بررسی موتورسیکلت‌های بازار ایران: پالس 200ns و 220

از آنجایی که موتورسیکلت‌هایی با حجم پایین‌تر از 250 سی‌سی به دلایل مختلفی از جمله قیمت ارزان‌تر و به صرفه‌تر، از محبوبیت بیشتری در نزد خیلی از موتورسیکلت سواران و دوستداران این وسیله نقلیه در کشورمان برخوردارند و همچنین به دلیل درخواست‌های متعددی که از سوی شما مخاطبان محترم سایت پدال مطرح شد، تصمیم گرفتیم تا از امروز موتورسیکت‌هایی با حجم‌های پایین‌تر از 250 سی‌سی را نیز در کنار مقالات 250 سی‌سی‌ها بررسی کنیم.

اما تنها دلیل انتشار این سری از مقالات بررسی موتورسیکلت‌های کمتر از 250 سی‌سی موجود در بازار ایران نخواهد بود و همان‌گونه که از تیتر این مقاله پیداست، ما در سایت پدال به فکر علاقه‌مندان به موتورسیکلت‌های سنگین نیز هستیم و در قسمت‌های آتی این مقاله به بررسی موتورسیکلت‌هایی با حجم‌های انجین بالاتر از 250 سی‌سی هم خواهیم پرداخت.

Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر کردیم تنها یکی از دلایل بررسی کمتر از 250 سی‌سی‌ها قیمت ارزانتر آنهاست و دلیل دیگر انجام این بررسی طیف خیلی گسترده‌تری است که موتورسیکلت‌هایی با این حجم انجین در بازار یافت می‌شوند؛ اما امکان دارد در این سری از مقالات به سراغ کمتر از 250 سی‌سی‌هایی برویم که از برخی موتورسیکلت‌هایی با حجم انجین بیشتر از خود نیز گران‌تر باشند.

لوگوی شرکت باجاج
لوگوی شرکت باجاج

1- پولسار (پالس) 200ns:

کمپانی باجاج (Bajaj Auto) کشور هندوستان در سال 2012 (1389 شمسی) از محصول جدید خود با نام Pulsar 200NS رونمایی کرد محصولی که در طبقه بندی موتورسیکت‌های نیکد قرار گرفته (ns مخفف Naked sport است) و به ادعای سازندگان آن از انجین بومی شده KTM Duke 200 بهره می‌برد. از آنجایی گروه صنعتی فارس نمایندگی رسمی باجاج را در ایران در اختیار داشته و محصولات این کمپانی شرقی را در کشورمان مونتاژ و عرضه می‌نماید، به محض انتشار اخبار رونمایی و معرفی این محصول، خیلی‌ها بی صبرانه منتظر حضور آن در بازار ایران به واسطه این شرکت بودند؛ و حالا که چند صباحی از حضور این موتورسیکلت در بازار کشورمان گذشته است، ویژگی‌های آن را با هم بررسی می‌کنیم.

Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

انجین:
همانطور که گفتیم شرکت باجاج مدعی شده است که انجین این موتورسیکلت همان انجین موتورسیکلت KTM Duke 200 است ولی به شکل کاملا بومی شده. البته خود من به شخصه اصلا چنین حرفی را قبول نداشته و ندارم و آن را فقط در حد یک شعار تبلیغاتی می‌بینم و نه بیشتر و به قول معروف ما ایرانی‌ها، باید بگوییم که “میان ماه من تا ماه گردون / تفاوت از زمین تا آسمان است” و این موتورسیکلت اصلا با KTM Duke 200 قابل مقایسه نیست و حتی در بحث انجین هم تفاوت‌های بزرگی دارند اما از آنجایی که در این مقاله قصد مقایسه این دو موتورسیکلت را نداریم، بیشتر از این با این ادعای شرکت سازنده کار نداریم و می‌گذاریم تا با این ادعای خود خوش باشند البته اگر منصفانه به این ماجرا نگاه کنیم تفاوت قیمتی که بین این دو موتورسیکلت وجود دارد خود به خود مقایسه آنها را به کاری عبس و بیهوده بدل می‌کند پس ما هم این موتورسیکلت و ویژگی‌هایش را مستقلا بررسی خواهیم کرد و بررسی Duke 200 را هم بعدا انجام خواهیم داد.

Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

Pulsar 200NS از یک انجین تک سیلندر چهار زمانه با حجم 199.5 سی‌سی بهره می‌برد که خروجی حاصل از عملکرد آن قدرتی برابر با 17.5 کیلووات (23.7 اسب بخار) در 9.500 دور در دقیقه‌ای و و حداکثر گشتاور 18.3 نیوتون متر در 8.000 دور در دقیقه را برای این موتورسیکلت به همراه داشته است. قدرتی که با توجه به وزن 145 کیلوگرمی این موتورسیکلت که البته وزنی نسبتا سنگین برای یک موتور سیکلت نیکد به شمار می‌رود، نتوانسته شتاب خیلی چشم گیری به همراه داشته باشد و شتاب صفر تا صد حدودا 9 ثانیه‌ای را برای 200ns به همراه داشته است (البته یکی دیگر از دلایل این شتاب پایین، استفاده از سیستم سوخت رسانی کاربراتور است).
حداکثر سرعت اسمی 200ns در مشخصات آن 136 کیلومتر بر ساعت قید شده است و شاید اگر به موتورسیکلت خود فشار بیاورید سرعتی تا چند کیلومتر بیشتر از این را هم تجربه کنید ولی این کار به ضرر انجین موتورسیکلت شما خواهد بود. حتی همین سرعت 136 کیلومتر بر ساعت هم کمی با فشار بر روی انجین همراه است پس اگر می‌خواهید موتورسیکلت شما مدت بیشتری عمر کند و همیشه هم سر حال باشد با مدارا با آن برخورد کنید.

Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

چیزی که کمی در مورد انجین 200ns عجیب به نظر می‌رسد، استفاده از سه شمع در سیستم احتراق این موتورسیکلت است. همانطور که میدانید استفاده از انجین با شمع های دوگانه نسبت به انجین های تک شمع 18 درصد بازده احتراق را افزایش میدهند. حالا با تولید این انجین با وجود شمع های سه گانه بازده احتراق نسبت به انجین های دو شمع 27 درصد و نسبت به انجین های تک شمع 50 درصد افزایش داشته است. اما اگر استفاده از این تکنولوژی سه شمع و جرقه زنی سه گانه یا همان DTS-i که مخفف شده اصطلاح Digital Triple Spark-ignition می‌باشد، تا این اندازه تفاوت ایجاد می‌کند پس چرا کمپانی های بزرگتر از این تکلونوژی در محصولاتشان استفاده نمی‌کنند؟ پاسخ خیلی ساده است: استفاده از سه شمع در سیستم احتراق علاوه بر مزایایی که دارد معایبی همچون افزایش دمای انجین، افزایش تقریبی مصرف سوخت و افزایش استهلاک را در پی خواهد داشت و این در حالی است که کمپانی‌های بزرگ‌تر به دلیل تکلونوژی و اسم و رسمی که دارند از سیستم‌های پیشرفته تری استفاده می‌کنند و به دنبال استفاده از یک راه حل ارزان ولی بی کیفیت نخواهند رفت چرا که حتی اگر از تکلونوژی گران‌تری هم استفاده کنند می‌توانند به همان میزان محصولاتشان را گران‌تر بفروشند و نگرانی از بابت فروش محصولات ندارند، مسئله که همیشه کمپانی‌های کوچک‌تر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

سیستم سوخت رسانی: در حالی که کمپانی‌های بزرگ دنیا در حال ارتقای سطح سیستم سوخت رسانی انژکتور خود به جهت مصرف و آلایندگی کمتر و کارایی بیشتر هستند ما باید موتورسیکلتی را برسی کنیم که همچنان از سیستم منسوخ کاربراتور برای سوخت رسانی به انجین استفاده می‌کند و ادعای رقابت با KTM Duke 200 را دارد که از سیستم سوخت رسانی انژکتور الکترونیک (EFI) ساخت کمپانی مطرح BOSCH بهره می‌برد. قرار نبود این دو موتورسیکلت را با هم مقایسه کنیم ولی تا همین اندازه بدانید که شباهت آنان فقط در حد حجم انجین است، همین و بس. سرعت و شتاب پایین هم از جمله معایب مهم این نوع سیسیتم سوخت رسانی هستند.
سیستم خنک کننده: در ابتدا چون در اطلاعات اولیه منتشرشده از سوی کمپانی باجاج، سیستم خنک‌کننده انجین این موتورسیکلت Liquid cooled به معنای مایع خنک نوشته شده بود، خیلی از دوست‌داران موتورسیکلت در ایران منتظر حضور یک موتورسیکلت رادیات‌دار و آب‌خنک بودند، انتظاری که با اطلاعات منتشرشده از این موتورسیکلت در سایت شرکت مونتاژ کننده همخوانی نداشت و در سایت این شرکت سیستم هوا-روغن خنک برای انجین این موتورسیکلت ذکر شده بود که البته این سردرگمی، با عرضه این محصول در بازار کشورمان جای خود را به خرسندی خریداران داد چراکه 200ns از رادیات آب بهره برده و با آب خنک می‌شود و این مورد جزء نقاط قوت این موتورسیکلت محسوب خواهد شد.

Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

طراحی ظاهری:
در مورد طراحی ظاهر این موتورسیکلت می‌توانیم بگوییم که واقعا همه چیز به خوبی از آب در آمده و تیم طراحان به خوبی توانسته‌اند تا ظاهر یک موتورسیکلت نیکد را برای مخاطب تداعی کنند. هم ترکیب رنگ‌ها و هم خطوط و زوایای بکار رفته شده در طراحی بدنه و مخصوصا شکل چراغ جلو و زاویه قرار گیری آن نسبت به بدنه، همگی از دلایل جذابیت ظاهری این موتورسیکلت نزد نیکد دوستان است. جالب توجه‌ترین نکته در طراحی 200ns را می‌توانیم طراحی اگزوز آن در زیر بدنه بدانیم به طوری که شما وقتی از کنار به موتورسیکلت نگاه می‌کنید اصلا اگزوز را نمی‌بینید و این امر به 200ns زیبایی دوچندانی بخشیده است. و در آخر از طراحی و نحوه قرارگیری ترک نشین و همچنین چراغ عقب LED وزیبای این موتورسیکلت هم نمی‌توان غافل شد. نکته دیگری که در مورد شکل ظاهری 200ns وجود دارد شباهت زیاد آن به pulsar 135ls است.
و البته همه این‌ها وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید طرح اصلی این موتورسیکلت زاییده‌ی افکار طراح آلمانی و معروف شرکت خودروسازی BMW ادگار هاینریش (Edgar Heinrich) است.
در رتبه بندی، محبوب‌ترین رنگ این موتورسیکلت را می‌توان رنگ مشکی دانست و بعد از آن به ترتیب رنگ‌های زرد و قرمز قرار می‌گیرند.

Pulsar 200ns headlight
Pulsar 200ns headlight

مهمترین نقاط قوت :200ns

 • مقرون به صرفه بودن.
 • استفاده از کمک فنر گازی.
 • طراحی جذاب.
 • گیربکس 6 دنده.
 • برخورداری از سیستم آب‌خنک

مهمترین نقاط ضعف 200ns:

 • استفاده از سیستم سوخت رسانی کاربراتور.
 • شتاب پایین در سرعت بالا.
 • وزن زیاد.
Pulsar 200ns
Pulsar 200ns

سایر مشخصات Pulsar 200NS :
نوع انجین : تک سیلندر، چهار زمانه
حداکثر توان : 17.5 کیلووات (23.7 اسب بخار) در 9.500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور: 18.3 نیوتون متر در 8.000 دور در دقیقه
سیستم خنک کننده : هوا-روغن خنک
جعبه دنده : 6 دنده
گنجایش مخزن سوخت : 12 لیتر
ترمز جلو: تک دیسک 280 میلیمتری
ترمز عقب: تک دیسک 230 میلیمتری
تایر جلو : 100/80-17
تایر عقب : 130/70-17
قیمت: در حال حاضر Pulsar 200NS با قیمتی در حدود 9 میلیون تومان در بازار ایران به فروش می‌رسد.

Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

2- پولسار 220:

یکی دیگر از محصولات کمپانی باجاج هندوستان که نزد موتورسیکلت دوستان در ایران شناخته شده است و خیلی قبل‌تر از 200ns وارد بازار ایران شد پولسار 220 نام دارد. در سال 2009 این کمپانی برای اولین بار اقدام به تولید یک موتورسیکلت با حجم انجین بیش‌تر از 200 سی‌سی نمود، مسئولان باجاج در آن زمان دلیل تولید این موتورسیکلت را قدیمی شدن پولسار200 اعلام کردند و تصریح کردند که بعد از تولید انبوه این موتورسیکلت، پولسار200 را کاملا از خط تولید خارج می‌کنند؛ وعده که با گذشت زمان رنگ حقیقت به خود گرفت و دیگر شاهد تولید پولسار200 نیستیم.

Pulsar 220
Pulsar 220

Pulsar 220 در فروردین ماه سال 1389 برای اولین در ایران عرضه شد که با استقبال خوبی از سوی مشتریان رو به رو شد و هنوز هم که هنوزه طرف داران خاص خود را دارد و خیلی‌ها علی‌رغم قدیمی‌تر بودن، آن را به 200ns ترجیح می‌دهند که البته نمی‌توان تاثیر قیمت را در این نگرش بی دلیل دانست و از طرفی عموما موتورسیکلت دوستان ترجیح می‌دهند تا با هزینه کمتر موتورسیکلتی با حجم انجین بالاتر سوار شوند اما نباید فراموش کرد که همه چیزه یک موتورسیکلت، حجم انجین آن نیست. اگر قرار باشد که بدون ارتقای تکلونوژی فقط به دنبال افزایش حجم انجین باشیم، تنها با مصرف بیشتر، آلودگی بیشتر و ناکار آمادی رو به رو خواهیم شد همانگونه که موتورسیکلت‌‌هایی با حجم انجین کمتر که در این سال‌ها تولید می‌شوند توانایی رقابت با انجین‌هایی با حجم چند برابری خود را که در دهه‌های قبل تولید می‌شدند را دارند و سرانجام این رقابت نیز برتری با اختلاف فاحش در تمامی زمینه‌ها، از آن موتورسیکلت‌های امروزی است.

Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

انجین:
همانطورکه گفتیم بیشترین حجم انجین تولید شده در کمپانی باجاج را اولین بار بر روی موتورسیکلت پولسار220 شاهد بودیم که البته بعدا از آن هم فقط برای موتورسیکلت اونجر220 این اتفاق تکرار شد. حجم انجین این موتورسیکلت دقیقا 220 سی‌سی بوده و قدرت تولید شده توسط آن نیز برابر با 15.7 کیلووات (21.4 اسب بخار) در 8.500 دور در دقیقه‌ و حداکثر گشتاور 19.12 نیوتون متر در 7.000 دور در دقیقه است. توان 21.4 اسب بخار برای موتورسیکلتی با وزن 150 کیلوگرم چیزی جز شتاب صفر تا صد 11.5 ثانیه را در پی نداشته است، شتابی که می‌توانیم آن را فاجعه بدانیم و طبیعی است که با این وضعیت، کارخانه سازنده حداکثر سرعت اسمی 130 کیلومتر بر ساعت را در مشخصات آن ذکر کرده باشد. پس اگر سرعت و شتاب برای شما مهم است توصیه می‌کنیم که اصلا به این گزینه فکر هم نکنید.

نکته دیگری هم که در مورد انجین این این موتورسیکلت وجود دارد، استفاده از دو شمع در سیستم احتراق است (تفاوت کارایی در قسمت بالای همین مطلب و در قسمت انجین 220ns توضیح داده شد).

Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

سیستم سوخت رسانی: پولسار220 هم به مانند 200ns از سیستم سوخت رسانی کاربراتور استفاده می‌کند، از آنجایی در مطالب فوق در مورد این سیستم صحبت کردیم، دیگر مضررات و معایب این سیستم سوخت رسانی را تکرار نمی‌کنیم.
سیستم خنک کننده: این موتورسیکلت برخلاف 200ns از سیستم خنک‌کنندگی هوا – روغن خنک بهره می‌برد که می‌توانیم با توجه به مصرف شهری آن، این سیسیتم را جزء مزیت‌های این موتورسیکلت بدانیم. عملکرد سیستم کاهش دمای انجین در پولسار220 دقیقا به این شکل است که ابتدا با جریان عبوری هوا، انجین خنک می‌شود وسپس با بالاتر رفتن دمای انجین، روغن نیز به چرخه کاهش دمای انجین وارد می‌شود.

Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

طراحی ظاهری:
ار آنجایی که این موتورسیکلت در طبقه بندی استریت فایتر (Street Fighter) قرار می‌گیرد باید بگوییم که در غیاث با هم ردیفانش، طراحی ظاهری کاملا تاسف بار و ناهمگون به نظر می‌رسد و بیشتر این ناهماهنگی نیز مربوط به اندازه و فرم قسمت سر (Head) موتورسیکلت و نحوه اتصال آن به بدنه است.
اگر چراغ جلوی پولسار220 را مستقل از بدنه بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم که این موتورسیکلت از یک چراغ زیبا بهره می‌برد و علاوه بر این زیبایی این چراغ‌ از جنس چراغ‌های منشوری (پریزماتیک) طراحی شده است تا علاوه بر مصرف انرژی کمتر شاهد روشنایی قابل توجهی باشیم.

Bajaj Pulsar 220 head light
Bajaj Pulsar 220 head light

از لحاظ محبوبیت در رنگ بندی‌های مختلف این موتورسیکلت هم ابتدا رنگ مشکی از محبوبیت بیشتری نزد خریداران برخوردار است و بعد از آن هم به ترتیب رنگ‌های قرمز و آبی قرار دارند.

مهمترین نقاط قوت پولسار220 :

 • مقرون به صرفه بودن.
 • استفاده از کمک فنر گازی.

مهمترین نقاط ضعف پولسار220 :

 • استفاده از سیستم سوخت رسانی کاربراتور.
 • شتاب و سرعت پایین.
 • وزن زیاد.
 • طراحی غیر جذاب.
Bajaj Pulsar 220
Bajaj Pulsar 220

سایر مشخصات پولسار220 :
نوع انجین : تک سیلندر، چهار زمانه.
حداکثر توان : 15.7 کیلووات (21.4 اسب بخار) در 8.500 دور در دقیقه‌.
حداکثر گشتاور: 19.12 نیوتون متر در 7.000 دور در دقیقه.
سیستم خنک کننده : هوا-روغن خنک.
جعبه دنده : 5 دنده.
گنجایش مخزن سوخت : 15 لیتر.
تعلیق جلو: دوشاخ تلسکوپی.
تعلیق عقب: دو کمک فنر گازی.
ترمز جلو: تک دیسک 260 میلیمتری .
ترمز عقب: تک دیسک 230 میلیمتری
تایر جلو : 90/90-17
تایر عقب : 120/80-17

قیمت: در حال حاضر Pulsar 220 با قیمتی در حدود 7 میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.

پایان قسمت اول
در قسمت بعد به بررسی 125و KTM Duke 200 خواهیم پرداخت.

درباره نویسنده

دانشجوی رشته های حقوق و خلبانی. علاقه‌مند به دنیای خودرو و موتورسیکلت. در حال حاضر این افتخار رو دارم که به عنوان نویسنده و مترجم با تیم پدال همکاری کنم.

220 دیدگاه

 1. علی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  Ns موتور خیلی خوبیه از نظر شتاب و سرعت عالیه.

  پاسخ
 2. علي اصغر
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام دوستان گلم،یه نظر از دوستان میخواستم که من میخوام موتور بردارم نمیدونم اپاچی بر دارم یا ان اس،کدوم بهتره در کل؟
  ممنون میشم هر کسی یه نظری بده 🙏🏻

  پاسخ
  1. Amirali
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   دوست عزیز با توجه به موتوریت و شتاب و سرعت و از لحاظ فنی ns بهترین انتخاب تو این رنج قیمت برای خریداران هست.
   آپاچی تفاوت زیادی با هندا نداره و از لحاظ خرجی کمتر از ns هست.
   البته باید در نظر داشت که ns رو باید به موقع تیم گیری و مراقبت کنی.

   پاسخ
 3. Pilot
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سلام.میخواستم بدونم پالس های ns200 که 2017 تولید میکنن انژکتور هستن؟
  راجع به اون مدل اطلاعاتی رو اگر بزارید ممنون میشم.

  پاسخ
 4. رضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  با سلام خواستم بدون تو قیمت پنج تومن چی بخرم خوبه؟

  پاسخ
 5. مجتبی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام دوستان بنده اولین موتورم رو میخوام خریداری کنم چیزی حدودا 10 یا نهایت 11 میل میتونم هزینه کنم به نظرتون با این قیمت بهترین موتور زیر 250 منظور پلاک خور چی میتونم بگیرم؟ اگر هم کسی موتور دایلیم 250 یا مگلی 250 یا همین ns220 رو داشته باشه ممنون میشم بهم تو تلگرام پیام بده تا یه مشورتی ازش بگیرم .
  [حذف ای دی تلگرام به دلیل مقررات]

  پاسخ
 6. hossein
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام.
  در واقع میخوام یک موتور ۲۵۰cc باشه در قیمت های پنج میل تا حد اکثر هفت میلیونی.
  میخواستم یک راهنمایی کنید و چندپیشنهاد بدید،ممنون ،

  پاسخ
 7. پیمان
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  مگلی250ازهرلحاظ از این اشغالا بهتره
  فقط مگلی250

  پاسخ
 8. مرد تنهای شب
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  فقط از نظر ظاهری کم مصرفی زیبایی همچی فقط اپاچی

  پاسخ
 9. امیر
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام دوستان به نظرتون در حد پنج تومن چی خوبه که از همه لحاظ میزون باشه.مرسی

  پاسخ
 10. مرد تنهای شب
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  برای دیدن اپاچی مو بیقراروم بیقرار هم سفر

  پاسخ
 11. محمد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام میخواستم بدونم ان اس 200 انژکتور الان تو بازار هست؟

  پاسخ
 12. Hamed
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام خسته نباشید. یه ns200 دارم وقتی سیم باتری و رو وصل میکنم یکسره استارت میخوره و بعد از اینکه باتری جدا میکنم موتور هم خاموش میشه میخواستم بدونم دلیلش چیه؟؟

  پاسخ
 13. محمد حسن
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  موتور ان اس نخرین
  من یه ان اس 200 خریدم تو بزرگراه با سرعت بالا قفل کرد خوردم زمین نزدیک بود بمیرم
  اگرهم در مورد حرفم شک دارین برین از چنتا تعمیرگاه موتور بپرسین
  اونایی که موتورشون قفل کرده لطفا برن از نمایندگیش شکایت کنن تا دیگه این موتورای خطرناکو ندن دست مردم

  پاسخ
 14. رضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام میخواستم قیمت دقیق پالس 220 رو بدونم
  و بین خرید آپاچی 180 و پالس 220 موندم
  قدم 182و وزن 94 کدوم برام بهتره

  پاسخ
  1. حسام
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   داداش شک نکن که پالس 220 از همه جهت بهتر از آپاچی هست … سرعت ، شتاب ، امنیت و سبک سواری بهتری بهت میده و به مراتب نرم تر هست … اونایی که هر دو رو داشتن میفهمن چی میگم …

   پاسخ
 15. meysam
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  میخواستم ببینم بینnsو rs کدوم برای جاهای شلوغ قدرت مانور بهتری داره؟
  یجوری که بشه از بین ماشینا راحت رد شد!

  پاسخ
 16. saeed cdi
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام به همه موتور سوارا.تعریف از خود نباشه من همه مدل موتور داشتم.اولیشم کاوازاکی صد بود.خیلی ساله موتور سوارم
  تازگیا یدونه ان اس 200 گرفتم.واقعاااااا ازش راضیم.حرف نداره.تو شتاب و سواری و نرمی موتور هیچ شکی نیست
  آخرین سرعتی ک باهاش رفتمم ی ترک 140 تا بوده
  به هیچ عنوان با آپاچی قابل مقایسه نیست
  واقعا حلالشون باشه پولی ک بابتش دادم

  پاسخ
 17. فرزاد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  داداشا میخام ns 200 بگیرم فقط ی سوال دارم اینکه میگن سری اول بهتره
  یعنی چی چه فرقی داره و از چه مدل هایی میگن سری اول هرکس اطلاعات دقیقی داره ممنون میشم جواب بده

  پاسخ
 18. Mohammad
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  دوتا سوال داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنیم
  تمام ns 200 ها از سال 95 به انژکتور هستند یا نه؟
  rs 200 مدل 95 انژکتور هستند یا کاربرات؟
  تشکر

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x