بررسی آستون مارتین ونکوئیش مدل ۲۰۱۵

بررسی آستون مارتین ونکوئیش مدل ۲۰۱۵

آستون‌مارتین ونکوئیش یک بهینه‌سازی متعادل برای مدل ۲۰۱۵ داشته و صاحب یک جفت نسبت انتقال قدرت و چند تنظیم بهینه در سیستم دامپر شده است. البته چند آپشن رنگ‌آمیزی بدنه دیگر نیز به آن اضافه شده‌اند. در سایر اجزا، این خودرو با همان شرایط قبلی باقی مانده است. درحالی‌که گران‌ترین استون مارتین، دارای کیفیت‌های ستودنی زیادی است، امّا تازگی چیزی است که در این مدل دیده نمی‌شود. این خودرو از همان ساختار VH استفاده می‌کند که از سال ۲۰۰۴ در محصولات این کمپانی به کار رفته و همین‌طور برای پیشرانه از نسخه توسعه یافته همان موتور ۵/۹ لیتری V-12 بهره می‌برد. البته خوشبختانه یک پلتفرم جدید و همچنین موتورهای V8 از AMG در راه هستند.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

امّا واقعاً در کدام بخش‌های ونکوئیش نیاز به تغییر بوده است؟ این خودرو در کلاسی قرار دارد که رقیبانش همه جدیدتر و سریع‌تر هستند. ولی در همین حال، به عنوان خودرویی در حجم کم و به صورت دستی ساخته می‌شود، سعی کرده که کاراکتر خود را حفظ کند. ونکوئیش همانند گذشته کار خود را به عنوان یک «آستون‌مارتین» به‌خوبی انجام داده است؛ بزرگ، طراحی فروتنانه و اندکی حالت کلاسیک. این خودرو به صاحبش نوعی خاص بودن، به معنای واقعی کلمه، می‌بخشد که نمی‌توان با هیچ قیمتی آن را خرید. آستون‌مارتین ونکوئیش خودرویی است که باعث می‌شود یک لامبورگینی اونتادور، یک خودروی معمولی جلوه کند و همین‌طور یک فراری F12 برلینتا یک انتخاب ساده تلقی شود.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

امّا در مورد تفاوت‌های مدل جدید صحبت کنیم. می‌توان گفت که تنها یک چیز در این خودرو عوض شده و آن هم سیستم گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته است. این سیستم در واقع همان گیربکس ZF است که در بسیاری از مدل‌های اسپورت دیگر نیز استفاده شده است. امَا استون مارتین برای هماهنگ‌سازی آن، دچار مشکلات و هزینه‌های مهندسی زیادی برای ونکوئیش شده است. با این که معمولاً اضافه‌شدن نسبت انتقال قدرت برای بهینه‌سازی مصرف سوخت انجام می‌شود، ولی در اینجا برای افزایش عملکرد استفاده شده است. ونکوئیش قدیمی توسط دنده‌ها به سرعت ۲۹۴/۵ کیلومتر بر ساعت محدود بود، ولی در حال حاضر و بدون هیچ‌گونه تغییر مکانیکی دیگر، این خودرو می‌تواند به سرعت ۳۲۳/۴ کیلومتر بر ساعت برسد. موضوعی که شاید برای خریداران ونکوئیش ۲۰۱۵ بیشتر از میزان برآورد مصرف سوخت آن اهمیت داشته باشد.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

البته در تست انجام شده، سرعت ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت از آن مشاهده نشد که چندان هم جای تعجب هم ندارد. امَا در پیست، ونکوئیش چابکی خود را به نمایش گذاشته و نشان داده که در میان خودروهای موجود در این کلاس خاص، چندان هم بی‌دست‌وپا نیست. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت، زمان ۳/۶ ثانیه را ثبت کرده و همین‌طور در ۸/۳ ثانیه به سرعت ۱۶۰/۹ کیلومتر بر ساعت رسیده است. در جاده، شرایط سیستم گیربکس با گذشته تفاوتی نکرده است و کارش را برای انتقال قدرت موتور بسیار خوب انجام می‌دهد. در همین حال، با استفاده از دو پدل فلزی پشت فرمان می‌تواند به صورت دستی دنده‌ها را کنترل کرد. البته با وجود تأخیر و درنگی که در تغییر دنده دیده می‌شود، مشخص است که این خودرو هنوز هم با مشکل انتقال گشتاور و چرخ‌دنده‌های خورشیدی مواجه است.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

موتور ۵/۹ لیتری V-12 نسبت به قبل هیچ‌گونه تغییری نکرده است. در حالی که این V12 نسبت به سایر رقبای مدرن خود حرفی برای گفتن ندارد، ولی به عنوان یک پیشرانه، شخصیت خاص خود را دارد. در دور موتور پایین شرایط ویژه یک V12 صدای زوزه نرم و ضعیفی دارد و بیشتر قیمت بالای خودرو را می‌رساند. ولی در همین حال که دور موتور بالا می‌رود، صدا شدت بیشتری پیدا کرده و در بالاتر از ۵۰۰۰ دور بر دقیقه به‌حداکثر هیجان خود می‌رسد.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

سیستم تعلیق نسبت مدل ۲۰۱۴ اندکی سختی بیشتری پیدا کرده و در آن دامپرهای صلب‌تر و میله ضدّلغزش بزرگ‌تری در عقب به کاررفته‌اند. البته این تغییرات چندان قابل‌لمس نیستند؛ چراکه ونکوئیش هنوز هم حس جادار و سنگین بودن را منتقل می‌کند و در همین حال، در هنگام نیاز چابکی لازم را نیز خواهد داشت. رانندگی با ونکوئیش لذت و هیجان خاص خود را دارد. وقتی به حالت تمام‌الکتریکی برای همه سیستم‌ها سوئیچ می‌کنید، حالت هیدرولیکی فرمان تغییر می‌کند. فرمان ضخیم ونکوئیش همراه با پوشش چرمی، واکنش‌های بسیار خوبی دارد، ولی وقتی آن را با فرمان آتشین فراری F12 مقایسه کنیم، در سطح پایین‌تری قرار می‌گیرد. در این سیستم فرمان همچنین تنظیم وزن دیجیتالی، لرزش بر روی سطوح ناهموار و برگشت بر روی دست‌اندازها دیده می‌شود.

2015 Aston Martin Vanquish Interior
2015 Aston Martin Vanquish Interior

مثل همیشه، ونکوئیش برای یک مسافرت جدّی با سرعت متوسط بالا، یکی از بهترین گزینه‌هاست. البته کابین این خودرو نسبت به رقبا از ابزارها و تجهیزات کمتری برخوردار است؛ هیچ‌گونه صفحه حساس به لمسی در آن دیده نمی‌شود و کارهای سیستم راهبری هنوز هم توسط یک نمایشگر زرق‌وبرق‌دار صورت می‌گیرند که در بالای داشبورد قرار گرفته است. این نمایشگر مشخصاً از سال ۲۰۰۵ به اینجا آمده است. در همین حال، وقتی آن را به دستگاه موزیک خود وصل کنید، سیستم صوتی کیفیت بسیار خوبی نشان می‌دهد. صندلی‌های کابین نیز برای یک مسافرت طولانی، راحت و مناسب هستند. البته کوچکی مخزن سوخت ۷۸ لیتری ونکوئیش را با توجه به عطش این خودرو برای مصرف سوخت، نباید فراموش کرد. این خودرو به صورت طبیعی سرعتی برابر ۱۲۰ مایل یا ۱۹۳/۱۲ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. در این سرعت، شرایط کابین همچنان سکوت لازم را برای یک گفتگو در سطح صدای مناسب دارد.

2015 Aston Martin Vanquish Interior
2015 Aston Martin Vanquish Interior

ونکوئیش ۲۰۱۵ همچنان به عنوان یک خودروی مجلل و با شکوه باقی مانده است و از کاراکتر بالاتری نسبت به بسیاری از رقبای مدرنش برخوردار است. استون‌مارتین رفته‌رفته وارد یک مرحله جدیدی از حیات خود شده، ولی این کمپانی نباید ساخت خودروهایی مانند ونکوئیش را فراموش کند.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

مشخصات:

نوع خودرو: موتور جلو، دیفرانسیل عقب، ۲+۲ سرنشین، ۲ در کوپه.
قیمت مدل تست: ۳۰۶۶۹۵ دلار (قیمت مدل پایه: ۲۸۷۸۲۰ دلار).
نوع موتور: DOHC ۴۸ سوپاپ V-12، بدنه و رویه آلومینیومی، پورت انژکتور سوخت.
گنجایش: ۵۹۳۵ سی‌سی.
قدرت: ۵۶۸ اسب بخار در ۶۶۵۰ دور در دقیقه.
گشتاور: ۶۳۰/۴۵ نیوتن‌متر در ۵۵۰۰ دور در دقیقه.
گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت شیفت دستی.

2015 Aston Martin Vanquish
2015 Aston Martin Vanquish

ابعاد:

فاصله محوری: ۲/۷۴۱ متر.
طول ماشین: ۴/۷۲۷ متر.
عرض: ۱/۸۹۲ متر.
ارتفاع: ۱/۲۹۳ متر.
وزن کلی: ۱۷۸۹ کیلوگرم.


تست‌های سرعت:

صفر تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۳/۶ ثانیه.
صفر تا ۱۶۰/۹ کیلومتر بر ساعت: ۸/۳ ثانیه.
صفر تا ۲۰۹/۲ کیلومتر بر ساعت: ۱۳/۹ ثانیه.
صفر تا ۲۴۱/۴ کیلومتر بر ساعت: ۱۹/۵ ثانیه.
استارت در حال حرکت بین ۸ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴/۱ ثانیه.
عبور از یک‌چهارم مایل: ۱۱/۹ ثانیه با سرعت نهایی ۱۹۴/۷۳ کیلومتر بر ساعت.
سرعت نهایی (تخمین کمپانی سازنده): ۳۲۳/۴۸ کیلومتر بر ساعت.
مسافت ترمز از سرعت ۱۱۲/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴۶/۳۳ متر.
چسبندگی در پیچ به قطر ۳۰۰ فوت: 97g.


مصرف سوخت:

تخمین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا: ۱۸/۱ لیتر در شهر و ۱۱/۲ لیتر در بزرگراه در هر ۱۰۰ کیلومتر.
مصرف سوخت در تست: ۱۵/۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

درباره نویسنده

تصویر پروفایل مسعود انیس حسینی

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

41 دیدگاه

 1. سام سامی
  سوابق: (72 دیدگاه) ,

  یک ماشین اسپورت به تمام معنا، هم طراحی داخلی زیبایی داره و هم طراحی خارجی… گرچه تو محدوده قیمتی خودش رقیباش خیلی خیلی خیلی قدر هستند…با این حال من دوست می دارم.
  دورد بر عاشقان خودرو

  پاسخ
  1. Mostafa&S
   سوابق: (318 دیدگاه) ,

   درود
   استون مارتین با اینکه طرفدارای خاص خودشو داره ولی از رقیباش عقب مونده…

   پاسخ
  2. M5
   سوابق: (222 دیدگاه) ,

   جذبه 20
   طراحی 21
   داخلی 20
   حتی اسمش 21 !
   عالیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسست!

   پاسخ
  3. ASTON MARTin
   سوابق: (1180 دیدگاه) ,

   بالاخره مشکل تاپ اسپید و شتابش هم حل شد به حول قوه ی مهندسی 🙂
   استون مارتین ماشینیه که میخواد بهترین باشه ولی یه مقداری توش درجازده
   ولی همونطور که داریم میبینیم روز به روز درحال پیشرفته و یه روزی جایگاه واقعیشو پیدا میکنه
   مث اون مازراتی تیتیش مامان نیس که تازه فهمیدن شتابش باید کمتر از 5 ثانیه باشه 😀
   استون همونطور که متن گفت صرف نظر از همه ی مسائلش “خاصه”

   پاسخ
  4. NA-NikandreosApotheon-NA
   سوابق: (126 دیدگاه) ,

   چه فرقی کرده همون قدیمی هست

   مثل پراید +HP

   پاسخ
 2. masood
  سوابق: (31 دیدگاه) ,

  خداییش خیلی خوشگله…به نظر من بهترین و باوقار ترین استون مارتینی که هم زیبایی و قدرت داره و هم صدای خاصی

  پاسخ
 3. حمید
  سوابق: (27 دیدگاه) ,

  سلام دوستان میبخشید سوالم بی ربطه به موضوع .کسی میدونه اگه خودرویی رو از انزلی بخری تا چن سال میتونی سوار شی مثلا مث کیش نیست که بعد 10 سال اوراقش کنن؟درضمن من گیلانی نیستم برای خرید چن سال باید ساکن اونجا باشم که بتونم ماشین بخرم.ممنون.

  پاسخ
 4. صادق
  سوابق: (2130 دیدگاه) ,

  درود
  ماشین فوق العاده است، شاید از لحاظ موتوری و فنی نسبت به رقبا یکم ضعیف تر باشه ولی از نظر لوکس بودن و پرستیژ چیزی کم نداره،
  از طرفی هم این ماشین رو نمیشه گفت رقیت f12 هستش
  بیشتر با California t رقابت داره، هم از لحاظ آماری و هم اتاق

  ارادت

  پاسخ
 5. peyman
  سوابق: (29 دیدگاه) ,

  صدای موتورش عالیه آدم قلقلکش میاد

  پاسخ
 6. ali2240
  سوابق: (509 دیدگاه) ,

  استون توی دنیای طراحی سوپراسورت ها مثل یه جواهر میمونه
  هیچ کسی تو دنیا نیست که بگه اه اه استون چه ماشین بدترکیب و زشتیه
  به نظرم انگلیسی ها توی طراحی ظاهری خودرو هنوز تو دنیا بی رقیبن و جایی که از نظر فنی با آلمان ترکیب میشن نتیجه ای جز شاهکار نداره مثل رولزرویس و بنتلی و مینی کوپر

  پاسخ
  1. شایان
   سوابق: (1327 دیدگاه) ,

   انگلیسی ها هیچی نیستن حتی در طراحی ظاهری خودرو مطمئنا این و خیلی های دیگه هم از یه شرکتی تقلید کردن و از رویه اون ساختن انگلیسی ها ماشیناشون طرفدار نداره چون ماشیناشون اصیل نیستن و از لحاظ فنی آلمان و از لحاظ طراحی ایتالیا خیلی خیلی ازش سرترن از نظر من طراحی فوق العاده نچسبی داره ضمنا قیمتش شبیه یه جک خنده داره

   پاسخ
   1. تصویر پروفایل RETOLEX
    RETOLEX
    سوابق: (1407 دیدگاه) ,

    اصیل نیست!!!!!!!!!!!
    طراحی نچسب!!!!!!!!!!!!!!!
    ماشی انگلیسی دیگه اخر اصالت هست
    ادم وقتی اینا رو میبینه حال میکنه

    پاسخ
    1. شایان
     سوابق: (1327 دیدگاه) ,

     ماشینهای انگلیسی فقط الکی قیمت دارن برای همینه فروششون خوب نیست یا بهتر بگم زیاد محبوب نیستن مثلا همین این به هیچ عنوان نمیرزه اینقدر براش پول بدن حتی آدم خیلی خرپولم باشه باید مخش داغون باشه واسه این اینقدر پول بده که در اکثر موارد نمیدن جز معدود که اونام انگلیسی تشریف دارن متعصب طراحی داخلی داغون بی جذبه نچسب از همه بدتر این نچسب بودنشه

    2. تصویر پروفایل RETOLEX
     RETOLEX
     سوابق: (1407 دیدگاه) ,

     یه نفر بیا اینو بگیره
     تا حالا یه ماشین انگلیسی سوار شدی که اینقدر […]میگی

    3. شایان
     سوابق: (1327 دیدگاه) ,

     یه نفر بیاد اینو بگیره!!!!!!! معلوم نیست چقدر دیگه بهمون انداختی ولی غمی نیست چون واقعی و حقیقت تلخه هم فکرهای شما خداد رو شکر زیاد نیستن بیشتر افراد این سایت آدمهای منطقی در جوابت آره سوار شدم اتفاقا در داخل انگلستان هم سوار شدم اتفاقا چندتا شم سوار شدم و دیدم که خود انگلیسی ها هم زیاد این ماشین و سایر ماشینهای دیگشونو دوست ندارن جز یه عده مغرور و بی منطق که همه جا هستن! دیدم که ماشینهای آلمانی در اون کشور چقدر زیاده والبته محبوب چرا؟ جواب سادست چون هم با کیفیتن هم با اصالتن و هم فکر نمیکنن مشتریهاشون آدمهای ساده و بلا نسبت… هستن چون به مشتری احترام میذارن یه سوال دارم ازت چرا ماشینهای انگلیسی و برنداشون یک به یکشون ورشکست شدن خودشونو فروختن جواب سادست چون محبوب نبودن چون جذاب نبودن چون نمیتونستن تولید انبوه با کیفیت داشته باشن شما هم زیاد حرص نخور لاغر میشی

 7. تصویر پروفایل اکبر
  اکبر
  سوابق: (1488 دیدگاه) ,

  خیلی خوشگل و لوکس و با کیفیته ولی قدرتش کمه و قیمتش هم خیلی زیاده،با این پول خیلی ماشینای بهتری میشه خرید،با نصف پول این ماشین میشه یه SL63 یا S63 Coupe خرید یا حتی هردوتاش رو باهم خرید که هم از نظر لوکس بودن چیزی کم ندارن و هم قویترن،اینارو هم میشه خرید: Continental GT Speed،458،650S، Huracan،
  اما فکر کنم نزدیکترین رقیبش با توجه به 2×2 بودنش Ferrari FF باشه که بازم فراری بهتره

  پاسخ
 8. تصویر پروفایل RETOLEX
  RETOLEX
  سوابق: (1407 دیدگاه) ,

  تکه کلام من در پیج ماشین های انگلیسی : هم لوکس هم اسپورت – کامل و بینقص
  ——————————————————–
  اصلا ماشین های انگلیسی حس خاصی رو به ادم میدن . یه چیزی مثل غرور

  پاسخ
  1. شایان
   سوابق: (1327 دیدگاه) ,

   اصلا ماشین های انگلیسی حس خاصی رو به ادم میدن . یه چیزی مثل غرور!!!!!!! واقعا خجالت آوره/طراحی داخلش افتضاحست بیرونشم شبیه موش ترسوئه این قیمت توهین به اتومبیل دوست هاست

   پاسخ
   1. تصویر پروفایل RETOLEX
    RETOLEX
    سوابق: (1407 دیدگاه) ,

    این افتضا باشه اون وقت چی خوبه
    داری اصالت این ماشین رو زیر سوال میبری و میگی از بقیه کپی میکنه
    این بچه بازی ها دیگه چیه
    از این بهتر چی میتونه باشه؟
    دقیقا شما چی سوار میشی اینو میگی ؟؟؟؟؟؟؟
    ای خدااااااااااااااااااااااااااااا…… ادم شاخ در میاره چنین چیزهایی میشنوه
    چه دوره زمونه شده به طراحی های بینظیر انگلیسی که لنگه نداره میگن افتضاح
    افتضاح
    تو دیگه اخر سلیقه هستی
    وای وای وای
    هنوز نمی تونم اینو باور کنم که تو چنین چیزی گفتی
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!–!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-!!!

    پاسخ
    1. شایان
     سوابق: (1327 دیدگاه) ,

     ای خدااااااااااااااااااااااااااااا…… ادم شاخ در میاره چنین چیزهایی میشنوه
     چه دوره زمونه شده به طراحی های بینظیر انگلیسی که لنگه نداره میگن افتضاح
     افتضاح
     تو دیگه اخر سلیقه هستی
     وای وای وای
     هنوز نمی تونم اینو باور کنم که تو چنین چیزی گفتی
     فقط یه چیز خدایا توبه /////////////

 9. masoud 17
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  طراحیش عالیه در حالی ک موتور قوی هم داره یه ماشین بی نقص

  پاسخ
 10. Zora
  سوابق: (370 دیدگاه) ,

  به نظر من بیشتر حس لوکس و تجملی داره تا اسپرت ولی حس اسپرت بودن رو هم همراه لوکس و خاص بودن ارائه میده
  شاید بزرگترین نقصش قیمتش باشه

  پاسخ
 11. احمد فقط سوپراسپرت اونم ایتالیایی
  سوابق: (857 دیدگاه) ,

  درسته خیلی خوشکله ولی نه در اون حد که نویسنده بگه لامبو آوانتادور و فراری f12 در مقابلش سادن و به چشم نمیان

  پاسخ
 12. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2469 دیدگاه) ,

  باید قبول کرد ماشین های استون مارتین و بخصوص سری ونکوییش از زیباترین و لوکسترین و شکیل ترین خودروهای تاریخه.از بین سوپر اسپرت ها ونکوییش زیبایی عجیبی داره.هرچقدر که به ماشین نگاه کنید خسته نمیشید.شاید واسه همینه جوناتان ایو طراح انگلیسی اپل استون مارتین سوار میشه

  پاسخ
 13. تصویر پروفایل godfather
  godfather
  سوابق: (149 دیدگاه) ,

  استون اگه حتا تو رقابت با پرایدم کم بیاره پرستیژش پرچمش بالا نگه میداره
  به نظر من حتا از s کوپه گیرا تره

  پاسخ
 14. حالا یکی
  سوابق: (73 دیدگاه) ,

  اصلا اصیلترین خودروها و همچنین صنایع دیگه مال انگلیسیهاست
  استون مارتین-مینی کوپر-لندروور-رنجروور و…
  اصلا میدونستید بیشتر کارخونه.های خودروسازی اروپا و آمریکا تو تامین قطعات موتور و بخصوص گیربکس وابسته به انگلیس هستند
  برید تو سایت تخته گاز ببینید

  پاسخ
  1. شایان
   سوابق: (1327 دیدگاه) ,

   عزیزم شما زیاد داری بی بی ی نگاه میکنی اصلا کل دنیا ماله انگلیسه مگه نمیدونه ارث باباشه پشت قباله عروساشونه اصلا اگه انگلیس نبود ماها نبودن اصلا میدونی چیه انگلیس بزرگترین و قدرتمندترین کشور دنیا اصلا یه چیزی دنیا دسته انگلیسه اگه صنعتش نبود الان ماها خر سوار میشدیم جای پژو و پراید!!!! برادر من یا شما چیزی از اتومبیل و صنایع و صنعت و اقتصاد نمیدونی یا میخوای لج منو دراری در آخر خدایا توبه

   پاسخ
 15. تصویر پروفایل اریک
  اریک
  سوابق: (103 دیدگاه) ,

  تو ماشین های انگلیسی فقط آستون مارتین db5 جیمز باند که اونم طراحش ایتالیایی بود. یک کلاسیک بینظیر ، دوست داشتنی و وحشی، وحشی مثل سبزه های مراکشی!
  و اتومبیل کنگستر های نوین jaguar XJ البطه مدل های چهار چراغش ، یک ماشین کلاسیک اصیل بریتانیایی که فکر نکنم دیگه تکرار بشه.

  پاسخ
 16. حالا یکی
  سوابق: (73 دیدگاه) ,

  اصلا شما فکر کن هیچی از ماشین سردر نمیارم تا کمتر لجت در بیاد گلم
  فقط یه نگاه به لایکها و دیسلاکهایی که تو نظر اولی دادی بندازی میبینی تعداد افرادی که یا از ماشین سر در نمیارن یا میخان لج شما رو در بیارن زیادن.

  پاسخ
  1. شایان
   سوابق: (1327 دیدگاه) ,

   فعلا که کامنتی بنده که در جواب شما بود لایکش بیشتر از دیس لایکشه بقیه رو به دوستان حق میدم چون ضد علاقشونه اگه منم جاشون بودم دیس لایک میکردم ولی خدایش اون حرفی که شما زدی دیس لایکش بیشتره ببین چقدر بی منطق بود حرفت یعنی چی صنایع اصلی ماله انگلیسه!!!!!!!

   پاسخ
 17. enzo
  سوابق: (269 دیدگاه) ,

  با اینکه هیچ وقت طرفدار جدی این برند نبودم ولی همیشه از طراحی ونکوئیش و کلا ً ماشینای آستون مارتین واقعاً لذت بردم

  پاسخ
 18. امیرحسین
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  بعضی دوستان چنان تک بعدی به قضایا نگاه میکنن که آدم هاج و واج میمونه,فراری و لامبورگینی ماشین های صرفاً اسپرت هستن,آستون مارتین ماشینی کاربردی هست که تموم جنبه ها رو در نظر گرفته,برادر من وقتی ماشینی برای ما سفر استفاده میشه دارای تجهیزاتی هست که وزن رو بالا میبره و طریق اولی شتاب و سرعت رو پایین,در مورد طراحی و شکوه و جلال این انگلیسی زیبا هیچ حرفی باقی نمیمونه چون عظمت و زیبایی این ماشین بقول علما اظهر من الشمس هست

  پاسخ
 19. soroosh
  سوابق: (12 دیدگاه) ,

  شایان جان یک کلمه شما نخر شما برو المان سوار شو اگه خیلی بدت میاد از استون چرا میاای نظر میدی ؟ و چیزی از اصالتو طراحی نمی دونین نظر میدین ؟>

  پاسخ
 20. soroosh
  سوابق: (12 دیدگاه) ,

  جالبه شایان نظر مردمو یه لایک بیشتر میدونییییی کلییییی خندیدم واقعااااااا 80 % مردم ایران پراید سوارن پس 100% پراید از استون بهتره از قول خودت حرف بزن نه از قول مردم

  پاسخ
 21. مهدی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  دوستان نمیدونید چجوری میشه این ماشینو وارد کرد؟
  و اینکه اگه وارد بخاد بشه قیمتش با گمرکو پلاکو ترخیص و… چقد درمیاد؟

  پاسخ
 22. حسین
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  بسیار زیباست ، کاش یه ویدئو هم ازش میذاشتین

  پاسخ
 23. GOD BLESS AMERICA
  سوابق: (730 دیدگاه) ,

  خاص بودن برند آستون مارتین دلیل خوبی برای
  کم فروشی نیست.

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x