ایستگاه خبر

فرصت پرداخت مالیات خودروهای میلیاردی

بررسی عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور نشان می‌دهد که در بهار سال ۱۴۰۱تنها ۳۴ میلیارد و ۴۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مالیات از انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی لوکس، گرفته شده است.
طبق اطلاعیه‌ی سازمان امور مالیاتی کشور خودروهایی که قیمت آنها بالاتر از ۱۰ میلیارد ریال است، برگ اجرایی پرداخت مالیات صادر شده است و برای پرداخت مالیات یک ماه فرصت دارند.
برای مالکان خودروهای یاد شده پیامک ارسال شده است و مالکان خودروهایی که تا الان نسبت به پرداخت مالیات خودروی خود اقدامی نکرده‌اند باید از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به ‌نشانی my.tax.gov.ir نسبت به پرداخت اقدام کنند.
در صورت پرداخت نکردن مالیات خودروی خود، از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به‌ عنوان هزینه اقدام خواهد شد.
بر اساس این اطلاعیه، همچنین مؤدیان معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌توانند در سامانه مذکور با ثبت عدم‌ پذیرش، مراتب اعتراض خود را اعلام کنند تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.

جدول نرخ مالیات سالانه مجموع ارزش روز انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین:

ارزش خودرو نرخ مالیات
تا مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان، ۱%
تا مبلغ ۳ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان، ۲%
تا مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۳ میلیارد تومان، ۳%
بیش از ۴.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد تومان، ۴%

بر اساس قانون مالیات خودرو  تا میزان یک میلیارد تومان، ارزش خودرو یا مجموع خودروهای تحت تملک یک شخص، آن فرد از پرداخت مالیات بر خودرو ۱۴۰۱ معاف می باشد.

در صورتی که فرد دارای دو یا چتد خودرو با مجموع ارزش بالاتر از یک میلیارد تومان باشد، تنها مازاد یک میلیارد تومان، مشمول مالیات بوده که طبق جدول مالیات خودرو سال ۱۴۰۱ که در بالا ارائه نمودیم، مشمول نرخ مالیاتی ۱% می‌شود. به عنوان مثال اگر مجموع ارزش خودروهای شما ۱.۱ میلیارد تومان باشد، مالیات ۱۰۰ میلیون مازاد معادل یک میلیون تومان خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب مشابه

‫۶ دیدگاه‌ها

 1. میلاد

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (221 ديدگاه)

  عزیزان ملتفت هستید که با نرخ تورمِ موجود تا سه سال دیگه ماشین غیر میلیاردی در بازار وجود نخواهد داشت…

  موافقم 22
  مخالفم 0
 2. bizhan nano

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (9 ديدگاه)

  چند روز دیگه پراید هم میشه یک میلیارد و لایق مالیات میشه فقط کاش بدونم اون بالایی ها هم مالیات میدن یا به اسم خیریه هایی که فقط روی کاغذ وجود دارن همه چی رو ماس مالی میکنن؟؟

  موافقم 17
  مخالفم 0
 3. علی

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (92 ديدگاه)

  خب واردات خودرو رو آزاد کنید که قیمت ماشین پایین بیاد و هم مردم مالیات بیخودی ندن و هم بتونن ماشین خوب بخرن و سوارشن و لذت ببرن…….(دوستان ببخشید خودم هم خندم گرفت از حرفام!)

  موافقم 16
  مخالفم 0
 4. meysam

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (3560 ديدگاه)

  خلاصه از هر راهی دارن میدوشن
  قانون نگهداری ارز هم که شنیدین

  موافقم 11
  مخالفم 0
 5. ایران فرانسه

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (75 ديدگاه)

  پدال جان ملاک قیمت فاکتور شده ماشین یا قیمت بازار آزاد ؟ ضمنا تو همه جای دنیا از درآمد مالیات می گیرن نه از دارایی اون هم تازه دارایی که اسما گرون شده و فی الواقع ارزش پول پایین اومده نه دارایی گران بها تر شده ، البته وقتی ستادها و بنیاد ها و آستان ها برای شرکت های تجاری شون مالیات ندن ، باید دست کرد تو جیب ملت

  موافقم 8
  مخالفم 0
 6. Afg

  ۴ مرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (497 ديدگاه)

  کاش توضیح میداد دولت محترم که در ازای دریافت این مالیاتها در درصدهای مختلف چه خدماتی ارائه میکنه یا اگرم نمیکنه لطفا بگه قراره کدوم ملک رو در کانادا برای کی خریداری میکنه تا دل مردم گرم شه نسبت به پرداختهای مکرر

  موافقم 6
  مخالفم 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا