چشم اندازهفته نامه

۱۵ کراس‌اوور با توانایی آفرود سورپرایز کننده!

جیپ، لندروور و حتی فورد و شورولت از برخی جنبه‌ها به خاطر توانایی آفرود محصولات خود شناخته شده‌اند. خریداران این دسته از پیکاپ ها و شاسی بلندهای توانا بیشتر در جنگل‌ها و خارج از جاده حضور دارند؛ اما باید این نکته را مدنظر داشت که همه‌ی خودروهای قدبلند توانایی‌های آفرود یکسانی ندارند. برخی محصولات کیا، تویوتا و حتی رولزرویس که از نظر افراد زیادی تنها برای حمل خانواده‌ها طراحی شده‌اند می‌توانند توانایی آفرود سورپرایز کننده‌ای داشته باشند. ما ۱۵ نمونه از این خودروها را خدمت شما عزیزان معرفی کرده‌ایم. با ما همراه باشید!

 • بنتلی بنتایگا ۲۰۱۹


این شاسی‌بلند احتمالاً اولین گزینه برای آفرود نیست چراکه قیمت بالایی دارد. در واقع بهای بنتایگا از ۲۲۹ هزار دلار آغاز می‌شود؛ اما می‌توان با آن به دل جنگل زد. سیستم چهار چرخ محرک فول تایم این خودرو به همراه پکیج سفارشی All-Terrain که شامل تنظیمات آفرود متفاوت است می‌تواند با دوربین ۳۶۰ درجه و گارد سفارشی تکمیل شود تا بنتایگا روح خشن‌تری داشته باشد.

اما بنتایگا بدون این سیستم‌ها هم تواناست چراکه از دیفرانسیل مرکزی تورسن، دیفرانسیل عقب باز، کنترل حرکت در سرپایینی و سربالایی و سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم سود می‌برد.

 • ب ام و X5 2019


نسل جدید این شاسی‌بلند خودرویی بزرگ‌تر و برجسته است؛ و زمانی که بحث سیستم تعلیق پیش آید X5 تواناتر از هر زمان دیگری نشان خواهد داد. با وجود سیستم چهار چرخ محرک xDrive، حالت رانندگی جدید صخره و پکیج سفارشی آفرود، X5 دارای دیفرانسیل عقب قفل شونده و سیستم تعلیق بادی تنظیم‌پذیر و محافظ‌های زیر بدنه است.

 • جی ام سی آکادیا ۲۰۱۹


این خودرو برادر شورولت تراورس محسوب می‌شود اما به روش خود خودرویی توانا بوده و دستی بر آتش دارد. با وجود پکیج سفارشی All-Terrain آکادیا از سیستم چهار چرخ محرک ویژه، آپشن انتخاب حالت رانندگی و کنترل حرکت در سرپایینی سود می‌برد.

 • داج دورانگو ۲۰۱۹


اگرچه جیپ در گروه خودروسازی فیات-کرایسلر از نظر آفرود حرف اول را می‌زند اما دورانگو نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد. این خودرو فاقد تریم ویژه‌ی آفرود و سیستم چهار چرخ محرک استاندارد است اما با وجود گیربکسی که دنده‌سنگین دارد و پلتفرمی که در گرند چروکی هم بکار رفته، دورانگو از ورود به گل‌ولای ترسی ندارد.

 • اینفینیتی QX80 2019


همانند لکسس LX، اینفینیتی QX80 خیلی کراس اوور نبوده و به سمت شاسی بلندها تمایل دارد؛ اما با اینکه این خودرو از تاریخچه‌ی آفرود شرکت‌هایی همچون جیپ یا لندروور برخوردار نیست اما در آفرود بسیار تواناست. QX80 دارای سیستم تعلیق مستقل و بادی برای هر چهار چرخ و رینگ‌های ۱۸ اینچی در مدل پایه است.

 • جگوار آی پیس ۲۰۱۹


این کراس اوور الکتریکی به خاطر توانایی‌های خود در داخل جاده شناخته شده اما هنوز هم محصولی از جگوار لندروور بوده و بنابراین می‌تواند در آفرود هم توانا ظاهر شود. آی پیس می‌تواند حدود ۲۰ اینچ در آب غوطه‌ور شود که بهتر از سوبارو اوت بک می‌باشد.

زاویه‌ی حمله‌ی ۱۶ درجه‌ای خودرو خیلی چشمگیر نیست اما با وجود سیستم چهار چرخ محرک، آی پیس قادر است آفرود را تجربه کند. همین موضوع را نمی‌توان درباره‌ی دیگر خودروهای الکتریکی گفت.

 • جیپ رنگید ۲۰۱۹


ما می‌دانیم که محصولات جیپ به خاطر آفرود خود شناخته می‌شوند اما بسیاری از خریداران در بحث آفرود به رنگید کوچک و دوست‌داشتنی فکر نمی‌کنند. پلتفرم این خودرو با فیات پاندای اروپایی مشترک است. رنگید با تریم تریل هاوک خودرویی تواناست و از سیستم چهار چرخ محرک سود برده و می‌تواند تا ۱۹ اینچ در آب غوطه‌ور شود. زاویه‌ی حمله‌ی این خودرو ۳۰.۵ درجه است.

 • کیا سورنتو ۲۰۱۹


کیا با تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده برای سورنتو به قابلیت‌های آفرود آن اشاره کرده است. در مشهورترین تیزر این خودرو شاهد عبور سورنتو از دروازه‌ی جهنم هستیم که یکی از سخت‌ترین بخش‌های مواب می‌باشد. سورنتو توانایی‌هایی دارد که برای یک خودروی کراس اوور کاربردی غیرمنتظره می‌باشد.

 • لامبورگینی اوروس ۲۰۱۹


دیگر کراس اوور لوکس و گران‌بهای دنیای خودرو لامبورگینی اوروس است که به‌طور سورپرایز کننده‌ای در بحث آفرود هم توانا ظاهر می‌شود. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر توئین توربوی این خودرو قدرت ۶۴۱ اسبی داشته و با همراهی سیستم چهار چرخ محرک و حالت‌های مختلف رانندگی باعث می‌شوند اوروس در آفرود سربلند باشد.

 • لکسس LX 2019


بله لکسس LX یک کراس اوور نیست و طراحی بدنه روی فریم آن بسیار به شاسی بلندها می‌ماند؛ اما این خودرو اولین انتخاب خریدارانی که به دنبال آفرود هستند نمی‌باشد. برای این کار بیشتر به سمت لندکروزر می‌روند؛ اما اجازه ندهید که ظاهر لوکس این خودرو شما را گول بزند چراکه لکسس بسیار تواناست. سیستم چهار چرخ محرک، سیستم تعلیق دوبل جناغی و مستقل با فنرهای پیچشی و ارتفاع سواری قابل تنظیم از جمله ویژگی‌های برجسته‌ی LX می‌باشند.

 • مرسدس بنز GLE 2020


آفرود کردن با شاسی‌بلندی لوکس که قیمت حدود ۶۰ هزار دلاری دارد یک تمرین احمقانه به نظر می‌رسد اما GLE از این نظر شما را سورپرایز خواهد کرد. سیستم تعلیق جدید E-Active به همراه حالت صخره‌نوردی مرسدس باعث شده‌اند GLE حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 • میتسوبیشی اوت لندر اسپورت ۲۰۱۸


این محصول میتسوبیشی که در ایران و برخی بازارها با نام ASX به فروش می‌رسد، شاید سن بالایی داشته باشد اما هنوز هم در بحث آفرود گزینه‌ی قابل‌تأملی است. با ارتفاع ۸.۵ اینچی از سطح زمین، اوت لندر اسپورت یک پله بالاتر از رقبای هم‌تراز قرار می‌گیرد. این خودرو همچنین پهن‌تر و طویل‌تر از اکثر رقبای خود بوده و به‌صورت سفارشی از سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد.

 • رنجروور اووک ۲۰۱۹


برخلاف برادران بزرگ‌تر و تواناتر، رنجروور اووک احتمالاً اولین گزینه‌ی خریداران کراس اوورهای لوکس و خشن نخواهد بود. با وجود سیستم چهار چرخ محرک فول تایم و زاویه‌ی حمله‌ی ۲۵ درجه‌ای و غوطه‌وری ۱۹.۷ اینچی، اووک رقیب بسیاری از کراس اوورهای این لیست است. مهم‌ترین نکته هم اینکه اووک یک رنجروور است.

 • رولزرویس کولینان ۲۰۱۹


با قیمت ۳۲۵ هزار دلاری، احتمالاً با کولینان به فکر صخره‌نوردی و گلی شدن نخواهید افتاد اما چرا باید فکر کرد کولینان نمی‌تواند آفرود کند؟ این رولزرویس قدبلند دارای حالت آفرود ویژه برای صخره‌نوردی سبک بوده و ارتفاع آن برای مسیرهای سخت قابل تنظیم است.

 • تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۹


راو ۴ همیشه به عنوان یکی از خشن‌ترین گزینه‌های کلاس خود مطرح بوده است؛ اما نسل جدید این خودرو در تریم های لیمیتد یا ادونچر از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد. ویژگی‌هایی همچون کنترل حرکت در سرپایینی باعث اعتمادبه‌نفس راننده می‌شوند و ارتفاع مناسب از سطح زمین نیز به معنی پشت سر گذاشتن موانع بزرگ است. رینگ‌های ۱۹ اینچی بزرگ و لاستیک‌های ویژه نیز خشونت بیشتری را به همراه می‌آورند.

برچسب ها

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مشابه

‫۱۹ دیدگاه

 1. ایمان

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2346 ديدگاه)

  همشون قابل احترام هستن و انتخاب یکیشون جزء برترینها خیلی سخته ولی آفرودر فقط SUV های گردن کلفت آمریکایی و ژاپنی و در مرحله بعد پیکاپ های فول سایز و میان سایزشون که آفرود رو مثل آب خوردن انجام میدن

 2. amin

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1119 ديدگاه)

  راو۴ جدید چقدر خوب شده

  1. مزدا

   ۶ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (1508 ديدگاه)

   داداش امین خوب شده ولی حیف تو ایران دیگه نمیبینیم.
   خیلی دوست داشتم از نزدیک ببینم

 3. حامد

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (645 ديدگاه)

  منظورتون از افرود سوپرایز کننده اگه این باشه که یعنی از اون ماشین توقع افرود رو نداشتن
  وجود بعضی از خودرها تو این لیست عجیبه یکم
  مثل lx570

 4. MAHDI

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (4380 ديدگاه)

  چطور دلشون میاد اشرااااااااف زاده رولزرویس کولیان رو بردن آفرود

 5. Москвич

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (88 ديدگاه)

  یه بنده خدایی صدبار تا الان گفت اورئوس اصلا توانایی افرود نداره و در حد دکور هست!اخرین بار هم امروز گفت!
  این مطلب تقدیم به تو دلاور 🙂

 6. MAHDI

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (4380 ديدگاه)

  تست های آفرودX5جدید عالی هستش

 7. کاوه

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (149 ديدگاه)

  میتسو ای اس ایکس در بین این همه غول گرون قیمت. ای عزیزم میتسو. قابلیت های آفرودش عین حقیقته.

 8. دانیال_Surrey،England

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2354 ديدگاه)

  اول یه تبریک بگم به دوستمون آرمان بابت خودروی سال شدن جنسیس g70 در موتورترند.
  بعدشم دوتا تبریک به دوست داران ماشین های آمریکایی.
  جیپ رانگلر suv سال موتورترند و رم ۱۵۰۰ تراک سال.
  تمام.

  1. Москвич

   ۶ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (88 ديدگاه)

   قربونت داداش
   فقط منتظرم پدال خبرشو کار کنه تا بعضیا حسابی برن تو افق :)))

 9. کوروش

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (47 ديدگاه)

  افتخارآفرینی های کیا سورنتو UM همچنان ادامه دارد ❤️

  1. محمد

   ۷ آذر ۱۳۹۷
   سوابق: (1 ديدگاه)

   خداییش این rav4 2019 خیلی قشنگه

 10. حمیدرضا

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (2398 ديدگاه)

  لیست خیلی جالبی بود ولی از همه بیشتر راو ۴ برام جالب بود اوایل یه کراس اور شهری بود الان کلا برا افرود شده یعنی عمرا تویوتا نمیتونه ماشینی تولید کنه که کیفیت پایینی داشته باشه

 11. NAVID۰۰۹۸

  ۶ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (3259 ديدگاه)

  از سیستم DAC تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۷ سفارش عمان در جنگلهای گلستان و بیراهه استفاده کردم و واقعاً سیستم کار راه بندازی هست .
  بنظر من شیب سقوط و فرود سپرهای نسل قبل راو۴ بهتر بود ظاهر ساده و دوست داشتنی تری هم داشت ، اما نسل جدید در فضای داخلی معرکه عمل کرده .

 12. آرمین

  ۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (78 ديدگاه)

  سورنتو این وسط چیکار میکنه!

 13. emad1990

  ۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (999 ديدگاه)

  کولینان و بنتایاگا خیلی گوگولین حیفن برا افرود

 14. محمد

  ۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1437 ديدگاه)

  واقعا برام حای سواله که اگه به قول مقاله آفرود سواری با خلیلی از این ماشینهای چند ۱۰ یا چند ۱۰۰ هزار دلاری چیزی شبیه حماقته،
  اگه واقعا خیلی از کسانی که ایم ماشینا رو میخرن ۱٪ مواقع هم باهاشون آفرود نمیرن،
  پس واسه چی این همه کشش به شاسی بلند ها بوجود اومده؟؟؟
  فقط واسه اینکه چند سانتی کابین ماشین بالاتر باشه؟؟؟
  .
  خب پدر کارخانه ها که در میاد با تعبیه امکانات مورد نیاز آفرود روی خودرو
  بعد اکثر خریداراش عملا از امکانات آفرودش استفاده نمیکنن چون خودروی لوکس و گرونیه!!!!
  .
  هم بازار خیلی سدان های جذاب رو خراب کردن
  هم باهاشون افرود نمیرن و بقول خودشون دیوونگیه با این قیمت ماشین
  واقعا برام غیر قابل فهمه که چرا؟؟؟؟؟؟؟

 15. Mopar Or No Car

  ۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (1199 ديدگاه)

  فقط دورانگو

 16. احمدرضا

  ۷ آذر ۱۳۹۷
  سوابق: (350 ديدگاه)

  یه سوال
  فرق بین کراس اوور با اس یو وی چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
X