰.۲ ثانیه از اوروس S سریع‌تر است.

۳-مرسدس G63 4×4۲ AMG

قیمت ۳۵۰,۱۵۰ دلار

مرسدس بنز G کلاس با قیمت پایۀ ۱۴۱ هزار دلار که در نسخۀ G63 به ۱۸۰ هزار دلار می‌رسد، به‌خودی‌خود شاسی‌بلند بسیار گران‌قیمتی است اما نسخۀ G63 4×4۲ دو برابر قیمت بیشتری دارد! این یک نسخۀ افراطی با محورهای پورتال است که برای آفرودهای سخت طراحی شده است. G63 4×4۲ از همان پیشرانۀ ۴ لیتری V8 توئین توربوی G63 معمولی استفاده می‌کند که ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

۲-رولزرویس کولینان بلک بج

قیمت ۳۹۹,۸۵۰ دلار

رولزرویس کولینان از زمان معرفی در سال ۲۰۱۸ تا همین چند وقت پیش عنوان گران‌ترین شاسی‌بلند جهان را در اختیار داشت. نسخهٔ بلک بج کولینان که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، کمی بیشتر روی پرفورمنس تمرکز دارد و برای خریداران جوان‌تر در نظر گرفته شده است. در این نسخه قدرت پیشرانهٔ ۶.۷۵ لیتری V12 رولزرویس به ۶۰۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده و تزئینات بیرونی خودرو نیز به رنگ مشکی درآمده‌اند.

۱-فراری پوروسانگوئه

قیمت: ۴۰۲,۰۵۰ دلار

و نهایتاً به گران‌ترین شاسی‌بلند حال حاضر دنیا یعنی پوروسانگوئه می‌رسیم هرچند که فراری رسماً آن را شاسی‌بلند نمی‌داند. درهرحال، پوروسانگوئه به یک پیشرانۀ ۶.۵ لیتری V12 مجهز است و تنها خودروی تنفس طبیعی لیست ما محسوب می‌شود. این کراس‌اوور ایتالیایی با ۷۲۵ اسب بخار قدرت و ۷۱۵ نیون متر گشتاور، به حداکثر سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۰۵ رای

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۶۲ دیدگاه‌ها

 1. مهرداد

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (45 ديدگاه)

  نمیدونم چرا این کارخونه های که جدیدن اومدن توو جمع شاسی بلند سازا به دل نمیشین ان🤔 چرا هیچ فرقی بین شاسی بلنداشونو اسپرتاشون نیست🤔 کادیلاک، رنجرور، بنز، بی ام البته اگه چراغهای جلوشو درست کنه😂😂😂 به اینا‌میگن شاسی نه لامبورو فراری😒😒😒

  موافقم 34
  مخالفم 11
  1. هیراد

   ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   لامبورگینی هم خوبه وفراری 😳🤮

   موافقم 4
   مخالفم 7
  2. هیراد

   ۲۹ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   لامبورگینی هم خوبه وفراری 😳🤮

   موافقم 4
   مخالفم 8
 2. Khan

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (61 ديدگاه)

  BMW رد لیبل
  زیبای وحشی

  موافقم 34
  مخالفم 52
  1. مرتضی علی وحیدی

   ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (118 ديدگاه)

   بوگاتی هم زاده چرا نذاشتین اینجا؟

   موافقم 5
   مخالفم 26
   1. HANIEH

    ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (15 ديدگاه)

    زشت نمیشه😂

    موافقم 3
    مخالفم 2
 3. Ali

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (8 ديدگاه)

  موتور تنفس طبیعی v12 فراری با صدای بی نظیری که روح آدمو جلا میده پوروسانگوئه بی رقیب میکنه❤️❤️

  موافقم 47
  مخالفم 5
 4. ram1500trx

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (198 ديدگاه)

  اول مرسدس G63 4×4۲ AMG 🔥🔥🔥
  دوم کادیلاک اسکالید V ESV 💪💪💪

  موافقم 52
  مخالفم 19
 5. علی جردن

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1628 ديدگاه)

  کاش بازار خودرویی ایران هم کاری به شاسی بلندهای چینی نداشت و شاسی بلند واقعی دو دیفرانسیل بهتر وارد کشور می شد

  موافقم 18
  مخالفم 0
 6. ❤BMW❤

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1248 ديدگاه)

  نمیدونم چی بگم فقط نگا …

  موافقم 30
  مخالفم 0
 7. حسین دهمرد

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (2478 ديدگاه)

  جای یه بوگاتی شاسی بلند با موتور w16 و قیمت احتمالا میلیون دلاری تو صدر لیست خالیه

  موافقم 20
  مخالفم 8
  1. ar-ma-n

   ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
   سوابق: (210 ديدگاه)

   حیف ولی اگه بود مثل بقی محصولاتش میشد پادشاه میشده تو این کلاس و یکی از رقبا سخت پوروسانگوئه میشده .

   حسین جان بنظرتون بوگاتی برای جانشین پیشرانه w16 چی داره و خب برنامه چیه

   ما هم بوگاتیو بخاطر موتور 16 سیلندر معروف میشناسیم و خب جانشین چیه هست و برنامه چیه نمیدونم با این قوانین جدید .
   مثل این میمونه که یک فیلم معروفی که میشناس دوستش دارن بخوای نقش اول بازیگرو کلان برداری.

   موافقم 7
   مخالفم 1
   1. حسین دهمرد

    ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
    سوابق: (2478 ديدگاه)

    به فرض تولید همچین چیزی قطعا پایه و اساسش باید همون موتور w16 باشه منتها با این قوانین سختگیرانه نمیشه امیدوار بود.

    موافقم 8
    مخالفم 1
 8. blackwing

  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1074 ديدگاه)

  اگه بخوام سه تاشون رو انتخاب کنم :
  کادیلاک ، رنجروور ، فراری

  موافقم 13
  مخالفم 6
 9. جواد

  ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (79 ديدگاه)

  انتخاب اول و آخر: لامبورگینی اوروس!
  رخ و قیافه فوق العاده، موتور و سرعت و قدرت و گشتاور…. و اینکه لامبورگینیه!

  کولینان، بنتایگا رو هم باید ببرند سیرک!!! با اون ظاهر خنده دارشون!

  موافقم 2
  مخالفم 21
 10. O p

  ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  داش جای تویوتا لند کروز خالیه

  موافقم 4
  مخالفم 8
 11. هما

  ۲۳ خرداد ۱۴۰۲
  سوابق: (16 ديدگاه)

  وقتی میگن اصالت مال صنعت آلمانه.یعنی این.حتی شرکتهایی که آلمانی نیستن موتور و شاسی و گیربکسشون رو آلمانیا میسازن.بدون صنعت آلمان هیچ کدوم از این ماشینا ساخته نمیشدن.شاید فقط اسکالید.
  در هر صورت بنظر من جی کلاس معیار شاسی بلند لوکس هست.چون هم در توانایی آفرود و هم در لوکس بودن بیست هست.بقیه یه کدوم از این ویژگی هارو کامل نیستن

  موافقم 12
  مخالفم 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا