رپورتاژ

اکستریم VX، چشم آفریقا را هم گرفت

مدیران خودرو 777، میزبان سران اقتصادی آفریقا و ایران

دومین اجلاس بین‌المللی ایران و آفریقا، در شرایطی عصر روز دهم اردیبهشت در تهران پایان یافت که هیأت‌های اقتصادی ۳۵ کشور آفریقایی شامل دولتمردان و مدیران بخش خصوصی این قاره، مذاکرات و مراودات اقتصادی و صنعتی خود را با همتایان ایرانی خود تقویت کردند.

با توجه به همپوشانی این رویداد اقتصادی مهم با رخداد «ایران اکسپو ۲۰۲۴»، مقامات اقتصادی کشورهای دیگری نیز در تهران حضور یافتند و در برنامه‌های جنبی نیز شرکت کردند.

یکی از نمایشگاه‌های جنبی در دومین اجلاس ایران و آفریقا، در سالن همایش سازمان مدیریت صنعتی تهران واقع در شهرک والفجر برگزار شد که به مدت ۲ روز هیات‌های متعددی از مقامات آفریقایی در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

مدیران خودرو ۷۷۷ به عنوان نمایندگی رتبه ۱ این شرکت نیز به عنوان تنها نماینده صنعت خودروسازی کشور در این نمایشگاه و نشست حضور یافت تا نخستین تجربه بین‌المللی خود را در زمینه تجارت خودرو کسب کند.

در غرفه مدیران خودرو ۷۷۷، یک دستگاه اکستریم VX به عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین خودرو مونتاژی در ایران قرار داده شد تا مقامات اقتصادی قاره آفریقا و حتی مدیران ارشد اقتصادی و تولیدی کشور نیز با آن بیشتر آشنا شوند.

از قضا حضور مدیران خودرو ۷۷۷ در این رویداد با استقبال فوق‌العاده میهمانان بلندپایه مواجه شد و فضای هیجان‌انگیزتری را به این نشست اقتصادی و دیپلماتیک بخشید. حضور تیم کارشناسان متخصص و خبره مدیران خودرو ۷۷۷ در غرفه با ظاهر آراسته و متحدالشکل، فضای رسمی این نمایشگاه را تلطیف کرد و از طرفی قرار داشتن یک خودرو لوکس و تکنولوژیک مثل اکستریم VX هم جذابیت ویژه‌ای به این مراسم بخشید.

به همین دلیل تعداد زیاد از هیات‌های اقتصادی داخلی و خارجی ضمن حضور در غرفه مدیران خودرو ۷۷۷، با اکستریم VX به عنوان پرچمدار خودروهای لوکس چری در ایران آشنا شدند و مراودات متنوعی شکل گرفت.

برخی از مقامات آفریقایی خواهان ورود این خودرو به کشورشان در صورت امکان شدند و برخی از مقامات داخلی نیز علاقمندی خود را برای استفاده از این خودرو برای مصارف خاص و سازمانی نشان دادند.

 

حتی برخی مقامات عالی‌رتبه آفریقایی مثل عدن محمد (وزیر صنعت کنیا)، آقای کریستوف ایکن (رئیس اتاق بازرگانی کشور کامرون)، آقای اوتارا تاماکولو (سفیر کشور ساحل عاج در ایران) و آقای بولا احمد تینوبو (رئیس جمهوری کشور نیجریه) برای دقایقی در کابین مجلل اکستریم VX نشستند و درباره سوالات فنی خود از کارشناسان ۷۷۷ پاسخ گرفتند.

نکته جالب اذعان کلیه میهمانان غرفه مدیران خودرو ۷۷۷ به کیفیت بالای اکستریم VX و سطح آپشن‌های رفاهی و ایمنی این خودرو بود، ضمن آنکه از قدرت بالا، مصرف کم سوخت، گارانتی طولانی مدت و خدماتی که مدیران خودرو به آن متعهد است نیز تمجید شد.

تعدادی از مقامات ارشد اتاق‌های بازرگانی نیز برای همکاری متقابل در زمینه تجارت خودرو یا دریافت خدمات اعلام آمادگی کردند.

تعدادی از مقامات داخلی از جمله آقای محمدخانی (مدیر روابط بین‌الملل شهرداری تهران)، آقای حسینی (مشاور امور اقتصادی بیت رهبری)، آقای مهندس افتخاری (مدیرعامل پتروپالایش افتخار توس) و آقای دکتر یعقوبی (مدیرعامل شرکت ماشین سازی تبریز) نیز از ساخت این خودرو در کشور حمایت کرده و کیفیت بالای آن را با برندهای مشهور و کلاس بالای جهانی مقایسه کردند.

نهایتا پس از ۲ روز برنامه فشرده، این نشست به پایان رسید و مدیران خودرو ۷۷۷ در نخستین تجربه بین‌المللی خود، دریچه تازه‌ای برای توسعه و رشد صنعت و تجارت خودرو در کشور گشود.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۹ رای

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا