نامطمئن‌ترین برندهای خودرویی از دید کانسومر ریپورتز

خودروسازان آمریکایی نشان داده‌اند که از جمله‌ی نامطمئن‌ترین برندهای بازار هستند.
طبق نظرسنجی و تحقیق قابلیت اطمینان کانسومر ریپورتز در سال 2016، خودروسازان آمریکایی به کسب امتیازات ضعیف در بحث قابلیت اطمینان ادامه داده‌اند. این تحقیق سالانه خودروسازها را بر مبنای قابلیت اطمینان پیش بینی شده‌ی محصولات خود رتبه‌بندی کرده و داده‌های این تحقیق از بیش از پانصد هزار مشترک که خودرویی جدید را از مدل 2000 تا 2017 خریداری کرده‌اند تهیه شده است.

132175-rebel-trx-ram
در مجموع نظرسنجی و تحقیق امسال بیش از 300 مدل خودرو را تحلیل کرده و شما می‌توانید 10 برند با کمترین میزان اطمینان را در لیست زیر مشاهده نمایید.

 1. لینکلن

2015-lincoln-mkc-grille-and-badge
لینکلن امسال 4 پله سقوط کرده و در بحث قابلیت اطمینان در رده‌ی دهم جا خوش کرده است. این خودروساز امتیاز قابلیت اطمینان متوسط 33 را برای مدل‌های حاضر در تحقیق کسب کرده است. کمک کننده‌ی لینکلن برای عملکرد بد در این بحث سیستم‌های اطلاعات سرگرمی MyLincoln Touch است که صدای مالکان زیادی را درآورده است. به علاوه لینکلن MKX نیز به خاطر قابلیت اطمینان پایین خود توسط این نشریه توصیه نمی‌شود.

 1. کادیلاک

2016 Cadillac CTS-V
شاید کادیلاک در حال کار بر تغییر تصویر خود در سراسر جهان باشد و امسال نیز در واقعیت در رده‌بندی کلی 4 پله صعود داشته و به رده‌ی کلی 21 رسیده است. با 4 مدلی که بررسی شده، این خودروساز آمریکایی امتیاز اطمینان متوسط 32 داشته است. کادیلاک XTS به خاطر قابلیت اطمینان بهبودیافته‌ی خود عصای دست برند در این تحقیق بوده است.

 1. فولکس‌واگن

2012-volkswagen-tiguan-front-grill-badge
این برند آلمانی در حال مبارزه با رسوایی چندین میلیارد دلاری دیزل گیت است و سه مدل این شرکت یعنی جتا، پاسات و GTI توسط کارشناسان کانسومر ریپورتز توصیه نمی‌شوند. فولکس امتیاز متوسط 30 را دریافت کرده و نسبت به سال گذشته سقوط آزاد 9 پله‌ای داشته است.

 1. جیپ

2017-jeep-renegade-latitude-front-view-in-motion-03
جیپ با رشد 4 پله‌ای به رده‌ی 23 رسیده و با 5 مدلی که در تحقیق شرکت کرده امتیاز 30 را به دست آورده است. جیپ یکی از تنها برندهای خوب گروه فیات کرایسلر بوده و بهترین رده‌بندی را در میان برندهای فروخته شده در آمریکا داراست.

 1. جی ام سی

2016-gmc-yukon-xl-denali--14_800x0w
این شرکت در رده‌ی 24 قرار گرفته که افتی 5 پله‌ای را نشان می‌دهد. 7 مدل شرکت داده شده در نظرسنجی کانسومر ریپورتز امتیاز متوسط 29 را به دست آورده‌اند. اگرچه که این شرکت بسیاری از بخش‌های خود را با شورلت به اشتراک می‌گذارد اما قابلیت اطمینان کم این برند به خاطر حضور پررنگ شاسی بلندها و پیکاپ ها در خط تولید است.

 1. تسلا

Tesla Model X
Tesla Model X

برای اولین بار است که تسلا در این نظرسنجی شرکت کرده و البته نتایج آن نیز چندان درخشان نبوده‌اند. هر دو مدل S و X امتیاز متوسط قابلیت اطمینان 28 را به دست آورده‌اند. طبق گفته‌های کانسومر ریپورتز قابلیت اطمینان مدل S بهبود یافته اما مدل X دارای عیوبی از جمله خرابی درب‌های فالکن پیچیده است.

 1. دوج

dodge_durango_limited_8
دوج امتیازی برابر با تسلا به دست آورده است. 5 مدل از دوج در این تحقیق حضور داشته‌اند که همین امر منجر به سقوط 3 پله‌ای و کسب رده‌ی 26 شده است. به علاوه دوج دورانگو به خاطر مشکلات زیاد توسط کارشناسان این نشریه توصیه نمی‌شود.

 1. کرایسلر

2016 Chrysler 300 90th
کرایسلر با افت 5 پله‌ای در رتبه‌ی 27 جای گرفته و تنها 26 امتیاز به دست آورده است. دو مدل از این خودروساز در نظرسنجی حاضر بوده و البته کرایسلر مدل 300 به خاطر بهبود مسائل مربوط به قابلیت اطمینان توسط کارشناسان توصیه شده است.

 1. فیات

2017 Fiat 500c
فیات نسبت به سال گذشته از جای خود تکان نخورده و دومین برند بد لیست است. با دو مدل شرکت داده شده در این تحقیق فیات امتیاز متوسط 17 را کسب کرده است.

 1. رَم

Dodge-Ram_1500_2015
و بدترین برند در زمینه ی قابلیت اطمینان امسال رم است که با 3 رتبه سقوط به رده‌ی 29 کلی نزول کرده است. تنها دو مدل این شرکت در تحقیق حضور داشته‌اند و امتیاز متوسط 16 را به دست آورده‌اند. هیچ‌یک از مدل‌های فیات و رم به تنهایی امتیاز اطمینان متوسطی را در تحقیق امسال به دست نیاورده‌اند.

منبع: autoguide

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

31 دیدگاه

 1. king 918 [پادشاه اشتوتگارت ]
  سوابق: (2034 دیدگاه) ,

  چقدر امریکایی داشت ….
  ایراد لینکلن می شد قابل چشم پوشی باشه ….چون انصافا در قسمت های دیگه ماشین جدیدا سنگ تموم گذاشته …
  فکرش هم نمیکردم تسلا همچین مشکلی داشته باشه واقعا حیفه …..

  پاسخ
  1. فقط انگلستان
   سوابق: (638 دیدگاه) ,

   نمی دونم چرا به این خودروها می گن مطمئن نیستن حتما وقتی ضامنشون بشی تو بانک که وام بیارن تخته گاز می گیرن و در می رن و خودمون باید قسطشونو بدیم یا ممکنه وقتی با قایق توی یه دریای آرام داری حرکت می کنی یهو هوا طوفانی بشه و اطمینان از بین بره و اون غیرقابل اطمینان بودن اون دریا هم به این ماشین ها سرایت کرده باشه و این ها اطمینانشون رو از دست دادن.

   پاسخ
  2. Nima
   سوابق: (1009 دیدگاه) ,

   خوبه ایرادى نداره فقط یه چند نکته:
   ١. آمار JDپاور خیلى با این متفاونهت بود طورى که GMC کیفیتش با تویوتا برابر بود.
   ٢.این سیستم سرگرمى همیشه زده تو سر ماشیناى فورد و لینکلن
   ٣.متاسفانه ماشیناى سال 2000-2010 آمریکایى کیفیت نداشتن. (دلیلش بحران هاى مختلف هست)واقعا کیفیت نداشتن و خوب از اونجایى که بخش بزرگى از این خودرو هاى بررسى شده توى این بازه هستن براى همین کیفیت ماشیناى آمریکایى در مجموع اومده پایین وگرنه مدلاى 2013 به بعد واقعا با کیفیت هستن.
   ۴.خدا بگم این فیات رو چیکار کنه که گند زده به کیفیت دوج و جیپ و رم و کرایسلر و خودش!!!
   البته کاش مشکل مالى بزرگشون حل بشه که بتونن براى کیفیت هم سرمایه گذارى کنن چون وقتى بودجه نباشه نه خبرى از پیشرفت هست و نه ارائه نسل جدید خودرو ها براى فروش بیشتر.
   الان اکثر مدلاى فیات کرایسلر سنشون بالاى 5-6 یا حتى 10ساله.

   پاسخ
   1. مجید
    سوابق: (637 دیدگاه) ,

    واقعا حیف که میشنوم پیکاپ های Ram افت کردن چون به نظرم جایگاهشون اینجا نیست!

    پاسخ
   2. Mahmood
    سوابق: (186 دیدگاه) ,

    دقیقا درست گفتی نیما جان از موقعی که فیات و دوج و کرایسلر یکی شدن فیات گند زده به کیفیت این آمریکایی ها وگرنه خود دوج و جیپ و کرایسلر دیگه اینقدر هم بد نیستند ضمنا اگر خودروهای آمریکایی از سال 2011 و 2012 به بعد رو تست کنند قطعا نتیجه زمین تا آسمون با الان فرق میکرد خودروهای آمریکایی در حال حاضر دارن دوره ای رو میگذرونن که دوباره به اوج دهه ی 60 و70 برسن جالبه در مطلب بالا نوشته قابلیت اطمینان کم برند GMC به دلیل حضور پررنگ شاسی بلندها و پیکاپ ها در خط تولید این برند است یعنی چی این چه دلیل مسخره ای برای فهمیدن قابلیت اطمینان کم این برنده که اینا گرفتن معلومه فقط میخواستن این آمریکایی هارو بکوبونن به عنوان مثال گرفتن اشکال از چیز ساده ای مثل سیستم اطلاعات و سرگرمی لینکلن.

    پاسخ
 2. mohammad
  سوابق: (72 دیدگاه) ,

  نویسنده این مطلب خودش خندش نگرفته؟قابلیت اطمینان پایین لینکلن بخاطر سرگرمی؟

  پاسخ
   1. SERIAL WINNER
    سوابق: (9790 دیدگاه) ,

    .
    دوستان گفتن این یک نوع نظر خواهیه
    جمعه از دوستی که ساکن شیکاگو هستن پرسیدم اوضاع فولکس واگن در آمریکا بعد از دیزل گیت چطوره ؟
    گفت جو بسیار خرابه و مردم آمریکا فکر میکنن از طرف فولکس واگن و آلمانی ها بهشون خیانت شده. با سلامتی و جونشون بازی شده.
    حالا تا جه حد درست و غلط فکر کنم تا حدودی هم حق دارن.
    مطمئن باش 80 درصد علت این سقوط آزاد همینه.

    پاسخ
 3. فرزاد لاکچری
  سوابق: (102 دیدگاه) ,

  یعنی چی واقعا؟؟؟ مدل هایی که ما فقط تو خواب باهاشون رانندگی می کنیم این همه مشکل دارن!!! من که ضربه عشقی بزرگی بهم وارد شد خخخ

  پاسخ
  1. آرش آمریکایی
   سوابق: (258 دیدگاه) ,

   نه فرزاد جان دلیل بر مشکل دار بودن این ماشینها نمیشه !
   برای برخی از دوستان که توی مقاله قبل براشون سوال شده بود که این آمار برچه ملاک هست بگم که آمار میزان اطمینان خودرو بر این اساسه که خودرو مورد نظر چقدر دووم داره یا هزینه تعمیر یا اینکه هر چند وقت یک بار احتیاج به تعمیر داره و …
   نکته دوم اینکه اینا همش نظرسنجی بین مردمه ، مردمی که ممکنه حتی مدلهای جدید این ماشیناها رو تست نکرده باشن یا زیاد از ماشین سر در نیارن یا مجله ماشین یا برنامه های ماشین رو نگاه نکنن حالا صرف نظر از این که پرسش نامه این نظر سنجی چطوری باشه
   به هر حال خودروهای آمریکایی چندین سال به دلیل بحران های اقتصادی نفتی و … سالهای بدی رو گذروندن و تو همون سالها ژاپنی ها پیشرفت خوبی داشتن و این توی ذهن مردم حک شده اوج گرفتن آمریکاییها از سال 2014 شروع شد و چند سال طول میکشه تا بشه این رو توی ذهن مردم حک کرد

   پاسخ
   1. احسان
    سوابق: (84 دیدگاه) ,

    نخیر این نظرسنجی نیست، اطلاعات بر اساس بازخورد مالکان اتوموبیلها بدست آمده، از متن:
    داده‌های این تحقیق از بیش از پانصد هزار مشترک که خودرویی جدید را از مدل 2000 تا 2017 خریداری کرده‌اند تهیه شده است.

    پاسخ
  2. ونوم
   سوابق: (543 دیدگاه) ,

   باید این نظر سنجی دارای بخش های مختلف باشه مثلا فنی و اطلاعات و سرگرمی و ….. بعدش باید فقط ماشین های جدید باشه ماشین های قبل بحران خیلی رتبه هارو پایین اوردن

   پاسخ
 4. سينا
  سوابق: (87 دیدگاه) ,

  جای خودروسازان وطنی خالیست

  پاسخ
 5. maserati
  سوابق: (54 دیدگاه) ,

  ولی اینو هم بگم که بیوک بهتر از همه آلمانی ها است. و همچنین در جدولی که حدود دو روز پیش در مورد قابل اطمینان بودن بود . گروه فولکس واگن وضعش اصلا خوب نبود

  پاسخ
 6. رهگذر
  سوابق: (353 دیدگاه) ,

  دوباره عشق نوجونای ایرانی پرچمش بالاست!! تقریبا همگی امریکایی بودن تبریک به دهه هفتادی ها!!

  پاسخ
 7. maserati
  سوابق: (54 دیدگاه) ,

  چرا فولکس واگن را نگذاشته اید چون در رتبه ای کمتر از کادیلاک قرار داره.

  پاسخ
 8. محمد زمانلو
  سوابق: (124 دیدگاه) ,

  هر چه که باشه ماشاالله به فورد که با وجود حضور گسترده ی آمریکایی ها تو لیست نبود و مثل همیشه عالی و گل سرسبد خودروهای آمریکایی هستش.
  در ضمن بهتره که همه این نکته رو به یادمون داشته باشیم که با وجود پیشرفت قابل توجه بشر تو تکنولوژی برق و حرکت ، تاسیس تسلا و پیشرفت سریع اون و تولید خودروهای تماما برقی خودش یه حرکت تحسین برانگیزی محسوب میشه . این را هم در نظر داشته باشیم که مثل یه قرن پیش که در ابتدای تولید خودرو های بنزینی بودیم ، الان تقریبا در ابتدای تولید خودروهای تماما برقی هستیم و باید به تسلا کمی حق دهیم که چنین خرابی هایی داشته باشد و در آینده می تواند خیلی بهتر از این باشد.

  پاسخ
 9. ونوم
  سوابق: (543 دیدگاه) ,

  امتیاز سیستم مای لینکلن مشکلی نیست چون با اپدیت مشکلش حل میشه من نمیدونم این امریکایی ها چشونه

  پاسخ
  1. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   سامان جان
   جوابت رو بالا دادم.
   نظراتت خیلی مفید بود.
   الان کم کم داری وارد بحث هایی میشی که من نتیجش رو بهت میگم.
   من وارد این بحث ها شده بودم و بهت میگم تنها نتیجش فقط و فقط تخریب چهره ی خودت بین کاربرای سایته.
   تا کامل در مورد چیزی ندونی ، شرایط یک شرکت رو ندومی ، شرایط تست رو بررسی نکنی ، نظر چند تحلیل گر ( که اینجا بین کاربرا یکیشون هم گیر نمیاد) رو ندونی نمیتونی قضاوت کنی.
   .
   نه فقط در مورد فولکس واگن ، در مورد RAM و Dodge و تسلا و Cadillac هم نباید قضاوت عجولانه کرد.
   باز تمسخرشون خیلی بدتر و ناراحت کننده تره.

   پاسخ
   1. SERIAL WINNER
    سوابق: (9790 دیدگاه) ,

    راستی پیامت رو ندیدم.
    متولد 71
    مو بِچه مِشدی هَستُم.!! لهجه ی هم دارم 😂😂😂😂😂

    پاسخ
 10. Bavaria
  سوابق: (556 دیدگاه) ,

  من زیاد اعتقادی به این نظرسنجی ها ندارم
  طرف اگه یکم ماشینشو و قابلیت ها و ضعف هاشو بشناسه،اطلاعات داشته باشه،نصف مشکلاتش با ماشینش برطرف میشه

  پاسخ
 11. mehran911
  سوابق: (1094 دیدگاه) ,

  هیچ گرانی بی‌حکمت نیست، هیچ ارزانی بی‌علت
  .
  این نظر سنجی هییییییییییییچ حرفی باقی نمی گذاره نتایج کاملا واضحه
  .
  کانسومر از اعتباربالایی برخورداره و براحتی نمیشه نتایج رو زیر سوال برد

  پاسخ
 12. kaveh
  سوابق: (83 دیدگاه) ,

  من اشتباه میکنم یا واقعا اینا لگن سازیای مارو حساب نمیکنن خخخ

  پاسخ
 13. ASTON
  سوابق: (181 دیدگاه) ,

  من گفتم الان نوشته مشکل در گیر بوکس و عملکرد بد ترمز و احتراق ناقص در موتور و رگلاژ نبودن درب های خودرو و …
  بابا بیایین ایران ببینید از بسته نشدن در تا صدای ناهنجار تو قسمتهای مختلف ماشین تو سرعت های متفاوت در تمام محصولات وطنی به این میگن مشکل
  وگرنه سیستم سرگرمی که شما بلد نیستی باهاش کار کنی که نشد نا مطمئن بودن ماشین مصرف کننده عزیز غربی

  پاسخ
 14. امیرحسین
  سوابق: (337 دیدگاه) ,

  یک سری آدم ها هستن که هنوز نمیدونم که آمارها و داده ها و نظرسنجی ها نیاز به تحلیل چند بعدی و همه جانبه داره
  مثلاً فرض کنید شخصی سمند داشته و حالا النترا خریده (که افتضاح بودن اش تو تموم تست ها ذکر شده) سوال بشه که نظرتون راجع به النترا چیه؟؟؟؟مسلماً پاسخ میده که از همه نظر عالی و بینظیر.حالا از کسی که تویوتا گرند 2006 داشته (که ماشین محشری بود) درباره کمری جدید سوال بشه مسلماً جوابش خیلی مثبت نیست
  در مورد بعضی کلاس ها و بازه های قیمتی مشتری بسیار سخت گیر و سخت پسند هستن و معیارهاشون متفاوت هست.به همین دلیل هست گاهی برندهای لوکس نظرات مثبتی دریافت نمیکنن

  پاسخ
 15. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  آخه لینکلن هم توی این لیست هست!!!

  پاسخ
 16. Saied
  سوابق: (1142 دیدگاه) ,

  ماشینایه امریکایی رو به رشدن. و بلند پروازی میکنن. میخوان خیلی زود باز برنداشون پولدار بشه که نتیجش شده این.
  این مقایسه کاملا درسته و تو مناطق ازاد کشورمون کاملا قابل لمسه.

  پاسخ
 17. MjM
  سوابق: (351 دیدگاه) ,

  قابل اطمینان از نظر اونا! بیشتر آمریکایی هستن و در برابر اروپایی هاو ژاپنی ها شدن نامطمئن… خیلی شرایط و ویژگی هارو اونا در نظر میگیرن..ایمنی…خدمات پس از فروش و … چون ما تو ایران زندگی میکنیم(با این خودوروهایی ک داریم!!!) دیدن این خودرو ها تو این لیست برای ما تعجب آوره!…ولی مثلا فیات واقعا یه برند درجه 3 یا 4 اروپایی محسوب میشه!

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x