چشم اندازهفته نامه

مثبتِ 1000! با احتیاط وارد شوید!

سریع‌ترین خودرو در آغاز قرن 20 مرسدس سیمپلکس بود. این خودرو قدرت 60 اسب بخاری و حداکثر سرعت 117 کیلومتر در ساعتی داشت و تکنولوژی مدرن آن سیستم احتراق شمع مگنتو-الکتریک و کاربراتور با نازل اسپری بود. تا دهه‌ی 40 میلادی، جگوار XK 120 قدرت حدود 160 اسبی و حداکثر سرعت 212 کیلومتر در ساعتی داشت و در دهه 60 میلادی نیز فراری 365 GTB/4 با قدرت بیش از 350 اسبی و سرعت 280 کیلومتر در ساعتی خودنمایی می‌کرد؛ اما در دهه 80 میلادی این فراری F40 بود که با قدرت 471 اسب بخاری از مرز سرعت 322 کیلومتر در ساعت عبور کرد. بوگاتی ویرون 16.4 سوپر اسپورت با قدرت 1000 اسب بخاری، مرز یاد شده را رد کرد و به سرعت 431 کیلومتر در ساعت رسید.

امروزه حتی خودروهای اقتصادی پایه قدرت 160 اسبی جگوار دهه 40 میلادی را دارند. برخی خودروها که از قضا تعدادشان هم کم نیست قدرت بیش از 700 اسبی داشته ولی قدرت 1000 اسب بخاری هنوز هم خاص است. البته هر روز بر تعداد خودروهایی که مثبت 1000 می‌شوند افزوده می‌شود! اگر می‌خواهید با این خودروها آشنا شوید حتماً این مطلب را دنبال کنید.

قدرت: 1914 اسب بخار

کانسپت وان ریماک هایپرکار الکتریکی ویژه‌ای بود. این کمپانی اهل کرواسی دومین محصول خود با نام C-Two را تا چند روز دیگر در ژنو به‌صورت رسمی معرفی خواهد کرد. این خودرو اگرچه همانند پدرش از نوع الکتریکی است اما قدرت 1914 اسب بخار و بسیار بیشتر از خروجی 1224 اسبی کانسپت وان می‌باشد. ریماک ادعا می‌کند این هایپرکار شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 1.85 ثانیه‌ای داشته و تنها 150 دستگاه از آن با قیمت 1.9 میلیون دلار تولید خواهد کرد.

قدرت: 1578 اسب بخار

این خودرو نه تنها به‌طور استثنایی سریع است بلکه کابینی لوکس و طراحی متمایزی دارد. بوگاتی شیرون از نیروگاه 16 سیلندر 8 لیتری با چهار توربو استفاده کرده و قدرت 1500 اسبی دارد. این شرکت می‌گوید شیرون شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 2.3 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 420 کیلومتر در ساعتی دارد. شیرون سوپر اسپورت 300+ از خروجی 1578 اسبی برخوردار بوده و اندی والاس توانست با آن سرعت 490.4 کیلومتر در ساعت را ثبت کند. با قیمت 3.9 میلیون دلاری، هر اسب بخار این هیولا حدود 2470 دلار آب می‌خورد!

قدرت: بیش از 1500 اسب بخار

رگرا را می‌توان شاهکار کریستین کونیگ زگ دانست. رگرا خودرویی پیچیده، سریع و گران است. پیشرانه درون‌سوز این خودرو می‌تواند رگرا را در همین لیست جای دهد اما وقتی نیروگاه 8 سیلندر 5 لیتری توئین توربو با سه پیشرانه الکتریکی ترکیب شود قدرت فراتر از 1500 اسبی فراهم خواهد شد. این خودرو به گیربکس تک سرعته با نسبت 2.73 به 1 مجهز بوده و بنابراین پیشرانه‌های الکتریکی تا زمان که نیروگاه 8 سیلندر آماده شود خودرو را به جلو می‌برند. رگرا با این همه تکنولوژی و قدرت قیمت حدود 1.9 میلیون دلاری دارد.

قدرت: 1200 اسب بخار

اولتیما می‌گوید این خودرو راهی نسبتاً ارزان‌قیمت برای دست‌یابی به قدرت فراتر از 1000 اسب بخار است. این یک خودروی کیت بوده و بنابراین خودتان هم می‌توانید آن را سرهم کنید. در دل این هیولا پیشرانه 8 سیلندر سوپرشارژردار LT5 شورولت با قدرت 1200 اسب بخار قرا می‌گیرد. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 2.3 ثانیه‌ای نیز جزو ویژگی‌های RS می‌باشد. هنوز قیمت این مدل مشخص نیست اما گفته می‌شود شما می‌توانید این خودرو را با قیمت حدود 66500 دلار که اندازه‌ی قیمت ب ام و M3 است خریداری کنید.

قدرت: 1177 اسب بخار

اگر خواهان قدرتی فراتر از 1000 اسب بخار بوده و می‌خواهید سری هم به پیست بزنید زنوو TSR-S را انتخاب کنید. پیشرانه 8 سیلندر 5.8 لیتری این خودرو بر پایه نیروگاه جنرال موتورز LSX تولید شده و از دو سوپرشارژرر برخوردار است.

در بخش عقب بال بزرگی دیده می‌شود که از دو فعال کننده هیدرولیک برای تنظیم 20 درجه‌ای استفاده می‌کند؛ به عبارت دیگر این بال در پیچ‌ها به کمک خودرو آمده و آئرودینامیک آن را بهبود می‌بخشد. برای خرید این خودروی دانمارکی باید حدود 1.6 میلیون دلار خرج کنید.

قدرت: 1000 اسب بخار

هنسی جزو جدایی‌ناپذیر این لیست بوده و کامارو Exorcist نیز مستقیماً از نمایندگی‌های این برند قابل خریداری است. این خودرو نه تنها قدرت 1000 اسبی داشته بلکه از شتاب 2.1 ثانیه‌ای نیز برخوردار می‌باشد. این قدرت عظیم به لطف پیشرانه 2.9 لیتری سوپرشارژردار به دست آمده است. هنسی می‌گوید این خودرو مسافت 400 متر را در 9.57 ثانیه طی کرده و سقف سرعت 350 کیلومتر در ساعتی دارد. تنها 100 دستگاه از این خودرو با قیمت 119950 دلاری ساخته شده است.

 • پروجکت M فورد موستانگ

قدرت: 1000 اسب بخار

لبنان فورد پرفورمنس نمایندگی خاص این شرکت در اوهایو است که تاریخچه درخشانی در فروش موستانگ های پرقدرت اما ارزان‌قیمت دارد. موستانگ LFP 550 این نمایندگی از پیشرانه 2.3 لیتری 550 اسبی استفاده کرده و تنها 32995 دلار قیمت دارد. به همین خاطر است که وقتی اعلام شد موستانگ GT با سوپرشارژر مرحله 2 و پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری عرضه می‌شود همه جلوی نمایندگی صف بستند. این پیشرانه با سوخت اکتان 93 کار کرده و قدرت 1000 اسب بخاری دارد. بهترین نکته اینکه خودروی یاد شده فقط 54995 دلار قیمت دارد.

 • SVE ینکو/SC شورولت کامارو

قدرت: 1000 اسب بخار

ینکو نامی قدیمی است که با تاریخ کامارو گره خورده و به همین خاطر می‌توانید ینکو/SC را به‌صورت مستقیم از نمایندگی شورولت در آمریکا سفارش دهید. تمامی مدل‌های تولیدی این خودرو فروخته شده‌اند زیرا کاماروی 1000 اسبی تنها با قیمت 70 هزار دلار عرضه شده و در واقع مفت است! این خودرو بر پایه تریم های 1SS یا 2SS بنا شده و در دلش هم پیشرانه 6.8 لیتری سوپرشارژردار جنرال موتورز قرار گرفته است.

 • SVE شورولت سابربن و تاهو

قدرت: 1000 اسب بخار

اگر خواهان محصولی بزرگ‌تر و آفرودر هستید می‌توانید سری به شرکت Specialty Vehicle Engineering بزنید. SVE سابربن و تاهو از طریق نمایندگی‌های شورولت در دسترس بوده و از گارانتی کامل سود می‌برد. زیر کاپوت این دو خودرو پیشرانه 8 سیلندری جای گرفته که بر مبنای نمونه LT1 بکار رفته در کامارو و کوروت تولید شده است. نتیجه نهایی تولید قدرت 1000 اسب بخاری و انتقال آن به چرخ های عقب است.

قدرت: 1000 اسب بخار

رضوانی تانک از ساختار جیپ رانگلر JL استفاده کرده است. با وجود پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری سوپرشارژردار داج دیمن، رضوانی قدرت تانک ایکس را به 1000 اسب بخار ارتقا داده است. قیمت این هیولا از 155 هزار دلار شروع شده و سازنده ادعا می‌کند تانک ایکس قوی‌ترین شاسی‌بلند تولیدی دنیاست. البته سابربن و تاهوی SVE از نظر گشتاور بر این خودرو برتری داشته ولی فاقد سیستم دید در شب گرمایی، حفاظت در برابر پالس های الکترومغناطیسی و نسخه نظامی 349 هزار دلاری هستند.

منبع
carbuzz
برچسب ها

شاهین احمدزاده

نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مشابه

‫۳۲ دیدگاه

 1. MAHDI

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (3916 ديدگاه)

  بوگاتی شیرون!!!!!!

  1. ali (chevy nova)

   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (5168 ديدگاه)

   و باز هم حضورت پرقدرت امریکاییها💪

   1. Reza

    ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (1143 ديدگاه)

    البته نسخه تیونینگی آمریکایی ها

  2. Hamidreza

   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (320 ديدگاه)

   Zenvo چقدر عالیه

   1. Mf1

    ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (41 ديدگاه)

    ۱.۶ میلیون دلار داشته باشم یه لامبو یا مکلارن سنا میخرم نه این زنو تازه کار

    1. Hamidreza

     ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
     سوابق: (320 ديدگاه)

     تازه کار؟ هه برو ببین چقدر خوبع من خودم مک لارن فنم ولی اونم چیز باحالیه

 2. ♤Angus_812♤

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (46 ديدگاه)

  فقط بوگاتی بقیه مسخرن

 3. parvaz

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (305 ديدگاه)

  رگرا یه چیز دیگه اس، شیفته گیرباکسش هستم، چندتا مطلب هم دریاره گیرباکسش خوندم ولی بازم سر در نیاوردم !!! لامصب خیلی شاهکاره

  1. Farzad

   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (573 ديدگاه)

   موافقم ، کوئنگزیگ آخر مهندسیه ، آدم هر چی دربارش بخونه کمه .

  2. mg

   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (136 ديدگاه)

   یک بار قدیما در باره گیربکسش خوندم و ترجمه کردم برای بچه های پدال
   یه چیزی تو مایه های سیستم هلیکوپتره که اگر دیده باشید اول وتور دور میگره بعد توسط یه سیستم روغنی و توسط مایع ارتباط برقرار میشه یه طورایی انگار کلاچه حالا تو کونیک زگ این ارتباط مثل هلیکوپتر نیست و با یک ثانیه اختلاف از گاز دادن و در وقعی که 700 اسب بخار الکتریکی دارند جر بنزینی رو میکشند ارتباط موتور و چرخ رو برقرار میکنه یعنی وقتی گاز یه نوع روغن گشتاور رو انتقال میده و دنده ای در کار نیست بهش میگند مبدل گشتاور تو هلی کوپتر و یه نوع خاصی از موتورای پهبادهای ( توربوفن ها ) و .. اینا کاربرد داره ولی این اختراع خودشونه برای ماشین یعنی نه ارتقا و نه کپی و نه تغییر کاربری از نو ساختند برای خودش تازه یه جا خوندم قراره از مبدل گشتاور برای ترمز گیری تو سرعت های خیلی بالا و شرایط خاص که کامپیوتر ماشین حساب میکنه استفاده کنند که راننده ترمز گیری رو موجه نشه جالبش اینجاس که رگرا یه اپشن داره که راننده رو گول بزنه یعنی اگر دوست نداری مثل موتور گازی فقط بگازی 450 تا بری میتونی پدال پشت فرمون رو فشار بدی و موتور 1180 اسب بخاری یه تکونی به خودش میده حس دنده دادن یا معکوس کشیدن رو به راننده میده و اینم بگم تنها ماشینی هست که هم هیبریدیه هم پلاگین هیبریدی ( فرق تو نفش موتور بنزینیه که ژنراتوره یا اصلی پدال هم مطلبش رو گذاشته بود مثلا پریوس یه پلا گینه ولی پی وان و لافراری هیریدی اند ) و فرق عمده ماشینای پلاگین اینه که با برق شهری باید شارژ شند ولی رگرا هم میتونه موتور ژنراتور باشه برای برقی ها و هم نقش پدر رو بازی کنه و وقتی باتری تموم شد موتور برقی وسطی باتری رو شارژ میکنه اونم 800 ولت !!!
   بعد از این ها کونیک زگ که حس میکرد موقع تعویض دنده ماشین به قول ماها نفسش میگیره ( یه تکون میخوره به خاطر گشتاور خیلی زیاد شبیه ماها وقتی تو سر بالایی یک و دو میکنیم ) راضی نبود و از نوع گیربکس هفت کلاچه مخصوص خودشو ساخت که پدالم گذاشته بود اسمش سرعت نوره تو صدم ثانیه و سریع تر از هر وسیله ای تو جهان دنده عوض میکنه
   لعنتی با هر چیز حال نمیکنه از اول میسازش دوست داشتنی ترین بخشش هم همینه
   داشتم مستند چالش های طراحی در هاشو میدیدم سرم درد گرفت اخرم نفهمیدم چطوریه تازه با اینکه رشته دانشگاهیمه چدرم در اومد تا با خودم هضمش کنم ببینم چطور کار میکنه باور کن اندازه طراحی یه ماشین معمولی روش وقت گذاشتند
   در ضمن اولین ماشین باله بالای جهان هم ساخت همون وان و اگرا ار اس که بعدها زنوو یه چیزی دیده بود و باله متحرک رو زد که مورد تمسخر قرار گرفت و یه سریام گفتند خاصه ولی بدون کارایی
   کونیک زگ تو این لیست خیلی کارنامه درخشانی داره افتخارات زیادی هم داره

   1. Amir

    ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (8 ديدگاه)

    از ویژگی ها باله رو به بالا رسیدن به سرعت بیشتره ولی ماشین نمیتونه توی پیست خوب عمل کنه

 4. محسن

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (17 ديدگاه)

  از بی هایپرکارها فقط کوئنیگزگ
  از بین سوپر کارها فقط فورد
  از بین شاسی بلندها فقط جی کلاس بنز

  1. R

   ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (202 ديدگاه)

   فوردم ماشینه اخه؟

   1. Mad.z.Max

    ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (476 ديدگاه)

    آره، همین موستانگ توی اروپا پرفروشترین کوپه اسپورته! بالای ب ام و زد فور و باقی رقبا : )

 5. Country boy

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (25 ديدگاه)

  1000 اسب 60000دلار.
  معادل حقوق متوسطشون توی یک سال
  سمند 100اسب 140 میلیون
  معادل چهار سال حقوق سه میلیونی

  1. mustang

   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (1 ديدگاه)

   حقوق سه میلیونی کجا میدن؟ چه شغلی؟
   جاده کرج ویلاشهر فست فودی کار میکردم. ماهی یک میلیون و سیصد هزار تومن. راه دور بود و ۲۴ ساعته کار میکردم و هفته ایی یکی دوبار میومدم خونه برا همین هفت هشت ماه بیشتر کار نکردم. نه بیمه نه بازنشستگی. همش یک میلیون و سیصد هزار تومن.
   تو امریکا که دستمزد کمتر از اروپا هست یه کارگر فست فودی پایه ترین دستمزدش ساعتی ۹ دلار درامدشه. اونایی که مثلا یکسال سابقه داره ۱۱ دلار میگیرن ساعتی. تازه تو فست فودی امریکا خیلیا ۱۵ ساعت کار میکنن یعنی دو شیفت اونم ۷ روز هفته. طرف تو امریکا فست فودی یکسال کار میکنه. چون جوونه انگیزه داره میخواد یکساله ماشین مورد علاقه شو بخره. حساب کتاب کردم طرف سالی ۴۹۲۷۵ دلار دامدشه.
   تو سایت فورد میبینم یه 2020 Mustang Ecoboost® Fastback قیمتش ۲۷۴۱۰ دلاره با هزینه تحویل و همه چی. فقط کافیه تو سایت فورد ماشینو سفارش بدی بعدم تو نمایندگی تحویل بگیری. تمام
   طرف تو امریکا تقریبا ۷ ماه کار میکنه فورد 2020 Mustang Ecoboost® Fastback میخره. شما میگی یکسال؟

   1. Country boy

    ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (25 ديدگاه)

    من این مدل 1000اسبی رو مثال زدم که قیمتش 54هزار تاس.
    سه تومن هم من متوسط در نظر گرفتم که یه سری نگن بی انصافی میکنی.
    من خودم دارم درس میخونم و وقتی داشتم کامنت شما رو میخوندم ترس برم داشت که آینده من تو این خراب شده چی میشه. انشاالله زندگی تو هم به اونجایی که میخوای برسه.

   2. Anti-nazi

    ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (505 ديدگاه)

    چیشد درامد تو اروپا بیشتر از امریکاس؟؟؟؟
    من ک میگم قبل از اینکه ماشین بخری ساقیتو عوض کن
    تا ی جایی درآمد تو امریکا خیلی خوب نیست ولی از ی جایی ب بعد اگه سرت ب تنت بیارزه میتونی اندازه شش تا المانی درامد داشته باشی
    نمونش دوستم ک خوب رفت امریکا (البته هم بزرگ تر از من هم سابقش بیشتر بود رفاقتمون دانشگاهی و هم کلاسی نبود) براحتی ماهی ۲۵ هزار تا درمیاره تو سن خوزه ی جوری زندگی میکنه ک نروژی ب خوابشم نمیبینه چ برسه ب بدبختای مولداوی و البانی و یونان و….
    شما هم انقد رویایی قضیه رو فرض نکن همه رو کره زمین داریم زندگی میکنیم ی سری چیزا برا همه عجیبه مثلا ی کارگر تو هفت ماه ماستنگ بگیره غیر عادیه شما تو تگزاس ک ارزونه نسبتن هم بخای زندگی کنی حداقل حداقل حداقل ۸۰۰ دلار فقط هزینه های ی زندگی خیلی سطح پایینه(ینی واقعا همینجوری ک شما با یکو سیصدت زندگی میکنی)
    ۱۰۰۰ تاهم اجاره خونه تازه بازم تو ایالت ارزون تو ال ای که حداقل ۲۲۰۰ تا باید بدی و اون ۸۰۰ تارم بکنش ۱۲۰۰و اینکه مالیات اون ۳۰۰۰۰ دلاره شمارو میکنه تقریبا۲۳ هزارتا بسته ب ایالت
    ینی شما ماهی صد دلار در بهترین حالت ممکن میتونی سیو کنی ک بخای ماستنگ بگیری ۲۸۰ ماه
    اره اگه یکم سواد داشته باشی و فکر خوب امریکا سرزمین فرصت هاست و صدو پنجاه تارم میتونی رد کنی اونقت میتونی حتی تو سه ماه یکیشو بگیری
    حالا اون صد دلارو شما کافیه هوس ی چی بکنی دوست دخترم نداشته باشی (بخای زنم بگیری اون ۸۰۰ تارو باس بکنیش ۱۶۰۰) و سیگاری هم باشی حدااقل پاکتی ۱۰ دلار میافته واست الکلم معتادش باشی ک قیمتارو رفقا خودتون بیشتر واردین ی سفر کوچیکم بخای بکنی که دیگه هیچی تازه اینا حداقلان واقعا اگه قرض نکنی عجیبه

    1. Country boy

     ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
     سوابق: (25 ديدگاه)

     جناب anti nazi فکر میکنی خودم قیمت های آمریکا رو نمیدونم.
     رفتار و میزان جرم و سلیقه و آب و هوا و تنوع نژادی و میزان درآمد و قیمت اجاره خونه و خرید خونه و مالیات و کیفیت جاده و تولید ناخالص و میزان مهاجرت و صنایع و حزب سیاسی و مالیات فدرال و ایالتی و مالیات بر پوشاک و…هر پنجاه ایالتو برات لیست میکنم.
     تو هم بخوای ماشین بخری با حقوق سه تومن نمیتونی توی چهارسال ماشین بخری اگه بخوای قیمت اجاره خونه و تورم و پوشاک و خوراک و بیمه و اینترنت و آب و برق و گاز رو حساب کنی.
     من اون قیمتا رو بدون حساب همه اینا از هر دو طرف گفتم.
     اینم بدون که وقتی پز یکی از فامیلتون که خارجه رو بدی به اعتبارت کمک نمیکنه.

    2. حسین

     ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
     سوابق: (19 ديدگاه)

     ۱. من ساکن المانم و عنوان شغلیم unregistered nurse هست. به انگلیسی گفتم. به دوستت بگو شرائط یه ادمی که عنوان شغلیش اینه چطوریه تو امریکا؟
     شرائط شغلی خودم اینه که ساعتی ۱۶ یورو میگیرم. هر هفته ۴۵ ساعت کار میکنم. شیفتهای بین ۵ عصر تا ۷:۴۵ صبح روز بعد ۲۲ یورو میگیرم به علاوه هر ساعت ۴ دلار اضافه به اسم سختی زمان کار. بیمه درمانیم رایگانه. چون ماهی ۱۰ یورو از مالیات میره برا سیستم درمانی. تمام عمل ها رو پوشش میده.
     کالج رایگانه. تحصیلات رایگانه. دانشگاه رایگانه. امبولانس رایگانه.
     ۲. بحث مالیات کمتر تو امریکا تنها در صورتی خوبه که درامدت بالای ۱۰۰ هزار دلار باشه. تو امریکا ۱۵ درصد مالیات کمتر میدی یعنی درامدت ماهی ۱۰۰ هزار دلار باشه به معنی اینه که حدود ۱۵ هزار دلار در سال بیشتر تو جیبت میمونه. اما تو امریکا تنها ۱۰ درصد مردم بالای ۱۰۰ هزار دلار درامد دارن. ۷۰ درصد مردم سالی بین ۲۵ هزار تا ۵۰ هزار دلار درامدشونه. ۲۰ درصد بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار درامدشونه. درامد متوسط هم سالی ۳۰ هزار دلاره. ما هم ۴۰ هزار دلار رو در نظر میگیریم که نه سیخ بسوزه نه کباب. ۱۵ درصد مالیات کمتر برای اکثر مردم امریکا به معنی تنها ۶ هزار دلار پول بیشتر هست. اما یک امریکایی بخواد مثل من بیمه داشته باشه باید سالی ۴۰۰۰ دلار بپردازه.
     ۳. تو امریکا حتی تو همون سن خوزه با امبولانس بری بیمارستان باید پول بدی. چقدر؟ بسته به خدمات و مسافت فرق میکنه. اما 165 دلار به ازای هر مایل حداقل هزینه هست. منبع من کانسور رپورت هست. متوسط شهریه ی کالج تو امریکا سالی ۲۵ هزار دلاره. تو اروپا مجانیه. تازه دولتها تو اروپا و المان ماهی ۲۵۰ دلار به دانشجوها میدن تا خرج کنن. اما تو امریکا پدر مادر باید جون بکنن. اونیکه پولداره غمی نداره. اونیکه درامدش بالاست و با ۱۵ درصد مالیات کمتر پول بیشتری براش میمونه و راحت خرج کالج بچه شو میده. اما ۷۰ درصدی که نمیتونن باید جون بکنن. بعدم شما اومدی دوستتو با شهروندای معمولی المان یا نروژ مقایسه کردی. نیومدی بگی تو امریکا تنها ۲ درصد مردم دستمزدشون بالاتر از ۲۰۰ هزار دلاره نه همه.
     نیومدی بگی تو نروژ و اروپا دولت بهت پول میده بچه داشته باشی. نیومدی بگی دولت هزینه های بارداری و فارغ شدن رو میده. اما تو امریکا دولت بهت پول نمیده هیچی بلکه خودت باید حدود ۱۱ هزار دلار از جیب خرج کنی. هرکی تو هرجای دنیا ماهی ۲۵ هزار دلار درامدش باشه بهترین زندگی رو داره. دوست شما استثنا نیست. تو امریکا تنها ۲ درصد مردم این درامد رو دارن نه همه. تو لینکدین برو دستمزدها رو بپرس. یه مهندس کامپیوتر یا الکترونیک تو سن خوزه درامد سالانه اش حدودا ۱۲۰ هزار دلاره. دوست شما تقریبا دوبرابر یه مهندس الکترونیک تو قطب فن اوری دنیا درامد داره بعد توقع داری زندگیش بهتر از یه نروژی نباشه؟

     https://www.businessinsider.com/how-much-does-it-cost-to-have-a-baby-2018-4?r=US&IR=T

     این چیزارم از دوستت بپرس

     در اخر اینکه دستمزدها تو اروپا حدود ۱۱ درصد بیشتره تو همه ی سکتورها. برا مهندسها حدود ۱۵ درصد بیشتره. نسبت به امریکا گفتم. امریکا هم تنها شرکتای مولتی بیلیونر دستمزدهای بالای ۱۵۰ هزار دلار به مهندسا میدن. وگرنه متوسط دستمزد مهندسا تو امریکا و ایالتها حدودا ۱۰۰ هزار دلاره.

     بعدم خانوادم ساکن تهرانن. پدرم بازنشسته و برادرم مهندسه. برادرم ماهی ۷ میلیون دستمزدشهه. اما حتی ۱۰۰ هزار تومن نمیتونه پس انداز کنه.
     مهم اینه دستمزد ۷ ماه طرف تو امریکا اندازه یه ماستانگه ولی تو ایران دستمزد ۱۵ ماه برادرم که اتفاقا مهندسه اندازه یه سمنده. خودت فرقشو ببین. بعدم خودت رفتی امریکا و موفق شدی؟

     بعدم چرا فکر میکنی دوستت با “یکم” زحمت تونسته به این درامد برسه؟ مطمئن باش دوستت خون جگر خونده.
     من یکی تو ایران اتفاقا درسام بد بود. لیسانسمو با کلی دنگ و فنگ و التماس گرفتم. رسیدم المان میدونی چی رو فهمیدم؟ فهمیدم هیچی بلد نیستم. اینجا تو سیستم المان حتی ریاضی همسطح راهنمایی ایرانو رو نتونستم پاس کنم. دو سال خوندم تا پاس شد. اون دوستت خیلی زحمت کشیده. نامردیه اینطوری میگی.
     خارج خیلی سخته. تو المانی که زندگی میکنم از ۵۰۰ تا ایرانی شاید ده تا موفق شدن سیستم دبیرستان اینجا رو تموم کنن و دانشگاه میخونن. اکثر ایرانیای اینجا تو دانشگاه های تاپ ایران درس خوندن و برا ادامه تحصیل اومدن اینجا. منی که اینجام بهت میگم. خیلیا رو میشناسم چون با سیستم دبیرستان اینجا موفق نشدن رفتن ایران و برق و جوشکاری خوندن و بعدم مدرکشو گرفتن اومدن اینجا مشغول کار شدن.
     خود منم به فکرش بودم بیام.
     دوستت خیلی زحمت کشیده که تونسته ماهی ۲۵ هزار دلار درامد داشته باشه.

     بعدم دمت گرم اسمت خیلی خوبه. اینجا که این نژادپرستا ما رو ماییدن. تو ایران خیلیا نژادپرستا و هیتلر و نازی پرستا رو ندیدن نمیدونن چه هیولاهایی هستن. وقتی بیان المان میبینن چه ادمای کثیفین. تو ایران دلشون خوشه اریایین.نژادپرستا تو المان ما رو اصلا ادم حساب نمیکنن

  2. OMID-LAMBO

   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (327 ديدگاه)

   لبته بدون احتساب گرونی و تورم و اینکه فرغون سازا ساقی شونو عوض کنن و قیمت رو برای 3 سال ! ! ! ثابت نگهدارن !
   206 3 سال پیش قیمتش با الان یکیه ؟

 6. Babak

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (11346 ديدگاه)

  قدرت های زیاد ولی هیچ کدام چنگی به دل نمیزنن
  شاید فقط ریماک و ماستنگ M پروزکت و کامارو ینکو و کمی هم شیرون

 7. (Saeed(peugeot

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (39 ديدگاه)

  سلطاااان سرعت حقیقی …..فقط بوگاتی

 8. رامین

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (91 ديدگاه)

  رضوانی تانک خدای ابهته.

 9. lamborghini

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (97 ديدگاه)

  همشون ماشینای خوبی هستن رگرا طراحی زیبایی داره و کابین زیبا و از اون آلتیما آر اس خیلی خوشم اومده باور کردن قیمتش یکم برام سخته شاید امکانات خاصی نداره و فقط برا پیسته همین هزینه ساختشو کم کرده اگه خارج بودم و توان خریدشو داشتم می خریدم و هفته ای یک بار میرفتم پیست مخصوصا عاشق این هستم تو نوربرگرینگ رانندگی کنم برام ماشین پیست از ماشینای حداکثر سرعت باارزش ترن

 10. Saeed

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (475 ديدگاه)

  جانمی سلطان رگرا😍😍😍
  با اون رکورد دیوانه وار ۰_۴۰۰_۰ تو ۳۱ ثانیه!😍😍😍😍
  سرعت تو خون کونیگ‌زگه💪

 11. آریا ماشین

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (239 ديدگاه)

  الان اینقد هایپرکار بالای ۱۰۰۰ اسب ساخته شده همین الان من میتونم یه لیست ۵۰ تایی از اینا بدم ( بدون خودرو های تیون شده )
  و اینکه التیما rs شصت هزار دلار؟
  امکان نداره ، این که همش ضرره

 12. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌:::فرشاد:::

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (2949 ديدگاه)

  متن شیرون مشکل محاسباتی داره!
  ۳.۹ میلیون دلار برای ۱۵۷۸ اسب‌بخار، میشه حدود ۲۵ هزار دلار برای هر اسب بخار، نه حدود ۱۳ هزار دلار!

  1. سردبیر

   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
   سوابق: (541 ديدگاه)

   آفرین به نکته سنجی شما. البته خود متن منبع اصلی همین عدد رو ذکر کرده که من طبق گفته شما محاسبه و اصلاح کردم. اما شاید هم محاسبه افزایش قیمت اون 78 اسب اضافه نسبت به نسخه پایه بوده که اشتباها ذکر شده.
   ارادت

   1. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌:::فرشاد:::

    ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
    سوابق: (2949 ديدگاه)

    عزیزی سردبیر جان⁦❤️⁩
    البته الان اشتباه تایپی داره عددی که نوشتی🙃

 13. Hadi

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (139 ديدگاه)

  شیرون و ریماک c_tow فقط خیلی از اون رگرا هم خوشم میاد ولی اون دوتا برام ارجعیت دارند.(نظر شخصی)

 14. mg

  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
  سوابق: (136 ديدگاه)

  جناب پدال من یه متن در جواب یکی از دوستان نوشتم ولی منتشر نکردید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن