آکورا

تائید تولید آکورا اینتگرا جدید با گیربکس دستی

همه می‌دانیم که آکورا اینتگرا جدید تولید خواهد شد اما تا بهار سال ۲۰۲۲ خبری از این خودرو نخواهد بود. البته آکورا با انتشار تیزرهای جدید از این خودرو می‌خواهد زمان انتظار تا معرفی رسمی اینتگرا بهتر سپری شود. در جدیدترین تیزر از این خودرو ویدئوی کوتاهی را می‌بینیم که چیزی نه چند سورپرایز کننده را تائید کرده است. اینتگرا جدید با گیربکس دستی عرضه خواهد شد.

این خبر خوبی برای افرادی است که گیربکس‌های دستی را در عصری که نمونه‌های اتوماتیک و دوکلاچه حرف اول را می‌زنند دوست دارند. نسل‌های پیشین اینتگرا نیز با گیربکس دستی عرضه شده بودند و بنابراین این سنت در نسل جدید این خودرو نیز ادامه خواهد داشت. آکورا بسیار علاقه مند است تا نوستالژی‌های قبلی را زنده کند و در این ویدئو نیز می‌توانیم تعویض دنده‌ها و نسل‌های قبلی این خودرو را تماشا کنیم. در دنده دو شاهد اینتگرای ۵ دنده هستیم و در دنده سوم هم اینتگرا با نام RSX دیده می‌شود.

نهایتاً در دنده پنجم گیربکس جدید دیده می‌شود و در دنده شش نیز دوخت های قرمز رنگ متضاد روی دسته‌دنده چرمی پدیدار می‌شوند؛ اما نکته مهم اینکه کنسول مرکزی خودرو شباهت زیادی به هوندا سیویک هاچبک جدید داشته و چندین دکمه در سمت چپ و نگه‌دارنده فنجان در بخش پایه کنسول قرار دارند. نسل جدید اینتگرا از زیرساخت مشترک با سیویک سود خواهد برد اما اگر این تیزر را مبنا قرار دهیم وجوه اشتراک دو خودرو می‌تواند بیش از این‌ها باشد.

آکورا در آگوست ۲۰۲۱ و طی اقدامی سورپرایز کننده بازگشت اینتگرا را اعلام کرد. واضح است که این برند به دنبال ایجاد هیجان بیشتر در سبد محصولات خود و با استفاده از نام های خاطره‌انگیز است. قبلاً تیزرهای متنوع از این خودرو دیده شده و هنوز چند ماهی تا معرفی رسمی آن باقی مانده است. همچنین در تیزرها چراغ‌های جلوی آشنای محصولات آکورا و شکل اسپورت بک ۵ درب دیده شده‌اند.

با توجه به زمان‌بندی انتشار تیزرها و نوع اطلاعات منتشر شده می‌توان گفت رونمایی رسمی آکورا اینتگرا جدید می‌تواند در بهار سال ۲۰۲۲ رقم بخورد.

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"، عشقِ ماشین و دیگر هیچ...

مطالب مشابه

‫۱۸ دیدگاه‌ها

 1. Mad.z.Max

  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  سوابق: (1473 ديدگاه)

  اینتگرا از محصولات جادویی هوندا، که همیشه ی خدا دلم خواسته برونمش، ولی هنوز پیش نیومده برام 🙁

  رفقای عزیز سایت، یه نکته ای رو مدتی بود دوست داشتم بگم، دیگه اینجا میگم براتون، سرتونم درد میارم
  من معمولا اینجا میام که اول برای چند دقیقه ای هم که شده، با خوندن اخبار دنیای خودرو و همینطور صحبت کردن با شما دوستان درموردشون، از مشغله ها و فشار های روحی که زندگی این روزا برای من و خیلیامون ساخته دور بشم، هدف بعدیم هم اینه که چیز جدیدی از هرکدومتون یاد بگیرم، که تا الآنم این اتفاق خیلی افتاده و از همتون ممنونم بابتش.
  حالا این وسط گاهی پیش اومده که من تند رفتم، کج خلقی کردم، خدای نکرده شاید توهینی به شخصیتی کردم. بابتش از همگیتون عذر میخوام.
  سعی خودم رو میکنم تا حد امکان باعث ناراحتی نشم.
  در نهایت اینکه با اینکه فضا مجازی هست و هیچکدومتون رو تاحالا از نزدیک ندیدم، اما وقتی چندروزی نمیام، دلم براتون تنگ میشه و پیگیر کامنتاتون هستم.

  خلاصه دلم میخواد در نهایت دوست باشیم، حالا با هر سلیقه و علاقه ی خاصی که داریم

  دیگه همین 🙂

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
  1. F22RAPTOR

   ۲۴ مهر ۱۴۰۰
   سوابق: (2171 ديدگاه)

   داداش خیلی قبل ترا،
   بحثا خیلی خیلی داغتر ازین حرفا بود
   بچه های آمریکایی فن و جرمن فن با هم همیشه خدا بحث داشتن که خیلی وختاش به جای باریک کشیده میشد با وجود این کامنتها خیلی آموزنده تر از الان بود
   یادش بخیر

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
   1. Mad.z.Max

    ۲۴ مهر ۱۴۰۰
    سوابق: (1473 ديدگاه)

    نه آخه دو سه روزی بود انگار یکسری از من ناراحت بودن، گفتم به هرحال هم یه توضیحی داده باشم، هم یه عذرخواهی کنم

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
    1. میثم

     ۲۴ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (2198 ديدگاه)

     Mad.z.Max
     عزیزی داداش
     من که بدی ازت ندیدم و یادم نمیاد باهات بحثی هم داشته باشم
     شرایط زندگی منم مثل خودته
     پر از فشار و فکر و خیال
     امیدوارم زندگیت رو روال باشه تا همیشه حالت خوب باشه

     موافقم ۴
     مخالفم ۱
    2. Mad.z.Max

     ۲۴ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (1473 ديدگاه)

     فدات میثم جان، لطف داری

     موافقم ۴
     مخالفم ۰
    3. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

     ۲۴ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (4319 ديدگاه)

     از اینا به کنار،یه زمانی درگیری فن های ژاپن و کره دیگه پدال رو ترکونده بود هر پستی می‌رفتی یه مشت دور از جون …. کامنتا رو به گند کشیده بودن…

     موافقم ۵
     مخالفم ۰
    4. MC20

     ۲۵ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (710 ديدگاه)

     اگه از اون یکسری ها ، من رو هم منظورت بوده ، که اشتباه کردی ، شازده ، من از شما دلخور نیستم ، با همون کامنتی که گذاشتی و نوشتی ، کلک ، شمام عربیت بد نیستا ، همه ی سو تفاهم هام ، شسته شد و رفت ، عزیزم . در مورد فشار های روحی هم که گفتی اگر از منظر اقتصادی گفتی بدون برای همه هست ( اتفاقا ، تووی قشر پولدار ، که می دونم ، بیشتر و بدترش هم هست ) . . . ولی اگر از منظر غیر اقتصادی گفتی ، بدون ، دوما اگر عاشق خداوند مهربان ( پروردگار خود خود خودم که عاشقشم و به هچ کس نمی دمش ) بشی ، میبینی دو دستی بغلت کرده و نمی گذاره از توو بغلش ، تکون بخوری و اگه سرت رو بالا بیاری و ببینیش ، همون جا ، درجا ، گریت می گیره ( رد خور نداره ، گریه کردم که میگم ، اون هم ۳ بار ) و تازه می فهمی صاحب (زنده ی) دنیا و آخرت که می گن ، واقعا هست و همه جا با توست و از این لحظه به بعد دیگه از هیچ چیز و هیچ کس نمی ترسی و همه مشکلات برات میشه شکلات ( شده که می گم ) و همه مشغله ها کنار اون خنده داره . . . . از صمیم قلب ، امیدوارم ، همه ، حضور پروردگارم رو در کنارشون حس کنن تا زندگی از زیر خط کسری ، براشون بیاد ، روی خط کسری حالا این کسر ، کسر هرچیزی می خواد باشه ، کسر ( شغل ، زن ، زندگی ، پول ، ماشین ، ویلا ، سفر خارج ، بچه دارشدن ، رفع بدهی ، خدای نخواسته بیماری و . . . ) عاشق خداوند ، سربلند و پاینده باشی .

     موافقم ۱
     مخالفم ۱
  2. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

   ۲۴ مهر ۱۴۰۰
   سوابق: (4319 ديدگاه)

   Mad.z.Maxجان، من این چند روزی هست توی پدال نبودم خبر ندارم اما هر وقت با شما بحث کردم لذت بخش ترین بخش کامنتا برای من میشد، فشار و استرس زندگی آدمو داغون می‌کنه اونم توی این مرز و بوم، به هرحال، هرجای ایران هستی موفق باشی برادر آرزوی سلامتی برات دارم🙏🌹

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
   1. Mad.z.Max

    ۲۴ مهر ۱۴۰۰
    سوابق: (1473 ديدگاه)

    فدای تو آبتین جان، واسه منم همینه 🙂

    موافقم ۳
    مخالفم ۰
    1. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

     ۲۴ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (4319 ديدگاه)

     قربونت برادر،چه میشه کرد دیگه امیدوارم وضعیت درست شه پناه بر اهورامزدا…

     موافقم ۳
     مخالفم ۰
  3. MC20

   ۲۴ مهر ۱۴۰۰
   سوابق: (710 ديدگاه)

   دلتنگی برای ترم بالایی های باصفا :

   ترم ۴ دانشگاه بودم که ترم بالایی ها اکثرا فارغ التحصیل شدن و رفتن و برکت و رونق و شور و هیجان رو هم از دانشگاه با خودشون بردن و حال ما گرفته شد . . . آخه برای ما دانشگاه با بودن اونها دانشگاه بود و صفا داشت . . . بماند . . .

   اگر اشتباه نکنم ، سال ۸۶ ، ترم هشت دانشگاه ، تقریبا همه ی دوستان اصلی و قدیمی ، دیگه ، همه رفته بودن و باید می گشتی تا به زور بعد هفت ، هشت ، ده دقیقه ، یکی و پیدا میکردی که اگه حتی باهاش رفاقت درجه ۵ داشتی ( در حد سرتکون دادن ) ، می رفتی و با اون گرم می گرفتی . . . دانشگاه بوی م ر گ می داد ، هرطرفی نگاه می کردی ، غریبه بودن و ترم پایینی و جدید و حق هم با اونها بود ، آخه ما دیگه نباید توو دانشگاه می بودیم ، چون زمونه عوض شده بود و دانشگاه دیگه مال اونها بود ، هرطرف نگاه می کردی همه داشتن نوجوانی می کردن . . . . درست همون رفتارهای چند سال پیش خود ما ، که ما هم انجام می دادیم و حتما ترم بالایی ها هم ناراحت می شدن ، ولی (جز عده کمی ، بیشترشون) با بزرگواری به روی خودشون نمی آوردن . . . . بگذریم . . .

   بعضی روزها می بینم اطلاعات بسیار با ارزشی بین کامنت ها رد و بدل میشه و پدال میشه دانشگاه ، هم علمی و هم اخلاقی ولی بعضی وقت ها هم احساس میکنم بعضی ها توو کامنت ها دارن نوجونی می کنن . بعضی وقت با اومدن تووی پدال و دیدن کل کل ها سر اکانت فیک و . . . . یاد ترم های آخر دانشگاه میفتم ، نمی دونم شاید این کل کل ها طبیعیه و جای من اینجا نیست ، شاید مثل دانشگاه ، زمونه ، اینجا هم عوض شده و پدال دیگه جای اونهاست و ما ، نیومده ، باید بریم ولی یک چیز رو میدونم ، اون هم اینه که ، برای یک سایت علمی و باکلاس خودرویی ، فکر نمی کنم ، زیاد جالب باشه یک کاربر مهمان بیاد و به جای یادگرفتن و عضو شدن ، این چیز ها رو ببینه و نیاد یا بره . . . . هرچند . . . . بماند .
   سخن آخر اینکه میدونم اینجا هم مثل دانشگاه با بودن ترم بالایی هاست که صفا داره . دوست دارم ترم بالایی های باصفای سایت بیشتر بیان و فضای علمی و اخلاقی و ادبی سایت رو باز بالا بیارن من که اینجا ترم پایینی ام و مشخصه ولی دوست دارم پدال بازم شبیه دانشگاه بشه دانشگاهی که ترم بالایی ها همیشه تووش باشن و هرگز فارغ التحصیل نشن . پاینده باشید و سربلند .

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
   1. Mad.z.Max

    ۲۵ مهر ۱۴۰۰
    سوابق: (1473 ديدگاه)

    منو یاد ۸-۹ سال پیش انداختی که آخرای دوره ی لیسانسم بود و همین اتفاق افتاد واسم، مخصوصا اینکه ما غربت زده هم بودیم. اون اواخر دوستامون یکی یکی میرفتن کشورای مختلف و ما همش تنها تر میشدیم..
    دوره ای بود…

    در کل اگه منظورت از ترم بالایی و پایینی به تعداد کامنتاس، که باید بگم من دوست داشتم عدد کامنتهام رو میتونستم روی ۱۰۰ نگه دارم.
    کاش هممون (اول خودمو میگم) بتونیم بیشتر بحث فنی کنیم، چیز یاد بگیریم، یا اگه بلدیم یاد بدیم، عصبی نشیم، مهربون باشیم باهم (بازم اول با خودمم 🙂 )

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
    1. MC20

     ۲۵ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (710 ديدگاه)

     بالابودن کامنت استعاره از باسابقه و باصفا و با علم ( نه صرفا هر کسی با تعداد کامنت بالا ) و مشتی بودن هست . کسانی با کامنت های بالا ( و نه صرفا خیلی بالا ) که میبینی یک چیزی هم بارشون هست و سنجیده حرف می زنن و ناخواسته دارن به بقیه هم یاد می دن . . .. . اون ای کاشی که گفتی رو هم قبول دارم . . .

     برو بالا برات یک کامنت نوشتم بخون . این جوری شروع می شه : از اون یک سری ها که . . .

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
   2. Mad.z.Max

    ۲۵ مهر ۱۴۰۰
    سوابق: (1473 ديدگاه)

    این رو توی جواب به کامنت پایینی و اون بالا تری میگم، اونا دیگه جای ریپلای نداشتن اینجا مینویسم 🙂

    از نوع صحبتت معلومه به اون آرامشی که توی زندگی همه دنبالش هستن رسیدی، یا دست کم توی مسیرش هستی و اگه اینطوره از ته دل خوشحالم برات. من یکی که خودم مدتیه گم کردم آرامش زندگیم رو و خب درگیرم دیگه..

    از بابت صُنع و لطف پروردگار هم کاملا حرفت به دلم نشست، چون خودم خیلی باهاش دوست و نزدیک بودم
    فکر میکنم مدتیه فاصله گرفتم و شاید منشا نبود آرامشم از همین باشه.
    در کل از صحبتای پر مهرت ممنونم 🙂

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
    1. MC20

     ۲۵ مهر ۱۴۰۰
     سوابق: (710 ديدگاه)

     خواهش میکنم . ( حمل بر خود ستایی نباشه ) شک نکن که همونه ، باز ، بهش نزدیک بشی ،همه چیز آروم میشه . قول ۱۰۰ در ۱۰۰

     موافقم ۱
     مخالفم ۱
 2. مهدی

  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  سوابق: (140 ديدگاه)

  اشتباهه
  گیریکس دستی خوب نیست
  توی ترافیک زانوی چپ آدم درد میگیره
  ماشین فقط اتومات
  دستی مال نیسان گاویه
  تمام

  موافقم ۱
  مخالفم ۹
  1. عرفان

   ۲۴ مهر ۱۴۰۰
   سوابق: (179 ديدگاه)

   اره دیگه پورشه جی تی تری و کیمن جی تی فور هم نیسان گاوین !!!!!!!!!!!!!!!

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
 3. hssn

  ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  سوابق: (236 ديدگاه)

  خب بازگشت یه سامورایی دیگه و یکی از خوشحال کننده ترین خبرای ممکن واسه من
  و بازم خبر بهتر اینکه با گیربکس دستی قراره ساخت و عرضه بشه که خب عالیه
  بازم مث همیشه آرزو میکنم زودتر بیاد چون به شخصه خیلی منتظر این یکی هستم

  موافقم ۲
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا