سرعتِ ارزان! 15 خودروی لذت‌بخش با قیمت زیر 35 هزار دلار

خب می‌خواهید خودروی لذت‌بخش جدیدی را برای رانندگی روزانه و یا آخر هفته داشته باشید، اما از طرف دیگر هم نمی‌خواهید که حساب بانکی‌تان خالی شود. پس چاره چیست؟ اینجا 15 خودرویی را گردآوری کرده‌ایم که لحظات شادی را در پشت فرمان با قیمت نسبتاً ارزانی ایجاد می‌کنند. هیچ‌کدام از این خودروها شما را خسته نخواهند کرد و در حقیقت تعدادی از آن‌ها پرفرومنسی در حد کلاس جهانی ارائه می‌کنند که در بسیاری از خودروهای هم‌رده مشاهده نمی‌شود.

Fun-under-35K-graphic
نیسان جوک نیسمو RS
قیمت پایه: 28920 دلار
علیرغم سن زیاد، نیسان جوک نیسمو RS یک کراس اوور کوچک غیرتمند است. پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.6 لیتری به همراه توربوشارژر 215 اسب بخار قدرت و 210 پاوند فیت گشتاور را تقدیم چرخ‌های جلو می‌کند و با وجود گیربکسی 6 سرعته و دستی لحظات خوبی در انتظار شما خواهد بود.

2015-Nissan-Juke-NISMO-RS-front-three-quarters-02
دوج چلنجر
قیمت پایه: 27990 دلار
نه! با قیمت کمتر از 35 هزار دلار نمی‌توانید چلنجر هلکت را بخرید اما می‌توانید برادر کوچک‌تر SXT یا SXT Plus با پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری 305 اسب بخاری را انتخاب کنید. حتی با نسخه‌ی پایه‌ی پیشرانه، چلنجر مخصوصاً با پکیج Super Track لذت فراوانی دارد. این پکیج شامل رینگ‌های آلیاژی 20 اینچی، نسبت اکسل پایین‌تر، سیستم تعلیق ارتقا یافته و فرمان اصلاح‌شده می‌باشد که چلنجر خوب را خوب‌تر می‌سازد!

2015-Dodge-Challenger-SXT-front-three-quarters2
فولکس‌واگن جتا GLI
قیمت پایه: 27740 دلار
گلف GTI را دوست دارید اما از هاچبک ها متنفرید؟ خب فولکس با جتا GLI راه‌حل جدید را پیش رویتان می‌گذارد. جتا از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو با 210 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند که می‌تواند با گیربکس 6 سرعته ی دستی یا 6 سرعته ی دوکلاچه جفت شود. برای عبور از راه‌های باریک و پیچ‌درپیچ قدرت بیش‌ازاندازه ای را در اختیار خواهید داشت.

2016-volkswagen-jetta-gli-front-three-quarters1
سوبارو WRX
قیمت پایه: 27390 دلار
برای قیمت زیر 35 هزار دلار می‌توانید با انتخاب سوبارو WRX نشان دهید که یک قهرمان مسابقات رالی نیز هستید! با 268 اسبی که از دل پیشرانه‌ی 4 سیلندر توربوی جفت شده با گیربکس 6 سرعته دستی بیرون می‌آید به‌آسانی می‌توانید راه‌های پیچ‌درپیچ را پشت سر بگذارید و شاید هم‌ دلتان بخواهد کمی در راه‌های شنی و گلی گاز بدهید و مطمئن باشید که پولتان را جای درستی استفاده کرده اید.

2015-Subaru-WRX-CVT-side-profile1
شورولت کامارو
قیمت پایه: 26695 دلار
یک خودروی پونی از نژادی اصیل مترادف است با شورولت کامارو! کامارو دینامیک رانندگی استثنایی را در پکیجی رترو ارائه می‌دهد. برای زیر 35 هزار دلار شما می‌توانید از بین پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو با 275 اسب بخار قدرت و پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری 335 اسب بخاری یکی را انتخاب کنید. البته مطمئن باشید که هر دو نسخه لذت زائدالوصفی را به شما تزریق خواهند کرد.

2016-Chevrolet-Camaro-RS-20L-Turbo-coupe-side-in-motion
فورد موستانگ اکوبوست
قیمت پایه: 26545 دلار
پیشرانه‌ی پایه‌ی 6 سیلندر موستانگ را فراموش کنید و به‌سوی مدل اکوبوست 310 اسب بخاری بشتابید! زمانی که به پکیج پرفورمنس مجهز شود، شما سیستم تعلیق منحصربه‌فرد، رینگ‌های 19 اینچی، ترمزهای بزرگ‌تر، رادیاتور بزرگ‌تر، اکسل عقب با لغزش محدود و سیستم‌های کمکی الکترونیکی مخصوص را دریافت خواهید کرد.

2015-Ford-Mustang-EcoBoost-front-side-motion-view-sun-reflection
سوبارو BRZ
قیمت پایه: 26190 دلار
به خنده واداشتن راننده از این گوش تا آن یکی از مأموریت‌های اصلی سوبارو BRZ است و به لطف بالانس بی‌عیب و نقصش از پس این مأموریت غیرممکن برمی‌آید. شاید BRZ فقط 200 اسب بخار داشته باشد اما وزن سبک آن به معنی سریع بودن است. گیربکس 6 سرعته ی دستی این خودرو هم لذت‌بخش است و در رانندگی‌های روزانه لذت فراوانی ایجاد می‌کند.

2016-Subaru-BRZ-Series-Hyper-Blue-front-three-quarter-in-motion-03
سایون FR-S (تویوتا 86)
قیمت پایه: 26100 دلار
سایون FR-S که برای سال 2017 تویوتا 86 خوانده خواهد شد برادر دوقلوی سوبارو BRZ است و همان بالانس استثنایی، وزن کم و هندلینگ را ارائه می‌کند. با این خودرو قادر خواهید بود که لحظات مفرح زیادی را داشته باشید و پیچ‌ها را سریع‌تر از بسیاری از خودروها طی کنید.

2015-Scion-FR-S-front-three-quarter
فولکس‌واگن گلف GTI
قیمت پایه: 25815 دلار
به‌عنوان پدر این سگمنت، فولکس گلف GTI خودروی همه‌کاره‌ای است که پشت فرمان کاربردی بودن و لذت زیادی را ایجاد می‌کند. با تجهیز به پکیج پرفورمنس شاهد افزوده شدن ترمزهای ارتقا یافته، دیفرانسیل VAQ و 10 اسب بخار بیشتر خواهید بود که قدرت پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری و توربو را به 220 اسب بخار می‌رساند.

2016-Volkswagen-Golf-GTI-front-three-quarter-in-motion
فورد فوکوس ST
قیمت پایه: 25300 دلار
بودجه‌ی کافی برای خرید فوکوس RS را ندارید؟ خب چاره‌ی کار فوکوس ST است که با پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربودار اکوبوست عرضه می‌شود و می‌تواند 252 اسب بخار قدرت و 270 پاوند فیت گشتاور تولید نماید. برخلاف اکثر هاچبک های داغ دیفرانسیل جلو، فوکوس ST تمایل دارد تا در قسمت عقب شاد باشد یعنی با خاموش کردن کنترل‌های کشش و پایداری می‌توانید در پیست دریفت کنید.

2016-Ford-Focus-ST-front-three-quarter-in-motion
مزدا MX-5 میاتا
قیمت پایه: 25735 دلار
یکی از ناب‌ترین خودروهای اسپورت موجود در بازار مزدا MX-5 میاتا است که بالانسی مثال‌زدنی، چابکی و وزن کم را ارائه می‌دهد. در تریم کلاب شما تجربه‌ی بهتری با سیستم تعلیق اسپورت استاندارد، ضربه‌گیرهای بیلشتین و دیفرانسیل لغزش محدود خواهید داشت.

2016-Mazda-MX-5-Miata-Club-MT-homepage
مینی هاردتاپ کوپر S (دو در)
قیمت پایه: 24950 دلار
عجیب‌وغریب بودن به‌عنوان خصیصه‌ی عمومی هاردتاپ کوپر S باقی‌مانده است اما همانند اکثر هاچبک های داغ، این فلفل ریز می‌داند که چگونه لحظات خوبی را رقم بزند. به لطف هندلینگ فرز و چابک مینی خواهید توانست راه‌های پرپیچ‌وخم را به‌آسانی طی کنید. با گیربکس 6 سرعته ی دستی استاندارد می‌توانید بخش اعظم عصاره‌ی وجودی پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری 189 اسب بخاری این خودرو را بکشید و حداکثر لبخند ممکن را بر صورتتان ترسیم نمایید.

2014-Mini-Hardtop-Cooper-S-front-end-in-motion
فیات 500 آبارث
قیمت پایه: 23570 دلار
با صدای اگزوزی که شبیه حمله‌ی دسته‌ی بزرگی از زنبورهاست، هیچ‌وقت این فلفل ریز و تند و داغ را با هیچ‌چیز دیگری اشتباه نخواهید گرفت! علیرغم پیشرانه‌ای 4 سیلندر و توربو با 1.4 لیتر حجم، خروجی 160 اسب بخاری در انتظار شماست. این کوچولو بسیار سریع است و زمانی که با سیستم تعلیق اسپورت ترکیب شود، قادر خواهید بود تا انواع و اقسام شیطنت‌ها را با آن انجام دهید.

2014-Fiat-500-Abarth-rear-view
هیوندای ولوستر توربو
قیمت پایه: 23435 دلار
اولین تلاش هیوندای در رده‌ی هاچبک های داغ ولوستر توربو است که توازن مناسبی از قدرت و چابکی را ارائه می‌دهد. با یک درب در طرف راننده و دو درب در طرف سرنشین، ولوستر توربو دو خودرو در یکی است!

2016-Hyundai-Veloster-Turbo-side-in-motion
فورد فیستا ST
قیمت پایه: 21845 دلار
شاید خریدن هاچبک های داغ معامله‌ی قرن باشد! فورد فیستا ST با طبیعت چموش خودش، از پیشرانه‌ای 4 سیلندری و 1.6 لیتری با 197 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند که منحصراً به گیربکس 6 سرعته ی دستی جفت شده است. این ترکیب وقتی با سیستم تعلیق خاص هماهنگ شود، فیستا را به ولگردی تبدیل می‌کند که دوست دارد در پیچ‌ها قسمت عقب را تکان دهد و تمام مهارت‌های شما را به چالش بکشاند.

2016-Ford-Fiesta-ST-front-three-quarters-02
منبع: motortrend

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

48 دیدگاه

  1. REZA
   سوابق: (220 دیدگاه) ,

   آقا من یه سوال کوچیک داشتم هرکی جوابشو میدونه یا تو منطقه آزاد تجربشو داشته منو از جهالت نجات بده-موستانگ های اکو بوست هم صدای موستانگ 6سیلندر رو میدن یا اونا صدا ندارن؟؟؟

   پاسخ
   1. سامان اذری
    سوابق: (2248 دیدگاه) ,

    داش هردوتاشو از نزدیک دیدم
    موقع درگ گذاشتن هم نزدیکش وایستاده بودم صدای اگزوزش اصلا جالب نبود

    پاسخ
    1. علیرضا
     سوابق: (3 دیدگاه) ,

     سلام داداش تو مناطق آزاد هر چی بخوای پیدا میشه یا اونجا هم محدودیتهایی برای ورود ماشین داره ؟

  2. ارش
   سوابق: (72 دیدگاه) ,

   ولستر تو ایران ۱۱۵ میلیون هست ولی قیمت اصلیش ۲۴هزار دلار!!خددددداااااا گناهمون چیه اخه??

   پاسخ
   1. pejman
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    تازه ولستر دو دیفرانسیل و توربو 24 هزار دلاره وگرنه اونی که تو ایرانه خیلی کمتره قیمتش

    پاسخ
 1. Mohammad
  سوابق: (72 دیدگاه) ,

  قطعا ماشینای تو این لیست همه عالین اما بهترینا موستانگ کامارو چلنجر هستن دو مورد هم جا افتاده ک اولیش چارجر هست و دومیش بنز c که بسیار شیک لوکس و با اصالت هست

  پاسخ
  1. ایمان
   سوابق: (93 دیدگاه) ,

   شما ببخش که کارشناسان موتورترند به اندازه شما از ماشین سر درنمیارن!!!!!!!!!!!!

   پاسخ
   1. Hamid.Hellcat
    سوابق: (337 دیدگاه) ,

    شما هیوندا داری؟
    حالا اگه با همین قیمت موستانگ و چلنجر و کامارو میتونستی بخری بازهم هیوندا میخریدی؟

    پاسخ
    1. احسان
     سوابق: (300 دیدگاه) ,

     ایمان جان به اندازه موهای سرت هیوندای داشتم چون نمایشگاه دارم اصلا قابل قیاس با مدل های ذکر شده نیست به خصوص سه تفنگدار امریکای

    2. ایمان
     سوابق: (93 دیدگاه) ,

     نه بنده ولوستر ندارم. ولی یه جوری بعضی از این دوستان میگن ولوستر! که انگار خودشون متولد دیترویت هستن!!!
     اگر واقعا ولوستر همین جوری است که این دوستان میگن پس حتما کارشناسان موتورترند از ماشین چیزی نمیدونن که ولوستر را در این لیست گذاشتن.
     به لحاظ قیمتی ولوستر از 3 تفنگدار ارزونتره ولی بنده هم ترجیح میدم 3 ،4 هزار دلار بیشتر هزینه کنم و برم سراغ یکی از اون 3تا(بخصوص چلنجر). ولی اینجوری هم نیست که بگیم ولوستر اصلا بدرد نمیخوره!( البته اگر تو آمریکا بودم یا حتی منطقه آزاد می کردیم!!!!!)

 2. علي
  سوابق: (923 دیدگاه) ,

  تو اینا همه مدلهای فولکس با فورد موستانگ انتخاب من است نقطه .

  پاسخ
 3. mmmm
  سوابق: (25 دیدگاه) ,

  دوج چلنجر آمریکایی زیر صد میلیون با دلار 3500 تومانی. کاش ما هم در*** بودیم

  پاسخ
 4. Nissan...Japan
  سوابق: (159 دیدگاه) ,

  در این لیست من با احترام به خودروهای فوق‌العاده امریکایی عاشق سوبارو wrx و سوبارو brz هستم.

  پاسخ
 5. BMW E9
  سوابق: (404 دیدگاه) ,

  فقط دوست دارم گریه کنم برای خودم و اونایی که عاشق ماشین هستن و در کشورهایی مثل ایران هستن.

  پاسخ
 6. فقط ژاپن
  سوابق: (16 دیدگاه) ,

  لامصب دوج آدم و دیوونه میکنن، موستانگ و کامارو هم بعد از اون ولی نمیشه گلف و ، gt 86 ، میاتا و سوباروهارم فراموش کرد، ضمنا فیستا هم از قلم افتاده که واقعا اصیله، و در آخر اینکه یه کارگر اونور آب با حقوق ماهی 2000 دلار یکساله میتونه هر کدوم از اینا رو بهره و حال کنه ولی ما چی……..

  پاسخ
 7. بهنام طیبی
  سوابق: (4511 دیدگاه) ,

  دوج چلنجر-فورد موستانگ-سوبارو عالیه هستن

  پاسخ
 8. USA & JAPAN
  سوابق: (213 دیدگاه) ,

  همشون فوقالعاده ان بااین قیمت ها
  ولی اول موووووووووووووووووووووووستانگ
  بعد چلنجر
  بعد کامارو
  بعد GT86

  پاسخ
 9. Nima
  سوابق: (1009 دیدگاه) ,

  پرچم دار بازه هاى قیمتى از 25 تا 100 هزار دلار آمریکایى ها هستن.بدون رقیب.
  مثال ها:
  قیمت ٢۵-٣۵: ماستنگ و کامارو چلنجر با شتاب هاى 5-5.5 ثانیه
  ٣۵-۴۵: کامارو و ماستنگ و چلنجر : شتاب هاى 3.9-۴.۵
  ۴۵-۵۵: کامارو ZL1 جدید که توى راه هست و کوروت استرینگرى: 3.3-4
  ۵۵-۶۵: چلنجر و چارجر هاى عزیز با شتاب هاى ۴ یا پایینتر
  ۶۵-٧۵: بازه هلکت ها میشه(جواى بحث نمیزاره)
  ٧۵-١٠٠: با افتخار تمام میگم رقیبى وجود نداره براى کوروت Z06 که تازه رقباى 200 هزار دلاریش رو توى پیست نور برگ رینگ زده. فقط با 80 هزار دلار.

  پاسخ
  1. بهنام طیبی
   سوابق: (4511 دیدگاه) ,

   چرا قیمت خودروهای امریکایی اکثرا قیمت مناسب هستن؟؟؟؟؟؟
   امریکا برعکس ایتالیا قیمت هاش خیلی خوب

   پاسخ
   1. Nima
    سوابق: (1009 دیدگاه) ,

    چون هزینه هاى تمام شده و کارگرشون کمه
    و سرى سازى میکنن: مثال اوپل موکا-شورولت ترکس-بیوک و واکسهال همه از موتور مشترک و… استفاده میکنن و خرج طراحى براشون میاد پایین درنتیجه هزینه نهایى هم میاد پایین. تیراژ بالا هم دارن.
    حالا یه مثال قدیمى: انجین 350 رو همه احتمالا باش آشنایى دارن.
    این موتور از روى کامیون ها تا بلیزر و کامارو و کاپریس و مدل هاى وانت و حتى هاچ بک ها هم استفاده شده(نشان از طیف توانایى هاى این موتور هست که با هرچیزى سازگاره از ماشین هایى با ظرفیت حمل بار 6 تن تا هاچ بک هاى معمولى مثل شورولت وگا.) این موتور هم در نسل هاى مختلف از دهه 50 تا همین چند سال پیش تولید شده و بیش از ١ میلیون عدد ازش روى ماشین ها گذاشتن. هم چنین عضو ١٠ موتور برتر تاریخ خودروسازى هم هست .
    اومدم دلیل ارزونى توضیح بدم چى شد?

    پاسخ
    1. بهنام طیبی
     سوابق: (4511 دیدگاه) ,

     خوب پس چرا توایران زیاد موجود نیست؟؟؟؟؟
     خودروهای امریکایی خیلی باکیفیت

   2. حسین
    سوابق: (10 دیدگاه) ,

    الان با این حرفت شاهکارهای ایتالیایی مثل فراری و آلفا رومئو و لامبورگینی رو با آهن پاره های فورد و جنرال موتورز و بقیه مقایسه کردی؟
    خدایی با چه منطقی این حرفو زدی؟
    توضیح بده
    همه چی سرعت و شتاب نیست
    هروقت سرعت و شتاب با بهترین دیزاین و هندلینگ رو این خودروها باهم داشنتد و قیمتشون همینی که الان هست بود حرفت درسته
    هیچ ارزونی بی حکمت نیست

    پاسخ
    1. من
     سوابق: (14 دیدگاه) ,

     البته لین لفظ به ایتالیا ی ها بر میگرده گلم
     فیات 500 شده شاهکار هههههههههه

    2. سعید
     سوابق: (162 دیدگاه) ,

     کسی که به ساخته های فورد و جنرال موتور بگه آهن پاره معلومه منطقش در چه حده. شما لامبورگینیتو سوار شو بهتره راجب ماشینهای آمریکایی نظر ندی.هر وقت هر برندی از هر جای دنیا 700 اسب رو حدودا 60 هزار دلار بهت دادن اون وقت بیا راجب ماشینهای آمریکایی نظر بده.

 10. تامکت
  سوابق: (177 دیدگاه) ,

  گلف رو انتخاب میکنم..میتونم بچمو برسونم مدرسه..با خانمم ی گردش اروم تو سطح شهر داشته باشم…و آخر هفته هم برم پیست و لوکس هارو لوله کنم!!! .. ی ماشین همه کاره

  پاسخ
 11. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  شورولت کامارو، فورد موستانگ و تویوتا سایون

  پاسخ
  1. ali
   سوابق: (2812 دیدگاه) ,

   امریکاییا ترکوندن واقعا دارن بر میگردن به همون روزهای اوج
   دارن همه جارو مثل یه ماک گردن کلفت نابود میکنند و بالا میان
   زنده باد هیولاهای امریکایی
   only american cars

   پاسخ
 12. ali
  سوابق: (2812 دیدگاه) ,

  البته از انجین350 از اول تا حالا بیش از 90 میلیون ساخته شده
  و بله جزو 10 انجین برتر تاریخ است
  راستی اقا نیما معلومه امریکایی باز تیری هستی دمت گرم

  پاسخ
  1. خسته شده
   سوابق: (623 دیدگاه) ,

   ولی تو آمریکایی باز نیستی و داری ادا در میاری

   پاسخ
   1. ali
    سوابق: (2812 دیدگاه) ,

    تو مثله اسمت خسته شدی خوابت میاد برو بخواب عزیزم
    بیدار شدی حرف میزنیم

    پاسخ
 13. Mahmood
  سوابق: (186 دیدگاه) ,

  در ابتدا تشکر می کنم از جناب احمدزاده بابت مطلب بسیار خوبی که قرار دادند سپس باید بگم که همگی خودروهای لیست بالا از هر نظر عالی هستند غیر از هیوندای ولوستر توربو که خودروی خوبی از آب در نیامده و همچنین خودروهای فیات و مینی هم بیشتر زنانه هستند.

  پاسخ
 14. mohammad
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  طراحی های ظاهریه فولکس واگن واقعن بینظیره…البته از در عقب.
  الان باز چن نفر میگن عوضش پرفورمنس و هندلینگ و .. عالیه 😐

  پاسخ
 15. Reza.jz
  سوابق: (32 دیدگاه) ,

  وقتی به این فکر میکنم که با پول چلنجر و ماستنگ تو ایران باید بسترن سوار شد به فکر….میافتم.اخه با چه حرفی باید به حال خودمون زجه بزنیم?

  پاسخ
 16. امیر
  سوابق: (5 دیدگاه) ,

  درباره صدای موستانگ بگم اگر کیت راش باشه صدای مثل شلبی داره که برای کامارو هم استفاده میشه خیلی صداش وحشی هست

  پاسخ
 17. سپنتا
  سوابق: (24 دیدگاه) ,

  درود .دوستان بیشتر حرفا رو گفتن و اینکه مردم ما نا جوانمردانه گرفتار دزد و فریبکاران که با همین پول باید چینی سوار شن . در ضمن در لیست جای دو خودروی زیز قیمت لکسوس es250و کمری 6 سیلندر خالیه

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x