فرناندو آلونسو پشت فرمان تویوتا هایلوکس داکار

فرناندو آلونسو به زودی فرصت تست تویوتا هایلوکس گازو ریسینگ طراحی شده برای رالی داکار را پیدا می‌کند.


در طول چند سال گذشته، آلونسو که دو بار قهرمان مسابقات فرمول 1 شده طیف متنوعی از خودروهای مسابقه‌ای را بررسی کرده و در مسابقات 24 ساعته لمانز، رولکس 24 و سبرینگ 1000 پیروزی‌هایی نیز به دست آورده است. او امیدوار است امسال در مسابقات ایندی 500 هم پیروز شود و برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات خود بیفزاید.


گفته شده این راننده اسپانیایی در هفته‌ی آینده به آفریقای جنوبی سفر خواهد کرد تا هایلوکس را در اطراف ژوهانسبورگ بررسی کند. آلونسو همکاری نزدیکی با تویوتا دارد زیرا هم‌اکنون با تجهیزات ژاپنی‌ها در مسابقات قهرمانی استقامت جهانی حضور دارد.


آلونسو سال پیس اعلام کرده بود در رقابت‌های آفرود حضور نخواهد یافت اما حالا به نظر می‌رسد که نظر خود را تغییر داده است. پس از پیروزی در مسابقات دیتونا 24 اوایل سال جاری، آلونسو به فرانس 24 گفته بود به دنبال شرکت در مسابقاتی است که به پیست محدود نباشد.

او گفته بود:

مسابقات دیتونا بخشی از سه‌گانه‌ی قهرمانی نیست اما اگر من در آن پیروز شوم چهارمین پیروزی خود را به دست می‌آورم. حالا تمرکز اصلی روی ایندی 500 است. من به دنبال شرکت در مسابقه‌ای هستم که نظم متفاوتی داشته و تنها منحصر به پیست نباشد.

او ادامه می‌دهد:

اما من باید فکر کنم، من به برنامه نیاز دارم و باید مطمئن شوم که رقابتی هستم. من می‌خواهم افرادی درست، تیم‌هایی مناسب و تجهیزات قابل قبولی داشته باشم. اگر فردی رقابتی نباشم یا به پیروزی اطمینان نداشته باشم در مسابقه‌ای شرکت نخواهم کرد.

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.