ده نکته درباره لامبورگینی اوراکان

عرضه‌ یک لامبورگینی جدید همواره یک خبر خوب برای طرفداران این غول خودروسازی می‌باشد، ولی این قضیه زمانی جالب‌تر می‌شود که این مدل جدید قرار است تا جای پرفروش‌ترین خودروی این خودروساز ایتالیایی یعنی گایاردو را بگیرد که از سال 2003 تاکنون بیش از 14 هزار دستگاه از آن تولید شده است. این خودرو که چند هفته پیش به طور رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد چشم‌اندازی از خودروهای نسل جدید این کمپانی بوده و هدف آن ادامه‌ی موفقیت‌های گایاردو در تمامی زمینه‌ها می‌باشد.

2014 Lamborghini Huracan LP610-4
2014 Lamborghini Huracan LP610-4

هم اکنون وقت آن فرا رسیده است که شما را کمی بیشتر با این خودروی سوپر اسپرت فوق‌العاده‌ی لامبورگینی آشنا کنیم. این موارد 10 نکته‌ای هستند که باید در مورد لامبورگینی اوراکان بدانید:

2014 Lamborghini Huracan LP610-4
2014 Lamborghini Huracan LP610-4

1- موتور آن قوی‌تر از موتور گایاردو می‌باشد

برخلاف 610 اسب بخار نیرویی که در روی کاغذ در مورد قدرت موتور آن گفته می‌شود، موتور 5.2 لیتری 10 سیلندر اوراکان در واقع 601 اسب بخار نیرو در 8250 دور در دقیقه تولید می‌کند. این میزان نیروی موتور با در نظر گرفتن 560 نیوتن بر متر گشتاور در 6500 دور در دقیقه، باعث می‌شود تا خروجی موتور معادل 49 اسب بخار نیرو و 20 نیوتن بر متر گشتاور بیشتر از خروجی موتور گایاردو باشد. این افزایش نیرو و گشتاور به کمک استفاده از سیستم تزریق سوخت جدید Iniezione Diretta Stratificata یا IDS به دست آمده که با ترکیب سیستم‌های تزریق پورت و تزریق مستقیم به منظور افزایش قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت طراحی شده است.

2- میانگین مصرف سوخت آن کمتر شده است.

این مورد به لطف سیستم خاموش-روشن موتور و همچنین غیر فعال سازی سیلندر به دست آمده است که لامبورگینی برای نخستین بار این دو قابلیت را بر روی موتور 12 سیلندر آونتادور امتحان کرد. اگر چه هر دوی این قابلیت‌ها پس از عرضه‌ی این خودرو به بازار در اواخر امسال بر روی بسیاری از مدل‌ها ارائه خواهد شد، مدل‌های اولیه‌ای که وارد بازار آمریکا می‌شوند به دلیل آن چه که لامبورگینی مشکلات بوروکراتیک قوانین ایالات متحده‌ی آمریکا می‌نامد فاقد قابلیت غیر فعال سازی سیلندر خواهند بود. آیا این خودروهای اولیه به مدل‌های کلکسیونی آینده تبدیل خواهند شد؟ در حالی که لامبورگینی میانگین مصرف این خودرو در اتحادیه‌ی اروپا را معادل 8 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است، به احتمال خیلی زیاد میانگین مصرف اوراکان در آمریکا بیشتر از این میزان خواهد بود.

2014 Lamborghini Huracan LP610-4
2014 Lamborghini Huracan LP610-4

3- وزن آن سبک‌تر از گایاردو می‌باشد.

با توجه به معماری مدولار جدید خودروهای سوپر اسپرت گروه خودرو سازی فولکس واگن، اوراکان عمدتاً از آلومینیوم ساخته شده است، و کنسول و تونل مرکزی خودرو و تیغه‌های پشت صندلی‌ها از جنس مواد فیبر کربنی می‌باشند. اگر چه سازه‌ی آن به اندازه‌ی بدنه‌ی فیبر کربنی آونتادور عجیب و غریب نیست، طبق اعلام لامبورگینی وزن این خودرو معادل 1406 کیلوگرم می‌باشد که چندین کیلوگرم سبک‌تر از گایاردو می‌باشد. لامبورگینی همچنین ادعا می‌کند که اوراکان 50 درصد محکم‌تر و سخت‌تر از گایاردو است.

4- اوراکان باهوش‌تر از گایاردو می‌باشد

اوراکان از مجموعه‌ای از تکنولوژی‌ها مختلف استفاده می‌کند تا رانندگی روزانه با آن را به اندازه‌ی رانندگی با آن در پیست راحت‌تر و لذت بخش تر نماید. در میان این تکنولوژی‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: کمک فنرهایی مخصوص با مایعاتی مغناطیسی درون آن‌ها در چهار گوشه‌ی خودرو، سیستم فرمان دینامیکی لامبورگینی (LDS) و یک مجموعه‌ی الکترومکانیکی همراه با نسبت‌های مختلف می‌باشد که وابسته به حالت‌های رانندگی متفاوت خودرو است. سیستم تمام چرخ متحرک استاندارد این خودرو (مدل‌های محور عقب آن نیز در آینده عرضه خواهند شد) نیز بسیار باهوش بوده و می‌تواند تا گشتاور را به میزان 30/70 برای محورهای جلو و عقب تقسیم کند و قادر است تا 100 درصد نیروی موتور را به محور عقب و تا 50 درصد آن را به محور جلو اختصاص دهد. سیستم فرمان دهنده‌ی همه‌ی این‌ها، به علاوه‌ی پارامترهای موتور و گیربکس، سیستم Lamborghini Piattaforma Inerziale یا LPI می‌باشد که با بهره‌گیری از یک شتاب سنج و ژیروسکوپ نصب شده روی شاسی نیروهای مؤثر بر روی سیستم‌های مختلف خودرو را آنالیز می‌نماید. دسته‌ی انتخاب کننده‌ی نصب شده بر روی فرمان که از آن با نام ANIMA به معنای مدیریت تطبیقی شبکه‌ی هوشمند یاد می‌شود، با همکاری با سیستم LPI حالت‌های رانندگی Strada (خیابان)، اسپرت و Corsa (مسابقه) را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

2014 Lamborghini Huracan LP610-4
2014 Lamborghini Huracan LP610-4

5- سریع تر از گایاردو می‌باشد

با داشتن نسبت قدرت به وزن بهتر در مقایسه با گایاردو و یک گیربکس هفت دنده‌ی دو کلاچه جدید با نام Lamborghini Doppia Frizione و با استفاده از سیستم کنترل استارت و امکان انتخاب دنده قبل از اقدام برای دنده‌ی معکوس و همچنین وجود تایرهای Pirelli P Zero Corsa بر روی رینگ‌های 20 اینچ آن، طبق اعلام لامبورگینی سرعت اوراکان در 3.2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن 325 کیلومتر در ساعت می‌باشد. برای باور کردن این ادعاها باید منتظر انجام یک تست مناسب بر روی این خودرو باشیم، با این حال راننده‌ی تست کننده‌ی اصلی لامبورگینی می‌گوید که رکورد این خودرو در پیست ناردوی ایتالیا 2 ثانیه سریع‌تر از گایاردو بوده است. ترمزهای سرامیکی کربنی قدرتمند این خودرو به طور کاملاً مؤثر و با حداقل مشکل کاهش نیروی ترمز می‌توانند سرعت اوراکان را کاهش دهند.

6- طراحی بهتری در مقایسه با گایاردو دارد

یک لامبورگینی همواره به جای کیفیت عملکرد و قدرت فنی بیشتر از نظر طراحی ظاهری و زیبایی بصری خریداران را به خود جذب می‌کند و اوراکان قطعاً می‌تواند ادامه دهنده‌ی این مسیر باشد. با داشتن طراحی ظاهری نرم‌تر و لطیف‌تر در مقایسه با گایاردو که به کمک جریان خطوط روی بدنه توانسته است عمق‌های زیبایی را بدون از دست دادن ظاهر خشن و تهاجمی که از خودروهای سوپر اسپرت ایتالیایی انتظار می‌رود به انحناهای بدنه اضافه کند. عناصر شش ضلعی لامبورگینی در همه جای اوراکان و به خصوص در پنجره‌های کناری و سطوح اطراف آن‌ها دیده می‌شوند. فیلیپو پرینی طراح این خودرو به این نکته اشاره می‌کند که شکل و ترکیب بدنه‌ی این خودروی جدید کشش کمتری در مقایسه با گایاردو داشته ولی با این حال نیروی محوری رو به پایین آن 50 درصد بیشتر می‌باشد و همچنین تعادل آئرودینامیکی آن در جلو و عقب خودرو بدون استفاده از هیچ گونه فلپ یا باله بهتر از گایاردو است.

 Lamborghini Huracan LP610-4 Interior
Lamborghini Huracan LP610-4 Interior

7- فضای داخلی آن بهتر از گایاردو است

برخلاف داشتن ارتفاعی بسیار کم، سوار شدن و پیاده شدن از اوراکان بسیار راحت است و حتی راننده‌های درشت هیکل نیز در این زمینه مشکلی نخواهند داشت. کیفیت مواد اولیه و جزئیات کلی طراحی داخلی فوق‌العاده می‌باشند. فرمان جدید چند منظوره‌ی آن طراحی زیبایی داشته و همانند مدل‌های فراری کنترل‌های مختلفی مانند چراغ‌های راهنما، چراغ‌های خودرو، داشبورد الکترونیکی و سیستم ANIMA بر روی آن قرار گرفته‌اند. به جز چند دسته‌ی بزرگ و ثابت که در پشت فرمان قرار گرفته‌اند، هیچ دسته‌ی دیگری به ستون فرمان متصل نشده است. یک صفحه‌ی نمایش TFT 12.3 اینچی بزرگ در پشت فرمان به عنوان داشبورد الکترونیکی آن قرار گرفته است و می‌تواند طوری تنظیم شود که یک سرعت سنج بزرگ در وسط و سایر اطلاعات ضروری در کنار آن، یک صفحه‌ی نمایش عریض یا ترکیبی از این دو را نمایش دهد. کنسول مرکزی به خوبی در جای خود قرار گرفته، ترکیب بهتری در مقایسه با کنسول گایاردو داشته و تأثیر ارگونومیک آشکاری از آئودی گرفته است. با وجود دکمه‌ی استارت فوق‌العاده زیبا، ترکیب مربع شکل کنسول مرکزی و وجود در پوش‌های قرمز رنگ مشابه دریچه‌های کنترل آتش موشک‌های کروز زیبایی طراحی داخلی خودرو به اوج خود رسیده است.

8- در مقایسه با گایاردو بیشتر بر روی کیفیت تمرکز کرده است

لامبورگینی علیرغم بهتر و قوی‌تر بودن روند تولید اوراکان، کنترل کیفیت‌های اضافی را در خط تولید این خودرو به کار گرفته است که مرکز کارشناسی بدنه در کارخانه‌ی سنت آگاتا یکی از این موارد می‌باشد. طبق اعلام لامبورگینی مونتاژ کلی خودرو در مقایسه با گایاردو 20 درصد بازدهی بیشتری دارد، به گونه‌ای که خط تولید قادر است در اوج فعالیت خود روزانه 13 دستگاه از این خودرو را تولید نماید.

 Lamborghini Huracan LP610-4 Interior
Lamborghini Huracan LP610-4 Interior

9- همانند گایاردو، به آئودی R8 مرتبط است

برخلاف تفاوت‌های آشکار بین این لامبورگینی جدید و خودروی سوپر اسپرت آئودی، مدل نسل آینده‌ی R8 و اوراکان دارای پلتفرم مشابهی خواهند بود و حتی R8 جدید از برخی از تکنولوژی‌های اوراکان بهره خواهد برد. آئودی همچنان سازه‌ی اصلی خودروهای خود را در کارخانه‌ی خود واقع در نکازاولم آلمان تولید می‌کند، و موتور و سیستم انتقال نیرو از سایر کارخانه‌های گروه فولکس واگن تأمین می‌شود.

10- یک لامبورگینی به تمام معنا می‌باشد

برخلاف خطوط نرم‌تر و ظاهری آرام‌تر، اوراکان صدای اگزوز بسیار قوی همانند صدای یک گاو نر خشمگین دارد. داشتن ظاهری عضلانی و تهاجمی، چراغ‌های Y شکل و کابین راننده‌ی مشابه کابین جت‌های جنگنده، اوراکان را به یک لامبورگینی تمام عیار تبدیل می‌کند.

درباره نویسنده

آرش نهندیان فرد، مترجم اخبار دنیای اتومبیل و موتورسیکلت در سایت پدال

50 دیدگاه

  1. لامبوی کرد
   سوابق: (64 دیدگاه) ,

   حد اقل قیمت لامبورگینی اوراکان (هوراکان) 150,600(تقریبا750میلیون تومان) پوند است که با مالیات این رقم به 180,720(900میلیون) پوند میرسد که از این بین سهم مالیات 30120 پوند میشود.این قیمت برای رنگ های استاندارد اوارکان یعنی سفید و. ابی و سیاه ثابت است اما اگر شما رنگی منحصر به فرد تر میخواهید باید دست به جیب شوید و 10500(52میلیون) پوند اضافه برای رنگ مورد علاقه تان پرداخت کنید که هزینه رنگ امیزی نیز 3360 پوند میباشد.از دیگر اپشن های اضافی که موجب افزایش قیمت میشوند سیستم لیفتینگ است که اگر شما مایل به تجهیز خودرو به این سیستم هستید باید 2682 پوند(13میلیون) دیگر به جیب لامبورگینی واریز کنید.و اگر شما به دنبال نسخه فول اپشن و تمامی اضافه کاری ها بر روی این خودرو هستید باید رقمی حدود 200000 پوند از جیب مبارک پرداخت کنید.

   پاسخ
   1. HASSANBMW
    سوابق: (401 دیدگاه) ,

    ممنون از این اطلاع جامع.
    .
    برای هر سیستمی که توش به کار بردن یه منبر لازمه!!!

    پاسخ
 1. Un4given
  سوابق: (236 دیدگاه) ,

  هیولاست لامصب

  درود به شرفتون با این چیزی که ساختین، اینه که پرچم یه کشور رو بالا میبره
  اصلا وقتی داری مطلبو میخونی تو اوج هیجانی چه برسه به اینکه بشینی پشت فرمونش حتی خاموش و تو نمایشگاه !
  هر چی بگی ازش کمه، فقط درود و 2صد بدرود. مرد شمایین
  پ.ن: یه چیز جالب، این هیولا داره 10 میسوزونه، خاک بر سر 405 خودمون که 12 میسوزونه بازم خدا رو شکر میکنیم که خوبه …

  پاسخ
  1. پژمان
   سوابق: (298 دیدگاه) ,

   تو کشور ما هم استعداد کم نیست البته اینا خیلی از ما جلوترن با این حال اگه تو کشور ما همه ماشینای فرسوده و غیراستاندارد رو از رده خارج کنن و اسقاط کنن و تعرفه ماشین رو کم کنن و رقابت ایجاد بشه و خودروسازهای داخلی با شرکت های پیشرفته قرارداد ببندن ما هم کم کم پیشرفت میکنم و مشکل ترافیک هم حل میشه و تو مصرف بنزین هم صرفه جویی میشه

   پاسخ
   1. PRC
    سوابق: (42 دیدگاه) ,

    تا هر وقت یه عده -که هممون میدمنیم کیان- چنبره زدن رو صنایع ایران و مردم رو مجبور به خریدن آشغالا ی مفت نیرز خودشون می کنن از پیشرفت و رقابت و ارزونی و اینا خبری نیس حالا هرچی هم ماشین اسقاط بشه

    پاسخ
  2. mory
   سوابق: (418 دیدگاه) ,

   منظورت پرچم کشور آلمان یا ایتالیا ؟ آخه همه چیش آلمانیه که

   پاسخ
   1. yashar
    سوابق: (171 دیدگاه) ,

    لطفا متعصب نباشید…داره میگه r8 از تکنولوژی های هوراکان بهره خواهد برد.یعنی بعضی چیزاشو آئودی کمک میکنه و بعضی وقتاهم برعکس پس همه چیش آلمانیه معنی نداره…یه نگاه به فراری هم بندازی خوبه تا به ایتالیا هم احترام بزاری

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     یاشار جان هم ائودی و هم لامبورگینی از تکنولوژی و پول

     و تخصص فولکس بهره میبرند .

     فولکس وقتی میاد یک شرکتی رو میخره ، فقط سود نمیبره

     که !!!!!باید هزینه هم بکنه . انتقال تکنولوژی و …

     همش سود نیست که . پس مطمئن باش که همه چیز از

     فولکسه . لامبو زیر مجموعه ی ائودی و ائودی زیر

     مجموعه ی فولکس و فولکس هم ……………

   2. carbonado aventador
    سوابق: (3777 دیدگاه) ,

    درود بر فولوکس درود بر audi و درود فراوان بر لامبورگینی!!!!!!!!

    پاسخ
 2. hosseindark
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  ینی اصن به پراید میرسه؟
  خدایا یه میلیونیوم مغز سازنده ی این ماشین ها رو به طراحان خودرو ما بدی ما بجای سمند و پراید الان کمش یه سراتو داشتیم…

  پاسخ
 3. پژمان
  سوابق: (298 دیدگاه) ,

  توی مدلای لامبورگینی اونتادر یه چیزه دیگس خیلی خاصه اوراکان رو به اصطلاح میشه اونتادر کوچیک دونست کلا محصولات لامبورگینی و فراری خیلی خاص و فوق العاده هستن

  پاسخ
 4. مهدی
  سوابق: (627 دیدگاه) ,

  دورود
  آفرین به سازندگان این خودرو
  معلومه که با عشق به خدمت به مردم و پیشرفت صنعت خودرو کار میکنند
  مبارک اعراب ………. باشه
  فعلا جونهای این مملکت در آرزوی پراید و ………. هستن
  پدال جون چندتا مطلب در مورد((( پراید و پژو سمند و ال نود))) سوپر اسپرت بنویس تا دوستان با خوندن این مطلب جیگرشون حال بیاد و احساس کمبود نکنند تا هر موقع به یه ایتالیایی یا آلمانی رسیدند بگن یه ماشین سوپر اسپرت داریم اسمش سمند و پراید و ……. هست که 10000 اسب بخار قدرت داره و شتاب صفر تا صدش نیم ثانیه هست تا بترکن
  به هر حال اوراکان ماشین فوق العاده ای هست
  سپاسگذارم
  مهدی (فرزند کوروش)

  پاسخ
 5. مهدی
  سوابق: (175 دیدگاه) ,

  داخلش شبیه جت های جنگنده هست حتما کسانیکه سوارش میشند حس یک خلبان جت روالبته در روی زمین دارند معرکست

  پاسخ
  1. لامبوی کرد
   سوابق: (64 دیدگاه) ,

   مهدی جان با شما نیستم!
   به نظر من اوراکان اصلا نسبت به گایاردو نرم تر و آرام تر به نظر نمیرسه که هیچ حتی از اونتادورم خشنتر به نظر میرسه اگه آتیش هم داشته باشه که میشه یه گاو وحشی کاملتر،البته الان هم خیلی وحشیه!!
   امیدوارم یه روزی بتونیم یه بوق باهاش بزنیم،خداییش بال درمیارم!

   پاسخ
 6. Infinite
  سوابق: (219 دیدگاه) ,

  در رابطه با طراحی و ظاهر باهاتون مخالف هستم.
  زیبایی شناسی یک امر سلیقه ایه و این خودرو از نظر عده ای زیباست و از نظر عده ای زشت.
  در بحث کابین باید بگم که این خودرو واقعا کابین زیبایی داره ولی از نظر طراحی خارجی به نظرم این ماشین پسرفت شدیدی نسبت به گالاردو (گایاردو) داشته.
  در نظر داشته باشید که این یک نظر شخصیه و نظرات همه دوستان کاملا محترم.

  پاسخ
 7. Mohammad XX
  سوابق: (202 دیدگاه) ,

  یه سوپر اسپرت کامل و بی نقص.
  اون استارت و فرمونش دیونه کننده ست.
  طراحیش هم که مثل همیشه حرف نداره. اما طراحی گایاردو یه چیز واقعا استثنایی بود. به نظر من غیر ممکنه ماشینی بتونه طراحی بشه که سادگی و زیبایی رو به اندازه گایاردو با هم داشته باشه.

  پاسخ
  1. Mohammad XX
   سوابق: (202 دیدگاه) ,

   راستی آقای نهندیان، فکر کنم مصرف سوختش رو اشتباه نوشتین. توی سایت لامبورگینی مصرف سوخت ترکیبی اوراکان رو 12.5 لیتر نوشته.

   پاسخ
 8. iman mclaren p1
  سوابق: (167 دیدگاه) ,

  اصلا طراحیش چنگی به دل نمیزنه.من عاشق کمپانی لامبو هستم ولی این مدل اونی نیست که باید باشه

  پاسخ
  1. چاپلو
   سوابق: (486 دیدگاه) ,

   حرف دل رو زدی خداییش ادم وقتی سوپر لجرا رو با هوراکان مقایسه میکنه نا امید میشه. دوستانی که نظرشون مخالفه خواهشا قبل دیسلایک دادن عکس ها رو با هم مقایسه کنن

   پاسخ
 9. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
  سوابق: (620 دیدگاه) ,

  بسمه تعالی

  اگه درمورد طراحی باشه خوبه ولی گالاردو یه چیز دیگه بود،طراحی گالاردو با وجود یکم سادگی دل نشین و جالب بود من طراحی گلاردو رو به این ترجیح ینی میتونم بگم تو این قسمت از گالاردو عقبه.

  داخل کابینش که خیلی زشت شده واقا تو قسمت طراحی خارجی و داخلی پسرفت کرده بخصوص داخلش.

  ولی مشخصات فنیش پیشرفت خوبی نسبت به گالاردو داشت.

  پاسخ
  1. Infinite
   سوابق: (219 دیدگاه) ,

   ایتالیا این نیست…
   ایتالیا یعنی اونتادور
   یعنی لافراری
   یعنی وننو
   یعنی 458
   یعنی هیوارا
   یعنی Evantra
   یعنی… Gallardo

   پاسخ
 10. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
  سوابق: (6542 دیدگاه) ,

  درود .

  همه چیزش عالی شده .

  ولی واقعا دست طراح داخلی درد نکنه . طراحی نکرده که شاهکاره .

  خداییش موندم که کدامو انتخاب کنم . هر کدام قشنگیه خودشو داره .

  دریچه های کولر فراری شبیه موتور هواپیماست و مال این لامبو که خیلی

  خاصه . نمیشه گفت کدام قشنگتره .

  پاسخ
  1. مک میسل
   سوابق: (2702 دیدگاه) ,

   میلاد جان خونه شما کجاست؟فک کنم هممسایه باشیم اخه گفتی توپ خونه و ناصر خسرو نزدیک خونه ماست

   پاسخ
   1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6542 دیدگاه) ,

    درود .

    ما میدان حر هستیم .

    خیابان سپه . باغشاه قدیم .

    پاسخ
 11. SAEED
  سوابق: (198 دیدگاه) ,

  سلام.
  مرسی پدال!عکسای نازی از خط تولیدش گذاشتین!ممنون!

  پاسخ
 12. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  با گذشت زمان زیباییش بیشتر و بیشتر هم میشه

  پاسخ
 13. امين
  سوابق: (55 دیدگاه) ,

  اينم مثل آونتادور بنزين سفيد ميخواد يا با بنزين معموليم ميشه؟!

  پاسخ
  1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
   سوابق: (620 دیدگاه) ,

   بسمه تعالی

   *دمـــــــــــت گــــــــــرم*

   پاسخ
  2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6542 دیدگاه) ,

   درود .

   طراحیش خیلی بهتر از 458 با اون چراغای مذخرفه .

   پاسخ
   1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
    سوابق: (620 دیدگاه) ,

    بسمه تعالی

    میلاد با من لجت گرفته؟؟؟؟!!!!!

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     سینا من ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

     اصلا . من از همون اول هم از فراری خوشم نمی امد . ولی

     در بخش موتوری خیلی قبولش دارم .

     به نظر من تنها فراری ای که زیباست همون اف اف و

     کالیفرنیا هستش .

     من دوستت دارم .

   2. Saied
    سوابق: (1142 دیدگاه) ,

    سلام
    ميلاد نظر شخصيت فقط ميتونه واسه خودت محترم باشه! يكي كه ميگه من ماشين بازم محال امره كه إز ٤٥٨ خوشش نياد! در ضمن سر قسمت فني هم باهات شرط ميبندم كه اسپشيال إز اين يه سر و گردن جلو تره!

    پاسخ
    1. carbonado aventador
     سوابق: (3777 دیدگاه) ,

     قسمت فنی اش که به هوریکان نمی رسه!!!نه قدرت و نه گشتاور!!!!!ولی سیستم محرکه فراری یه چیز دیگه است!!!!!فراری تو شتاب اولیه از لامبو عقب میوفته ولی تو شتاب ثانویه کولاک می کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!

    2. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
     سوابق: (620 دیدگاه) ,

     بسمه تعالی

     بله محمد حسین کاملا حرفت درسته.

     معلومه که خیلی به ماشینا توجه میکنی.

    3. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
     سوابق: (620 دیدگاه) ,

     بسمه تعالی

     محمد حسین فقط یه سوال،میتونی ثابت کنی که چرا تو قسمت قدرت موتور و گشتاور لامبو از فراری سرتره؟؟؟؟!!!!!

    4. saied
     سوابق: (1142 دیدگاه) ,

     شتاب اولیه اصلا مهم نیست ! مهم طی مسافته ! مثلا فکرشو بکن با کدوم میشه سریع و راحت از کرج بری تا چالوس 🙂 ( شتاب اولیه فقط به درد پز دادن رو کاغذ میخوره )
     البته نظر هر کسی خیلی محترمه !
     ولی طی بررسی خیلی زیاد (خودم) فراری تکنولوژی بهتری نسبت به لامبو داره .

 14. خاوری مزراتی
  سوابق: (1104 دیدگاه) ,

  فقط یک کلمه

  عالی……………………………

  پاسخ
 15. junior (فقط ایران – فقط تیبا (بی ریخت ایرانی))
  سوابق: (133 دیدگاه) ,

  مصرف 8 لیتر با این قدرت و شتاب خارق العادس، فکر می کنم با مصرف پراید برابری کنه.

  پاسخ
 16. Yekta
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  خداییش نسبت به ماشین های دیگه لامبو از نظر طراحی ، بد کار شده.

  اون ابوهت ماشین های لامبورگینی رو نداره.

  پاسخ
 17. چاپلو
  سوابق: (486 دیدگاه) ,

  لامبو دوست دارم اما اگه بخوای خراب کنی میرم پیش نیسان GT-R
  اخه این طراحی نرم برایه چیه؟

  پاسخ
 18. محمدرضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  با سلام
  فقط یک کلمه می تونم بگم اون اینه که یه چیزی فراتر از عالیه.
  بعد من یه چیزو متوجه نشدم قیمت ماشین 150،600پونده بعد فول آپشن ماشین200،000 پوند یعنی باید پول یه ماشین دیگه رو هم بدیم .می خواستم بدونم این فول آپشن چه چیز هایی رو شامل میشه؟
  اگه جواب بدید ممنون میشم.منتظر هستم.
  ایشاالله چرخاش واسه هرکی که می خره بچرخه.

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x