ایستگاه خبرچشم اندازلندروور-رنجروور

ماشین 100 میلیاردی کنعانی زادگان، ممنوعیت واردات و رانت فوتبالیست‌ها

منابع گوناگون از ورود یک دستگاه رنجرور، توسط فوتبالیست تیم ملی خبر می‌دهند. کنعانی‌زادگان، نه‌تنها از رانت قانونی برای واردات خودرو نفع می‌برد؛ ظاهرا کسب سود هنگفت از فروش رنجرور را برنامه‌ریزی کرده است.

بنابر تعریف دکتر امیر محمد حاجی یوسفی، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی “در علم اقتصاد، رانت درآمدی است که بی‌تلاش به دست می‌آید. رانت خوارها با استفاده از نفوذ سیاسی و اقتصادی یا از طریق آشنایانی که صاحب این نفوذ هستند به صورت غیرقانونی به منابع مالی دست پیدا می‌کنند و به کسب ثروت می‌پردازند.”

هرچند که تعریف فوق، ظاهری ناخوشایند دارد و اعمال مجرمانه را به ذهن می‌رساند؛ در کشور ما به وفور انجام می‌شود و گاهی اوقات، منع قانونی ندارد. به بیان بهتر، بنا بر شرایط و مصلحت مورد نیاز، ممکن است افراد مسئول در کشور تصمیم بگیرند به شخص یا گروهی خاص، امتیازات ویژه اعطا کنند که برای دیگر افراد جامعه ممنوعیت یا محدودیت دارد.

کتعانی زادگان در باخت ایران انگلیس
کتعانی زادگان در باخت ۶ بر ۲ ایران از انگلیس – جام جهانی ۲۰۲۲

پیش از آغاز جام جهانی فوتبال، اجازه‌ی واردات خودرو به فوتبالیست‌های تیم ملی ایران داده شد. این تصمیم ناگهانی، مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی و اجتماعی قرار گرفت؛ اما در نهایت به اجرا درآمد. عجیب‌تر اینکه، محدودیت ارزی یا فنی برای واردات خودرو توسط فوتبالیست‌ها پیش‌بینی نشد. به این ترتیب، مدل‌های لوکس و سوپرلوکس با ارزش دلاری بالا، مجوز ورود به کشور گرفتند. از سویی دیگر، عامه مردم ایران حتی برای واردات خودروهای ارزان‌قیمت چینی، با ممنوعیت مواجه هستند.

حال با گذشت چند ماه، به وضوح می‌توان دید که متاسفانه مسئولان تصمیم‌گیرنده در موضوع فوق، شتاب‌زده عمل کرده‌اند. اعطای مجوز واردات یک خودرو، بدون محدودیت قیمت و تجهیزات، میلیاردها تومان سود بادآورده به جیب فوتبالیست‌ها ریخت. جالب‌تر اینکه درصد ناچیزی از این مبالغ هنگفت، منجر به کسب مالیات می‌شود؛ اما افرادی که میلیاردها تومان درآمد از محل قراردادهای باشگاهی و تبلیغاتی دارند؛ سود بسیار عالی از واردات و فروش یک دستگاه خودروی گران‌قیمت نیز می‌برند.

تقدیر و تشکر از ورزشکاران، هنرمندان یا هر شهروند ایرانی که برای کشورش افتخارآفرینی کند، قابل قبول است اما بذل و بخشش‌ یا اعطای هدیه با ارزش نجومی، مصداق اصراف و مخالف با خواست عموم مردم محسوب می‌شود. در شرایطی که شهروندان عادی جامعه، برای خرید مدل‌های بی‌کیفیت چینی، مجبور به پرداخت مالیات‌های سنگین و عوارض گمرکی هستند؛ واردات مازراتی و رنجرور توسط فوتبالیست‌های تیم ملی، برای شهروندان جامعه آزاردهنده است.

افراد ذی‌صلاح در اعطای اجازه واردات خودرو به فوتبالیست‌ها می‌توانستند حواله‌ی گران‌ترین مدل تولید داخل را تقدیم آقایان بیرانوند، کنعانی‌زادگان، آزمون و دیگر زحمت‌کشان حاضر در جام جهانی کنند. همچنین، جلوگیری از فروش خودروهای بسیار گران‌قیمت وارداتی در بازار آزاد، ساده‌ترین روشی بود که می‌توانست افکار عمومی را نسبت به رانت اعطا شده به فوتبالیست‌ها، آرام‌ کند.

میرزازاده جام جهانی کشتی
امین میرزازاده، قهرمان کشتی فرنگی در جام جهانی ۲۰۲۳

مسئولان می‌توانستند، با هدف هدیه دادن به افتخارآفرینان جام جهانی فوتبال و بهبود رفاه آن‌ها، از راه‎کارساده‎ مثل نصب پلاک گذر موقت بدون محدودیت زمانی استفاده کنند تا امکان فروش و رانت‌خواری از فوتبالیست‌های ثروتمند تیم ملی گرفته شود. حالا، نارضایتی از شرایط پیش آمده، توسط عامه مردم ابراز می‌شود و قهرمانان ورزش‌های مختلف، خصوصا کشتی‌گیران را شدیدا ناراحت هستند.

 

ماجرای کنعانی زادگان و رنجرور ۱۰۰ میلیارد تومانی

طی هفته‌های اخیر، بعضی نمایشگاه‌داران تهرانی و فعالان رسانه‌، خبر از ورود یک دستگاه رنجرور جدید به بازار دادند. مدتی بعد، شایعه شد که شاسی‌بلند لوکس به محمدحسین کنعانی زادگان تعلق دارد و ۱۰۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این خبر، البته مورد تردید قرار گرفت اما در نهایت، توسط آقای فوتبالیست در برنامه تلوزیونی تایید شد.

رنجرور ولار
رنجرور ولار (عکس تزئینی)

آستانه قیمت یک رنجرور پرچمدار صفر کیلومتر در بازار جهانی، ۱۱۰ هزار دلار است اما مدل وارد شده توسط کنعانی زادگان، ظاهرا ولار ۲۰۲۳ با حدود قیمت ۶۰ تا ۱۰۰ هزار دلار محسوب می‌شود. حتی اگر فرض کنیم، خودروی وارد شده توسط کنعانی زادگان دارای تجهیزات ویژه باشد و همراه هزینه حمل، نهایتا ۱۵۰ هزار دلار هزینه برای او داشته باشد؛ از قرار دلار ۵۰ هزار تومانی، معادل ۷ تا ۸ میلیارد تومان برآورد می‌شود. حالا بازیکن ۲۹ ساله پرسپولیس، قیمت ۱۰۰ میلیارد تومانی را برای خودروی وارداتی‌اش در نظر گرفته و برای کسب سود هنگفت حاصل از حضور در تیم ملی ایران، آماده است.

قراردادهای چند میلیارد تومانی بازیکنان فوتبال و درآمدهای باورنکردنی آن‌ها در ایران، موضوع جدیدی نیست؛ اما به تازگی فخرفروشی و نمایش زندگی لاکچری فوتبالیست‌ها نیز به عاملی برای نارضایتی مردم تبدیل شده است. عجیب‌تر اینکه، رسانه ملی نقش پررنگ‌ در شرایط ناخوشایند موجود و نمایش اختلاف درآمد عجیب یک ورزشکار فوتبالی با دیگران دارد.

مصاحبه شبکه ورزش سیما با کنعانی زادگان، موج جدیدی از اعتراضات به راه انداخته است. در یک برنامه پرمخاطب رسانه ملی، مجری سوالات کاملا غیرورزشی از کنعانی زادگان می‌پرسد و خواسته یا ناخواسته، زندگی لوکس او را به رخ مردم ایران می‌کشد. از سویی دیگر، کنعانی زادگان هم فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تایید شایعه، رنجرور ۱۰۰ میلیاردی خود را با ژست خاص و تلفظ عجیب، تاکید می‌کند. این شرایط، نوعی تبلیغ برای خودروی مذکور محسوب می‌شود، خصوصا از تلوزیون ایران که نهادی ملی با با بودجه مردمی و تامین مالی از بیت‌المال است.

یزدانی کنعانی زادگان

با کمال تاسف، هم‌اکنون شاهد درگیری اینستاگرامی کشتی‌گیران و فوتبالیست‌ها هستیم. مدال‌آوران المپیک و جام جهانی کشتی، تنها یکی از گروه‌های دل‌زده از رانت اعطایی به بازیکنان تیم ملی فوتبال هستند. لبخندهای کنعانی زادگان، هنگام صحبت از مرسدس بنز نارنجی و رنجرور ۱۰۰ میلیارد تومانی، تا سال‌ها در ذهن مردم ایران و دیگر ورزشکاران کشورمان باقی خواهد ماند.

پاسخ مسئولان به زحمتکشان جامعه، مدال آوران المپیک، نخبگان علمی افتخارآفرین در المپیادهای بین‌المللی یا حتی نیروهای نظامی و پزشکی و امدادی که جان خود را برای امنیت و سلامت جامعه در طبق اخلاص قرار داده‌اند، چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸۵ رای

مطالب مشابه

‫۱۳۵ دیدگاه‌ها

 1. حسین

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2790 ديدگاه)

  بنظر میرسه هر کس ناراحته از این قضیه ، اگر بش بگن یک مجوز هم به تو می‌دیم ولی به بقیه مردم نه ، میگه باشه و خوشحال میشه!
  یعنی مشکل این نیست چرا رانت هست ، مشکل اینه چرا دست بقیه به رانت نمی‌رسه!
  وگرنه همه دوست دارن بقیه نداشته باشن تا بیشتر در چشم باشه و اختلاف قیمت داشته باشه😜

  موافقم 58
  مخالفم 75
  1. علی

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (5 ديدگاه)

   دقیقا، و اون وقت اسمش رانت نیست و جنبه منفی نداره دوست من

   موافقم 23
   مخالفم 4
  2. محمد حسین

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (29 ديدگاه)

   کافر همه را به کیش خود پندارد

   موافقم 36
   مخالفم 3
  3. کا

   ۳ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   از این حرف چه نتیجه تلخی می خواهی بگیری. آیا این حرف شما به عدالت اجتماعی کمکی می کند. مسلما هر انسانی علی الخصوص آنها که جا نماز آب می کشند محتمل به فساد هستند. برای همین هم هر خانه ای و هر سرایی دارای در ودیوار است. در و دیوار فقط برای افراد سارق و جانی نیست بلکه برای افراد مومن هم هست چون آنها هم نفس خبیثه دارند که شاید از سارق و جانی بدتر هم باشد.

   موافقم 14
   مخالفم 2
   1. Ea

    ۵ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    در هر لباسی هم آدم خوب داریم هم آدم بد .
    دکتر خوب داریم ، دکتر بد هم داریم و …
    مومن یعنی چی ؟
    یعنی ایمان داره به خدا .
    دزدی نمی کنه و …
    نسبت دادن سارق و جانی به مومن درست نیست

    موافقم 5
    مخالفم 2
  4. Cyber truck punk

   ۵ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (137 ديدگاه)

   یک دوره ای بود من نو جوان بودم و احمدی نژاد رییس‌جمهور بود.
   از سیاست سر در میاوردم و نظری می دادم.
   می گفتن بچه بشین سر جات آخه فلان چیز به بسار چیز چه ربطی داره؟
   نتیجه اش شده این وضع مملکت.
   این رو به دوستای میگم که میگن سیاست چه ربطی به زندگی و معیشت مردم داره.
   سیاست به همه چیز ربط داره .
   به خاطر سیاست ما به جای اینکه زندگی بکنیم زندگی داره ما رو ***.
   ***

   موافقم 9
   مخالفم 0
 2. حسین

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2790 ديدگاه)

  آقای اشتری که می‌فرمایید مشکل رانت هست و همه باید بتونن بیارن ، اتفاقا مشکل خیلی از مردم این نیست ، اتفاقا اگه خودشون جای کنعانی زادگان بودن بدتر میکردن ، اتفاقا دوست دارند هیشکی نداشته باشه تا ماشین شون بیشتر در چشم باشه ، اتفاقا دوست دارند پول بادآورده ای بیاد که تا آخر عمر کار نکنند…

  همین مردمی که در رانندگی صف را رعایت نمی‌کنند ، اعصاب بقیه را خورد میکنند ، وقت بقیه را تلف میکنند ، دوبل پارک میکنند ، ترافیک میکنند ، همش بوق و چراغ میزنن و آخرش جلو بقیه می‌پیچد تا همه مجبور باشند بچسبونن به ماشین جلویی و با استرس رانندگی کنند….

  البته مردمی هم هستن که خوب هستند و متفاوت.

  موافقم 36
  مخالفم 64
 3. حسین

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2790 ديدگاه)

  من هر کی دیدم ناراحته از اختلاس یا رانت ، بعدا فهمیدم مشکلش اینه چرا خودش نمیتونه اختلاس کنه .

  موافقم 38
  مخالفم 45
  1. مازیار

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (818 ديدگاه)

   بعدا فهمیدی؟
   چطوری فهمیدی؟
   جز اینکه حس خودت رو بیان کرده باشی!

   موافقم 61
   مخالفم 14
   1. پویا

    ۲ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (431 ديدگاه)

    نه نه نه ایشون دارم میگن که اصلأ حاکمیت کوچکترین نقشی تو این وضع و تفکر مردم ندارن مشکل اصلأ از بیخ مال مردمه

    موافقم 39
    مخالفم 8
    1. مازیار

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (818 ديدگاه)

     فقط سر کبک زیر برف میمونه
     همه جای دیگه اش پیداست

     موافقم 29
     مخالفم 1
    2. حسین

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2790 ديدگاه)

     حاکمیت باید چیکار کنه؟
     برای من مگه کار خاصی کرده که نظرم این نیست؟ یا مثلاً از لاین اضطرار صف رو دور نمیزنم؟
     این همه سال در مدارس گفتن به هم کمک کنید ، به فقرا کمک کنید ، از خوشحالی بقیه خوشحال بشید ، قوانین رانندگی رو رعایت کنید و … .
     منم مثل شما در همون مدارس درس خواندم.
     درسته کافی نیست ، درسته باید جریمه ها بیشتر بشه و همینطور فرهنگ سازی بیشتر اما یچیزایی رو همه می‌دونن.
     اما چرا رعایت نمیکنند؟

     موافقم 10
     مخالفم 38
   2. حسین

    ۲ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (2790 ديدگاه)

    صفحه قبلی کامنت ها رو ببین ، اونا چطور فهمیدن؟
    آیا بخاطر بیان حس شون شما رفتی تنبیه شوند کنی؟
    یا فقط وقتی با یک نظر مخالفی دنبال مدرکی؟
    اینجا دیگه آزادی بیان آنتن نمیده؟
    اگر کسی چیزی رو میبینه که خیلی ها نمیگن ، نباید بگه؟

    موافقم 3
    مخالفم 21
    1. مازیار

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (818 ديدگاه)

     می دونی چی میگم
     می دونم چی میگی

     موافقم 15
     مخالفم 1
  2. ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (2344 ديدگاه)

   نوش جانتون ما پولای مردم رو نمی‌خوریم:)

   موافقم 12
   مخالفم 1
   1. حسین

    ۲ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (2790 ديدگاه)

    میتونید و نمیخورید؟
    یا مجوز ندارید اینو میگید؟

    موافقم 5
    مخالفم 23
    1. ‌ ‌

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2344 ديدگاه)

     میتونیم ولی هیچوقت این کارو نمی‌کنیم
     حداقل یکم به فکر اون دنیاتون باشید

     موافقم 23
     مخالفم 2
 4. فرزاد

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (280 ديدگاه)

  برای یک هموطن نرمال و معمولی خودروهای ده هزار دلاری لوکس محسوب می‌شود و برای فوتبالیست عزیزی که با اقتدار شش گ‌ُل‌ل‌ل‌ از انگل‌یس هدیه گرفته و مجوز ورود خودروهای صد هزار دلاری داره هم همینطور پس همه چیز برابر است

  موافقم 43
  مخالفم 2
 5. حسین

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (225 ديدگاه)

  به قول دبیر سایت اگر واردات ممنوعه برای تمام مردمه یک کشوره نه اینکه طرف بیاد از رانت دولتی استفاده کنه و خودرو وارد کنه که بعد به قیمت یک زمین ۲۰۰ متری یا بیشتر در ولنجک یا پاسداران بفروشه و بعدش بیاد به ما بخنده،اصلا برید سایت رنجرور قیمت خودرو را ببینید.

  موافقم 34
  مخالفم 1
 6. علی جردن

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (907 ديدگاه)

  بلید نفری ۶ تا مجوز واردات می دادن تا از زحماتشون تشکر کنیم

  موافقم 13
  مخالفم 3
  1. حسین

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (225 ديدگاه)

   نفری۵۰ تا سکه طلا می‌دادید نه مجوز واردات خودرو.

   موافقم 13
   مخالفم 8
  2. خاک

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (34 ديدگاه)

   چه زحمتی کشیدن؟

   موافقم 13
   مخالفم 1
 7. ناشناس

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (5 ديدگاه)

  فک کن ماشینی که نهایت 100 هزار دلار قیمتشه بگی 2 میلیون دلار
  خدایاشکرت

  موافقم 31
  مخالفم 1
 8. مردیم از خوشی

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1373 ديدگاه)

  آقای حسین شما برای چی در تمام کامنت هاتون تلاش های زیادی در راستای پوشاندن امور اشتباه مسولین می‌کنید و با روش غیر مستقی همه تقصیرات را گردن مردم میندازی ؟
  آیا احساس میکنی داری برا کشورت کار مفیدی میکنی ؟

  موافقم 29
  مخالفم 2
  1. حسین

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (2790 ديدگاه)

   برای اینکه احساس میکنم هیچ کس نمی‌خواد برای بهبود وضعیت روی اخلاق خودش کار کنه و فقط غر میزنیم

   موافقم 7
   مخالفم 30
   1. مازیار

    ۲ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (818 ديدگاه)

    مردم با اخلاق بشن چی درست میشه؟
    کجای کاری شما؟
    آنکس که نداند و نخواهد که بداند …

    موافقم 22
    مخالفم 3
    1. حسین

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2790 ديدگاه)

     مردم روی اخلاق شون کار کنند کجای کار من درست میشه؟
     اول باید همین خودخواهی رو دور بندازیم ، همین که فقط بفکر خودمونیم باعث میشه دوبل جلو مغازه ای که مار داریم پارک کنیم و نریم دوتا کوچه بالاتر ، جایی که مزاحم هیچ کس نیست پارک کنیم!
     پارک دوبل شما هم باعث ترافیک و آزار ما میشه!
     باعث اتلاف بنزین و لنت و زمان و … ما میشه!

     منم اگر صف خروجی اتوبان را رعایت نکنم و آخرش بپیچم جلو صف ، باعث ترافیک و آزار شما میشه!

     نصف مشکلات بنظر من بخاطر همین چیز هاست ، همین اخلاق رو اگر اسلامی کنیم دیگه اینقدر راحت حق بقیه رو ضایع نمی‌کنیم!
     چه در سطح خیابان ، چه در کار !

     موافقم 4
     مخالفم 23
    2. مازیار

     ۳ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (818 ديدگاه)

     امثال شما بدونید کافیه که حال و روز مردم این شده

     موافقم 12
     مخالفم 0
   2. ۲ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (2344 ديدگاه)

    خودت وضعیتت رو بهبود بده به مردم چیکار داری

    موافقم 20
    مخالفم 0
    1. حسین

     ۲ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2790 ديدگاه)

     یک کشوری زمانی درست میشه که مردمش درست بشن ،
     اولی اش خود من و شما

     موافقم 3
     مخالفم 19
    2. ‌ ‌

     ۳ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2344 ديدگاه)

     ما درستیم شما خودتونو درست کنین

     موافقم 10
     مخالفم 1
    3. حسین

     ۴ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (2790 ديدگاه)

     آن کس که نداند و نخواهد که بداند
     در جهل مرکب ابدالدهر بماند

     موافقم 3
     مخالفم 2
  2. باباپنجلی

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (11 ديدگاه)

   کاملا موافقم.در بی سوادی و ضعف مدیریت دولت فعلی که شکی نیست،بی سوادترین دولت تاریخ صدسال گذشته،دولتی که وزیر کارش از ایجاد شغل با یک میلیون تومان صحبت کند،نمی تواند درک کند که چنین مجوزهایی با روح و روان مردم گرفتار در چنگ فقر و بیکاری و حقوق زیر ده میلیونی،چه می کند.

   موافقم 15
   مخالفم 3
   1. حسین

    ۳ آبان ۱۴۰۲
    سوابق: (2790 ديدگاه)

    اتفاقا اون حرف وزیر کاملا علمی هست ، شما به سواد خودت شک کن

    موافقم 2
    مخالفم 25
    1. مازیار

     ۳ آبان ۱۴۰۲
     سوابق: (818 ديدگاه)

     و اگه وزیر کار نتونست با یک میلیون تومن شغل ایجاد کنه اونوقت شما به وجود خودت شک کن

     موافقم 12
     مخالفم 1
 9. خاک

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (34 ديدگاه)

  چرا باید محدودیتی برای مردم ایجاد کنن و همین محدودیت برای عده ای رانت ایجاد کنه

  موافقم 13
  مخالفم 2
 10. Amiiir

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (14 ديدگاه)

  ایران کشوریه که اگه یه کارمندی کار خودشو خوب انجام بده نمیزارن پیشرفت کنه، اگه ورزشکاری طلا بیاره قدرشو نمیدونن، اگه یکی روزی حلال بدست بیاره پیشرفت مالی نمیکنه، و برعکس هرچقدر بدتر باشی بیشتر بالا میبرنت، واس همینه دیگه تقریبا همه مردم از فوتبالیست ها متنفرن

  موافقم 15
  مخالفم 2
 11. مهردادکمال

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1782 ديدگاه)

  بنظرم چون ماشین کنعانی زادگانه بایست ارزونتر بفروشن کسی که از انکلیس 6گل میخوره یه بازنده اس دیگه

  موافقم 15
  مخالفم 2
 12. آزادی

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  اشتری چقد سوخته که بهش نرسیده 😂😂😂🔥🔥🔥

  موافقم 5
  مخالفم 24
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (2166 ديدگاه)

   به این همه فحش رکیک و نال و نفرین میلیون‌ها نفر واقعا نمی ارزه
   مشتری ۱۰۰ میلیاردی هم نداره این‌ماشین

   موافقم 27
   مخالفم 3
  2. ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (2344 ديدگاه)

   پسرم احترام به بزرگ ترت رو بلد نیستی؟

   موافقم 16
   مخالفم 3
 13. علی

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (87 ديدگاه)

  ممنوعیت واردات خودرو یک قانون غیرقانونیه

  موافقم 12
  مخالفم 2
 14. Genius

  ۲ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1217 ديدگاه)

  ملی پوشی که به تولید ملی اعتقادی نداره یه دلقک بوقلمون صفت خود فروخته بیش نیست و اون مسئولی که قمپز در میکنه حامی تولید ملیه اما در عمل اینچنین دم خروسش میزنه بیرون از همه بدتره!

  موافقم 11
  مخالفم 2
  1. باباپنجلی

   ۲ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (11 ديدگاه)

   مسئولین خودشون از این دلقک ضریب هوشیار کمتره

   موافقم 7
   مخالفم 2
 15. احمد یکتا

  ۳ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  تا وقتی برای مسائل بی ارزش و پیش پا افتاده و کاملا غیر ضروری مث همین فوتبال اینهمه امتاز و رانت و دستمزد و هزار و یک شوآف پرداخت و برگزار میشه و این مسائل به مراتب بیشتر از مشاغل و مسائل کلیدی و اصلی بها داده میشه ، همین اتفاق ها هم میفته که یکی مثل این که هررررر رو از بررررررر تشخیص نمیده فقط با یک رانت از چند برابر عمر یک مهندس یا کارمند یا دکتر که زندگی بسیاری از مردم به نحوه عملکرد اون وابستس بیشتر درآمد کسب میکنه .

  موافقم 8
  مخالفم 0
 16. مهسا

  ۳ آبان ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  … خورده چند وقت پیش یکی از آشناهای ما رو،که دنبال یک کراس بوده باهاش تماس گرفتن گفتن بیا ولار کنعانی رو ۲۰ بردار …

  موافقم 3
  مخالفم 0
  1. محمدرضا اشتری - دبیر سایت پدال

   ۳ آبان ۱۴۰۲
   سوابق: (2166 ديدگاه)

   در نهایت با قیمت ۱۵ – ۱۶ میلیارد معامله خواهد شد
   اونقدر زرنگ نبود که ماشین کمیاب مثل فراری وارد کنه

   موافقم 11
   مخالفم 0
 17. شهریار

  ۲۸ آذر ۱۴۰۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  افتخارآفرینان جام جهانی فوتبال و بهبود رفاه آن‌ها؟؟؟
  کسی‌که لباس تیم ملی رو پوشیده و بخواد با انگیزه یه چهارچرخ برای کشورش بجنگه این فرد از نظر شما افتخارآفرین جاج‌جهانیه؟ کدوم افتخار دقیقا؟ چند دهه‌ست که فوتبال هیچ افتخاری نداشته فقط حیف و میل کردن بیت‌المال… هنوز هیچی نشده پُز قیمت ماشین‌شون رو میدن، که چی؟ این افراد چه خدمتی به مردم کردن؟ از دماغ فیل افتادن‌شون رو به رخ ملت میکشن؟ وقتی هنوز پشت لب‌شون سبز نشده میلیون میلیون میریزن توی حلقمشون و شناسنامه کوچیک میکنن و از سربازی فرار میکنن و مثل ماست جلوی تیم ملی انگلیس خشک‌شون میزنه انگار **** به خودشون اینا افتخار آفرینن؟ اینا برای ملت جنگیدن؟ موجودات پرمدعا و پوچ و توخالی حالا ماشین‌شون کنسل شده افسردگی گرفتن؟؟ پس معلومه از روز اول برای پول و شهرت بوده کارشون الانم همونن وقتی هم که برن همینجوذی میرن… مال‌پرستا

  موافقم 1
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا