قابل‌اعتمادترین خودروسازان سال 2018

کانسومر ریپورتز نتایج مربوط به مطالعه‌ی سالانه میزان اعتماد خودروها را منتشر کرده و طبق آن برخی سورپرایزها به چشم می‌خورند.


مطالعه‌ی امسال داده‌های بیش از 500 هزار عضو کانسومر ریپورتز برای تخمین اینکه مالک یک خودرو با چه مشکلاتی باید روبرو شوند را جمع‌آوری کرده است. این مشکلات طیف وسیعی را شامل می‌شود و از پیشرانه‌های توربو گرفته تا سیستم‌های اطلاعات سرگرمی پیچیده، مشکلات گیربکس و… را در بر گرفته است. این نشریه می‌گوید مطالعه‌ی قابلیت اعتماد امسال توصیه‌های کانسومر ریپورتز درباره صبر یک یا دو ساله‌ی مشتریان برای رفع برخی مشکلات و عدم خرید خودروهای صفر نسل جدید را تقویت می‌کند.


به‌هرحال در ادامه شما را با قابل‌اعتمادترین خودروسازان سال 2018 به انتخاب کانسومر ریپورتز آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 1. هیوندای


با امتیاز قابلیت اعتماد متوسط 57، هیوندای رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. بنا به گفته‌ی کانسومر ریپورتز، غیرقابل‌اعتمادترین محصول این برند کره‌ای خودروی آیونیک و قابل‌اعتمادترین آن‌ها نیز سانتافه XL بوده است. مالکان هیوندای توسان درباره‌ی پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.6 لیتری توربو و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه شکایت کرده‌اند و گفته‌اند این گیربکس تعویض‌های بد، مشکلات کامپیوتری و… دارد. در کل آیونیک هیبرید امتیاز قابلیت اعتماد زیر حد متوسط داشته و مالکان درباره تعویض‌های بد گیربکس 6 سرعته و مشکلات پیشرانه‌ی آن انتقاد داشته‌اند.

رتبه‌ی کلی هیوندای در مقایسه با سال پیش تغییر نکرده و در کل 5 محصول آن بررسی شده‌اند.

 1. مینی


رتبه‌ی مینی و هیوندای و البته امتیازات آن‌ها مشابه بوده اما باید گفت این خودروساز در سال پیش اصلاً رتبه‌ای نداشته است. دو خودروی مینی در مطالعه امسال بررسی شده‌اند و مدل کوپر کمترین اعتماد را داشته درحالی‌که کانتری من درست در نقطه مقابل قرار دارد. کوپر امتیاز متوسطی داشته درحالی‌که کانتری من قابلیت اعتماد بالاتر از حد متوسط را نشان داده است.

 1. ب ام و

ب‌ام‌و i3 مدل 2019
ب ام و در نظرسنجی امسال کانسومر ریپورتز افت سه پله‌ای داشته است. 7 محصول این خودروساز آلمانی بررسی شده و امتیاز کلی ب ام و برابر با 58 است. خودروی X1 کمترین میزان اعتماد را داشته درحالی‌که i3 قابل‌اعتمادترین محصول این برند در سال جاری می‌باشد. ب ام و X3 بازطراحی شده امتیاز پایین‌تر از حد متوسطی داشته و مالکان از مشکلات سیستم تهویه مطبوع از جمله نشتی مایع خنک‌کننده گلایه کرده‌اند.

X1 نیز به خاطر مشکلات سیستم تعلیق، ترمز و لرزش‌های غربیلک فرمان باعث پایین آمدن امتیاز ب ام و شده است.

 1. آئودی


آئودی هم به افت سه پله‌ای مواجه بوده ولی با کسب 60 امتیاز بالاتر از حریف هم‌وطنش قرار گرفته است. 6 خودروی آئودی در بررسی امسال شرکت داشته‌اند و مدل A3 کمترین میزان اعتماد بین هم‌گروهی‌های خود را داشته درحالی‌که آئودی Q5 بیشترین میزان اعتماد را نشان می‌دهد. در کل تمامی مدل‌های آئودی میزان اطمینان و اعتماد مناسبی دارند هرچند امتیاز این برند در مقایسه با سال‌های پیشین بالا نیست.

 1. اینفینیتی


با حضور 4 خودرو در مطالعه قابلیت اطمینان سال 2018، اینفینیتی یک پله بالا آمده و به مقام مشترک پنجم رسیده است. Q50 غیرقابل‌اعتمادترین خودروی این برند لوکس ژاپنی بوده در حالی با خیال راحت می‌توان به Q60 اعتماد کرد. اینفینیتی امتیاز 61 کلی را کسب کرده و هر دو خودروی Q50 سدان و QX60 نیز با بهبود میزان اطمینان روبرو بوده‌اند.

 1. کیا


با همان امتیاز مشابه اینفینیتی، کیا دو رتبه افت کرده است. 8 خودروی این برند کره‌ای در مطالعه امسال حضور داشته‌اند و گفته شده مدل کادنزا کمترین میزان اطمینان را داشته است؛ اما مینی ون سدونا قابل‌اعتمادترین خودروی کیا می‌باشد. اگرچه کیا اسپورتیج کاملاً شبیه هیوندای توسان می‌باشد اما خودروی قابل‌اعتمادتری است. همین مورد درباره نیرو هیبرید نیز صادق است، خودرویی که میزان اطمینان بالاتر از حد متوسط دارد. کیا استینگر که خودروی سال 2018 اتوگاید شده هم میزان اعتماد متوسطی دارد. آن چیزی که باعث کاهش میزان اطمینان کادنزا شده وجود مشکلاتی در حسگرهای ترموستات، سیستم تهویه مطبوع و خنک‌کننده پیشرانه می‌باشد.

 1. سوبارو


سوبارو با دو پله صعود به رتبه‌ی چهارم رسیده و امتیاز متوسط 65 را دارد. 6 خودروی این برند داده‌های مناسبی را تهیه کرده‌اند. سوبارو WRX کمترین میزان اطمینان بین محصولات این خودروساز ژاپنی را داشته درحالی‌که قابل‌اعتمادترین محصول سوبارو خودروی کراس ترک بوده است. بنا به گفته‌ی کانسومر ریپورتز، ایمپرزای بازطراحی شده مشکلاتی در سال پیش داشته اما امسال عملکرد بهتر از حد متوسط داشته است. کراس ترک هم بهبود یافته و بسیار بهتر عمل کرده است. WRX به خاطر مشکلات گیربکس خود امتیاز پایین‌تر از حد متوسط به دست آورده است.

 1. مزدا

مزدا MX-5 میاتا
مزدا در مطالعه قابلیت اطمینان سال 2018 کاملاً خوب عمل کرده و با 9 پله صعود به رتبه‌ی سوم رسیده است. امتیاز این برند ژاپنی برابر با 69 بوده است. با 6 خودروی تست شده، CX-3 کمترین میزان اطمینان و MX-5 میاتا قابل‌اعتمادترین محصول این برند بوده است. به نظر می‌رسد مزدا مشکلات خودروهای CX-9 و MX-5 میاتا را رفع کرده اما CX-3 هنوز هم از مشکلات سیستم تهویه مطبوع رنج می‌برد.

 1. تویوتا

تویوتا پریوس سی 2018
تویوتا امسال رتبه‌ی اول را از دست داده است. با حضور 14 خودرو در مطالعه امسال، تویوتا امتیاز متوسط 76 را به دست آورده است. پریوس C قابل‌اعتمادترین خودروی این برند بوده درحالی‌که نمی‌توان به تاکوما زیاد اعتماد کرد. این خودرو همچنان مشکلاتی در سیستم‌های کمک‌راننده و گیربکس دارد. کمری 2018 نیز اگرچه کمی افت داشته اما بهتر از حد متوسط عمل کرده است. مالکان می‌گویند سیستم اطلاعات سرگرمی انتیون و تعویض‌های ناهنجار گیربکس 8 سرعته اتوماتیک کمری جای گلایه و شکایت دارد.

 1. لکسس


شاید تویوتا امسال رتبه اول را از دست داده باشد اما حداقل بازوی لوکسش یعنی لکسس عنوان قابل‌اعتمادترین برند دنیای خودرو را به خود اختصاص داده است. لکسس که یک رتبه صعود داشته با 6 محصول این مطالعه حضور داشته و 78 امتیاز به دست آورده است. IS کمترین میزان اطمینان و GX هم بیشترین اعتماد را دارند. امسال تمامی محصولات لکسس امتیاز اعتماد متوسط یا بالاتر از حد متوسط داشته‌اند.

منبع: autoguide

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

62 دیدگاه

 1. حمىد
  سوابق: (154 دیدگاه) ,

  الان پس لامبو و فرارى بقىه که نىستن غىر قابل اعتمادن؟

  پاسخ
  1. (Ali (Chevy nova
   سوابق: (5083 دیدگاه) ,

   الان ممکنه بعضى ها بگن ماشىنهاى امرىکاى نىستن تو لىست
   خوب منم بهشون جواب مىدم شرکتهاى نظىر بنتلى. بنز. فولکس. مازراتى و…… خىلى هاى دىگه هم نىستن
   پس اگه نبودن ماشىنهاى امرىکاى رو بخوان نشونه قابل اعتماد نبودنشون بدونن خود به خود شرکتهاى هم که نام بردم که تو لىست نىستن غىره قابل اعتماد هستن
   در ضمن رتبه دومى کوروت تو مسابقه(( معتبر)) کار اند دراىور براى من کافى بود که تو دهنى باشه به اون 2 نفرى که کوروت رو نقد مىکردن

   پاسخ
   1. Reza
    سوابق: (1009 دیدگاه) ,

    همه میدونیم که اون مسابقه نامعتبر بود.
    فیلمشو اگه ببینی کاملا واضح هستش که هوراکان رو از جاده خارج کردند و راننده TTRS داشت پاهاش میلرزید.

    – تودهنی رو ما زدیم با شکست آخرین نسخه هلکت مقابل TTRS افسانه ای.
    – تودهنی رو ما زدیم با اول شدن پورشه ای که حتی چشم دیدنشو ندارین و هی قورباغه قورباغه میکنین. ببین این قورباغه چی کرد تو خاک آمریکا 💪💪💪
    – تو دهنی رو مازدیم با شکست Ford GT با چندهزار سنسور من درآوری از پرفورمانته گلادیاتور ایتالیایی 👌👌👌

    هممون میدونیم که کوروت به هیچ وجه نمیتونه Ford GT رو شکست بده، ولی تواین مسابقه همه چیز برعکس شد، این نشون میده که دست های پشت پرده ای وجود داره.

    پاسخ
    1. (Ali (Chevy nova
     سوابق: (5083 دیدگاه) ,

     پس خبر ندارى
     دىمن تو پىست 911 توربو و همچنىن مک لارن 720 رو شکست داد
     فىلمش رو تو کانال تلگرام muscle. Kings گذاشته
     در ضمن رضا کار اند دراىور نامعتبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
     لابد اون مجله بى نام و نشون که توش ام 5 از دىمن برد معتبره؟؟؟؟؟؟؟؟
     واقعا نتونستى جواب منطقى بدى رفتى به مجله بىن المللى کار اند دراىور مىگى نامعتبر؟؟؟؟
     کوروت رتبه دوم رو گرفت و رفت
     اگه مسابقه کار اند دراىور که کوروت شد دوم نامعتبره پس درگ 2018 هم که کوروت رتبه 4 شد هم نامعتبره

    2. wick
     سوابق: (1068 دیدگاه) ,

     دست های پشت پرده مگه لیگ فوتبال توی اون درگ که دیمن مقابل m5 باخت حتی ما نگفتیم غیر معتبره یا فلان و بهمان
     گفتیم کار هر کس نیست بتونه با دیمن رکورد بزنه لاعقل میگفتی تقصیر راننده بود یه چیزی اخه نا معتبر والا

   2. mahdy
    سوابق: (2184 دیدگاه) ,

    علی چته کی چیزی گفته ؟ کوروت چیه ؟ کی گفت آمریکایی غیر قابل اعتماده ؟
    جواب کیو میدی ؟ چه ربطی به پیست داره ؟

    پاسخ
    1. ADAK
     سوابق: (644 دیدگاه) ,

     دفاع رو به جلو …
     🙂

   3. Reza
    سوابق: (1009 دیدگاه) ,

    در رابطه با دیمن بهت بگم که تو 10 درگ قبلی و درگ های معتبر و . . . دیمن به طور کاملا طبیعی از 720 خورد . حالا تو یکی از درگ ها راننده یه اشتباهی کرد که باعث شد نتیحه تغییر کنه .
    اگه داری 720 خدای تکنولوژی رو با دیمن پوست و استخون مقایسه میکنی باید بهت بگم نصف عمرت به فناست مراقب باش این حرفت به گوش طرفداران مکلارن نرسه.

    پاسخ
    1. wick
     سوابق: (1068 دیدگاه) ,

     دیمن مکلارن که هیچ هر خودرو استاندارد ساخت کمپانی رو تونسته شکست بده پنج تا فیلم اوردم چهارتاش معتبر و قابل اطمینان هستن که دیمن تونسنه رکورد های ۹/۳ _ ۹/۲ _ ۹/۴ _۹/۷ و 8/8 رو بزنه
     حتی تاپ گیر هم باهاش رکورد زد و گفت این ماشین سریع ترین هست در دنیا

   4. Reza
    سوابق: (1009 دیدگاه) ,

    علی باز که داری ده میلیون ده میلیون میکنی. خخخ
    پسر کی میخوای اینو بفهمی ، ماستنگ از بدو تولد 10.000.000 تا فروخته . برای بار هزارم اینو گفتم.
    شما برو فروش های فقط یک نسخه پورشه یا آئودی یا BMW یا مرسدس رو بشمار ، ببین توانایی شمردن صفر هاشو داری؟

    پاسخ
   5. یاشار اسدی
    سوابق: (104 دیدگاه) ,

    جنسیسی که دو سال بود داشت عالی میکرد و یا اول بود یا دوم…و یا پورشه و لینکلن…یعنی این خودروساز ها تو یه سال این همه افت رتبه داشتن…بخصوص جنسیس که خیلی تعریفشو تو بررسی های یوتیوب کانسیومر ریپورتر میشنیدم…واسه من که عجیبه…پورشه ای که دوم شده بود…یعنی تو عرض یه سال این همه رتبه افت داشته

    پاسخ
  2. sina
   سوابق: (1832 دیدگاه) ,

   فک کنم فراری و لامبو چون تولیدشون انبوه نیست به اون معنا تو این مطالعه لحاظ نمیشن حمید جان
   البت مطمین نیستم.

   پاسخ
  3. Reza
   سوابق: (1009 دیدگاه) ,

   آفرین به ژاپن و همچنین آلمان و کره

   نبودن ایتالیایی هایی لامبورگینی و فراری و غیره به معنی غیر قابل اعتماد بودنشون نیست بلکه محصولات این خودرو سازان محدود هستش چون محصولاتشون خاص هستن یعنی مثل تویوتا یا BMW و…….. بصورت چندین هزار دستگاه نمی فروشن .

   سوال اینجاست که آمریکایی هایی مثل فورد و شورولت و داج که توی هر کلاسی به صورت چندین هزار خودرو میسازن تو این لیست کجا هستن 😂😂😂😂

   پاسخ
   1. (Ali (Chevy nova
    سوابق: (5083 دیدگاه) ,

    رضا
    مگه پورشه هم اندازه بى ام و ماشىن مىسازه؟؟
    اونم تولىدش محدوده
    درضمن اگه ملاک فروش بالا هست پس بنز چرا حضورى نداره؟؟؟؟؟؟
    فولکس چرا حضورى نداره؟؟؟؟
    بنز و فولکس که تولىدشون بالاست
    در ضمن فروش 10/000/000 موستانگ و کسب رتبه بهترىن شاسى بلند سال 2018 توسط فورد اکسپدىشن رو لازم نىست که برات باز بگم؟؟؟؟
    رتبه اولى بودن فورد سرى اف تو فروش امسال رو هم ىادت نره ىه وقت

    پاسخ
    1. Reza
     سوابق: (1009 دیدگاه) ,

     پورشه تولیداتش محدوده؟ پسر حتی نمیشه نسخه های پورشه رو تو کلاس های مختلف نام برد از GT2 RS و GT3 و ….. بگیییر تا کلاس دیگه، اونوقت تومیگی تولیداتش محدوده.
     ممکنه آلمانی های دیگه هم پشت سر اینا باشن، هر چی باشه Audi و BMW رو داریم پس غم نداریم 💪💪💪💪

     تازه من که اخباری در رابطه با اول شدن سری اف فورد ندارم.

    2. (Ali (Chevy nova
     سوابق: (5083 دیدگاه) ,

     معلوم خبر اول شدن فورد سرى اف در سال 2018 رو ندارى چون به ضررت هست
     پدال 1 ماه پىش لىست فروش ماشىنهاى نىمه 2018 رو گذاشت برو تو ارشىو پدال
     پارسال هم که سال 2017 بود فورد سرى اف دومىن ماشىن پرفروش جهان شد اونم پدال گذاشت
     فروش موستانگ رو هم که لازم نىست کسى بگه چون با ىه سرچ ساده مىشه فهمىد
     اول شدن فورد تو شاسى بلندها هم باز پدال گذاشت
     در ضمن فروش پورشه در برابر شرکتهاى مثل بى ام و و مزدا و سوبارو خىلى کمه
     فولکس و بنز هم به عنوان شرکتهاى که فروششون بالاست تو اىن لىست نىستن

   2. sunmartin
    سوابق: (1907 دیدگاه) ,

    کره جنوبی هرچی داره از آلمان داره از افراد شهیری چون پیتر شرایر آلبرت بیرمن کریس بنگل و جناب جی جب که در جهان نمونه و نظیر ندارند کره جنوبی خودش مدیون مهندسی آلمانی میدونه کیا هیوندای ثابت کردند شاگردان خوبی برای ابر خودروساز جهان آلمان هستند درسته لکسوس و تویوتا در مبحث اعتماد و کیفیت اول شدند اما لذت رانندگی و حس اسپرت بودن حس تجمل و لاکچری بودن بنز بی ام دبلیو و پورشه و آئودی هیچ برندی نداره

    پاسخ
  4. mehran911
   سوابق: (1723 دیدگاه) ,

   ادامه ی لیست که متاسفانه در پست قرار داده نشده
   .
   به ترتیب
   ۱۸ . فورد
   19 . بیوک
   20 . لینکلن
   21.دوج
   22. جیپ
   23 . شورولت
   24. کرایسلر
   25 . GMC
   26. RAM
   27. تسلا
   28 . کادیلاک
   29 . ولوو
   .
   بهتر از این نمیشد از آخر رکوردها رو زد
   .
   در آخر آفرین به ژاپنی ها بخصوص مزدا و آکورا که فوق العاده کار کردن

   پاسخ
   1. (Ali (Chevy nova
    سوابق: (5083 دیدگاه) ,

    مهران
    لزومى نداره زود بىاى امار بدى
    فروش 10/000/000 موستانگ برات کافىه
    راستى مهران فولکس از بدو تاسىس چند مىلىون ماشىن با زىر مجموعه هاش تولىد کرده؟؟؟
    جى ام سال 2014 تونست 500/000/000 ماشىن از بدو تاسىسش تولىد کنه
    سال 2018 اون 500/000/000 دستگاه شد حدودا 530/000/000 دستگاه
    راستى مهران
    خبرهاى تازه رو مىدونى؟؟؟
    البته بهت نمىگم تا به موقعش از شنىدنش سورپراىز بشى

    پاسخ
    1. mehran911
     سوابق: (1723 دیدگاه) ,

     ببین ولش کن فقط داری خودت رو خسته میکنی
     داری چیزی رو پنهان میکنی که همه ی سایتهای حوزه ی خودرو دارن فریادش میزنن
     چند کیلو از این آمار هایی که گفتی می خواهی بهت بدم
     همین موستانگ که آمارش رو میدی در همین رده بندی بی کیفیت ترین خودروی ساخته شده توسط فورد بوده …
     .
     برای هیچکس کاری نداره آمار فروش لوکس سازهای آلمانی رو در خاک آمریکا با خود آمریکایی ها مقایسه کنه قول میدم هیچی نتونی بگی ولی چه کسی اهمیت میده …
     ی نگاه به وضعیت کادیلاک در این رده بندی بنداز ببین از آخر دوم شده !!! این وضعیت لوکس سازی امریکاست لینکلن و بیوک هم وضعیت جالبی ندارن
     واقعا نمی فهمم برای چی داری انقدر تلاش میکنی ؟؟؟
     خیلی وقته همه چیز برای همه واضحه

   2. LEWIS HAMILTON (مجید)
    سوابق: (11222 دیدگاه) ,

    ” بهتر از این نمیشد از آخر رکوردها رو زد ”

    فکر کنم اینا میخواستن 10 رتبه ی اول لیست رو به خودشون اختصاص بدن،
    منتها اشتباهی به جای در جلو ،
    از در عقب سوار شدن !

    پاسخ
    1. mehran911
     سوابق: (1723 دیدگاه) ,

     مجید جان
     از در عقب سوار شدن رو خییییلی خوب اومدی

   3. یاشار اسدی
    سوابق: (104 دیدگاه) ,

    عالیه….نشونه بارز بی کیفیت بودن لگن های پوسیده آمریکایی

    پاسخ
  5. mehran911
   سوابق: (1723 دیدگاه) ,

   در کانسومر شما اثری از لامبو و فراری نمی بینی
   .
   تحقیقات قابلیت اطمینان در کانسومر که با نظر سنجی عمومی انجام میشه به دلیل تولید محدود بودن لامبو و فراری و جامعه آماری ناکافی در نظر گرفته نمیشن
   .
   کانسومر برای تست دینامیک و … خودرو ها رو بصورت ناشناس از بازار تهیه میکنه به همین خاطر خریدن لامبو و فراری و حتی مدل های گران قیمت پورشه و… بسیار هزینه بر خواهد بود و توجیه نداره

   پاسخ
   1. emad1990
    سوابق: (999 دیدگاه) ,

    مهران911 چنتا سوال
    این امار هایی که کانسیومر ریپورت میده نظرسنجی از مردمه یا تحقیقات خودشون؟!!
    معتبر هست یا نه؟!!
    شامل چه نوع ایراداتی میشه بیشتر(الکترونیکی-مونتاژ-کیفیت-…)؟!!
    معتبر ترین موسسه از نظرت کدومه؟!!!

    پاسخ
  6. wick
   سوابق: (1068 دیدگاه) ,

   جالب ترین نقطه اینه که ماشین ها پرفروش نیستن
   ۱ داج چارجر پرفروش ترین سدان فول سایز در بازار امریکا
   ۲ موستانگ پرفروش ترین کوپه بازار امریکا
   ۳ سری اف پرفروش ترین پیکاپ بازار امریکا
   ۴ سری اف پرفروش ترین ماشین امریکا
   یعنی این همه ادم که این ماشین هارو خریدن هیچی نمیدونستن 😎💪

   پاسخ
   1. Mor
    سوابق: (32 دیدگاه) ,

    تو همین آمریکا تا چند سال قبل رکورد فروش اکورد وکمری بود
    هنوزم رکورد سدانا دست اوناست
    تازه بیشترین صادرات خودروی آمریکا برای BMW عه

    پاسخ
  7. علی
   سوابق: (850 دیدگاه) ,

   قابل توجه دوستانی که شرکت معظم ((( هیوندایی و کیا))) رو آشغال تصور میکردن الخصوص متعصبین و نژاد پرستای ژاپنی و آمریکایی و اینگیلیس بازها. اینو بدونید آینده روشنتر خواهد بود .
   با تچکر

   پاسخ
  8. مزدا
   سوابق: (1179 دیدگاه) ,

   ای جان مزدا چه طوفانی کرده😍😍عشق دیگه
   در کل ژاپنی ها ترکونون.
   ولی تعجب اور هس چرا بنز نیست!!

   پاسخ
   1. sina
    سوابق: (1832 دیدگاه) ,

    داش یه آرم مزدا بنداز رو پروفایلت خوشکل شه 🙂

    پاسخ
 2. حسن
  سوابق: (154 دیدگاه) ,

  ژاپن چه مىکنه
  مثل همىشه لىست رو قبضه کردن

  پاسخ
 3. sina
  سوابق: (1832 دیدگاه) ,

  لکسس مث همیشه بهترین هست تو این زمینه
  رشد مزدا هم واقعا ایول داره 9 پله.
  مینی هم واقعا خوب عمل کرده.
  رشد اکورا باعث خوشحالیه و افت هوندا ناراحت کننده اس برای من

  پاسخ
  1. sina
   سوابق: (1832 دیدگاه) ,

   بقیه لیست هم به این شکل هست :
   16- فولکس (8 خودرو)- 47 امتیاز
   17-بنز (7)- 47
   18- فورد (11)- 45
   19-بیوک (5)- 44
   20- لینکلن (4)- 43
   21- داج (5)- 40
   22- جیپ (4)- 40
   23- شورولت (16)- 39
   24- کرایسلر(2)- 38
   25- جی ام سی (3)- 34
   26- رم (3)- 34
   27- تسلا (3)- 32
   28- کادیلاک (6)- 32
   29- ولوو (3)-22

   پاسخ
   1. mahdy
    سوابق: (2184 دیدگاه) ,

    رتبه شرم آور ولوو رو به جامعه ماشین بازای عزیز از صمیم دل تسلیت میگم

    پاسخ
 4. كامي
  سوابق: (275 دیدگاه) ,

  به من یه دونه فراری یا بنز یا پورشه غیر قابل اعتماد بدید لطفا 😍

  پاسخ
 5. مهدی
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  دم BMW و‌آیودی گرم که بااین همه پیچیدگی باز تواین لیست هستن.یه سری هم همش کره ای ها و مسخره میکنن اما خودشون اینجا حضور ندارن

  پاسخ
 6. Mohammadreza
  سوابق: (561 دیدگاه) ,

  موند تو دلم یبار یه خودرو از فولکس واگن تو این لیستا ببینم
  از اونور شما لیستی پیدا نمیکنید که تویوتا جز 5تای اول نباشه، فرق تویوتا و فولکس واگن اینه
  تنها مشکل تویوتا این بود که طراحی ظاهری برخی خودرو هاش بدل نمی چسبید که اونم از وقتی پلت فرم جدیدشو معرفی کرده کاملا برطرف شده و خودروهاش واقعا زیبا و دوست داشتنی شدن
  ❤️تویوتا❤️

  پاسخ
  1. حسن
   سوابق: (154 دیدگاه) ,

   فولکس و قابل اعتماد بودن؟
   اونم با اون همه تقلبى که انجامش دادن
   ژاپنىها هر مشکلى داشته باشن هىچ وقت تقلبى نکردن تو ساخت ماشىنهاشون

   پاسخ
   1. mehran911
    سوابق: (1723 دیدگاه) ,

    ((ژاپنىها هر مشکلى داشته باشن هىچ وقت تقلبى نکردن تو ساخت ماشىنهاشون ))
    .
    رفیق هیچوقت با اطمینان در مورد چیزی صد درصد ازش اطلاع نداری ننویس
    .
    رسوایی سال ۲۰۰۹ تویوتا رو که منجربه جریمه سنگین شد رو بخون ( وارد جزئیاتش نشدم ) از این دست موارد در صنعت خودروسازی بسیار زیاده
    .
    اینو نمیگم که بخواهم از فولکس دفاع کنم جایگاه فولکس در این رده بندی خوب نیست و باید فکری بکنه البته برنامه ریزی براش صورت گرفته
    سال گذشته فولکس چهار رده صعود داشت اما امسال جایگاه خودش رو حفظ کرده که خوب نیست

    پاسخ
  2. sina
   سوابق: (1832 دیدگاه) ,

   یه نکته هم اینه که تویوتا با 14 تا ماشین تو این مطالعه شرکت کرده!
   یعنی تقریبا دو برابر بیشتر از نزدیک ترین رقیبش تو ده تای اول (کیا با 8 تا خودرو)

   پاسخ
   1. Mohammadreza
    سوابق: (561 دیدگاه) ,

    دقیقا سینا جان تویوتا نتنها با تعداد بسیار زیادی تو این لیست حضور داره بلکه اگه دقت کنی تویتا و لکسوس از لحاظ امتیازی فاصله زیادی با بقیه برند ها دارن

    پاسخ
 7. Mohammadreza
  سوابق: (561 دیدگاه) ,

  همونطور که قبلا گفتم من معتقدم اگر دشمنی و مشکل دیرینه ژاپن و بزرگترین بازار خودرو جهان یعنی چین و سیاست حمایت همه جانبه اتحادیه اروپا از خودرو سازهای داخلی نبود تویوتا نفس فولکس رو قطع می‌کرد

  پاسخ
 8. شاهین
  سوابق: (657 دیدگاه) ,

  و ما همچنان پراید قابل اطمینان ترین ماشینمونه چون کم مصرف و کم اصتحلاکه. این نظر من نیست بلکه نظر ۶۰ میلیون نفره!
  نبوووود؟! 😁
  تباه بودن هم خوبه ها. مشکل نرم افزاری هم شد مشکل آخه؟! این خارجی ها کی میخوان به ما برسن خدا میدونه

  پاسخ
 9. Amin
  سوابق: (135 دیدگاه) ,

  بهتر از این نمیشد از آخر رکورد زد
  چه جمله سنگینی ،خیلی خوب بود😂😂😂

  پاسخ
 10. LEWIS HAMILTON (مجید)
  سوابق: (11222 دیدگاه) ,

  آفرین به لکسوس و هیوندای … افتخار خودروسازی آسیا … و حتی جهان

  در مورد این جمله :👇🏻👇🏻👇🏻
  نمی‌توان به تاکوما زیاد اعتماد کرد. این خودرو همچنان مشکلاتی در سیستم‌های کمک‌راننده و گیربکس دارد. کمری 2018 نیز اگرچه کمی افت داشته اما بهتر از حد متوسط عمل کرده است

  تویوتا اینقدر ماشین هاش رو خاطرجمع میسازه که همین تاکومایی که نمیشه زیاد بهش اعتماد کرد رو هم میشه با خیال راحت و خاطر جمع سوار شد و به دل کویر و بیابون زد

  تویوتا بی کیفیتش هم با کیفیته !

  به هیوندای و کیا هم باید تبریک گفت

  خودروسازان آلمانی هم خوب کار کردند

  پاسخ
  1. Amir Machine
   سوابق: (584 دیدگاه) ,

   مجید جان چند وقتیه کم پیدایی، بیشتر کامنت بذار
   بخدا خسته شدیم از بس زیر هر پستی مزخرفات و کل‌کل‌های چهار پنج نفر رو خوندیم
   کاش اینا از پدال میرفتن…

   پاسخ
   1. LEWIS HAMILTON (مجید)
    سوابق: (11222 دیدگاه) ,

    به روی چشم امیرجان ، تا جایی که وقت کنم ، چشم.
    بذار خیالتو راحت کنم ، اونا از پدال نمیرن ، بلکه تعدادشون زیاد تر هم میشه ،
    شما نباید خودتو درگیر این “مزخرفات و کل‌کل‌های چهار پنج نفر” کنی
    از مطالب سایت استفاده کن و از روی چیزی که اذیتت میکنه بدون اینکه بخونی رد شو و کامنت خودت رو بذار
    بعد یه مدت عادت میکنی و این “مزخرفات و کل‌کل‌های چهار پنج نفر” دیگه اصلا اذیتت نمیکنه ، چون اصلا نمیبینیشون.
    اگه بخوای این کل کل های مسخره رو دنبال کنی یا خودتم درگیرش میشی یا اعصابت داغون میشه

    پاسخ
    1. Amir Machine
     سوابق: (584 دیدگاه) ,

     ممنون
     دقیقاً درست میگی
     قبلاً سعی میکردم جواب بعضی‌ها رو بدم ولی دیگه اصلاً حوصله‌شو ندارم چون واقعاً درگیر این کل‌کل‌ها شدن چیزی جز اتلاف وقت و اعصاب‌خوردی برا آدم نداره

 11. امیر
  سوابق: (381 دیدگاه) ,

  به هر حال رتبه عجیب ولوو قابل تامله وکادیلاکی که نشون میده چرا در امریکا افزایش فروش وتقاضای خوبی نداره فورد وشورولتم‌ خوب کار نکردن متاسفانه هنوز خودروسازی امریکا در مقایسه با ژاپن والمان عقبه ولی باز حداقل تو طراحی خیلی پیشرفت کردن نزدیک ۲۰سال طراحیای بدی داشتن البته هنوزم بعضی مدلا مث کرایسلر ۳۰۰ ودوج دورانگو وجورنی وفورد فلکس وتاروس طراحب جدید ندارن وخیلی ظاهر غیر مدرن وعقب افتاده ای دارن هم جای سواله

  پاسخ
 12. دانیال روشنی
  سوابق: (95 دیدگاه) ,

  عملکرد فوق العاده ژاپنی ها ،جایی برای صحبت نمیذاره .
  ژاپنی ها چوب سیاست های ملل مختلف رو دارن میخورن . وگرنه آمار‌فروششون دهن همه رو وا میذاشت.

  از اونطرف عملکرد بی ام‌و قابل تقدیره ، به بزرگترین ایراد خودش ،(عدم اعتماد در سال های گذشته) ری اکشن خوبی داشته و خودش رو خیلی بالا کشید . اما هنوز هم میتونه بالاتر بیاد . به پشتوانه کشور آلمان و اتحادیه اروپا ، و اینکه سبد محصولاتش نصف تویوتا هست و با تمرکز روی این محصولات ، باید خودش رو هنوز بالاتر بکشه . مجموعه تویوتا ، علاوه بر بیشترین تنوع محصول ، بیشترین مونتاژ در سال ،بیشترین جلب اعتماد رو داشته ،که کار بسیار بزرگ و قابل تقدیریه

  پاسخ
  1. مهدی
   سوابق: (14 دیدگاه) ,

   بی ام و هرساله در این لیست حضور داشته. گاهی جایگاه سوم وگاهی پنجم

   پاسخ
   1. دانیال روشنی
    سوابق: (95 دیدگاه) ,

    از نظر شما یا مرجعی خاص؟
    میتونم چند سال رو برای نمونه بیارم که بی ام و توی ده تای برتز لیست نیست

    پاسخ
 13. NAVID۰۰۹۸
  سوابق: (1976 دیدگاه) ,

  اسم تویوتا و لکسوس حالت آرامش را به صورت ناخداگاه تَلقین میکنه .
  جداً که شرکت مُعَظم تویوتا و زیرمجموعه هایش بی نظیرند.
  همینطور شرکت کیا با این که سابقه کمی نسبت به رُقَبا داره ولی به دلیل رقابت شدید ، محکوم به پیشرفت و حرکت رو بجلو میباشد که به چنین نتایجی رسیده ولی فکر کنم نسبت به سال قبل کمی اُفت کرده و چند پله سقوط داشته .

  پاسخ
 14. سام
  سوابق: (706 دیدگاه) ,

  تویوتا به حق مربی و معلم خودروسازان دنیاست و به نظر من هیچ برندی به اندازه تویوتا قابل اعتماد و اطمینان نیست.لکسس هم فرزند برومند تویوتاست که مرزهای کیفیت را با قدرت هر چه تمام درنوردیده است.این برند سندی است بر صنعت پر افتخار خودروسازی ژاپن.در این میان، مزدا هم دارد با سرعت به قله های کیفیت دست می یابد.پس آفرین بر لکسس،تویوتا و مزدای قهرمان!

  پاسخ
 15. Mohamad
  سوابق: (765 دیدگاه) ,

  رتبه ی مزدا منو متعجب کرد، 9 پله صعود!!!!
  در واقع برنده ی اصلی در اینجا لکسس یا تویوتا نیستن اگرچه اونا همواره کیفیت خودشون رو حفظ میکنن این در نوع خودش بینظیره ، اما باید همین مزدا را تشویق کرد که تا این حد کیفتشو ارتقا داده و اومده سوم ایستاده

  پاسخ
 16. حامد
  سوابق: (71 دیدگاه) ,

  Consumer report
  Surprising
  یعنی این کلمه‌ها فارسی ندارن؟

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.