لوتوس الیز 2016، همسفر آتی عشاق سرعت در ایران
لوتوس الیز 2016، همسفر آتی عشاق سرعت در ایران

لوتوس الیز 2016، همسفر آتی عشاق سرعت در ایران

تجربه یک رانندگی ناب، چیزی است که اکثر ما خواهان و شیفته آنیم، به‌ویژه اگر خودروی موردنظرمان نسخه‌ای سریع و اسپرت بوده و به سلاح گیرایی و جذابیت نیز سخت مجهز باشد. اگر به این موارد، وزنی سبک و سایزی کوچک را هم اضافه کنیم دیگر همه چیز برای حس و لمس شتابی تند و سریع، آماده و مهیاست. در دنیای امروز کمتر دیده شده که خودرویی تمام خواص و ویژگی‌های یک نسخه مطلوب اسپرتی را در خود جمع نموده باشد، مثلاً برخی از آنها فوق‌العاده گران هستند و برخی هم آن‌چنان بزرگ، که راندنشان در ترافیک‌های سخت شهری، نه‌تنها هیچ لذتی دربر ندارد بلکه بسی آزاردهنده و خسته‌کننده نیز هست. در میان خیل بی‌شمار از اسپرتی‌های عالم، شاید لوتوس الیز را بتوان یکی از بهترین نامزدها برای یک رانندگی پرشور و هیجان دانست؛ خودرویی کوچک با گام‌هایی بزرگ و وزنی کمتر از یک تن، که با پیشرانه سرحال و توانمند خود آماده به آتش کشیدن پیست‌ها و جاده‌های سرتاسر عالم است!

Lotus Elise Cup
بر پایه برخی از اقوال، مجوز ورود دو نسخه از لوتوس الیز به نام‌های الیز S و الیز 220 CUP به کشورمان صادر شده و حتی ثبت‌نام از آنها نیز توسط نمایندگی این خودرو در ایران آغاز گردیده است؛ از همین رو و به بهانه این رویداد تصمیم گرفتیم که نگاهی گذرا به مشخصات فنی و ظاهری این خودرو داشته باشیم.

Lotus Elise Cup
لوتوس الیز (ELISE)، یک خودروی رودستر دو نفره، دیفرانسیل عقب و پیشرانه وسط است که تاکنون در سه سری متفاوت به جهانیان عرضه شده است. نخستین سری از آن، در سال 1996 میلادی پا به عرصه وجود نهاد. سری سوم و یا فعلی این خودرو که البته فیس‌لیفتی از سری دوم آن به شمار می‌آید، برای نخستین بار، در ماه فوریه سال 2010 میلادی روانه بازار شد. در این نسخه، چراغ‌های جلو و عقب و طراحی رینگ چرخ‌ها تغییر و ضریب آئرودینامیک خودرو نیز بهبود یافته است. این خودرو در اساس، از بدنه‌ای دست‌ساز و از جنس فایبرگلاس سود می‌برد که بر روی یک شاسی آلومینیمی سبک اکسترود سوار شده، وجود همین ساختار استحکام فوق‌العاده‌ای را برای آن به ارمغان آورده است. در حال حاضر، لوتوس الیز تنها در بریتانیا به تولید می‌رسد اما پیش‌تر و بین سال‌های 1997 الی 2000 میلادی، در کشور مالزی هم مونتاژ می‌شد.

Lotus Elise 160 1996
Lotus Elise 160 1996
Lotus Elise 160 1996
Lotus Elise 160 1996
Lotus Elise 2011
Lotus Elise 2011

Lotus Elise 2011
Lotus Elise 2011

نمای ظاهری
در اصول، آخرین نسخه و یا سری سوم لوتوس الیز چندان تفاوتی با دیگر نسخه‌هایی که از سال 1996 به این‌سو تولید شده‌اند، ندارد. شاسی به‌کاررفته در آن از ایده‌ای مبتکرانه نشئت می‌گیرد و در جای خود فوق‌العاده قوی و مستحکم است. این شاسی با فلز آلومینیم سبک‌وزنی قالب‌ریزی و پیونده خورده است. بدنه فایبرگلاس این خودرو هم بر روی شاسی آن سوار شده و پیچ می‌خورد.

Lotus Elise S Cup
بی‌شک لوتوس الیز تمامی المان‌های یک خودروی اصیل اسپرتی را در خود جای داده و از جنبه‌های زیبایی و دلربایی هیچ کم و کسری ندارد. در ناحیه جلو، چراغ‌های خربزه‌ای شکل این خودرو بیش از همه جلب نظر می‌کنند، چراغ‌هایی که به یک رشته نوار LED منظم و شسته رفته مجهز هستند. این نوارهای درخشان به‌محض تاریکی هوا، فوراً روشن شده و چهره‌ای شاخص و متمایزی را برای الیز کوچولو در شب هنگام فراهم می‌آورند. در روی درب صندوق عقب، شاهد یک برآمدگی دوقلو هستیم که در میانه آن پیشرانه این خودرو جای گرفته و روی آن را مش‌های پلاستیکی جذابی پوشانده است. در بخش کناری و بر روی گلگیر عقب مش‌های پلاستیکی ساده‌ای نصب شده‌اند که تا حدی در بهبود عملکرد آئرودینامیکی این خودرو مؤثر هستند.

Lotus Elise S Cup
در بخش عقب، یک سپر با سایزی نسبتاً بزرگ جای گرفته است. این سپر به یک شکافنده هوا (SPLITTER) مجهز است که با یک ردیف پیچ در جای خود محکم شده است. چراغ‌های عقب این خودرو الگوی دایره‌ای جذابی از LED را در خود حفظ نموده و چهره‌ای اسپرتی را برای این خودرو تدارک دیده‌اند. در مجموع، عمده سایت‌های خودرویی در دنیا، بر گیرایی و جذابیت طرح بدنه لوتوس الیز مهر تأیید زده‌اند.

Lotus Elise S Cup
با آنکه الیز در ذات خود از طرح اسپرتی برخوردار است ولی با این وجود، شرکت لوتوس این خودرو را در تیپ‌های ظاهری متفاوتی عرضه می‌کند تا بلکه با این عمل به تمامی سلائق موجود پاسخ درخوری داده باشد. در کشور ما نیز دو نسخه از الیز وارد خواهد شد، این دو نسخه عبارتند از الیز S و الیز 220 CUP. الیز S از سقف بازشو بهره می‌برد ولی الیز 220 CUP با ظاهر کاملاً مسابقه‌ای خود از سقفی ثابت و محکم برخوردار است و در برخی از مشخصات ظاهری و رفاهی هم با الیز S تفاوت دارد.

Lotus Elise S Cup

کابین
در اولین برخورد، کابین لوتوس الیز بسیار ساده و معمولی به نظر می‌رسد. این سادگی هم تا حد زیادی از فلسفه ساخت این خودرو ناشی می‌شود، زیرا که سازندگان این خودرو دستیابی به سرعت بالا را هدف نهایی خود قرار داده و از همین رو تمامی مساعی خود را بر کاهش وزن این خودرو متمرکز نمودند. در این میان، کابین این خودرو هم تا حد زیادی مشمول این سیاست شده است.

lotus-elise-250cup-road-test-2016-365

Lotus Elise S Cup
برخی از سایت‌های خودرویی از جمله اتوکار بریتانیا درباره کابین لوتوس الیز چنین نظر داده‌اند که در اینجا خلاصه‌ای از آن را مرور می‌کنیم:
«شاکله کابین این خودرو تا حدی قدیمی و دمده به نظر می‌رسد که به لحاظ کیفیت و استاندارد هم حالت بینابینی در آن حاکم است. پلاستیک‌های به‌کاررفته در آن به نظر معمولی و ارزان رسیده و در این میان، کنترلرهای مربوط به بخاری و سیستم تهویه مطبوع هم به طرز کمیک و خنده‌داری زمخت و پیش پا افتاده هستند. وقتی سوئیچ شیشه برقی را فشار می‌دهید قاب پلاستیکی روی درب‌ها حالت منعطفی به خود گرفته و گویی دارد خم می‌شود و شیشه‌ها هم حالت افتان و خیزانی دارند. صندلی‌های این خودرو از کمبود نگه‌دارنده برای زیر ران‌ها رنج برده و پروسه برداشتن سقف این خودرو عملی دشوار است و در عین حال، به نیرو و استعداد فراوانی هم نیاز دارد.


به‌رغم تمامی این موارد، کابین لوتوس الیز از نکات مثبت بی‌بهره نیست، مثلاً صندلی‌های این خودرو به‌خوبی بدن شما را در سر پیچ‌های جاده در خود نگه می‌دارند، فرمان کوچک آن به‌خوبی در دستانتان جای گرفته و به‌اصطلاح خوش‌دست است و پدال‌های این خودرو نیز در محل خوب و مناسبی نصب شده‌اند».

lotus-elise-250cup-road-test-2016-366

Lotus Elise S Cup
پیشرانه
در حال حاضر، دو نوع پیشرانه برای لوتوس الیز عرضه می‌شود که در اساس هر دوی آنها از ساخته‌های شرکت تویوتا به شمار می‌آیند. پیشرانه نخست نسخه‌ای 1.6 لیتری است که از توانی معادل 136 اسب بخار و گشتاوری برابر با 160 نیوتن‌متر برخوردار است، اما پیشرانه 1.8 لیتری این خودرو که نمونه سفارش ایران هم از همین نمونه است، اعجوبه‌ای با 217 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن‌متر گشتاور است. با توجه وزن کم لوتوس الیز، چنین پیشرانه‌ای شتاب فوق‌العاده‌ای را برای آن به ارمغان آورده است. این پیشرانه می‌تواند شتاب صفر تا صد را در زمانی معادل 4.2 ثانیه پر کند و سرعت نهایی برابر با 234 کیلومتر بر ساعت را برای این خودرو تدارک ببیند. البته پیشرانه 1.8 لیتری الیز در یک ورژن 250 اسب بخاری نیز عرضه می‌شود. به لحاظ سیستم انتقال قدرت، این خودرو از یک گیربکس 6 سرعته دستی سود می‌برد که منبع این گیربکس هم از شرکت تویوتا است.

lotus-elise-250cup-road-test-2016-378
بر پایه برخی از مندرجات، بهترین بازدهی این خودرو در هنگام رانندگی، در دورهای بالای 5000 به دست می‌آید و رانندگی در این وضعیت سخت هیجان‌انگیز و شورآفرین است، به‌ویژه در 4 دنده اول. تعویض دنده در این خودرو به‌آسانی و سهولت صورت پذیرفته و کاملاً رضایت‌بخش است؛ البته در هنگام تعویض، صدای ریز “تق مانندی” از ناحیه گیربکس شنیده می‌شود. فرمان آن نیز کاملاً حساس بوده و خودرو هم در دستان راننده به تمامی مطیع و رام است. سیستم فنربندی این خودرو اکثر ناهمواری‌ها و دست‌اندازهای سطح جاده را در خود هضم و جذب می‌نماید، مگر آنکه با چاله‌های عمیقی مواجه شویم که در آن صورت حالتی به‌مانند لگدزدن به چرخ‌های این خودرو دست می‌دهد. در پیچ‌ها و خم‌های جاده نیز این خودرو پایداری خیلی خوبی را از خود نشان می‌دهد که این امر نیز ناشی از جای گرفتن پیشرانه این خودرو در وسط آن و توزیع درست وزن بر روی شاسی‌اش است.


در مجموع، لوتوس الیز نسبت به اکثر همتایان کوچک اسپرتی خود، رانندگی لذت‌بخش‌تر و هیجان‌انگیزتری دارد و خیلی فراتر از حد انتظار خود ظاهر می‌شود. بیشتر کارشناسان خودرویی، لوتوس الیز را رقیبی برای ب‌ام‌و Z4، نیسان 370Z و مزدا MX-5 میاتا می‌دانند.

lotuselises-010
داوری نهایی
خودروی دو نفره لوتوس الیز، چه در ایران و چه در اقصی نقاط دنیا، در کلاسی جای می‌گیرد که بازار فروش آن سخت محدود است. و خرید آن را می‌توان بیشتر از روی شور و علاقه دانست تا محاسبات متعارف اقتصادی. با برچسب قیمت سیصد و اندی میلیونی، شمار مشتریان این خودرو در ایران، در بهترین حالت به قشر محدودی ختم می‌شود که بیشترشان البته در پایتخت و کلان‌شهرها ساکن هستند تا شهرهای کوچک و روستاهای دوردست! لوتوس الیز، به‌عنوان یک خودروی کوچک، سریع و کم‌مصرف می‌تواند به نیازهای این دسته از عزیزان پاسخ درخوری دهد و جثه کوچک و پیشرانه توانمند آن نیز می‌تواند در شهر پرترافیکی مثل تهران بسیار کارساز باشد، شهری که آکنده از خیابان‌ها و کوچه‌هایی با شیب‌های تند و رو به بالاست و ناگفته پیداست که تردد سهل و راحت در چنین مکان‌هایی با کوچولوهای فرز و توانمند بهتر جواب می‌دهد تا تنومندان کم‌جان و بی‌رمق.

مشخصات فنی (الیز S و الیز 220 CUP سفارش ایران)

نوع پیشرانه: 1.8 لیتری آلیاژ سبک، جفت میل‌سوپاپ (DOHC) به همراه سیستم متغیر سوپاپ‌های هوشمند مجهز به سوپرشارژ MAGNUSON R 900 تحت لیسانس شرکت EATON – TVS TECHNOLOGY
توان: 217 اسب بخار در 6800 دور در دقیقه
گشتاور: 250 نیوتن‌متر در 4600 دور در دقیقه
شتاب صفر تا صد: 4.2 ثانیه
حداکثر سرعت: 234 کیلومتر بر ساعت
مصرف سوخت ترکیبی: 7.5 لیتر در هر یک‌صد کیلومتر مسافت
سیستم فنربندی در جلو و عقب: سیستم تعلیق مستقل دوگانه با میل تعادلی، کمک‌فنرهای گازی برند BILSTEIN HIGH-PERFORMANCE و فنرهای حلقوی برند EIBACH COAXIAL
نوع کالیپر ترمز جلو: دیسکی خنک شونده، دو پیستونه، برند AP RACING
نوع کالیپر ترمز عقب: دیسکی خنک شونده، تک پیستونه، برند برمبو (BREMBO)
محور متحرک: چرخ‌های عقب
نوع گیربکس: 6 دنده دستی با ضریب تعویض اسپرت

lotus-elise-250cup-road-test-2016-364
ابعاد
طول/عرض/ارتفاع: 3,824/1,719/1,117 میلی‌متر
فاصله بین دو محور: 2,300 میلی‌متر
ظرفیت مخزن سوخت: 40 لیتر
وزن خالص: 924 کیلوگرم (الیز S) و 952 کیلوگرم (الیز 220 کاپ)
اندازه سایز لاستیک جلو در الیز S: 175/55 ZR 16
اندازه سایز لاستیک عقب در الیز S: 225/45 R 17

ایمنی
کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم ضد بلوکه ترمز (ABS تقویت‌شده)
سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی (HBA)
سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)
سیستم کنترل ترمز در حالت پیچش (CBC)
مدیریت عملکرد دینامیکی لوتوس (LOTUS DPM)
قفل دیفرانسیل الکترونیکی (EDL) ساخت بوش
کمربندهای ایمنی پیش کشنده
و…..

تجهیزات و آپشن های رفاهی
همان‌طور که در سطور فوق نیز گفته شد، لوتوس الیز در دو نسخه متفاوت الیز S و الیز 220 کاپ به ایران وارد می‌شود که در سطور ذیل تجهیزات هر یک را به تفکیک ذکر نمودیم.
الیز S:
درب‌ها با میله محافظ جانبی – پانل‌های بدنه ساخته شده از کامپوزیت – لامپ‌های LED روشنایی در روز در جلو – لامپ‌های LED در عقب – سقف مشکی – گل پخش‌کن جلو – نوار محافظ تراشه رکاب اتومبیل – شیشه‌های برقی – جداکننده زیرپایی آلومینیمی سبک‌وزن – جاپایی سرنشین با آلومینیم سبک‌وزن – فرمان با روکش چرم مشکی – دسته‌دنده آلومینیمی پرداخت‌شده و روکش ترمزدستی – زیرپایی فرش مشکی مات – صندلی‌های پارچه‌ای و با ساختار کامپوزیت – دکمه استارت روشن کردن موتور – قفل مرکزی – سیستم صوتی با CD،MP3 و با قابلیت اتصال IPOD با چهار عدد بلندگو – سیستم تهویه مطبوع – کیت تعمیری پنچری لاستیک و…
گزینه‌های سفارشی برای الیز S: انتخاب پکیج‌های POWER،TOURING،SPORT و BLACKSTYLE – سقف محکم و ثابت – رنگ متالیک و…..
الیز 220 CUP:
تودوزی با چرم اتم و چرم جیر SUEDTEX با صندلی‌های اسپرت با رنگ‌های سفید و درج آرم ” اس کاپ ” سفید و قرمز بر روی پشتی آن – بخاری – شیشه‌های برقی – زنگ هشدار فعال و ایموبلایزر – صفحه موتور اسپرت لوتوس – شکاف دهنده هوا در جلو کامپوزیتی – رکاب، باله‌های عقب و دیفیوزر به رنگ مشکی مات – درج نوشته “الیز اس کاپ” در سپر عقب – جک فلگ در باله عقب – آینه‌های مات نقره‌ای – تک اگزوز کروم – رول محافظت از داخل کابین T45 – سیم‌پیچی اضافی متناسب با استاندارد FIA و کپسول آتش‌نشانی تأییدشده و سیستم سوئیچ الکتریکی خاموش شدن موتور- لامپ‌های LED روشنایی در روز در جلو – لامپ‌های LED در عقب و….
گزینه‌های سفارشی برای الیز 220 CUP: استفاده از فیبرکربن با تأیید سازمان FIA در صندلی‌ها – کیت یدک‌کش – حذف کیسه هوا- کمربندی ایمنی احاطه‌ای چهار نقطه‌ای – باتری 12 ولت سبک‌وزن – رینگ‌های اسپورت فورج شده به رنگ مشکی مات براق – پکیج راحتی – لاستیک‌های YOKOHAMA ADVAN AD048 LTS با رینگ‌های قالبی سبک‌وزن الیز کاپ – رنگ متالیک و…


قیمت
در ایران: حدود 317 میلیون تومان (نسخه الیز S) – حدود 358 میلیون تومان (نسخه الیز 220 CUP)
در بریتانیا: 36,500 پوند (قیمت پایه الیز S)
توضیح: ارقام مربوط به قیمت نسخه‌های لوتوس الیز در ایران، بسته به آپشن های سفارش داده شده توسط مشتری ممکن است درصدی کم یا زیاد شود.

منابع:
WIKIPEDIA.ORG
AUTOCAR.CO.UK
LOTUSCARS.COM
و…

درباره نویسنده

کارشناس مکانیک، مترجم و نویسنده مطالب خودرویی

24 دیدگاه

 1. علي
  سوابق: (922 دیدگاه) ,

  ی خودروی موفق انگلیس هندوستانی دیگر. از نظر ظاهری که عالیه و چیزی کم نداره . از نظر موتور و فنی هم که سرآمد همه خودروهاست. از تظر فروش جهانی و داخل ایران هم که رکورداره پرفروشترین و پر فروغترینه. میمونه خدمات پس از فروش که در حد شرکت تویوتا و آسان موتور خدمات پس فروش و رضایت مشتری داره. قیمتشم واقعا مفته. ماشین ی رگ انگلیسی داشته باشه بقیش به قول هواداران مغرور و یگانش مهم نیست. طراحی هواکشهای داشبوردشم که به گفته هوادارانش و نقل قول آنها بوگاتی شیرون ازش کپی کرده و از نظر مشتریان داخل ایرانی کپی کامل از پرایده.

  پاسخ
  1. noob saibot
   سوابق: (18 دیدگاه) ,

   علی جان ولی کابینش حسابی کم کاستی داره ….
   موافقی ؟؟؟؟؟

   پاسخ
  2. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   لوتوس یکی از بزرگترین و با سابقه ترین و پرافتخارترین خودروسازان جهانی هست. در فرمولا وان هم سابقه ی طولانی و درخشانی داره. شرکت الان در تملک پروتون از مالزی هست.
   ولی حرف من اینه…! این ماشین به درد کی میخوره؟ جگوار و لوتوس ماشینی که مورد نیاز قشر متوسط باشه نیست. دلخوشی مردم به توافق ورود خودروهایی مناسب قشر متوسط با کیفیت بالا بود. کسی که تا الان BMW سری 3 و بنز c200 سوار میشده حالا واسه تنوع میاد لوتوس میخره. کاش میشد شرایط شرکت هایی مثل اوپل، فولکس واگن، اشکودا، سئات، فیات، پروتون ، مزدا، نیسان، تویوتا، سوبارو، دوو، سیتروئن، رنو توسط مدیران ایران خودرو و سایپابرآورده میشد تا با واردات و مونتاژ این خودرو ها هم مشکلات صنعت کشور بهبود میافت هم مردم طعم سواری خودروهای عامه پسند اروپایی رو میچشیدن. یا حداقل اجازه ی واردات و تاسیس نمایندگی مستقل و واقعی به این شرکت ها داده میشد. الان با یک ساله شدن برجام هنوز کیفیت خودروهای داخلی بهتر نشده. هنوز قطعات مثلا 206 به قبل از تحریم ها برنگشتن. هنوز از همون قطعات بی کیفیت چینی که در دوران تحریم استفاده میشد استفاده میشه.

   پاسخ
 2. منصور
  سوابق: (86 دیدگاه) ,

  خوبه؛ انگار برجام به کام از ما بهترون شد؛ واسشون همه برندای لوکس رو اوردن اما دریغ از یه برند مردمی؛ سهم ما فقط لگن قسطی بود

  پاسخ
 3. ایران خودرو = فرغون سازی (ویران خودرو)
  سوابق: (581 دیدگاه) ,

  حداقل کارایی که داره اینه که باعث میشه قیمت فضایی الفا 4c که از این تو مشخصات فنی زیاد برتر نیست بشکنه اخه نامردا تو بازار ازاد تا 600 میلیون روش قیمت گذاشتن ولی این با 317 تا 350 حساب قیمت الفا پائین میاره

  پاسخ
 4. Saman
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  ی سوالی که هر وقت ماشینی با برند لوتوس میبینم به یادم میاد اینه که پدال گاز و ترمزش کجاست؟ خیلی بالا گذاشتنش که تو عکس هم مشخص نیست

  پاسخ
  1. مهدی
   سوابق: (30 دیدگاه) ,

   من نشستم توش، مثل ماشینای فرمول یک باید پاتو به طور کامل دراز کنی تا به پدال برسه، اگه قد کوتاه باشید (زیر170) بهتره به سراغ ماشین دیگه ای برید

   پاسخ
 5. DODGE
  سوابق: (135 دیدگاه) ,

  خوشگله ، اطلاعاتشم عالیه با قیمت مناسب میشه بهترین خودرو تو این رنج(نظر شخصی من)

  پاسخ
 6. بنتلی
  سوابق: (1419 دیدگاه) ,

  علی تو دس بردار نیستی؟لوتوس خیلی برند خوبیه و یک خودرو انگلیسی با رانندگی فوق العادس!البته سهامش ب لوتوس مالزی فروخته شده! این مدل شاید توش زیاد طراحی مناسبی نداشته باشه ولی مدل جدید اوورا 400 در کنار رانندگی فوق العاده طراحی داخلی مناسبی هم داره!

  پاسخ
  1. noob saibot
   سوابق: (18 دیدگاه) ,

   بنتلی جان اون طور که باید باشه و ازش انتظار میره نیس ….
   کلا این ماشین نقاط ضعف زیادی داره اما عملکرد موتورش قابل تحسینه ………..

   پاسخ
   1. سیاوش
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    ببین عزیزه من این یه ماشین مسابقس و از یه ماشین مسابقه نباید توقع نور پردازی و…. داشت این ماشین ساخته شده واسه کسای که دنبال هیجانن نه پسافرتو …

    پاسخ
 7. حميد
  سوابق: (1103 دیدگاه) ,

  طراحی خارجی گیرایی داره خوشحالم برا کسانی که می توانند بخرند و لذت رانندگی رو احساس کنند

  پاسخ
 8. بنتلی
  سوابق: (1419 دیدگاه) ,

  ‏ ‏noob saibot‏ جان من خودم گفتم کابینش کیفیت و طراحی خوبی نداره اما بجز کابینش مشکل دیگه ای نداره،لوتوس رانندگی لذت بخشی داره و ب همین خاطر معروفه! درسته این مدل کابینش زیاد خوب نیس ولی مدل گرونتر اوورا 400کابین خوبی داره،البته آلفارومئو4cهم مثه الیز طراحی داخلی مناسبی نداره

  پاسخ
 9. kaveh
  سوابق: (83 دیدگاه) ,

  سلام
  هرچی وارد میکنن فقط برای قشر پولدار و ثروتمنده
  ما چه گناهی کردیم که توی پراید و پژو باید بمیریم اخه؟!!!
  مگه چقد پولدار داریم؟!!
  یکی نیست بگه ی فکری ب حال قشر متوسط بکنن
  اونی ک سیصد میلیون به بالا میده ماشین ک تنوع ماشین زیاده براش
  ما موندیم و ی پراید و پژو با ی مشت چینی بدرد نخور

  پاسخ
 10. حامد
  سوابق: (157 دیدگاه) ,

  باوجود معایبی که ممکنه داشته باشه، بازم دیدن یه لوتوس تو خیابون مایه خوشحالیه.
  لوتوس سابقه درخشانی در تولید ماشین های هیجان انگیز داره. ای کاش لوتوس کانسپت الیزه 2010 رو تولید می کرد ( وهمینطور آلفارومئو کانسپت دیوا رو!)

  پاسخ
 11. آرش
  سوابق: (163 دیدگاه) ,

  دیدگاه من چیست پدال جان؟! دیدگاه من آه و حسرت و افسوسه… وقتی خبرو دیدم کلی خوشحال شدم، آهسته اسکرول کردم پایین تا قیمتشو آخر بخونم لذت دیدن عکساش کم نشه. قیمت 300 و اندی میلیونی رو که دیدم همون حس آلفا 4C بهم دست داد. که برو داداش اینجا ایرانه… یکی مث من حسرت سوار اینا شدن رو باس ببره اون دنیا…هی هوووو

  پاسخ
 12. کاوه آهنگر
  سوابق: (99 دیدگاه) ,

  طراحی پشتش قشنگه، طراحی جلو زیاد جذاب نیست، طراحی داخلی اصلا چنگی به دل نمیزنه

  پاسخ
 13. یو اس اس اینترپرایز
  سوابق: (4511 دیدگاه) ,

  شبیه هنسی ونوم

  پاسخ
 14. محمد۲۰
  سوابق: (85 دیدگاه) ,

  با توجه به وزن کمش، مصرف 7.5 لیتر یکم زیاده بنظرم
  اما هنوز کوچولوی دوست داشتنیه 🙂 مثل MX-5

  پاسخ
 15. Archi KHAN
  سوابق: (1758 دیدگاه) ,

  سقف اش را باید پیاده شد با دست جمع کرد ؟!!!
  این ماشین 300 میلیونی را …

  پاسخ
 16. MHBN
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  سلام
  یه کلام فوقالعادس البته واس کسایی که فقط سرعت و ویژگی فنی مد نظرشونه اگه دلبسته اپشنید اصلا سمتش نرید چون ماشین واس سرعته نه سوسول بازی😉

  پاسخ
 17. نادر
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سلام
  مقایسه الفا رومعو ۴ با لوتوس الیزه ۲۲۰ را لطفا شرح بدین من موندم کدام یک را بخرم خواهشا اگه امکان داره این دو ماشین را برسی کنید که کدامیک بهتره
  با تشکر از پدال

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x