کدام خودروسازان بهترین وارانتی (گارانتی) را دارند؟
کدام خودروسازان بهترین وارانتی (گارانتی) را دارند؟

کدام خودروسازان بهترین وارانتی (گارانتی) را دارند؟

هر خودروی جدید تولید شده دارای وارانتی (گارانتی) کارخانه است. البته همه وارانتی ها مشابه همدیگر نبوده و برخی کمپانی وارانتی های وسیع‌تر و طولانی‌تری را ارائه می‌کنند.

وارانتی کارخانه یک خودروی جدید به چندین بخش مختلف تقسیم می‌شود. اولین بخش پوشش پایه است که مشکلاتی همچون نقص‌های الکتریکی، فنی و دیگر مشکلاتی را که می‌تواند استفاده مناسب از خودرو را تحت تأثیر قرار دهد دربرمی گیرد. این بخش‌ها وارانتی 3 ساله یا 60 هزار کیلومتری (هرکدام که زودتر فرا رسد) را دارند. بخش دیگر وارانتی یک خودرو به قوای محرکه (پیشرانه و گیربکس) مربوط می‌شود که اکثر خودروسازان وارانتی 5 ساله یا 100 هزار کیلومتری را برای آن در نظر می‌گیرند. دیگر بخش‌های تحت پوشش وارانتی زنگ‌زدگی و پوسیدگی بدنه و آلایندگی‌ها را شامل می‌شوند که در بحث زنگ زدن بدنه وارانتی 5 ساله به‌طور متوسط ارائه می‌شود درحالی‌که وارانتی آلایندگی بسته به قوانین کشورها و ایالت‌های گوناگون فرق می‌کند.

پوشش‌های وارانتی کارخانه‌ای توسط تمامی خودروسازان ارائه می‌شوند اما در این لیست شما را با 6 خودروسازی آشنا می‌کنیم که بهترین وارانتی ها را در آمریکا ارائه می‌کنند. با ما همراه باشید.

 • میتسوبیشی


شاید محصولات میتسوبیشی یک پله عقب‌تر از رقبای مشهور باشند اما حداقل وارانتی جذابی را برای ساخته‌های خود ارائه می‌کند. وارانتی قوای محرکه محصولات میتسوبیشی برابر با 10 سال یا 160 هزار کیلومتر است. وارانتی محدود خودروی جدید میتسوبیشی هم برابر با 5 سال یا 100 هزار کیلومتر بوده و وارانتی ضد خوردگی بدنه نیز 7 سال یا 160 هزار کیلومتر می‌باشد. میتسوبیشی در میان خودروسازان حاضر در آمریکا بهترین وارانتی را دارد.

 • فولکس‌واگن


فولکس‌واگن اخیراً پوشش‌های وارانتی‌ای را معرفی کرده که قاعده بازی را تغییر خواهد داد. وارانتی کلی خودروهای این شرکت 6 سال یا 115 هزار کیلومتر بوده که البته قابل‌انتقال نیز هست به این معنی که در صورت فروش خودروی خود تمامی مزیت‌های وارانتی آن به‌صورت خودکار به مالک جدید و بدون هزینه‌ای اضافی منتقل می‌شود. این مزیت هم‌اکنون تنها برای مدل‌های اطلس و تیگوان در دسترس است زیرا تنها برای مدل‌های 2018 ارائه شده اما فولکس گفته این وارانتی جدید به تمامی مدل‌های سال 2018 تعمیم داده خواهد شد. گلف الکتریکی تنها خودرویی است که از این مزیت بی‌بهره خواهد بود.

 • هیوندای

هیوندای سانتافه 2019 جدید
هیوندای نیز استراتژی میتسوبیشی را دنبال کرده و وارانتی های طولانی‌مدتی را ارائه می‌کند. وارانتی قوای محرکه این کمپانی برابر با 10 سال یا 160 هزار کیلومتر بوده و وارانتی کلی محصولات نیز 5 سال یا 100 هزار کیلومتر می‌باشد.

برند لوکس هیوندای یعنی جنسیس نیز وارانتی 10 ساله یا 160 هزار کیلومتری برای محصولات خود ارائه می‌کند. سرویس‌های ویژه این کمپانی به گونه‌ای است که کمپانی خودروی شما را در هر نقطه‌ای که باشید به نمایندگی برده و پس از خاتمه سرویس‌ها خودرو را به محل موردنظر شما می‌آورند.

 • شورولت


اگرچه وارانتی های قوای محرکه و کلی شورولت به ترتیب 5 ساله/100 هزار کیلومتر و 3 ساله/60 هزار کیلومتر هستند اما مزیت‌های بیشتری وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به دو سرویس رایگان (تعویض روغن رایگان، بالانس چرخ‌ها و…) تمامی محصولات اشاره کرد.

 • آئودی


وارانتی کلی محصولات آئودی به 4 سال یا 80 هزار کیلومتر می‌رسد. همچنین سرویس اولیه محصولات این خودروساز رایگان بوده و وارانتی 12 ساله خوردگی بدنه در نظر گرفته شده است. به این موارد باید کمک‌های جاده‌ای 4 ساله و 24 ساعته را نیز اضافه کرد.

در مقام مقایسه باید گفت خودروهای 2017 ب ام و وارانتی کلی و قوای محرکه 3 سال یا 60 هزار کیلومتری دارند. البته چیزی که باعث تمایز می‌شود سرویس‌های دوره‌ای رایگان است. البته وارانتی در نظر گرفته قابل‌انتقال نیست.

 • نیسان


اگرچه این وارانتی برای تمامی محصولات در نظر گرفته نشده اما وارانتی 5 ساله یا 160 هزار کیلومتری کلی و قوای محرکه برای پیکاپ تایتان و ون NY در نظر گرفته شده که قطعاً بالاتر از وارانتی متوسط 3 ساله یا 100 هزار کیلومتری است که به‌صورت متوسط توسط رقبا ارائه می‌شود.

منبع: autoguide

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

16 دیدگاه

 1. ونوم اف ۵
  سوابق: (1276 دیدگاه) ,

  خوارانتی های ما هم ۳۰ هزار کیلومتره که اکثرا فقط شامل تعویض فندک میشه و بقیه قطعات چون مصرفی هستن باید پولشو بدی

  پاسخ
  1. (Ali (Chevy nova
   سوابق: (4900 دیدگاه) ,

   ونوم جون
   دادا تو محصولات وطنى از همون لحظه اول که ماشىن رو تحوىل گرفتى باىد از گارانتى. وارانتى و به قول خودت خوارانتى استفاده کنى
   ماشىنهاى به اصطلاح صفر کىلومتر هستن اما از لحظه تحوىل همشون مشکل دارن و باىد ببرى نماىندگى

   پاسخ
   1. سامان اذری
    سوابق: (2682 دیدگاه) ,

    ایران تنها جاییه که ماسین یک سال کارکردش از صفرش بی ازار تره
    چون بدبخت خریدارش باید 6 ماه اول ***پاره بشه تا از نمایندگی ها جمعش کنه

    پاسخ
 2. #ali.m#
  سوابق: (1830 دیدگاه) ,

  جالبه ک تویوتا در بینشون نیست .
  پس چیزی به جز کیفیت نمیتونه دلیل فروش زیادش باشه .
  ?تویوتا?

  پاسخ
  1. (Ali (Chevy nova
   سوابق: (4900 دیدگاه) ,

   داش على خداى تویوتا کىفىتش خوبه
   قبلا گفتم ىه تویوتا کارىنا مدل 78 سوار شدم براى ىه صافکار بود
   بسىار سوارى نرم و دلچسبى داشت مثل روز اول
   داشبوردش بعد اىن همه سال هنوز ترک نداشت و سالم بود
   موتورش خىلى نرم کار مىکرد
   5 مىلىون گذاشته بود براى فروش که واقعا مفت بود براى اون ماشىن

   پاسخ
 3. عرفان
  سوابق: (328 دیدگاه) ,

  یکی از دلایل مهمی که تو خارج، ماشین های شرکت مادر هیوندا ب فروش میره همین گارانتی طولانی مدتشه.. طولانی تر از اونا ندیدم تاحالا..
  دیدم ک میگم

  پاسخ
 4. sunmartin
  سوابق: (1876 دیدگاه) ,

  فقط کیا اپتیما سواری عالی شتاب راضی کننده امکانات و آپشن فول بازار دست دوم عالی طراخی تیپ و ظاهر بسیار عالی

  پاسخ
 5. (Ali (Chevy nova
  سوابق: (4900 دیدگاه) ,

  خدا اون غرفه شورولت رو نگاه فقط

  پاسخ
 6. حمیدرضا
  سوابق: (1964 دیدگاه) ,

  میتسوبیشی و فولکس یکی به خاطر عدم بروزرسانی محصولات و دیگری به خاطر دیزل گیت فروششون در امریکا با بحران مواجه شده و این گارانتی بیشتر برای جلب مشتری عرضه میشه که البته بنیاد این گارانتی ها اساسا به همین دلیل هست ولی خوب گارانتی ائودی به عنوان یک خودروی لوکس و همین طور خودروهای تجاری نیسان بسیار وسوسه کنندست
  هیوندای هم مثل همیشه در خدمات پس از فروش میدرخشه برا همین خیلی خوب فروش میره

  پاسخ
 7. ahmad
  سوابق: (331 دیدگاه) ,

  جالبه به قول اون دوستمون تویوتا در بینشون نبود من فکر میکردم باشه چون تویوتا هم خیلی با کیفیت هست در مقایسه با هیوندای .

  پاسخ
  1. Amir
   سوابق: (17 دیدگاه) ,

   اینجا بحث وارانتی هس نه کیفیت
   اگه کیفیت باشه بنز و بی ام و هم باید باشن

   پاسخ
 8. M3csl
  سوابق: (126 دیدگاه) ,

  ما که تو ایران گارانتی نمیبینیم،،،
  اما به جاش گاه و بیگاه رانتی میبینیم،،،
  ## وفور آدمای رانتی بجای گارانتی

  پاسخ
 9. محمد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  دوست عزیز
  کلمه ی گارانتی با وارانتی فرق می کنه
  گارانتی یعنی خدمات پس از فروشی که در اون جنس معیوب تعمیر می شه
  ولی وارانتی یعنی خدمات پس از فروشی که در اون جنس معیوب تعویض (بدون قید و شرط) می شه

  پاسخ
 10. مرتضی مقدم
  سوابق: (88 دیدگاه) ,

  با احترام به نظر شما جهت رعایت انصاف خدمتتون عارضم که بنده هفته پایانی سال 96 یک دستگاه خودروی رانا lx از ایرانخودرو تحویل گرفتم و تا الان 54 هزار کیلومتر باهاش رانندگی کردم.فقط دو ایراد اساسی تا حالا داشته .سنسور دوم اکسیژن در 35 هزار کیلومتر از کار افتاد و سنسور دور موتور در 50 هزار که هر دو تا مجانی و نسبتا بدون دردسر تعویض شدن و مشکل دیگه ای بر نخوردم.آزار دهنده ترین ایراد این ماشین کیفیت بد تزیینات داخل و داشبورده که خیلی زود به صدا میفته و آزار دهندست و اینکه رانا تا 50 هزار کیلومتر گارانتی داره که نسبت به مطالب این مقاله خیلی بد نیست اما سایر محصولات ایرانخودرو 40 هزار کیلومتر گاررانتی دارن

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.