آکوراهوندا

فراخوان ۱.۱ میلیون دستگاهی هوندا و آکورا

فراخوان ایربگ ها ادامه دارد زیرا NHTSA اعلام کرده شرکت‌های هوندا و آکورا تعداد ۱۱۰۸۹۳۹ دستگاه از ساخته‌های خود را به خاطر تعویض باد کننده‌ی کیسه‌های هوا فراخوان می‌کنند. این فراخوان نیز به رسوایی عظیم تاکاتا مربوط می‌شود.


بنا به گفته‌ی مقامات دولتی، این فراخوان تعدادی از محصولات آکورا همچون ۳.۲CL 2003، ILX مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶، ILX هیبرید مدل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، MDX مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶، RDX مدل ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶، ۳.۲TL مدل ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳، ZDX مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، TL مدل ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ و TL مدل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ را دربرمی گیرد.

۴
اما محصولات متنوعی از هوندا هم شامل این فراخوان هستند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان سیویک مدل ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵، سیویک هیبرید مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵، سیویک GX NGV مدل ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵، المنت مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱، فیت مدل ۲۰۰۷، اودیسه مدل ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴، پایلوت مدل ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ و ریجلاین مدل ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ را نام برد. این خودروساز ژاپنی همچنین آکورد مدل ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ و مدل ۲۰۰۹ و CR-V مدل ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ و مدل ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ را به نمایندگی‌ها فرامی‌خواند.


تنها تعداد معینی از خودروهای یاد شده تحت تأثیر این رویداد هستند زیرا NHTSA می‌گوید این فراخوان شامل خودروهایی است که باد کننده کیسه هوای راننده‌ی آن‌ها به عنوان بخشی از فراخوان قبلی تعویض شده‌اند. این باد کننده‌های تعویض شده خطای ساختی دارند که می‌تواند باعث انفجار کیسه هوا شود. گفته می‌شود این امر باعث پرتاب قطعات فلزی تیز به سمت راننده و سرنشین جلو شده و جراحات جدی می‌تواند ایجاد کند.

آکورا و هوندا از هفدهم آوریل مالکان را آگاه خواهند کرد و بدون دریافت هزینه‌ای این قطعه تعویض خواهد شد. اگرچه فرایند آگاه‌سازی مالکان از چند هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد اما نمایندگی‌ها آماده‌ی تعمیر این قطعه هستند.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مشابه

‫۵ دیدگاه

 1. овsкиكMас

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
  سوابق: (90 ديدگاه)

  البته رکورد فراخوان هنوز دست امریکایی ها هست فورد با ٢/۵ میلیون فراخوان در سال ✌🏻

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. حسن

   ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
   سوابق: (390 ديدگاه)

   البته هیوندا و کیا هم تو اتیش گرفتن موتورهاشون رکورد دارن اونم بیش از ۵۰۰/۰۰۰ دستگاه در همین سال ۲۰۱۹
   ۲ روز پیش هم پدال پستش رو گذاشت

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. овsкиكMас

    ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
    سوابق: (90 ديدگاه)

    ۵۰۰ هزار یک پنجم ٢/۵ میلیون هست 😂 خیلی راه دارن تا برسن به فورد 😂😂😂

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
    1. hasan

     ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
     سوابق: (26 ديدگاه)

     فورد ۲/۵ میلیون فراخوان برای کیسه هوا داده و لقی دستگیرهای درب
     ولی هیوندا و کیا ۵۰۰/۰۰۰ تا فراخوان دادن برای اتیش گرفتن موتورهاشون
     درسته که هیوندا و کیا کم تر فراخوان دادن ولی علت فراخوانی که دادن خیلی خیلی حاد تر از فراخوان فورد بوده

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
   2. овsкиكMас

    ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
    سوابق: (33 ديدگاه)

    مشکلات فورد که به گفته خود فورد دچار تصادف میشدن شامل معکوس ناگهانی،سوخت،ایربگ،تخلیه شیر هوا،حرکت ناگهانی و غیره میشدن! این یعنی حاد! کیا هیوندا رو هم ۵٠٠ هزارتا 😂 ٢/۵ میلیون خیلیه لامصب 😝

    موافقم ۰
    مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا