رولز رویس

آمار فروش رولزرویس در سال ۲۰۲۲؛ یک رکوردشکنی تاریخی!

آمار فروش رولزرویس در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد این لوکس ساز مشهور با تحویل ۶۰۲۱ دستگاه خودرو به مشتریان رکورد جدیدی را بر جای گذاشته است.

بازار خودرو در سراسر دنیا با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند اما هنوز هم خودروسازانی هستند که رکوردهای فروش خود را یکی پس از دیگری ارتقا می‌دهند. رولزرویس یکی از برندگان غیرمنتظره سال پیش بوده که رکورد جدیدی را نیز اعلام کرده است. در واقع سال ۲۰۲۲ اولین سال در کل تاریخ ۱۱۸ ساله این شرکت بوده که بیش از ۶ هزار خودرو را در بازه زمانی ۱۲ ماهه به دست مشتریان رسیده است.

با فروش ۶۰۲۱ دستگاه خودرو به مشتریانی در ۵۰ کشور دنیا، رولزرویس رکورد فروش جدیدی را برای سال ۲۰۲۲ ثبت کرده است. آمار فروش رولزرویس نشان می‌دهد خاورمیانه، آسیا-اقیانوسیه و اروپا به همراه آمریکا بالاترین رشد فروش را به خود اختصاص داده‌اند. آمریکا همچنان بزرگ‌ترین بازار این برند بریتانیایی بوده و چین نیز اهمیت فزاینده‌ای برای رولزرویس پیدا کرده زیرا دومین بازار بزرگ این برند محسوب می‌شود. بریتانیایی‌ها همچنین در کشور خود و آلمان نیز رکورد فروش جدیدی را ثبت کرده‌اند.

حتی مهم‌تر همه موارد یاد شده اینکه رولزرویس با استقبال بیشتری برای محصولات سفارشی خود مواجه شده و بنابراین مشتریان به‌طور متوسط بیش از ۵۰۰ هزار دلار را برای خرید جدیدشان اختصاص داده‌اند. از نظر محصولات سفارشی و شخصی سازی شده، خاورمیانه بزرگ‌ترین بازار برای رولزرویس بوده است. تورستن مولر اوتوس مدیرعامل رولزرویس می‌گوید:

سال ۲۰۲۲ سالی فوق‌العاده برای ما بوده است. رولزرویس نه تنها اولین محصول تمام برقی خود یعنی اسپکتر را معرفی کرد بلکه برای اولین بار در تاریخ خود بیش از ۶ هزار دستگاه خودرو را در ۱۲ ماه به فروش رساند؛ اما به عنوان یک خانه لاکچری واقعی، فروش بالا تنها معیار موفقیت ما نیست. ما هرگز خودروسازی با تولید انبوه نبوده‌ایم و نخواهیم بود

شاسی‌بلند فوق لوکس کولینان پرفروش‌ترین محصول رولزرویس بوده و پس از آن گوست قرار دارد که در منطقه آسیا-اقیانوسیه پرفروش‌ترین محصول این خودروساز است. بریتانیایی‌ها همچنین با افتخار گفته‌اند تقاضا برای اسپکتر فراتر از انتظارات بوده اما فعلاً اشاره‌ای به میزان رزروهای این خودرو نمی‌شود. اولین نمونه‌های اسپکتر برقی از سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی به دست مشتریان خواهند رسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم وبسایت "پدال"

مطالب مشابه

‫۲۵ دیدگاه‌ها

 1. ehsan fa

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (1829 ديدگاه)

  ماهی ۵۰۰ دستگاه ، یعنی تقریبا روزی ۱۷ نفر ، ۱۷ خانواده خوشحال

  موافقم ۱۲۵
  مخالفم ۵
  1. Sina

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (765 ديدگاه)

   از دیدگاهت خوشم اومد…

   موافقم ۹۲
   مخالفم ۶
  2. KAMI

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (84 ديدگاه)

   ۱۷ تا پیرمرد فعال در صنعت مواد

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۶۳
   1. ❤BMW❤

    ۲۰ دی ۱۴۰۱
    سوابق: (1024 ديدگاه)

    ؟؟؟؟

    موافقم ۵
    مخالفم ۰
  3. محمدرضا

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (955 ديدگاه)

   دقیقا در این روز ها تمام مردم جهان روز به روز ثروتمند تر میشن

   موافقم ۲۶
   مخالفم ۵
  4. RENAULT5

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (928 ديدگاه)

   پولدار در واقع

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۱
  5. OM.01

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (231 ديدگاه)

   (ماهی ۵۰۰ دستگاه ، یعنی تقریبا روزی ۱۷ نفر ، ۱۷ خانواده خوشحال)
   Ehsanfa
   با احترام به کامنت و نظر شما بنده دکمه دیس لایک رو فشار دادم آن هم به دلایل فراوان.

   قطعا همه ما این جمله قدیمی ” پول می‌تواند خوشبختی بخرد ” را شنیده‌ایم و می‌دانیم که تا حدی این جمله درست است؛ چرا که پول می‌تواند خیال راحت، رضایت، لذت یا احساسات ناشی از خوشبختی را بخرد. اما خوشبختی و شاد بودن صرفا فقط با داشتن پول زیاد نیست. می‌پرسید چرا؟ خوشبختی و شاد بودن یک حالت روانی می‌باشد که فرد در خود شادی،عشق و لذت را احساس می‌کند. حال این سوال به وجود می‌آید که شما خوشبختی و شادی را چگونه در زندگی خود تعریف می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید خوشبختی و شادی همان چیزی است که برای دیگران وجود دارد؟ اگر این سوالات را در ارتباط با معنی خوشبختی و شاد بودن از هر فردی بپرسید به جواب‌های متفاوتی خواهید رسید؛ چرا که هر فرد دید متفاوتی از خوشبختی و شاد بودن را در زندگی خود دارد.برخی از افراد می‌گویند خوشبختی و شاد بودن به معنای ثروتمند بودن است و برخی دیگر می‌گویند که برای آنها، به معنای سالم بودن می‌باشد. همچنین افرادی را پیدا خواهید کرد که می‌گویند خوشبختی برای آنها به معنای داشتن عشق در زندگی، داشتن دوستان زیاد، شغل خوب یا رسیدن به هدفی خاص است. خوشبختی و شادی نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارد و می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی را در نحوه‌ی زندگی ما داشته باشد.در نتیجه خوشبختی و اللخصوص شادی می‌تواند در زندگی همه افراد وجود داشته باشد اما به روش‌های متفاوت.

   اگر بخواهیم درباره موضوع ثروت و خوشبختی و شادی بحث کنیم باید از دو جهت مختلف آن‌ها را برسی کنیم. برخی از روانشناسان معتقد هستند که هیچ رابطه مستقیمی بین ثروت و خوشبختی و شادی وجود ندارد، بلکه فقط یک ارتباط ادراک شده وجود خواهد داشت. بدیهی است که ثروت شادی و خوشبختی را تضمین نمی‌کند زیرا همه ما افرادی را می‌شناسیم که ثروتمند هستند اما شاد نیستند. شادی عمدتاً یک حالت ذهنی است که ارتباط بیشتری با حالت درونی ما دارد تا حالت بیرونی.

   اما در مقابل روانشناسانی دیگر معتقد هستند که افراد ثروتمند از افرادی که سطح مالی پایین‌تری دارند احساس خوشبختی و شادی بیشتری می‌کنند. به گفته آن‌ها برای خوشبخت بودن باید احساس امنیت کنیم و این شامل امنیت مالی نیز می شود.

   به طور خلاصه هر فردی می‌تواند خوشبخت بودن و شاد بودن را در هر چیزی ببیند؛ پس در نتیجه احساس خوشبختی در هر فرد متفاوت است. بنابراین هیچ دلیل قاطعی برای ارتباط بین ثروت و خوشبختی و شاد بودن که مسئله بسیار پیچیده‌ای است وجود ندارد.” موضوع اصلی این است که خوشبختی را چگونه در زندگی خود ببینیم. “

   اگر رولزرویس داشتن برای شما احساس شادی میاره باید بگم من خودم بودن در کنار بهترین دوستام برام شادی میاره و اون لحاظات رو با هیچی عوض کنم حتی همیشه حاضر بودم و هستم و خواهم بود حتی چیزهایی بدم که بیشتر پیش دوستای چندین ساله باشم در برخی موقعیت ها.

   از سمت دیگر ماجرا از لحاظ مادیات بخواهیم در نظر بگیریم شاید خیلی ها با فراری لامبورگینی پورشه عشق کنن و شاد باشن ولی من خودم با یه لینکلن کانتینانتال Mark ll یا کادیلاک فیلت ولد ۱۹۷۹ یا یه سوپرا دهه ۹۰بسیار شاد هستم الان میگی یعنی با اونا شاد نمیشی؟ چرا میشم ولی اگه نداشته باشمشون هنوز ماشینایی هست که واقعا درصورت مالکیتشون تا چندین سال حتی شاید دهه هیچ چیز دیگه ای نخوام.

   شادی و خوشبختی صفات کاملا نسبی هستن و واقعا مشخص نیست آیا اون ۶ هزار خانواده با اینکه ثروت مند هستن آیا خوشحال و خوشبخت هستن یا نه.

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۴۶
   1. _[TROFEO]_

    ۲۰ دی ۱۴۰۱
    سوابق: (2096 ديدگاه)

    بهش میگم

    موافقم ۱۳
    مخالفم ۰
   2. ehsan fa

    ۲۱ دی ۱۴۰۱
    سوابق: (1829 ديدگاه)

    آقای یا خانم OM.01 احتمالا آقا
    هرکسی معیارهای متفاوتی برا شادی و خوشحالی داره ، من تو خانواده ای زندگی میکنم که از نظر مالی ثروتمند نیستیم ولی از متوسط یه مقداری بالاتریم و با توجه به فقر گسترده ای که در سطح شهری که من توش زندگی میکنم برای من شادی و خوشحالی فقط با پول تعریف میشه ، مثال های فلسفی چرت زیادی توسط اهالی خاورمیانه زده میشه که یارو پولدار هست و شاد نیست و یکی فقیر هست و شاد هست ، این دو نفر یا دو خانواده رو دقیقا همه میشناسند چون هردوی اینها مثال های نقضی هستند در میان هزاران همنوعشون ، یعنی قطره ای در میان دریا ، از میان ها هزاران ثروتمند شاد مردم اونی رو میشناسند که بدبخت هست مثلا فرزندانش ناخلف هستند یا خودش مریض هست و برعکس ، نظرات و دیدگاه فلسفی شما خوب هست ولی برای درکنار دوستان بودن نیاز به امکانات هست و امکانات نیاز به قدرت مالی وگرنه قلیان کشیدن تو کافه شادی خاصی نداره مگر اینکه یکبار درسال اتفاق بیوفته ، قبلا گفتم دونفر همزمان سرطان خون گرفتند در شهر ما ، یکیش ۵۸ ساله دیگری ۳۱ ساله ، فرد ۵۸ ساله با صرف حدودا ۲ میلیون دلار رفت آلمان و بعد از ۸ ماه درمان شد و برگشت و حتی یک خیابون به اسمش زدن(چون شاعر بود) فرد ۳۱ ساله مغازه ش رو فروخت رفت ترکیه اونجا فوت کرد و جسدش رو ۵ هزار دلار هزینه کردند برگردوندن ، خانواده متوفی ناراحت و خانواده فرد درمان شده خوشحال بودند به فاصله چندماه این اتفاق افتاد.پس خرید روزلرویس قطعا شادی میاره

    موافقم ۱۱
    مخالفم ۴
 2. فقط چین

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (49 ديدگاه)

  روباه پیر با این کار میخواهد روحیه هونگچی را تضعیف کند .

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۴۰
  1. Amiro

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (251 ديدگاه)

   داداش چی زدی ؟؟ چیو با چی مقایسه میکنی

   موافقم ۲۳
   مخالفم ۰
  2. ❤BMW❤

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (1024 ديدگاه)

   دو تا مسئله
   رولزرویس چه ربطی به حیله های انگلیس داره ؟
   و اینکه
   دقیقا ربط هونگچی به رولزرویس چیه ؟

   موافقم ۹
   مخالفم ۰
 3. Amir mahdi @-1387

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (208 ديدگاه)

  دقیقا حالا ایران روزی ۶۰ میلیون نفر ناراحت چرا حالا بماند و البته دلیلش
  خودتون میدونید

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۵
 4. مازیار

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (2117 ديدگاه)

  رولزرویس باشه پرفروش ترین سال هم باشه یعنی جفت شیش

  موافقم ۳۷
  مخالفم ۲
 5. TESLA

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (1253 ديدگاه)

  تازه هنوز اولش ، سال بعد که اسپکتر وارد بازار بشه : فقط سالانه ۷۰۰۰ اسپکتر تحویل میده دیگه کولینان ، گوست ، فانتوم …. به کنار ، به دو دلیل این اتفاق حتما میوفته : اول اینکه بازار الکتریکی ها ( حالا کاری ندارم یه برقی ۵۰ هزار دلاری مثل مدل ۳ تسلا یا کیا ev6 باشه یا یه ابرلوکس ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلاری مثل همین اسپکتر یا سلستیک ) در حال خیلی داغ هست که این رو آمار ها هم به وضوح نشون میدن و دوم اینکه : جالب بدونید هر ساله به تعداد میلیارد های جهان افزوده میشه و از این رو طبیعی که فروش اقلام لوکس هم هر ساله بیش تر از سال پیش باشه

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۲
 6. F22RAPTOR

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (2444 ديدگاه)

  به قول اون آقاهه ممد دهنت سرویس
  فنتوم ۲۲ میلیارد
  اونم گوسته ۱۲ میلیارد
  ممد دهنت

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۰
 7. زمستانم

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (219 ديدگاه)

  قدرت خرید درصد رفاه و اسایش میزان امید به زندگی…….. در جهان رو به افزایش و در ایران رو به کاهش است .

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۳
  1. احسان

   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   این کالاهای لوکس فقط برای طبقات خاصی تولید مین
   افزایش تعداد افراد این طبقات به معنای کوچک شدن سفره عده بسیار دیگری از مردمه
   به عبارتی ماحصل افزایش شکاف طبقاتی پولدارترشدن افرادی معدود درمقابل فقیرشدن عده بسیاردیگریه

   موافقم ۰
   مخالفم ۱
 8. (Saeed (peugeot

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (240 ديدگاه)

  محاسبه ت عالی بود ……

  ۱۷ خانواده ای که پول بی معنی هست براشون …. و اینقدر دارن ازش که نمیدونن باهاش چیکار کنن ….

  البته رولزرویس بهشون گفته چطوری حال کنن با پولشون .

  واقعا گارانتی مادام العمر برازنده رولزرویس هست.(شنیدم اینطوریه گارانتیش)

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱
 9. Arshia m3csl

  ۲۰ دی ۱۴۰۱
  سوابق: (408 ديدگاه)

  رولزرویس ماشین های با کیفیت و خوبی داره ولی فراری رو به رولزرویس ترجیح میدم چون طراحیش خاص تره و حفظ قیمت بیشتری داره و از نظر لذت رانندگی بهتره تا وقتی فراری یا ۹۱۱ جی تی ۳ ار اس و ۹۱۱ جی تی ۲ ار اس هست نمیتونم به رولزرویس فکر کنم ولی الویت ها فرق داره آقایی که متاهله رولزرویس رو ترجیح میده آقایی که مجرده و سینگله فراری میخره

  موافقم ۲
  مخالفم ۳۴
  1. مجتبی.

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (17 ديدگاه)

   عزیز این دو تودوتا دنیای کاملا متفاوت هستن وهیچ جوره قابل مقایسه نیستن تنها وجوه مشترکشون اینه که هردو خاص وگرانقیمت هستن.

   موافقم ۱۷
   مخالفم ۰
  2. OM.01

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (231 ديدگاه)

   (آقایی که متاهله رولزرویس رو ترجیح میده آقایی که مجرده و سینگله فراری می‌خره)(رولزرویس ماشین های با کیفیت و خوبی داره ولی فراری رو به رولزرویس ترجیح میدم چون طراحیش خاص تره و حفظ قیمت بیشتری داره و از نظر لذت رانندگی بهتره)

   اولا اون کسی که اینقدر پول داره جفتشو می‌خره نه یکی شونو و مجرد متاهل هم نداره. کسی که نیم میلیون دلار هزینه ماشینش میکنه قطعا خونه ای که داره حداقل ۵ میلیون دلار قیمتشه و قطعا ساعتی که می اندازه دستش ۳۰ هزار دلار قیمت داره و قطعا درآمدی بالای ماهی ۵۰ هزار دلار داره. حالا سوال پیش میاد کی ماهی ۵۰هزارتا درآمد داره؟ چه شغلی؟ اونایی که بساز بفروش هستن کارآفرین ها اونایی که فرانچایز رستوران و… دارن. البته یوتویبر و سلبریتی ها هم هستن.

   دوما فراری و رولزرویس هیچ شباهتی در هیچ زمینه ای ندارن که شما اونو به این ترجیح میدی!
   تنها شباهتشون استفاده از متریال فوق با کیفیت در کابین هست که باز رولزرویس کف ترازوش سنگین تر هست.

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۲
   1. Arshia m3csl

    ۲۰ دی ۱۴۰۱
    سوابق: (408 ديدگاه)

    درست میگی اونی که رولزرویس داره واقعا پولداره و خب این پولدارا کمن که رولزرویس و فراری میخرن همه قرار نیست این شکلی پولدار بشن اگه همه رولزرویس و فراری میخریدم و پولدار بودیم زمین نابود میشد اگه پولدار زیاد بود اصراف و دور ریز غذا و…به شدت بالا میرفت و برای محیط زیست بد بود اون پولدار های تعداد کم کیف میکنن حسابی

    موافقم ۳
    مخالفم ۰
  3. Royal Driver

   ۲۰ دی ۱۴۰۱
   سوابق: (1050 ديدگاه)

   با این حرفت نهایت فهم، درک و سطحتو مخصوصاً درباره صنعت خودروسازی رو ثابت کردی :)

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۳
   1. Arshia m3csl

    ۲۰ دی ۱۴۰۱
    سوابق: (408 ديدگاه)

    دوست گل کلاس رولزرویس و فراری فرق داره این دیگه علاقه به کلاس خاص میخواد که رولزرویس ادم بخره یا فراری خودم سوپراسپرت دوست دارم انتخابم فراریه کسی که ماشین ابر لوکس دوست داره انتخابش رولزرویس هست اونی که رولزرویس میخره پول فراری داره یا ۹۱۱ جی تی ۲ ار اس ولی ممکنه از سواری ماشین سوپراسپرت خوشش نیاد و ماشین فوق لوکس بخواد رولزرویس عالیه واقعا و فراری هر جفتش رو دوست دارم ولی فراری حفظ ارزش بهتری داره نصبت به رولزرویس

    موافقم ۲
    مخالفم ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا