جیپدوجکرایسلر

آمار فروش کرایسلر، جیپ، دوج و رم در سال ۲۰۱۷

کرایسلر یکی از سه غول بزرگ خودروسازی در آمریکا محسوب می‌شود که در حال حاضر تحت کنترل شرکت فیات ایتالیا قرار دارد. کرایسلر خود از چند زیرمجموعه به نام‌های برندهای کرایسلر، دوج، جیپ، رم،MOPAR و SRT تشکیل شده است که همه آنها با هم گروه خودروسازی کرایسلر را تشکیل می‌دهند. در این متن آمار مربوط به برندهای کرایسلر، جیپ، دوج و رم را درج نمودیم. ابتدا هم به سراغ برند کرایسلر می‌رویم.

کرایسلر

شرایط و اوضاع و احوال اقتصادی برای برند کرایسلر در هشت ماهه نخست سال جاری نه‌تنها خوب نبود بلکه سخت آشفته و رو به افول بود. در این بازه زمانی، مجموعاً ۱۴۹,۳۸۸ دستگاه خودرو با نشان کرایسلر در سرتاسر جهان فروخته شد که نسبت به پارسال ۲۳.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.


کرایسلر بیشترین رشد را به لحاظ فروش در آسیا از جمله چین، ژاپن، هند و کره داشت اما در آمریکای لاتین به میزان ۲۶.۲ درصد و در آمریکای شمالی نیز به همان میزان، یعنی ۲۶.۲ درصد از فروش آن کاسته شد که در جای خود قابل تأمل است.

2017 Chrysler Pacifica Hybrid
اگر ملاک آماری را یک سال کامل میلادی در نظر بگیریم، از سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۶ میلادی، برند خودروسازی کرایسلر سالانه ۲.۸ درصد از لحاظ فروش رشد نمود، درحالی‌که میانگین این رقم در صنعت موتوری جهان معادل ۴.۶ درصد بود.


در سال ۲۰۱۶ میلادی، آمریکا با سهمی معادل ۸۷.۴ درصد بزرگترین خریدار محصولات کرایسلر در جهان بود. سپس بازارهایی چون کانادا با ۵.۹ درصد، مکزیک با سهم ۱ درصد، چین با سهم ۰.۶ درصد و آفریقای جنوبی با سهم ۰.۶ درصد رتبه‌های بعدی را از آن خود نمودند. محصولات کرایسلر در ۷۹ کشور دنیا به فروش می‌رسند.


در جدول ذیل میزان فروش انواع مختلف کرایسلر در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۷ درج شده است.

رتبه فروشنام خودرومیزان فروشدرصد رشد سالانه
۱کرایسلر پاسیفیکا۸۰,۲۶۵+۱۹۳.۶
۲کرایسلر ۳۰۰۳۹,۶۲۸-۷.۵
۳کرایسلر ۲۰۰۲۰,۰۸۸-۶۱.۶
۴کرایسلر ۳۰۰C۲,۶۴۲+۳۱.۷
۵کرایسلر وایگر۶۰۸-۶۳.۷
۶کرایسلر تاون&کانتری۵۸۰-۹۹
۷کرایسلر گرند وایگر۷۲-۳۸.۵

جیپ

در هشت ماهه نخست امسال، جیپ بیش از شش برابر کرایسلر، یعنی معادل ۹۵۸,۹۳۵ دستگاه خودرو را در سرتاسر جهان به فروش رساند که نسبت به پارسال، به میزان ۲.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در این میان، بیشتری رشد را جیپ به لطف مدل جذابی چون کامپس داشت که در آمریکای لاتین و آسیا از جمله چین، ژاپن، کره و هند سخت خوش درخشید.


کلاً بیشترین رشد جیپ ازنظر در کشورهای مشترک‌المنافع CIS از جمله روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان و…با رشد ۲۱ درصد و کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس با رشد ۲۰.۸، روی داد. اما از حجم فروش آن در آمریکای شمالی به میزان ۱۳.۶ درصد نسبت به پارسال کاسته شد.


اگر ملاک آمار را یک سال کامل میلادی در نظر بگیریم. جیپ از سال ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۶ میلادی بیشترین رشد را به لحاظ فروش در میان برندهای خودرویی جهان از آن خود نمود و با رشد ۲۳۰ درصدی، فروش آن از ۴۴۰,۰۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۰ به ۱,۴۵۰,۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۶ جهش پیدا نمود. کلاً رشد سالانه جیپ طی این بازه زمانی معادل ۳۸.۵ درصد بود درحالی‌که میانگین این رقم در صنعت خودرویی جهان معادل ۴.۶ درصد بود.


در میان کشورهای جهان، آمریکا با سهمی معادل ۶۳.۷ درصد بزرگترین خریدار ساخته‌های جیپ در دنیا می‌باشد. پس از آن کشورهای چین با سهم ۱۳.۵ درصد در جایگاه دوم، کانادا با سهم ۵.۷ درصد در جایگاه سوم، برزیل با سهم ۴ درصد در جایگاه چهارم و ایتالیا با سهم ۲.۸ درصد در رتبه پنجم قرار دارند. خودروهای جیپ در ۱۰۸ کشور دنیا به فروش می‌رسند.


در جدول ذیل میزان فروش انواع ساخته‌های جیپ در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۷ درج شده است.

رتبه فروشنام خودرومیزان فروشدرصد رشد سالانه
۱جیپ گرند چروکی۲۰۷,۵۹۱+۱۲
۲جیپ رنگید۱۸۷,۹۰۵+۲.۶
۳جیپ چروکی۱۸۷,۸۴۰-۲۳.۶
۴جیپ رانگلر۱۶۱,۹۲۵-۱.۸
۵جیپ کامپس۱۶۱,۷۹۹+۶۲.۷
۶جیپ پاتریوت۴۸,۱۶۹-۵۳.۵

 

دوج و رم

دوج و زیرمجموعه آن رم توانستند در هشت ماهه نخست سال جاری، عملکرد مثبتی را از لحاظ فروش از خود نشان دهند. در این بازه زمانی،۸۸۸,۰۰۰ دستگاه از ساخته‌های دوج و رم به فروش رفته است که در قیاس با پارسال، رشد ۱.۹ درصدی را نشان می‌دهد.


بهترین عملکرد را ازنظر فروش، دوج و رم در کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس با رشدی به میزان ۴۶.۹ درصد به ثبت رساندند. سپس کشورهای آمریکای لاتین با رشد ۶.۹ درصدی و آمریکای شمالی با رشد ۱.۴ درصدی جایگاه‌های بعدی را از آن خود نمودند.


اگر ملاک را یک سال کامل در نظر بگیریم. از سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۶ میلادی، دوج و رم سالانه ۹.۳ درصد از لحاظ فروش رشد نموده و فروش آنها از ۸۴۰,۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۰ به ۱,۳۱۰,۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. در حال حاضر، دوج و رم در ۸۳ کشور مختلف جهان به فروش می‌رسند.


در حال حاضر، بازار آمریکا با سهمی معادل ۸۰ درصد بزرگترین خریدار ساخته‌های دوج و رم بوده و پس از آن، کانادا با سهم ۱۳.۴ درصد در جایگاه دوم، مکزیک با سهم ۴.۷ درصد در مکان سوم، عربستان سعودی با سهم ۰.۳ درصد در مکان چهارم و پورتوریکو با سهم ۰.۳ درصدی در مکان پنجم ایستاده‌اند.


در جدول ذیل میزان فروش انواع مختلف دوج و رم در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۷ درج شده است.

رتبه فروشنام خودرومیزان فروشدرصد رشد سالانه
۱رم پیکاپ۴۰۱,۸۲۲+۶.۸
۲دوج گرند کاروان۱۳۸,۳۵۲+۵.۵
۳دوج جورنی۸۴,۰۲۹-۱.۴
۴دوج چارجر۶۶,۸۷۳-۲.۶
۵دوج دورانگو۵۳,۰۵۸-۳.۹
۶دوج چلنجر۵۱,۶۳۹+۴.۶
۷دوج پرومستر۳۴,۵۴۶+۳۵.۲
۸دوج آتیتود۱۳,۰۰۶+۱۲.۵
۹رم پرومسترسیتی۱۱,۶۹۴-۹.۶

 

منبع آمار: Focus2move.com

مطالب مشابه

‫۱۲ دیدگاه‌ها

 1. Ferghun

  ۱۱ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  خود برند کرایسلر و رم رو بفروشه چون از همه برندها ی زیر مجموعش رشد فروشش کمتره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. یانکی

   ۱۱ آبان ۱۳۹۶
   سوابق: (186 ديدگاه)

   فقط منتظر آمار فروش آلفا و مازراتی هستم که این حرفم ثابت بشه کرایسلر دوج و جیپ نزدیک به ۳ میلیون فروختن اون وقط پلت فرم جدید برا آلفا درست میکنند کراس اوور مازراتی بیرون میدن در حالی که نسله جدید ه اولین suv دنیا ساختش تو هاله ای از ابهامه در صورت ساخت تمام حریفاشو مچاله میکنه و حدالقل ۲۵۰ هزار میفروشه اگه به جایه آلفا جولیا نسله جدیده چارجر و ۳۰۰ میومد با هم بیش از ۶۰۰ هزار میفروختن کاش چینیا شریکش بودن نه فیاته کسیف توجه کنید آلفا ۲ هاچه پیزوری ۱ سدان ۱ کراس کم فروش مازراتی ۲ سدانه کم فروش تحه جدول ۱ کراس ۱ کوپه فیات که نگو آشقال پس سوده کمپانی از کرایسلره

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. Hemichan

  ۱۱ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (718 ديدگاه)

  Hell Yeah

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 3. آرش آمریکایی

  ۱۱ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (591 ديدگاه)

  کرایسلر خیلی دیر به دیر نسل جدید خودروهاشو به بازار عرضه میکنه همین باعث میشه کم کم از فروشش کاسته بشه
  باید یه بروز رسانی اساسی بکنه
  خود برند کرایسلر باید سعی کنه به جایگاه لوکس ساز خودش برگرده
  کلا آینده روشنی رو برای فیات کرایسلر میبینم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. .....::::LAST VIPER::::.....

   ۱۱ آبان ۱۳۹۶
   سوابق: (589 ديدگاه)

   به نظرم فیات کرایسلر هیج برنامه ای واسه بروز کردن یا تولید کردن خودرو جدید تحت عنوان برند کرایسلر نداره
   ولی میشه به دوج رم و جیپ امید داشت

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 4. (Ali(Chevy Nova

  ۱۱ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (5833 ديدگاه)

  فقط کرایسلر باىد کمى بهتر عمل کنه
  این قسمتها هم که مشخص کردم خىلى خبر خوبى بود برام
  ((اگر ملاک آمار را یک سال کامل میلادی در نظر بگیریم. جیپ از سال ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۶ میلادی بیشترین رشد را به لحاظ فروش در میان برندهای خودرویی جهان از آن خود نمود ))
  ((دوج و زیرمجموعه آن رم توانستند در هشت ماهه نخست سال جاری، عملکرد مثبتی را از لحاظ فروش از خود نشان دهند. در این بازه زمانی،۸۸۸,۰۰۰ دستگاه از ساخته‌های دوج و رم به فروش رفته است که در قیاس با پارسال، رشد ۱.۹ درصدی را نشان می‌دهد.))
  ((اگر ملاک را یک سال کامل در نظر بگیریم. از سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۶ میلادی، دوج و رم سالانه ۹.۳ درصد از لحاظ فروش رشد نموده و فروش آنها از ۸۴۰,۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۰ به ۱,۳۱۰,۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. در حال حاضر، دوج و رم در ۸۳ کشور مختلف جهان به فروش می‌رسند))

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. amin

   ۱۱ آبان ۱۳۹۶
   سوابق: (1124 ديدگاه)

   علی آقا من یه جیپ ویلیز خریدم میخواستم بدونم این چراغ جنگیها قیمتشون حدودا چنده و از کجا میشه پیدا کرد؟

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. (Ali(Chevy Nova

    ۱۲ آبان ۱۳۹۶
    سوابق: (5833 ديدگاه)

    دادا باىد برى چراغ برق تهران پاساژ طوس

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 5. sadegh

  ۱۲ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (130 ديدگاه)

  سلام دوستان،من عاشق جیپم،تجربه سواریش رو هم داشتم،حالا میخوام یه جیپ صحرا بخرم،هزینه های نگهداریش چجوریه؟؟مثلا اندازه کدوم خودرو سدان کشوره؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. emad1990

  ۱۲ آبان ۱۳۹۶
  سوابق: (999 ديدگاه)

  تنوع رنگ های دوج بسیار زیباس.کمتر کمپانی به اندازه دوج اینقدر رنگ های شاد و زیبا داره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. Jimmy

   ۱۲ آبان ۱۳۹۶
   سوابق: (8 ديدگاه)

   از نزدیک ببینی تنوع رنگ رو بشدت دل ادم رو میزنه و خیلی بد به نظر میاد من همیشه به این فکر میکنم که اون ادمی که این رنگ رو خریده چی فکر میکرده مثلا دوج چلنجر بنفش رو فرض کن خیلی بد رنگ و زشت دیده میشه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. More

    ۲۶ آذر ۱۳۹۶
    سوابق: (72 ديدگاه)

    بشدت مخالفم چون همه رنگش هست و تو همه رنگ هم ابهت داره از مشکی مات تا سبز فسفری

    موافقم ۰
    مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا