چشم اندازهفته نامه

گران ترین خودروهای بازار ایران با پلاک ملی

در این مقاله نگاهی به گران ترین خودروهای بازار ایران و گران ترین خودروهای پلاک ملی در بازار می‌اندازیم و برخی ماشین های کمیاب در ایران را بررسی می‌کنیم.


کشور ما دارای شرایط خاصی برای پلاک‌گذاری خودروهای وارداتی است که با توجه به این قوانین، کمتر شاهد خودروهای لوکس و روز دنیا در خیابان‌های کشور هستیم. در این میان البته برخی خودروهایی که از این قواعد پیروی نمی‌کنند، نیز موفق به دریافت مجوز و پلاک ملی شده‌اند. دیدن این خودروها خالی از لطف نیست؛ خودروهایی که جذابیت طراحی آن‌ها هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

 

در این مقاله عناوین زیر را خواهید خواند:

اسم ماشین های گران قیمت
گران ترین خودروهای پلاک ملی در بازار ایران
گران ترین خودروهای بازار ایران
ماشین های کمیاب در ایران
گران ترین خودروی ایرانی چیست؟
قیمت گران ترین ماشین ایران ۱۴۰۰
خودروهای دست دوم گران قیمت بازار ایران
خودروهای نو گران قیمت بازار ایران

 

اسم ماشین های گران قیمت

در میان‌ فهرست‌های «ترین‌ها»، گران‌ترین‌ها همیشه جذابیت ویژه‌ای داشته‌اند. ازآنجاکه ثروتمندان درصد کمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، جزئیات زندگی و دارایی آن‌ها در تمام دنیا برای مردم عادی همواره جالب توجه بوده است. در این مطلب می‌خواهیم مروری بر گران ترین خودروهای بازار ایران و اسم ماشین های گران‌قیمت داشته باشیم.

برای آگاهی از اسم ماشین های گران قیمت ، باید به منحصربفرد بودن مدل‌ها توجه کنیم؛ در این میان، تنها خودروهای خاص وارداتی با تیراژ پایین به چشم می‌خورند که به دلیل شرایط حاکم بر شماره‌گذاری خودرو در ایران، با قیمت‌های میلیاردی به فروش می‌رسند. شاید اگر چنین ضوابطی در ایران حاکم نبود، چنین قیمت‌هایی تنها در میان مدل‌های کلکسیونی مشاهده می‌شدند.

 

گران ترین خودروهای پلاک ملی در بازار ایران

در میان فهرست گران ترین خودروهای پلاک ملی در بازار ایران ، می‌توان به پنج مورد اشاره کرد که شامل فراری ۴۵۸، مرسدس بنز SLS AMG، پورشه ۹۱۱ توربو اس، رنجرور ایووک و بنتلی کنتیننتال جی‌تی می‌شود. با توجه به قوانین پیچیده و عجیب واردات خودرو و مقایسه قیمت‌های ریالی و دلاری خودروها، مشخص است که قیمت‌گذاری بیشتر این خودروها از اصول مشخصی پیروی نمی‌کند. ، برای این موضوع که برخی از چنین خودروهای از کجا وارد کشور شده‌اند و از چه طریقی پلاک ملی گرفته‌اند و مالکان آن‌ها چه کسانی هستند، هم پاسخ واضحی وجود ندارد.

فراری ۴۵۸

فراری ۴۵۸ یکی از گران‌ترین خودروهای بازار ایران (یا شاید حتی گران ترین خودرو ایران) است و از معدود خودروهایی به شمار می‌رود که به سختی می‌شود حضور آن را در خیابان‌های کشور تصور کرد. وجود یک دستگاه فراری ۴۵۸ قرمز رنگ کروک با پلاک ملی در کشور، تمام تصورات را به هم می‌ریزد.

قیمت‌گذاری این خودرو در کشور ما کار چندان ساده‌ای نیست؛ اما به نظر می‌رسد این فراری قرمز رنگ، گران‌ترین ماشین کنونی ایران باشد. پیشرانه این فراری ۴/۵ لیتری ۸ سیلندر با آرایش خورجینی است و نام‌گذاری این خودرو نیز اشاره به مشخصات پیشرانه آن دارد. این پیشرانه ۵۶۲ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

گران ترین خودروهای بازار ایران فراری 458

سیستم انتقال قدرت فراری ۴۵۸ با استفاده از فناوری ساخت فرمول یک و با کلاچ دوگانه ساخته شده و قدرت پیشرانه توسط جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌‌شود. سقف ۴۵۸ از جنس آلومینیوم ساخته شده و زمان مورد نیاز برای باز یا بسته شدن آن تنها ۱۴ ثانیه است. از این مدل فراری بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ حدود ۱۳ تا ۱۵ هزار دستگاه تولید شد و سپس، مدل پیشرفته‌تری با نام فراری ۴۸۸ جایگزین آن در خط تولید شد.

این فراری ازطریق مجوز اعطا شده توانست قوانین عمومی را نادیده بگیرد و با تلاش و کوشش مالک توانست محدودیت واردات را به نفع خود تمام کند. بااین‌حال، مجوز ورود ۳ خودرو بدون تبعیت از ضوابط واردات خودرو برای مالک از سوی رئیس‌جمهور وقت صادر شده بود که بعدها و به‌دنبال بازخوردهای فراوان واردات اولین دستگاه، دو مجوز بعدی لغو شدند. دو مجوزی که در بین آن‌ها نام یک فراری در انتظار دیگر نیز به چشم می‌خورد.

فراری ۴۵۸ یک سوپراسپرت ایتالیایی پیشرانه وسط است که اولین رونمایی خود را در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۰۹ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت تجربه کرد. این خودرو قادر است تنها در حدود ۳ ثانیه، سرعت خود را از حالت سکون به صد کیلومتر بر ساعت برساند. این خودروی ۲۵۰ هزار دلاری که به‌عنوان جانشین فراری اف۴۳۰ معرفی شده بود، با وزن ۱۳۴۰ کیلوگرمی و به کمک جعبه‌دنده ۷ سرعته توانایی آن را دارد تا به سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

 

بنتلی کنتیننتال GT

اواسط سال ۹۳ خبری مبنی بر ورود یک دستگاه بنتلی پلاک ملی با رنگ خاص به تهران منتشر شد و نسل دوم مدل بنتلی کنتیننتال جی‌تی کوپه، سومین خودرو در فهرست گران‌ترین خودروهای پلاک ملی قرار گرفت. حضور بنتلی کنتیننتال جی‌تی پلاک ملی هم از دیگر عجایب بازار خودروی کشور است. بنتلی که هیچ‌گاه سابقه حضور در کشورمان را هم نداشته، هم‌اکنون با یک دستگاه کنتیننتال GT هشت سیلندر در ایران حضور دارد و یکی از خاص‌ترین و گران‌ترین خودروهای بازار ایران به شمار می‌آید.

گران ترین خودروهای بازار ایران بنتلی کنتیننتال جی تی

پیشرانه این کوپه زیبا توان تولید ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا صد آن ۴/۸ ثانیه و نهایت سرعتش ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت است. پیشرانه در ۶۰۰۰ دور بر دقیقه، قدرتی معادل ۵۰۰ اسب بخار تولید می‌کند. همچنین در ۱۷۰۰ تا ۵۰۰۰ دور بر دقیقه، ۶۶۰ نیوتن‌متر گشتاور به چرخ‌های جلو و عقب منتقل می‌شود. این خودرو با بهرمندی از جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک شرکت ZF آلمان، می‌تواند در مدت زمان ۴٫۹ ثانیه به حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

قیمت بنتلی کانتیننتال جی‌تی ۲۰۱۳ با کارکرد بسیار کم و سایر پارامترها بین ۸۰ تا ۱۱۰ هزار دلار است. اما در ایران نمی‌توان قیمت دقیقی برای این سوپر لوکس بریتانیایی گذاشت. ازآنجاکه این خودرو نیز تنها بنتلی پلاک ملی در کشور است، نمی‌توان معیار قیمت‌گذاری را بر حسب قیمت دلاری آن قرار داد.

 

پورشه ۹۱۱ توربو اس

پورشه نیز نماینده‌ای در میان گران ترین خودروهای پلاک ملی در کشورمان دارد. نسخه ۹۱۱ توربو اس بالاترین مدل پورشه در ایران محسوب می‌شود. این خودرو به علت ممنوعیت ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی از گمرک ایران ترخیص نشد و متأسفانه دو سال در گمرک، خاک سرد قانون روی آن نشست. اما چندی قبل و بعد از دو سال خواب، سرانجام به‌تازگی موفق به دریافت پلاک ملی شده و با توجه به خاص بودن آن، قیمت میلیاردی را به خود اختصاص داده است.

گران ترین خودروهای بازار ایران پورشه 911 توربو اس

برخی منابع شتاب صفر تا صد این خودرو را ۲/۹ ثانیه و برخی منابع حتی تا ۲/۶ ثانیه گزارش داده‌اند. اما دستیابی به چنین شتابی بدون سیستم انتقال قدرت کارآمد و توانا میسر نیست. حداکثر سرعت پورشه ۹۱۱ توربو S نیز ۳۱۸ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. مدل‌های جدیدتر این خودرو به سیستم چهارچرخ فرمان‌پذیر و آیرودینامیک فعال نیز مجهز هستند تا کارایی این خودرو در جاده و پیست مسابقه حتی بیشتر باشد.

 

مرسدس بنز SLS AMG

به لطف مجوز‌های خاص ارائه شده، پنج دستگاه مرسدس بنز SLS AMG موفق به دریافت پلاک ملی شده‌اند که دو تا از آن‌ها مدل ۲۰۱۱ قرمز رنگ و ۲۰۱۵ سفید رنگ و از نسخه‌های معمولی، دو نسخه بلک سریز متعلق به سال ۲۰۱۴ به رنگ‌های زرد و سفید هستند.

این خودروها در فهرست گران‌ترین خودروهای پلاک ملی قرار دارند و همچنین یک نسخه بسیار خاص فاینال ادیشن با رنگ بدنه مات (IMOLA GRAY) و کاپوت فیبر کربنی که یکی از ۳۵۰ دستگاه تولید شده در جهان است، نیز توانست پلاک ملی دریافت کند.

گران ترین خودروهای بازار ایران مرسدس بنز SLS AMG

مدتی قبل تنها بلک سریز زرد رنگ موجود در کشور برای فروش گذاشته شد و بعد از پیگیری متوجه شدیم ۴۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است؛ این مدل دارای تغییرات اساسی بود که به صورت محدود به فروش رسید و نام تجاری آن سری سیاه است. قلب این خودرو، پیشرانه ۶/۲ لیتری ۸ سیلندر است که ۶۲۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

نیروی محرکه توسط جعبه‌دنده هفت سرعته DCT به محور عقب منتقل می‌شود و به لطف چنین مشخصاتی، توان دستیابی به حداکثر سرعت ۳۱۶ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد ۳/۶ ثانیه مهیا شده است.

 

رنجرور ایووک

سال ۹۶ اولین سالی بود که رنجروور ایووک (Evoque) را برای نخستین‌بار در ایران با پلاک ملی دیدیم. انگلیسی جذابی که برای گرفتن بازار پورشه ماکان در ایران آمد ولی قیمت آن به دلیل محدودیت واردات بسیار بالاتر از پورشه ماکان بود و این خودرو را نیز در فهرست گران ترین خودروهای پلاک ملی جای داده است.

البته رنجروورهای پلاک ملی دیگری نیز (مانند مدل اسپرت) در ایران با پلاک ملی حضور دارند، اما ایووک تعداد بیشتری را به خود اختصاص داده است که توانسته از قانون ممنوعیت واردات خودروهای ۲۵۰۰ سی‌سی‌ عبور کند. ایووک نخستین‌بار در سال ۲۰۱۱ وارد بازارهای جهانی شد. هدف انگلیسی‌ها از ساخت ایووک، اضافه‌ کردن محصولی ارزان‌‌قیمت به خانواده لندرور بود تا بدین‌ ترتیب آن‌ها هم سهمی از بازار شاسی‌بلندهای لوکس جمع‌وجور داشته باشند.

گران ترین خودروهای بازار ایران رنجرور ایووک

چهره خشن و جذاب ایووک آنقدر عالی است که در این سال‌ها لندرور هیچ تغییری در آن نداده و حتی در سال ۲۰۱۵، که نسخه به‌روزشده آن به‌عنوان مدل ۲۰۱۶ معرفی شد، بازهم تغییری در ارکان اصلی خودرو ندیدیم و فقط برخی جزئیات ظاهری‌اش مانند لنز چراغ‌ها، ورودی هوای سپر جلو، اسپویلر انتهای سقف و رینگ‌ها دچار تغییر شدند.

البته تعداد مدل‌های رنجروور ایووک که موفق به دریافت پلاک ملی شده‌اند بیشتر از یک عدد است و حتی مدل‌های کانورتیبل (کروک) نیز در این میان جا خوش کرده‌اند. قیمت حدودی این محصول در بازار ایران بین ۷ تا ۱۰ میلیارد تومان است.

 

گران ترین خودروهای بازار ایران

در ادامه فهرست، به خودروهای گران قیمتی می‌پردازیم که در بازار کشور خرید و فروش می‌شوند. در میان گران ترین خودروهای بازار ایران ، نام محصولاتی از خودروسازان بزرگ جهانی مانند مرسدس بنز، مازراتی، بی‌ام‌و و پورشه به چشم می‌خورد.

مرسدس بنز S500

بنز S500 مدل ۲۰۱۴ یکی از ابر خودروهای آلمانی است که در کشور ما هم جولان می‌دهد و یکی از گران ترین خودروهای بازار ایران محسوب می‌شود. این خودرو علاوه بر لوکس بودن از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها نیز بهره می‌‌برد. مرسدس بنز S500 دارای پیشرانه ۴/۷ لیتری توربوشارژ دوقلو با ۸ سیلندر است که توان تولید ۴۵۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد.

سیستم جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک، تجهیز به سیستم توقف و حرکت نیز از جمله سایر مشخصات فنی این خودرو به شمار می‌رود. ازآنجاکه در ساخت بدنه این خودرو از آلومینیوم استفاده شده است، با توجه به ابعاد آن وزن سبکی دارد. همین وزن سبک در کنار قدرت پیشرانه، به S500 امکان دستیابی به شتاب صفر تا صد ۴/۸ ثانیه را می‌دهد.

گران ترین خودروهای بازار ایران مرسدس بنز اس 500

همچنین، سیستم تعلیق پیشرفته و تکامل‌یافته مجهز به دوربین اسکن سطح جاده، سیستم‌های ایمنی کامل، طراحی داخلی و خارجی بی‌نقص و لوکس همگی مرسدس بنز S500 را به یکی از گران‌ترین ماشین‌های ایران تبدیل کرده است.

پیدا کردن مرسدس بنز S500 صفر در بازار کار بسیار سختی است. بااین‌حال، بررسی آگهی‌های سایت‌های داخلی نشان می‌دهد که مدل‌های سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ این خودرو از حدود ۶۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومان در حال معامله هستند. مدل‌های جدید‌تر این خودرو (مانند مدل‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴) به نسبت کارکرد و سلامت فنی تا حدود ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز قیمت دارند.

 

مرسدس بنز SL500

مرسدس بنز SL500 را می‌توان انقلابی در طراحی خودروهای کوپه کروک دانست. به طراحی ظاهری و داخل کابین این خودرو به سختی می‌توان ایرادی وارد کرد.

گران ترین خودروهای بازار ایران مرسدس بنز اس ال 500

از این خودروی کم‌نظیر که یک ترکیب جذاب از طراحی اسپرت و کلاسیک است، به تعداد محدودی در کشورمان یافت می‌شود. مدل SL500 که در کشور ما وجود دارد، مجهز به پیشرانه قدرتمند توربو با حجم ۴/۷ لیتر است که توان تولید ۴۲۹ اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن ۴/۵ ثانیه است. در مجموع در بررسی مشخصات فنی، SL500 نمره قابل قبولی دریافت می‌کند.

 

مازراتی گیبلی

برند ایتالیایی مازراتی به نوعی در کشور ما نماد اشرافیت و ثروت است. چند سالی از حضور مدل‌های مختلف مازراتی در ایران می‌گذرد. «گیبلی» بادی‌ است که در آفریقا می‌وزد و اسم کاملاً مناسبی برای نام این سدان اسپرت و خوش‌ترکیب به نظر می‌رسد. ین خودرو نیز همانند سایر محصولات خودروساز صاحب سبک ایتالیایی، بالاترین کیفیت ساخت و مواد را دارد.

گران ترین خودروهای بازار ایران مازراتی گیبلی

طراحی ظاهری و داخلی بی عیب و نقص نیز معمولاً از ویژگی‌های ثابت مدل‌های مختلف مازراتی ا‌ست. این گلادیاتور ایتالیایی مجهز به پیشرانه ۳ لیتری، ۶ سیلندر و ۲۴ سوپاپ است که می‌تواند ۳۲۶ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

شتاب صفر تا صد فوق‌العاده این خودرو ۴/۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۶۳ کیلومتر بر ساعت است. همچنین دریافت ۵ ستاره از مؤسسه یورو NCAP، ایمنی این خودرو را تضمین می‌کند. مازراتی گیبلی نه‌تنها در دسته‌بندی گران ترین خودروهای بازار ایران جایگاه بالایی دارد، بلکه قطعاً در بین لوکس‌ترین‌ها هم در رده‌های بالایی قرار خواهد گرفت.

 

بی‌ام‌و i8

یکی دیگر از گران ترین خودروهای بازار ایران ، بی‌ام‌و i8 است. i8 را می‌توان خودرویی ساختارشکن از خودروساز صاحب نام آلمانی به حساب آورد. طراحی آیرودینامیکی و اغراق‌آمیزی بی‌ام‌و i8 که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند، اولین و بارزترین ویژگی آن به شما می‌رود.

گران ترین خودروهای بازار ایران بی ام و آی 8

سوپراسپرت آلمانی از سیستم هیبریدی‌ بهره می‌برد که از یک پیشرانه ۱/۵ لیتری ۳ سیلندر توربو و موتور الکتریکی تشکیل شده است که می‌تواند ۳۶۵ اسب بخار قدرت تولید کند. شتاب صفر تا صد این خودرو ۴/۴ ثانیه است و همان‌طور که از یک خودروی هیبریدی انتظار می‌رود، مصرف سوخت بسیار پایینی دارد.

تعدادی از خودروهای ب‌ام‌و i8 موجود در ایران توسط پرشیا خودرو و تعدادی هم توسط واردکنندگان آزاد به کشور وارد شدند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مدل‌های در حد صفر ب‌ام‌و i8 در بازار کشور حدود ۹ میلیارد تومان قیمت دارند.

 

مازراتی گرن کابریو

دومین مازراتی حاضر در فهرست گران‌ترین ماشین‌های ایران، گرن کابریو است که می‌توان آن را زیباترین خودروی کوپه حاضر در کشور دانست. طراحی این خودروی بی‌همتا جای هیچ‌گونه عیب جویی ندارد و می‌تواند سال‌ها در بازار جهانی این کلاس خودرو به رقابت با حریفان بپردازد. تمام المان‌های به کار رفته در طراحی داخلی و خارجی این خودروی لوکس به درستی جای‌گذاری شده است.

گران ترین خودروهای بازار ایران مازراتی گرن کابریو

مازراتی گرن کابریو دارای پیشرانه‌ای با حجم ۴/۷ لیتر و ۸ سیلندر و ۳۲ سوپاپ است. این پیشرانه می‌تواند ۴۶۰ اسب بخار قدرت تولید کند که به آن شتاب صفر تا صد ۴/۹ ثانیه می‌بخشد. حداکثر سرعت این خودروی افسانه‌ای ۲۸۹ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوخت ترکیبی آن ۱۲ لیتر است.

 

پورشه ماکان

از سال‌ها پیش هرگاه صحبت از گران ترین خودروهای بازار ایران می‌شد، عموم مردم خودروهای پورشه را به این عنوان می‌شناختند. پورشه انتخاب بسیاری از ثروتمندان کشورمان بوده و هست و نسبت به سایر خودروهای این فهرست تعدادی بیشتری از آن در بازار خودروی کشور وجود دارد.

پورشه ماکان یکی از محبوب‌ترین مدل‌های پورشه در ایران به شمار می‌رود. این کراس‌اور زیبا در دو مدل پایه S و مدل توربوشارژ عرضه می‌شود. تفاوت دو مدل در قدرت پیشرانه آن‌ها است و در سایر امکانات و تجهیزات تقریباً مشابه‌اند. بااین‌حال تفاوت قیمت قابل توجهی بین آن‌ها وجود دارد.

گران ترین خودروهای بازار ایران پورشه ماکان

سیستم تعلیق و هندلینگ پورشه ماکان به واسطه وجود سیستم چهار چرخ محرک و عملکرد خوب و سریع فرمان در میان کراس‌اورها بسیار عالی تلقی می‌شود. این خودرو در مدل S از یک پیشرانه ۳ لیتری خورجینی ۶ سیلندر توربو بهره می‌برد که ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این قوای محرکه توسط سیستم جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک (PDK) به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود.

شتاب صفر تا صد این مدل برابر ۶/۵ ثانیه است. در مدل توربو، پورشه ماکان از پیشرانه ۶/۳ لیتری توربو بهره می‌برد که قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۵۵۰ نیوتن‌متر را برای آن مهیا می‌کند. شتاب صفر تا صد ماکان توربو تنها ۴/۴ ثانیه برآورد شده که به آن لقب سریع‌ترین کراس‌اور کامپکت بازار را داده است. سیستم جعبه‌دنده این مدل تفاوتی با مدل S ندارد و روی هر دو مدل سیستم استارت-استاپ پیشرانه به‌طور استاندارد وجود دارد.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که مدل‌های ۲۰۱۸ کم‌ کارکرد پورشه ماکان در دی ماه ۱۴۰۰ حدود ۷ میلیارد تومان قیمت دارد.

 

بی‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li

ب‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li مستر کلاس یکی دیگر از گران ترین خودروهای موجود در بازار ایران است. در سال ۲۰۱۷ واردات مقطعی نسل ششم سری ۷ ب‌ام‌و بار دیگر به سدان‌های فول سایز و لوکس این فرصت را داد تا در بازار ایران خوش بدرخشند و البته ناگفته نماند که مشتریان ایرانی هم به خوبی از این خودرو استقبال کردند.

گران ترین خودروهای بازار ایران بی ام و سری 7

ب‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li طراحی چشم‌نوازی دارد. طراحی تهاجمی این خودرو احساس قدرت را به خوبی منتقل می‌کند. ب‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li از لحاظ تنوع آپشن و امکانات هیچ چیزی کم ندارد. کیفیت ساخت این خودرو در بالاترین سطح از استاندارد قرار دارد و فرمان‌پذیری آن بسیار خوب است.

پیشرانه ب‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li می‌تواند ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. شتاب صفر تا صد این خودرو برابر با ۶/۳ ثانیه است. بررسی داده‌های بازار خودرو نشان می‌دهد که ب‌ام‌و سری ۷ مدل ۷۳۰li صفر بسته به نوع تیپ و سال ساخت بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان قیمت دارد.

 

ماشین های کمیاب در ایران

خودروهای فوق که در فهرست گران ترین خودروهای بازار ایران جای گرفته‌اند، همگی در محدوده قیمتی چند میلیاردی قرار دارند. هرچند که پیگیری قیمت هر یک از این خودروها با توجه به نوسانات شدید ارز در ایران، باید به صورت لحظه‌ای دنبال شود.

خودروهای دیگری نیز می‌توانند در فهرست گران‌ترین ماشین‌های موجود در ایران قرار بگیرند، شامل مازراتی گرن توریسمو S، مرسدس بنز S600 میباخ، پورشه کیمن، پورشه باکستر و پورشه کاین می‌شوند که همگی در زمره خودروهای لوکس و گران‌قیمت ایران قرار می‌گیرند. خودروهایی که تماشای آن‌ها در ایران می‌تواند هر کسی را به وجد بیاورد اما متأسفانه به علت کمبود لوازم یدکی خودرو و نیاز شدید نگه‌داری از این خودروها، خیلی قابل رؤیت در خیابان نیستند.

 

گران ترین خودروی ایرانی چیست؟

اگر تهیه فهرست گران ترین خودروهای ایران را محدود به ساخته‌های کشور خودمان کنیم، رقم‌ها در عین تفاوت فاحش، بازهم ما را شگفت‌زده‌ می‌کنند. گران ترین ماشین ساخت ایران، دنا پلاس توربوشارژ است. این خودرو نه‌تنها گران‌ترین، بلکه پر آپشن‌ترین خودروی ساخت داخل به شمار می‌رود. البته باید توقع خود را از آپشن، در حد سانروف، فرمان هیدرولیک و امثال این‌ موارد پایین بیاوریم.

گران ترین خودروهای بازار ایران دنا پلاس توربوشارژ

اگرچه دنا پلاس توربوشارژ یکی از بهترین خودروهای ایرانی است که تا به امروز ساخته شده، از هر زاویه که به این خودرو نگاه کنیم، به هیچ وجه نمی‌توان آن را با خودروهای بالا مقایسه کرد. بررسی داده‌های بازار نشان می‌دهد که قیمت دنا پلاس توربوشارژ در دی ماه ۱۴۰۰ حدود ۵۳۰ میلیون تومان است.

 

قیمت گران ترین ماشین ایران ۱۴۰۰

برای بررسی قیمت گران ترین ماشین ایران ۱۴۰۰ ، فهرست خود را در دو بخش خودروهای دست دوم گران‌قیمت و خودروهای نو گران‌قیمت تقسیم‌بندی می‌کنیم. این فهرست طبق آخرین قیمت خودرو در تاریخ انتشار مقاله است و پس از ممکن است به دلیل شرایط بازار، تغییر کند.

 

خودروهای دست دوم گران قیمت بازار ایران

در این فهرست، مدل‌های دست دوم کم کارکرد از خودروهای خارجی موجود در بازار ایران ارائه شده‌اند که هم‌اکنون در بازار خرید و فروش می‌شوند. برای رعایت اختصار، تنها خودروهای بالای سه میلیارد تومان در این جدول وجود دارند و از وارد کردن نام خودروهای با قیمت کمتر از سه میلیارد تومان پرهیز کرده‌ایم.

 

خودروهای دست دوم گران‌قیمت
نام خودرومدلقیمت (تومان)
فولکس واگن تیگوان۲۰۱۸۳،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
لوتوس الیزه۲۰۱۶۳،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و ایکس ۳۲۰۱۶۳،۳۸۰،۰۰۰،۰۰۰
لکسوس ان ایکس۲۰۱۷۳،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مرسدس بنز کلاس ای۲۰۱۵۳،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پرادو دو در۲۰۱۳۳،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مرسدس بنز کلاس سی ال اس۲۰۱۲۳،۹۵۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا لندکروزر۲۰۱۰۴،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
پورشه کاین۲۰۱۲۴،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتو۲۰۱۸۴،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
مرسدس بنز کلاس ای۲۰۱۶۴،۵۸۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و ایکس ۴۲۰۱۷۴،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
لکسوس ان ایکس هیبرید۲۰۱۷۴،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
ولوو ایکس سی ۹۰۲۰۱۷۴،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پورشه پانامرا۲۰۱۲۴،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۵۲۰۱۷۵،۴۷۵،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا لندکروزر۲۰۱۳۶،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پورشه ماکان۲۰۱۷۶،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
ولوو ایکس سی ۹۰۲۰۱۷۶،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پرادو چهار در۲۰۱۳۶،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پورشه باکستر۲۰۱۷۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۷۲۰۱۷۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
ولوو ایکس سی ۹۰۲۰۱۷۹،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰

 

 

خودروهای نو گران قیمت بازار ایران

در این بخش، نام خودروهای نو گران قیمت بازار ایران را ارائه کرده‌ایم که بالای یک میلیارد تومان قیمت دارند و در ایران مونتاژ شده یا توسط برخی شرکت‌ها به بازار وارد شده‌اند. قیمت‌های ارائه شده در این جدول، مربوط به دی ماه ۱۴۰۰ و در زمان انتشار مقاله هستند.

خودروهای نو گران‌قیمت بازار ایران
نام خودروتیپمدلقیمت (تومان)
مرسدس بنز کلاس ایفول ۲۰۰۲۰۱۷۶،۷۲۰،۰۰۰،۰۰۰
بورگوارد BX7آلتیمیت۲۰۱۸۱،۷۴۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و X4۲۸ فول۲۰۱۷۵،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۱EXECUTIVE ۱۲۰i۲۰۱۸۲،۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۱۱۲۵i۲۰۱۸۲،۹۵۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۳۳۳۰i پرفورمنس۲۰۱۸۳،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۵۵۳۰i پرفکشن۲۰۱۸۶،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۵۵۳۰i ویژن اسپرت۲۰۱۸۵،۷۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۷۷۳۰li – Sensation۲۰۱۸۹،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ۷۷۳۰li – Master Class۲۰۱۷۷،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
بی‌ام‌و سری ii8۲۰۱۶۱۱،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
پورشه ماکان۲۰۱۸۷،۸۵۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHRبنزینی دو دیفرانسیل – STYLE (استایل)۲۰۱۸۲،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHRبنزینی تک دیفرانسیل – LOUNGE (لانژ)۲۰۱۸۲،۰۹۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHRبنزینی دودیفرانسیل – LOUNGE (لانژ)۲۰۱۸۲،۲۳۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHRبنزینی تک دیفرانسیل – STYLE (استایل)۲۰۱۸۲،۲۸۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHRهیبرید LOUNGE (لانژ)۲۰۱۸۲،۲۳۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا CHR هیبریدSTYLE (استایل)۲۰۱۸۲،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا راو ۴فول عمان۲۰۱۸۳،۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا راو ۴فول امارات۲۰۱۸۲،۹۵۰،۰۰۰،۰۰۰
تویوتا هایلوکسدو کابین دنده‌ای شاسی بلند۲۰۲۰۳،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
دامای ایکس ۷اتوماتیک۲۰۱۸۱،۲۸۰،۰۰۰،۰۰۰
دیگنیتیاتوماتیک۱۴۰۰۱،۱۹۵،۰۰۰،۰۰۰
رنو تلیسمانE3۲۰۱۸۲،۰۳۰،۰۰۰،۰۰۰
رنو داسترSE دو دیفرانسیل۲۰۱۸۹۹۷،۰۰۰،۰۰۰
رنو کولیوسفول۲۰۱۸۲،۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیآرمور (armour)۲۰۱۸۱،۱۷۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیمونتاژ فایتر۱۴۰۰۱،۲۸۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیمونتاژ اسپشیال۱۴۰۰۱،۳۸۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیمونتاژ سولار۱۴۰۰۱،۰۸۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیمونتاژ سولار۱۳۹۹۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ تیوولیمونتاژ آرمور۱۳۹۹۹۷۵،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ رکستونG4۲۰۱۸۲،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ رکستونمونتاژ امپرور۱۴۰۰۳،۵۲۰،۰۰۰،۰۰۰
سانگ یانگ نیو کوراندوپرمیوم پلاس۲۰۱۸۱،۶۱۰،۰۰۰،۰۰۰
سراتو سایپا۲۰۰۰ اتوماتیک آپشنال۱۳۹۸۱،۰۴۰،۰۰۰،۰۰۰
سیتروئن C3فول (فاقد گرمکن صندلی)۱۳۹۸۱،۰۶۰،۰۰۰،۰۰۰
فوتون ساوانا اتوماتیک۱۳۹۹۱،۰۴۰،۰۰۰،۰۰۰
فولکس واگن پاساتفول۲۰۱۸۲،۵۵۰،۰۰۰،۰۰۰
فولکس واگن تیگوانفول۲۰۱۸۳،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
فولکس واگن گلف GTIفول۲۰۱۸۲،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
K7اتوماتیک کرمان موتور۱۴۰۰۱،۴۴۰،۰۰۰،۰۰۰
کوپا T210فلگشیپ فیس جدید۱۳۹۹۱،۱۱۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اپتیما هیبریدJF۲۰۱۸۲،۲۴۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا اسپورتیجفول QL – GT LINE۲۰۱۸۲،۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سراتوفول اتوماتیک پیشرانه ۲۰۰۰-YD مید فیس۲۰۱۸۱،۵۲۰،۰۰۰،۰۰۰
کیا سورنتوفول GT LINE – UM مید فیس۲۰۱۸۴،۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰
فیدلیتی پرایم۵ نفره۱۴۰۰۱،۰۷۰،۰۰۰،۰۰۰
فیدلیتی پرایم۷ نفره۱۴۰۰۱،۰۹۵،۰۰۰،۰۰۰
لکسوس RX 200توربو لاکچری نیمه فول۲۰۱۸۷،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰
لکسوس RX 200توربو F Sport فول۲۰۱۸۷،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
لکسوس RX 200توربو لاکچری فول۲۰۱۸۷،۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰
چری تیگو ۷جدید IE۱۴۰۰۱،۰۶۵،۰۰۰،۰۰۰
چری تیگو ۷جدید IE۱۳۹۹۹۹۵،۰۰۰،۰۰۰
مزدا ۳ جدیدتیپ۴۱۳۹۸۱،۲۷۰،۰۰۰،۰۰۰
میتسوبیشی ASXتیپ ۴ (فول)۲۰۱۸۱،۶۸۰،۰۰۰،۰۰۰
میتسوبیشی اوتلندرتیپ ۵ (۷ نفره) – فیس جدید۲۰۱۸۲،۲۸۰،۰۰۰،۰۰۰
میتسوبیشی اوتلندرتیپ ۵ (۵ نفره) – فیس جدید۲۰۱۸۲،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
میتسوبیشی اوتلندرهیبرید PHEV۲۰۱۸۲،۸۴۰،۰۰۰،۰۰۰
میتسوبیشی لنسرتیپ ۴ (فول)۲۰۱۸۱،۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰
مینی کوپر۵ در۲۰۱۸۲،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
نیسان ایکس تریلفول شرکتی۲۰۱۸۲،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
نیسان جوکپلاتینیوم شرکتی۲۰۱۷۱،۴۳۵،۰۰۰،۰۰۰
هن تنگ X7 مونتاژ۱۳۹۹۱،۰۷۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای آزرافول شرکتی (کرمان موتور)۲۰۱۹۳،۰۴۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای النترافول وارداتی AD۲۰۱۸۱،۵۴۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای توسانفول دو دیفرانسیل – TL (۱ رادار)۲۰۱۸۲،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای سانتافهدو دیفرانسیل فول – (GDI) DM ۲۴۰۰۲۰۱۸۳،۰۲۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای سانتافهشرکتی کرمان موتور۲۰۱۷۲،۴۲۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای سوناتا هیبریدGLS PLUS پاکرو۲۰۱۸۲،۱۲۰،۰۰۰،۰۰۰
هیوندای سوناتا هیبریدGLS پاکرو۲۰۱۸۲،۰۲۰،۰۰۰،۰۰۰

 

نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ آیا خودروی گران‌قیمت دیگری را می‌شناسید که در این فهرست وجود نداشته باشد؟ نظرات خود را با پدال در میان بگذارید.

 

ابوالقاسم اسلامی

هنرآموز مکانیک خودرو ، مترجم و نویسنده

مطالب مشابه

‫۵۱ دیدگاه‌ها

 1. سامورایی | 武士

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (749 ديدگاه)

  ولوو ایکس سی ۹۰ ۱۰ میلیااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااارد!!!!!!!

  خودددددددددددددددددددددااااااااااااااااا خوووووووووووووودددددددددت ظهوووووووووووووررررررررررر کککککککککککککککککککن

  موافقم ۶۱
  مخالفم ۹
  1. ممد ژانگولر

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (2634 ديدگاه)

   پدال داداش شوما که انقدر زحمت میکشید پلاک ملیشو میگید
   لوطفا اسامی مالکینشو هم نشر بدین لذت بیشتری ببریم 😎

   موافقم ۴۱
   مخالفم ۱۳
   1. M.Kkarimi

    ۲۸ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (838 ديدگاه)

    کاش سال ساخت و عکس های اصلی هر کدوم هم میذاشتن … اللخصوص اون بلک سری دلربا 😍😍😍😍 ۴۰ میلیارد که سهله بیشترم باشه این ماشین مستحقه 😍 بسه اغراق دیگه بسه 😂
    ولی کاش در یک مطلب دیگه گرون ترین و قدرتمندترین خودرو های گذر موقت و… هم بذارید خیلی جالب میشه

    موافقم ۱۱
    مخالفم ۲۰
    1. من⁦^_^⁩

     ۲۸ دی ۱۴۰۰
     سوابق: (202 ديدگاه)

     وای بلک سریز نگو می‌خوام گریه بشمممم

     موافقم ۶
     مخالفم ۷
  2. NAVID۰۰۹۸

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (7643 ديدگاه)

   از قیمت سلطان تیگو۸ اینقدر تعجب نکردید با اینکه تولید و مونتاژ داخل هست اما از قیمت یک خودروی وارداتی که تعداد کمی هم وارد شده تعجب میکنید !

   با این قیمت‌ها فقط از این نمایشگاه تا اون نمایشگاه جابجا میگردد و فکر نمیکنم در این بازار و با این قیمت دلار کسی بخرد !

   اما ای کاش صاحبان و وارد‌ کننده‌های این خودروهای خاص را هم معرفی میکردید تا بدانید پشت موضوع ، موضوع‌های جالبی خوابیده !
   برخی‌ها از طریق مجوزهای خاص پریزیدنت احمدی‌نجات وارد شدند اما مجوزها فروخته شدند به چه افرادی (؟!) !

   تا جایی که میدانم فراری از طریق مجوز خاص علیرضا دبیر وارد شد !
   SLSها از طریق مجوزهای سردار رویانیان به بازیکنان پرسپولیسی وارد شد که بعداً گند اختلاس کلان ایشان در آمد و بعد از یه مدت آتش خبری در سکوت پنهان شد و موج‌ها آرام گرفت مثل تمام گندهای دیگر و… !
   اما تا جایی که یادم می‌آید کمتر از ۱۰ دستگاه شورولت کوروت C6 وارد شد پلاک ملی و پشت ویترین‌های عباس‌آباد رُخ‌نمایی میکردند و سپس تمام کوروت‌ها ناپدید شدند و در حال حاضر مشخص نیست در کجا نگهداری میشوند !

   این را هم بدانید برای شما دوستان عشق خودرو ، خودروهای زیادی از فراری و لامبورگینی و کروت‌های مختلف تا حتی SLR مکلارن به کشور قاچاقی وارد شدند و نه برای تردد در جاده‌ها ، بلکه برای نگهداری در پارکینگ همین خانه‌های سطح شهر که از کنارشان عبور میکنید اما حتی فکرش هم نمیکنید که در پشت این دیوارها چه اعجوبه‌هایی خوابیده و فقط خود افراد خانواده‌ها میدانند و صفر کیلومتر نگهداری میشوند مثل مجسمه و تابلوهای نقاشی یک کلکسیونر !
   که البته برخی‌ها لو رفته و گرفته شده‌اند اما تعدادشان بسیار زیاد هست و البته بهتره بدانید بوگاتی هم وجود دارد اما هیچکسی از محل نگهداری آن‌ها خبردار نیست و قرار هم نیست کسی با خبر شود !
   اون‌هایی که باید بدانند ، میدانند من چه میگویم و این‌ها حتی خرید و فروش هم میشوند اما بدون رد و بدل کردن پول و مالکان این دسته خودروها بسیار بانفوذ هستند و البته برخی هم خلافکار‌های کلان که کسی جرئت طرف شدن باهاشون را نداره چون عواقب سنگینی دارد !

   موافقم ۳۴
   مخالفم ۹
   1. سامورایی | 武士

    ۲۸ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (749 ديدگاه)

    داداش اون که کلا جای خود داره

    اونو دیدم رفتم جهنم و برگشتم

    موافقم ۱۳
    مخالفم ۰
    1. MR.JD

     ۲۹ دی ۱۴۰۰
     سوابق: (263 ديدگاه)

     حالا که اینطور شد منم براتون از قیمت مازراتی کواتروپورته بگم !
     ۲۰ میلیارد تومن ! بلی بلی بیست میلیارد تومن
     آگهی اش را همین زیر گذاشتم علاقه داشتید میتوانید دیدن کنید
     https://bama.ir/car/detail-p9eb7a3y-maserati-quattroporte-s-2014

     موافقم ۶
     مخالفم ۰
    2. سامورایی | 武士 | قاتل تسلا

     ۲۹ دی ۱۴۰۰
     سوابق: (749 ديدگاه)

     اقای JD

     واقعن می ارزه ولی گررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررووووووووووووووووووووووووووووووووننننننننننننننننننننننننه

     موافقم ۴
     مخالفم ۱
   2. Muty

    ۱ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (1443 ديدگاه)

    البته بهتره بدانید بوگاتی هم وجود دارد اما هیچکسی از محل نگهداری آن‌ها خبردار نیست و قرار هم نیست کسی با خبر شود !!!!

    بوگاتی هست !
    هیچکسی هم خبرنداره ؟!! پس چطور تو خبر داری ؟
    نِوید از دست تو…

    #دایی_جان_ناپلئون

    موافقم ۳
    مخالفم ۲
  3. Avan

   ۲۹ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (123 ديدگاه)

   اگر اشتباه نکنم مجوز ورود فراری را حمید سوریان بعد از قهرمانی المپیک از احمدی نژاد گرفت و سودی حسابی به جیب زد.

   موافقم ۴
   مخالفم ۲
  4. FIRD

   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (7 ديدگاه)

   چون کامت اولی روت ریپ زدم تا کامنتم دیده بشه
   پدال جان
   یادت رفت
   بنز جی کلاس و لامبورگینی اوروس
   یا اعودی ار هشت رو بگید
   این ماشینا همش تو تهران پره
   و اکثرشونم مال اقا زاده هاس مخصوصا جی کلاس

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 2. محمد امین

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2036 ديدگاه)

  ممنون از آقای اسلامی
  بی شک خاص تریم خودروی ایران همین ۴۵۸ هست

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۹
 3. Silent

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (586 ديدگاه)

  ولوو XC90 2017 با وجود نمایندگی و قطعات فابریک ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار قیمت می خوره!
  بعد زدین ۹ میلیااااار قیمت؟! می شه ۳۴۰ هزااااااار دلار
  فراری و لامبورگی اینجا این قیمت نیست :)))

  همین قیمت چرند می زنه به همه چیز چون ماشین اولین کالای اقتصادی هست که قیمتش برا همه قابل فهم هست.

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۶
 4. BENZ

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (93 ديدگاه)

  بین همشون فقط فراری

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱۰
 5. Saipa

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (20 ديدگاه)

  گروه خودروسازی سایپا در اقدامی جهادی تامین لنت ترمز گروه صنعای تسلا را بر عهده خواهد گرفت.
  روابط عمومی گروه خودروسازی سایپا

  موافقم ۴۲
  مخالفم ۱۸
  1. بچه مشهد

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (86 ديدگاه)

   الآن این جوک بود یا واقعیت

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۹
  2. سامورایی | 武士 | قاتل تسلا

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (749 ديدگاه)

   دست شما درد نکنه خدا خیرت بده

   موافقم ۶
   مخالفم ۰
  3. TOM KRISTENSEN

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (163 ديدگاه)

   بیا از قالپاقای سایپا و پلتفرماش تعریف کن یکم بخندیم(بی شوخی)

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
  4. علی

   ۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (377 ديدگاه)

   اره اینطوری تسلا ها ترمز دار میشن !!

   چه قدر خوببببب

   تسلا میخری همراهش ترمزه پرایده از همونا که تو تبلیغ پراید در عراق خیلی قوی عمل کرد!!

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
 6. Hami.R

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (10 ديدگاه)

  دنا ۵۳۰ میلیون!!!؟؟؟ .یعنی اصلاً نمیدونه آدم چی بگه .دزدی .چپاول .دروغ. فساد ……

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۴
 7. سهند

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (645 ديدگاه)

  سلام دوستان به نظر شما بهترین ماشین برای خرید در رنج ۲ میلیارد و یا بیشتر برای مدل صفر (حداکثر ۲.۴) چیست؟
  نظر من روی سوناتا ۲۰۱۸ هیبرید تیپ ۳ GLS+ است اگر گزینه بهتری میدانید بگید.

  موافقم ۸
  مخالفم ۶
  1. Nima

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (1659 ديدگاه)

   من خودم ایکس تریل ٢٠١٨ رو میپسندم.

   موافقم ۵
   مخالفم ۵
  2. Arman

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (211 ديدگاه)

   سوناتا هیبرید گزینه خیلی خوبیه،گلف هم فکر کنم همین حدودا باشه قیمتش که اونم عالیه اما خب شاید یکم هزینه نگهداریش و قطعاتش بیشتر از سوناتا باشه
   من خودم زیر دو میلیارد اپتیما جی تی لاین رو انتخاب میکنم

   موافقم ۳
   مخالفم ۲
 8. Mahdi

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (163 ديدگاه)

  ادم طراحی مازراتی گرن کابریو رو می بینه از خود بی خود میشه انقدر که خوبه

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۲
 9. Northrop/McDonnell Douglas YF-23

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1072 ديدگاه)

  قیمت ۴۵۸ که داخل ایران هست فکر کنم از لافراری داخل آمریکا بیشتر باشه

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۲
  1. محمد امین

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (2036 ديدگاه)

   نه دیگه لافراری یکمی گرون میشه
   نمیدونم این ۴۵۸ چند قیمت گزاری شده ، ولی لافراری تر تمیز کم کارکرد حدود ۲۵۰ ملیارد تومن به پول ایران میشه و گاها تا ۱۰ ملیون دلار هم فروخته شده

   موافقم ۲
   مخالفم ۲
   1. Northrop/McDonnell Douglas YF-23

    ۲۸ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (1072 ديدگاه)

    منظورم نسخه پایه موقع معرفی بود
    اگه اشتباه نکنم سال معرفی قیمتش ۱.۶ میلیون دلار بود

    موافقم ۷
    مخالفم ۱
   2. پارسا

    ۳۰ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (257 ديدگاه)

    ارزون تره نسخه پایه

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 10. Al pachino

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (56 ديدگاه)

  چرا اجازه به واردات خودرو ها با احتراق بیش از ۲۵۰۰cc رو نمیدن؟

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۳
  1. شاهین

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (1110 ديدگاه)

   شما بگو چرا اصن واردات خودرو های خارجی ممنوعه …
   در کل جوابش سادس. آشغالای خودشون رو با همین قیمت های نجومی بندازن به مردم همیشه در صف
   https://www.instagram.com/tv/CYzAGgrqe2F/?utm_source=ig_web_copy_link
   اینم حتما ببینید. البته یاسین میخونن در گوش مردم وگرنه منظوری ندارن

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
 11. میثم

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (3379 ديدگاه)

  پرادو ۴ در ۲۰۱۳ با ولوو XC90 2017 یه قیمتن

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
 12. ARMAN

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (325 ديدگاه)

  فراری از همشون بی نقص تره ولی SLS فاینال ادیشن از همشون خاص تره چون تولید محدوده
  مازراتی ام سی استرادالو هم می تونست بیاره چون فقط ۴ تا از پلاک ملی هست

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
 13. iman

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (156 ديدگاه)

  این مقاله رو خوندم با اینکه برام تازگی نداشت با گریه خندیدم

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱
 14. Clean energy (بر باعث بانیش...)

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1279 ديدگاه)

  پولدار همیشه هست!
  بیشتر افرادی که این ماشینا رو دارن یا آقا زاده هستن یا نزدیک به….
  چون من میدونم که به یه فرد عادی اجازه اینچنین پیشرفتی داده نمیشه….
  ولی… بگذریم…. تو هیچ جای دنیا عدالت نیست ایران دومی باشه….
  ولی ولوو ایک سی نود ۹ میلیارد
  وات د ف.اک😐
  آی هشت ۱۱ میلیارد؟:/ چند وقت پیش من قیمت گرفتم ۱۰ میلیارد بود… دو سه ماه گذشت ۱میلیارد اومد روش؟😐😐 ماشالله
  فراری ۴۵۸…. چقدر این ماشین خاصه….
  ولی تنذ ماجرا اینجاست که ۵ نفره اوتلندر از ۷ نفره بیشتره😂😂
  مغز آدم سوت میکشه این قیمتا رو میبینه…
  بین وطنی ها هم بزرگوار دنا توربو ۵۳۰ میلیون
  چه کردید با ما… سرکوب، گرونی…

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۵
  1. Sina10

   ۲۸ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (2430 ديدگاه)

   یعتی قیمت گذاری هاشون مرگباره
   ماشینای این لیست ۹۰ درصدشون برا ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ و حتی مدلای ۲۰۱۳ هست ولی دو تا پنج برابر ، قیمت نسخه ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ اشون گرون ترن😂
   میگن فراری و پورشه رو ماشیناشون پول اضافی میگیرن ، اینو ببینید

   موافقم ۷
   مخالفم ۱
   1. Clean energy (بر باعث بانیش...)

    ۲۸ دی ۱۴۰۰
    سوابق: (1279 ديدگاه)

    بله دیگه
    امروزم گفتن واردات گوشی لوکس ممنوع! اولش فکر کردم میگه گوشی های ۱۵۰۰ دلاری چه دیدم گفته ۶۰۰ دلار😐 حالا میخواید این قیمتا سمی و مرگبار نباشه؟

    موافقم ۸
    مخالفم ۰
 15. 1123

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (519 ديدگاه)

  بنظرم میشد در مورد کانتینتال و ۹۱۱ از تصاویر بهتر استفاده بشه
  چون برای بنتلی تصویر یک نسل بعد رو قرار دادید و برای ۹۱۱ یک نسل قبل

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 16. Farzad

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2551 ديدگاه)

  همونطور که میدونید بدجوری به قهقرا رفتیم .
  در بحث بازار خودرو ، حتی عراق و افغانستان هم صد پله بالاتر از ما هستن .

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱
 17. Sina10

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2430 ديدگاه)

  هایما اس ۷ ، شده ۹ میلیارد تومن!!!!!!!
  مطمئنید درست نوشتین ، فکر کنم ۹۰۰ میلیون باشه
  ب‌ام‌وi8 ، شده ۱۱ میلیارد؟
  معادل ۳۶۰ هزار دلار !!!!! با دلار ۳۰ هزار تومنی مثلا حساب بشه
  ب‌ام‌و اینو با قیمت یک سوم میفروخت و هیچ کسی اونجا نمیخرید ، تولیدشو متوقف کردن ، الان تو ایران سه برابر اونجا قیمت گذاری کردن!
  خود هیوندای بفهمه تو ایران سانتافه ۲۰۱۸ ( نه ۲۰۲۲ ) رو با ۳ میلیارد تومن قیمت دادن ، از تعجب ، یه هفته تمام کارخونه هاشو تعطیل میکنه!
  با دلار ۳۰ هزار تومنی میشه معادل ۱۰۰ هزار دلار !
  سانگ یانگ رکستون ۳ و نیم میلیارد!! معادل ۱۱۶ هزار دلار! ای از شرکت نیمه ورشکسته سانگ یانگ!؟
  باچه رویی لکسوس RX 200 مدل ۲۰۱۸ یعنی ۴ سال پیش رو ۷ میلیارد معادل ۲۳۳ هزار دلار میفروشن
  ولوو XC90 معادل ۹ میلیارد تومن یا ۳۰۰ هزار دلار!
  فقط اونی که SLS رو ۴۰ میلیارد تومن قیمت گذاری کرده ، معادل ۱ میلیون دلار و ۳۰۰ هزار دلار ، اگه دلار رو ۳۰ هزار تومن بگیریم! اگه این قیمت برا ۵ یا ۶ سال پیش باشه که احتمالا هست
  با دلار ۴ هزار تومنی میشه ۱۰ میلیون دلار….
  در حالی که بنز ۲۷۵ هزار دلار اینو قیمت گذاری کرده بود
  ۳۶ برابر بیشتر ، یعنی ۳۶ تا بخر ، یکی ببر😂 ، یعنی یارو رو هر کدون ۳۵تا SLS بلک سریز سود داره!

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۳
 18. ماکان

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (631 ديدگاه)

  سلام . من از بین همه این مواردی که در این مقاله هست ، بیشتر از همه بی ام و سری ۷ را خیلی دوست دارم .

  موافقم ۴
  مخالفم ۷
 19. ADNAN PM

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  بنز s500 قدیمه گذاشته که، سایت پدال کمی بیشتر تحقیق کن
  توی خوزستان مرسدس بنز s650 میباخ ۲۰۱۹ دو رنگه داره جولان میده، میباخ بنز دیگه آخرین کلاس اشرافی گری تو ماشین ها هستش

  موافقم ۸
  مخالفم ۰
 20. genius

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (877 ديدگاه)

  پول یه ب ام و ۵۳۰ تو سال۱۳۹۶ بلطف درایت و قدرت مدیریت و راهبری آقایون الآن میشه یه چری تیگو۶!!

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۰
 21. Porsche 911

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (976 ديدگاه)

  مطلب خوبی بود اما به شدت طولانی و خسته کننده و واقعا حوصله سر بر اگه میشه فقط خودرو های خارجی وارد شده رو بزارین و کاری به آشغالای تولید داخل نداشته باشین اینطور سطح سایت پایین میاد

  موافقم ۹
  مخالفم ۴
 22. mm-yarlou

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (234 ديدگاه)

  من یک فورد ماستنگ با پلاک ملی دیدم فکر میکنم اونم میتونست تو این لیست درجه۱ باشه

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
  1. علی

   ۲ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (377 ديدگاه)

   انقد از این آمریکایی های پلاک ملی هست که نگو فقط کم است

   موافقم ۰
   مخالفم ۱
 23. شاهین

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1110 ديدگاه)

  پس اونتادور پلاک منطقه ازاد چی؟
  فکر کنم اون بیشتر از همه ارزش داشته باشه

  موافقم ۲
  مخالفم ۳
 24. حسین

  ۲۸ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2346 ديدگاه)

  گرانترین خودرو ایران اون فراری نیست ، از خودرو های داخل موزه که بگذریم میرسیم به یک بنز شخصی سفید با درب های گالوانیک!
  sl300

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
  1. جناب ایکس

   ۲۹ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (1406 ديدگاه)

   دقیقا

   موافقم ۱
   مخالفم ۰
 25. Hamidreza

  ۲۹ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ببخشید فراری کروک نیست کوپه هست ولی یه کروک هم هست تو تبریز که ارس پلاک هست و یه کروک بدون پلاک هم تهران تو بالا شهر خوابیده

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 26. Navid_A.J

  ۲۹ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (3438 ديدگاه)

  دو ساله نیستم، اپیلاسیون شدم با دیدن این قیمت ها

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. حسین

   ۲۹ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (2346 ديدگاه)

   حالا ک نیسی بدون :
   عرضه نیست و دلالی در این بخش زیاد شده! از طرف پول نقد سرگردان زیاد شده .
   انحصار هم فساد و بی کیفیتی اورده .
   مردم معمولی بخاطر گران شدن قطعات یدکی حتی اگر خودرو خوب دارند ، یک پراید میخرند برای عبور و مرور و این باعث گرانی بیشتر شده!
   تنها راه حل هم عرضه خودرو های دست دوم خارجی بدون گمرک و مالیات و … است .

   موافقم ۲
   مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا